[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 717
113
Látom nem esik le, hogy az ország mozgósítási képességei konkrétan a béka segge alatt vannak és lesznek is marha sokáig és még annak a feltételei sincsenek meg, hogy ha mozgósítani kell kiképezzük azokat a szerencsétleneket akiket behívnak (vagy valamilyen fegyvert adjunk a kezébe) vagy akár egy teherautó platóra feltegyük mert az sincs.... . Vagy legalább a kritikus infrát megvédjük egy túlterheléses dróntámadástól és ez a nincs pénz miatt csúszik évek óta.

De bazdmeg GYÁRTUNK majd egyszer valamikor tankot. Juhé....
Kuurvára sokra mész vele.....
A tank az utolsó dolog amit gyártani kéne közvetlen a repülőgép anyahajó előtt....

Az a baj, hogy a kedves döntéshozó is pont ezen a szinten van mint te.... (ami a 13 éves unokatesómé aki szereti a Warthundert)
Mert nem készülnek háborúra, közvetlen veszélyt nem látnak,
Te fogalmaztad már meg korábban hogy a Zrínyi elsősorban hadiiparfejlesztés és ez igazolódik. Ezen keresztül, ez segítségével akarják megvalósítani a haderőfejlesztést. Ez egy reális forgatókönyv.

A mozgositashoz meg. Ma kb. 10.000+el több tartalékos van, mint 10 éve. Biztos xar a rendszer és ezer sebből vérzik, ott is hagyják sajnos sokan, de ennyire telt eddig. Erre kell alapozni! Erre lehet alapozni!!!
Kezdjek el képeket mutogatni a laktanya arról a 70%-áról ami nincs felújítva?
Meg az összes területvédelmi ezred és zászlóalj objektumairól?
A piramist nem a csúcsától kezded építeni..
Sztem romos laktanyát mki látott és 0 kétség van bennem, hogy a többség xar állapotban van. De a Zrinyi előtt mikor újították fel laktanyát? Értem, hogy folyamatosan félig üres a pohár, de vazze ezredesi fizetésért vesznek fel újoncokat. Ez az ezredesi bér szégyene is, de vhonnan indultunk vhova tartunk.

Te azt látod, ez más sokkal sürgetőbb elemektől veszi el a pénzt. Rövid távon lehet, közép távon meg ez a hadiipar adhatja a finanszírozást a Honvedsegnek, hogy ne legyen romos laktanya, meg jobb bérek stb.. Nem azért lesz KF51, hogy holnapra legyen még 44 tank, vagy kétszer 44. Azért mert lehet benne pénz és biztosíthatja a honvédségi forrásokat. És akkor lesz még kétszer 44 tank.


A Warthunderrel még sosem játszottam. ;)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 943
123 488
113
Mert nem készülnek háborúra, közvetlen veszélyt nem látnak,
Te fogalmaztad már meg korábban hogy a Zrínyi elsősorban hadiiparfejlesztés és ez igazolódik. Ezen keresztül, ez segítségével akarják megvalósítani a haderőfejlesztést. Ez egy reális forgatókönyv.

A mozgositashoz meg. Ma kb. 10.000+el több tartalékos van, mint 10 éve. Biztos xar a rendszer és ezer sebből vérzik, ott is hagyják sajnos sokan, de ennyire telt eddig. Erre kell alapozni! Erre lehet alapozni!!!

Sztem romos laktanyát mki látott és 0 kétség van bennem, hogy a többség xar állapotban van. De a Zrinyi előtt mikor újították fel laktanyát? Értem, hogy folyamatosan félig üres a pohár, de vazze ezredesi fizetésért vesznek fel újoncokat. Ez az ezredesi bér szégyene is, de vhonnan indultunk vhova tartunk.

Te azt látod, ez más sokkal sürgetőbb elemektől veszi el a pénzt. Rövid távon lehet, közép távon meg ez a hadiipar adhatja a finanszírozást a Honvedsegnek, hogy ne legyen romos laktanya, meg jobb bérek stb.. Nem azért lesz KF51, hogy holnapra legyen még 44 tank, vagy kétszer 44. Azért mert lehet benne pénz és biztosíthatja a honvédségi forrásokat. És akkor lesz még kétszer 44 tank.


