De nézd mutatok egy másik példát:
Ez egy civil hajó fun festéssel, de nagyon jól érzékelhető a lényeg.
És az a vicces, hogy az optikai algoritmusok pontosan ugyan úgy átverhetők, mint az emberi szem.
Ezen alapszik a captcha azonosítási rendszer is.
Az algoritmusok úgy taníthatók, hogy felismerjenek homogén alakokat, körvonalakat. Ezeket a háttértől, az alakzat színeinek homogenitásával és ezek interpolálásával, majd mintahasonlítással azonosítják.
Itt egy kurv@jó videó ezek működéséről.
Arra koncentrálj, hogy mikor hibázik az algoritmus:
Példa 1:
A lovak felismerésénél figyeld meg, hogy a csikót az elején azért nem ismeri fel, mert a bal első lába beleilleszkedik a háttérbe, és emiatt 2 v. 3 lábú valaminek látja. Amint megjelenik a lábon az árnyák, és ezzel hasonlóvá válik a többi lábához, és észleli, hogy 4 lábú valami, akkor már azonnal talál mintát, és azonosítani tud. Szóval ha homogénre festesz valamit, akkor az mindenképpen megkönnyíti a digitális azonosítást.
Példa 2:
Még jobb példa a halászó medvés rész. Érdekes módon a homogén színű medvét azonnal felismeri az algoritmus. Igen ám, de a halat viszont nem.
Hogy miért? Mert a medve pofájában van! Tehát ha csak a halra koncentrálunk, akkor az egyértelmű homogén világosszürke színábe belelóg a medve barna pofája. Gyakorlatilag egy alakmásítás történik. Ilyen halat nem ismer fel a büdös életbe a rendszer, hogy egy különben szürke hosszúkás formát középen keresztbe kettévág egy vastag elütő barna folt.