[HUN] Harci eszközök új álcázó festése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
439
1 598
93
Jelenleg senkivel, de nem egy háború közepén kell elkezdeni gyakorolni az alcázást
Szerintem nem olyan nagy tudomány baltát meg fűrészt ragadni, kiirtani egy fél erdőt, feldobálni a járgányra, aztán dróttal rögzíteni. Jaj bocs, ez már a XXI. század! Gyorskötözővel. Ráadásul elég szarul is csinálják, mert egy száguldozó facsoport cseppet sem feltűnő. De legalább jól mutat a propaganda fotón.

Csak tudod a fát ez nem érdekli. Ha kivágod nem termel oxigént, nem fogja meg a port, nem köti meg a talajt, nem raknak fészket rá a madarak. Aztán megdöglünk háború nélkül is...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 703
122 296
113
Szerintem nem olyan nagy tudomány baltát meg fűrészt ragadni, kiirtani egy fél erdőt, feldobálni a járgányra, aztán dróttal rögzíteni. Jaj bocs, ez már a XXI. század! Gyorskötözővel. Ráadásul elég szarul is csinálják, mert egy száguldozó facsoport cseppet sem feltűnő. De legalább jól mutat a propaganda fotón.

Csak tudod a fát ez nem érdekli. Ha kivágod nem termel oxigént, nem fogja meg a port, nem köti meg a talajt, nem raknak fészket rá a madarak. Aztán megdöglünk háború nélkül is...
Bocs, hogy ezt mondom barátom de fórumot tévesztettél ezzel a szemponttal.
(amúgy a honvédség állandó rekultivációt folytat a területen a direkt erre a célra telepített erdőkben mert amúgy a placc sivataggá volt lőve egyébként korábban)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 170
67 390
113
A háború sosem a kornyezetvédelemről szólt, hanem pont az ellenkezőjéről...
Kivel haboruzunk épp? Vacsora előtt még béke volt.
Hurcinak teljesen igaza van. Ez egy felesleges barmolas volt, de biztos jól szórakoztak akik csináltak.
Azért még kérdeztem volna tőlük eddig hány fát sikerült ultetniuk életük során.
Másnap kezdhettek elölről. Csak azt nem tudom minek vettünk egy falu áráért barracudat darabjara.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 190
5 095
113
Szerintem nem olyan nagy tudomány baltát meg fűrészt ragadni, kiirtani egy fél erdőt, feldobálni a járgányra, aztán dróttal rögzíteni. Jaj bocs, ez már a XXI. század! Gyorskötözővel. Ráadásul elég szarul is csinálják, mert egy száguldozó facsoport cseppet sem feltűnő. De legalább jól mutat a propaganda fotón.

Csak tudod a fát ez nem érdekli. Ha kivágod nem termel oxigént, nem fogja meg a port, nem köti meg a talajt, nem raknak fészket rá a madarak. Aztán megdöglünk háború nélkül is...
Nem kell aggódnod jelenleg igen vad környezetvédelmi tisztjei vannak az MH nak...

Lehet hogy nem is a vad szót kéne használni hanem a sötétzöldet, gyakran olyan dolgokon pörögnek amitől az ember elsírja magát.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 426
3 743
113
Szerintem nem olyan nagy tudomány baltát meg fűrészt ragadni, kiirtani egy fél erdőt, feldobálni a járgányra, aztán dróttal rögzíteni. Jaj bocs, ez már a XXI. század! Gyorskötözővel. Ráadásul elég szarul is csinálják, mert egy száguldozó facsoport cseppet sem feltűnő. De legalább jól mutat a propaganda fotón.

Csak tudod a fát ez nem érdekli. Ha kivágod nem termel oxigént, nem fogja meg a port, nem köti meg a talajt, nem raknak fészket rá a madarak. Aztán megdöglünk háború nélkül is...

Az a lombmennyiség, ami néhány darab PZH álcázásához kell, pikkpakk visszanő, és meg sem látszik ez a kis vágás a lőtér környéki erdőkön.
A learatott kukoricát is sajnálod? Meg a karácsonyfákat?
Szerintem is fontos a teremtett világ védelme, de ne essünk már át a ló túloldalára...
 

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
439
1 598
93
Az a lombmennyiség, ami néhány darab PZH álcázásához kell, pikkpakk visszanő, és meg sem látszik ez a kis vágás a lőtér környéki erdőkön.
A learatott kukoricát is sajnálod? Meg a karácsonyfákat?
Szerintem is fontos a teremtett világ védelme, de ne essünk már át a ló túloldalára...
A karácsonyfának kivágott fenyőket egyébként sajnálom. Különösen, ha nem erre telepített fák. Éljenek az izléstelen kínai műfenyők! A haszonnövények meg más kategória, ember nélkül nem is lennének.
 

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
439
1 598
93
Nem kell aggódnod jelenleg igen vad környezetvédelmi tisztjei vannak az MH nak...

Lehet hogy nem is a vad szót kéne használni hanem a sötétzöldet, gyakran olyan dolgokon pörögnek amitől az ember elsírja magát.
Megnyugtattál. Már azt hittem a munka- és balesetvédelmisek a legelvetemültebbek! Soha nem értettem, hogy mit kell védeni a munkán és a baleseten.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 614
37 540
113
442411102_835489675274867_4086464179775403939_n.jpg
Azért ennél az erdőirtós dolognál sokkal nagyobb probléma hogy ezeknek a katonai traktoroknak így füstöl a kéménye.
Az egy dolog, hogy ilyen magasan engedik ki a füstöt, de így meg a madarakat mérgezi - lásd a dodó is kihalt!
A füst színe alapján ez EURO-2 sincs! Kár volt megvenni.