A Warthunderrel még sosem játszottam. ;)
Az a nagy helyzet, hogy eddig minden arra mutat, hogy a rheinmetall nemigen képes bankot robbantani bármelyik nagyobb önàlló projektjével és emiatt több mint szkeptikus vagyok, hogy nem a kukába ötjük az adóforintot...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 816
57 696
113
Az a nagy helyzet, hogy eddig minden arra mutat, hogy a rheinmetall nemigen képes bankot robbantani bármelyik nagyobb önàlló projektjével és emiatt több mint szkeptikus vagyok, hogy nem a kukába ötjük az adóforintot...

Nem a kukába öntjük hanem a német multi zsebébe. ;)
Azt, hogy mi szarul járunk őket és a politikusainkat nem érdekli.
Ez egyedül minket zavar itt a fórumon, meg téged amikor rád esik a vakolat. Csak ez fent le van szarva...
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 501
113
Egy olyan eszközbe tenném ezt a pénzt amiből sok kell és fontosabb lenne, hogy itthon tudjuk a lehető legönállóbban gyártani. A harckocsi a legutolsó dolog amit itthon kell gyártanunk. Főleg, hogy még a gyalásó is import...
Nem bízom a panther exportsikereiben mivel mindenki rárepült az A8-ra vagy pedig feliratkoztak az AX-re....
Valamiért most ezt találták előnyösnek. A gyalásó gyártás is fontos, lényegesen kisebb kockázatot jelent pénzügyileg, de a magyar hadiipart sem teremti meg. Viszont a magasabb technológiai jobban elősegíti az alacsonyabb technológiai igényű olcsó eszközök gyártását, mint fordítva. Ez is lehet egy érv, a kockázatos döntés mellett.
Az A8 nem nyújt sokkal többet az A7-nél, illetve amivel többet nyújt, annyival drágább is (TROPHY, ha lesz). Szerintem a Panther sem lesz olcsó, de aki elsőként gyárt következő generációs harckocsit, az előnnyel indul egy hatalmas versenyben. Az EMBT körüli szarakodás, a francia-német szakmai és ipari érdek ellentét jó esélyt ad a Párducnak. Na meg a 130-as ágyú is jobbnak tűnik (méret és tömeg szempontjából), mint a francia. Márpedig a franciák saját ágyút akarnak, így sokáig elhúzódhat a közös harckocsi projekt.
Hogy ki mire iratkozott fel, az azért nem egyértelmű. Esetleg tett valaki 300 milliót valamelyikbe?
Az A8 abban a pillanatban elavulttá válik, ahogy lesz Panther, AbramsX vagy EMBT.
Nyilván kockázatos egy ilyen elköteleződés, a Hiúzért sem rajongtam, de a lustábbaknak gyorsabban kell futni, ha be akarják hozni a lemaradást. Mi nagyon lusták voltunk eddig.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 943
123 488
113
Valamiért most ezt találták előnyösnek. A gyalásó gyártás is fontos, lényegesen kisebb kockázatot jelent pénzügyileg, de a magyar hadiipart sem teremti meg. Viszont a magasabb technológiai jobban elősegíti az alacsonyabb technológiai igényű olcsó eszközök gyártását, mint fordítva. Ez is lehet egy érv, a kockázatos döntés mellett.
Az A8 nem nyújt sokkal többet az A7-nél, illetve amivel többet nyújt, annyival drágább is (TROPHY, ha lesz). Szerintem a Panther sem lesz olcsó, de aki elsőként gyárt következő generációs harckocsit, az előnnyel indul egy hatalmas versenyben. Az EMBT körüli szarakodás, a francia-német szakmai és ipari érdek ellentét jó esélyt ad a Párducnak. Na meg a 130-as ágyú is jobbnak tűnik (méret és tömeg szempontjából), mint a francia. Márpedig a franciák saját ágyút akarnak, így sokáig elhúzódhat a közös harckocsi projekt.
Hogy ki mire iratkozott fel, az azért nem egyértelmű. Esetleg tett valaki 300 milliót valamelyikbe?
Az A8 abban a pillanatban elavulttá válik, ahogy lesz Panther, AbramsX vagy EMBT.
Nyilván kockázatos egy ilyen elköteleződés, a Hiúzért sem rajongtam, de a lustábbaknak gyorsabban kell futni, ha be akarják hozni a lemaradást. Mi nagyon lusták voltunk eddig.
Szerintem a rövid időtáv teljes feláldozása a hadiipar közép távú kiépítése otárán és főleg a humánerőforrás és infrastruktúrális alapok megteremtésének (mert itt nem kis rendbetételről beszélünk hanem egy újrateremtéstől mivel mindent széthordtak az elmúlt 30 évben) teljes figyelmen kívül hagyásával orbitális hiba, ami a legkisebb baki esetén (a vártnál korábban érkező háború a szomszédban, gazdasági világválság etc) is százszorosan fogja magát megbosszulni és nagy baki esetén olyan ára lehet amit szerintem itt senki sem akar megfizetni...
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 501
113
Szerintem a rövid időtáv teljes feláldozása a hadiipar közép távú kiépítése otárán és főleg a humánerőforrás és infrastruktúrális alapok megteremtésének (mert itt nem kis rendbetételről beszélünk hanem egy újrateremtéstől mivel mindent széthordtak az elmúlt 30 évben) teljes figyelmen kívül hagyásával orbitális hiba, ami a legkisebb baki esetén (a vártnál korábban érkező háború a szomszédban, gazdasági világválság etc) is százszorosan fogja magát megbosszulni és nagy baki esetén olyan ára lehet amit szerintem itt senki sem akar megfizetni...
Ebben igazad lehet, és amit írok az nem ment senkit: ez a fajta Pató Pál úr stílus nem most kezdődött....
Viszont, az is igaz, hogy a költséges és látványos nagybevásárlások nélkül sincs honvédelem, azok most azért már mennek. Ezt kellene látni.
Ha már meg van a majom, reméljük lesz pénz banánra is...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 943
123 488
113
Ebben igazad lehet, és amit írok az nem ment senkit: ez a fajta Pató Pál úr stílus nem most kezdődött....
Viszont, az is igaz, hogy a költséges és látványos nagybevásárlások nélkül sincs honvédelem, azok most azért már mennek. Ezt kellene látni.
Ha már meg van a majom, reméljük lesz pénz banánra is...
Nem tudom, 5000 teherautó gyártásának jobban örülnék mint a panthernek. Méginkább mondjuk 800 db 6x6 vagy 8x8 harcjárműnek. Vagy ATGM gyártásnak.
Vagy sorozatvetőhöz való rakéta gyártásnak (sorozatvető beszerzése után) vagy közellégvédelmi komplexumok fejlesztésének és gyártásának.
Ennek az egésznek propanganda értéke van, hogy majd eccer tankot gyártunk a valóségban már kevesebb.
Szóval mint említettem a tankgyártás az nagyjából a repülőgép anyahajó gyártása előtt van nem sokkal a valós prioritási sorrendben.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Emlékeztet ez a Matolcsy meg a Varga vitájára.

