[HUN] Harci eszközök új álcázó festése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
788
1 544
93
Azért ennél az erdőirtós dolognál sokkal nagyobb probléma hogy ezeknek a katonai traktoroknak így füstöl a kéménye.
Igen ezt kérdezni is akartam, jó hogy betetted ezt a képet! Miért fűstől így a csővég????
- Ez tényleg érdekel! Nem csak ezen a képen s ennél a lövegnél fedeztem fel! Gondolatom csak az hogy gyakorló lőszer esetleg? Vagy mi a magyarázata?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 614
37 540
113
Igen ezt kérdezni is akartam, jó hogy betetted ezt a képet! Miért fűstől így a csővég????
- Ez tényleg érdekel! Nem csak ezen a képen s ennél a lövegnél fedeztem fel! Gondolatom csak az hogy gyakorló lőszer esetleg? Vagy mi a magyarázata?
A csőből mindig csak kivető töltet lőporgázait látod kijönni - az meg gyakorló és éles lőszernél is ugyanaz.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 703
122 296
113
Igen ezt kérdezni is akartam, jó hogy betetted ezt a képet! Miért fűstől így a csővég????
- Ez tényleg érdekel! Nem csak ezen a képen s ennél a lövegnél fedeztem fel! Gondolatom csak az hogy gyakorló lőszer esetleg? Vagy mi a magyarázata?
Úgy híjják, hogy lőgyapot elégése után keletkezett korom és egyéb égéstermék :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 284
79 009
113
Azért ennél az erdőirtós dolognál sokkal nagyobb probléma hogy ezeknek a katonai traktoroknak így füstöl a kéménye.
Az egy dolog, hogy ilyen magasan engedik ki a füstöt, de így meg a madarakat mérgezi - lásd a dodó is kihalt!
A füst színe alapján ez EURO-2 sincs! Kár volt megvenni.
És még nagy is emiatt sok ág kell a leálcázasukhoz.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 703
122 296
113
Igen, ezt már akartam mondani, hogyha kigyullad, akkor hogy lesz?
a ződ bokor?
Gyerekek komolyan itt tartunk?
Ennyire böszmék vagytok már?

100 éve álcázunk járműveket állásokat mi egyebeket természetes álcaanyagokkal és most komolyan ezt kell magyarázni?
Ennyire elszopta az agyatokat az internet? Vagy mindenki körömlakklemosót vedel mostanában otthon a barátokközt előtt?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 614
37 540
113
Igen, ezt már akartam mondani, hogyha kigyullad, akkor hogy lesz?
semmi - leég és leesik. Egy csomó tanknak kívül van/volt a pótüzemanyag tartálya, mert nulla kockázatot jelentett. A dízelolaj amúgyis jobban ég mint egy frissen (1-2 napja) vágott ág. Nem igazán fog az meggyulladni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
788
1 544
93
Úgy hívják, hogy lőgyapot elégése után keletkezett korom és egyéb égéstermék :D
Köszönöm a segítséget! No de akkor ez azt bizonyítja akkor, hogy - (rossz a CO kibocsájtása) :D -, a csőben nem tökéletesen ég el a lőpor! Vagyis hatáscsökkenés fog bekövetkezni! Ugyan ez van diszuhegesztő begyújtásánál, jó hosszú láng s füst. S mikor az oxigént hozzáadagolod mindjárt jobb a helyzet s hatásfok. Azaz én úgy gondolom hogy a lőpor is oxigénhiányos. A csőben a lövedék maga előtt tolja a levegőt, majd mikor távozik a lövedék, akkor a hajtógázok a csővégnél megkapják az oxigént s csodálatos bazsarózsát alkot.
Így lehet látni a hatalmas tűzcsóvát is, amiről kapták a lövegek a nevüket (virágnyelven), ugye itt is lehetne rövidíteni a láng hosszát. Talán a nyomás is emelkedni fog. :rolleyes: Persze lehet hogy rosszul gondolom.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 022
18 665
113
Kivel is állunk háborúban?

Újdörögdön, úgy a 88 tavaszi időszakban, a szombathelyi 2 lövész zlj, + 1 hk század, körbevette a romvárost. Az akkori terminológia szerint támadtuk meg. Elhangzott a parancs, hogy "minden fegyverből tűz". Aztán megindult a roham. Mindent legázoltunk, ami útban volt. Konkrétan a 6. szd, ahol én is voltam, egy tuja fákból álló "mini erdőn" ment keresztül, 10 db BMP-1 harcjárművel + 3 harckocsival. Ott alig maradt álló tuja. Semmi gond nem volt belőle, a kutya se foglalkozott vele. Mert háborúban sem foglalkozna senki vele.