Ha a Varga Mihály a hadiipar amely gyorsan emérhető csúcstechnológiát akar szerezni nagy kockázattal, hogy legalább legyen és leszarja a Matolcsyt.

A Matolcsy meg a hadsereg helyzetére világít rá hogy SZAR és ne erre basszuk el a pénzt mert kockázatos befektetés lehet sosem térül meg és elégeti az erőforrásainkat.

És ez a kettő nagy ívben baszik egymásra.

Viszont az is igaz, hogy: elrettentés kell, meg az is hogy kis hadsereg öltözködik, komoly hadsereg fegyverkezik.
Meg az is, hogy rossz, hogy szar a vakolat, de a környezetünk úgy változik, hogy kurvagyorsan kell valamilyen hadiipar és saját eszköz, hogy legalább valamivel visszalőni tudjunk. Az utóbbi veszélyét mi úgy nem tudjuk felmérni mint a hadsereg és a kormányzat.

Mert mi a jobb? Egy szociálisan MÉG akadozva lassan emelkedő színvonalú hadsereg, vagy egy jóllakott felöltöztetett katona egy parittyával a kezében?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 943
123 488
113
Emlékeztet ez a Matolcsy meg a Varga vitájára.

Ha a Varga Mihály a hadiipar amely gyorsan emérhető csúcstechnológiát akar szerezni nagy kockázattal, hogy legalább legyen és leszarja a Matolcsyt.

A Matolcsy meg a hadsereg helyzetére világít rá hogy SZAR és ne erre basszuk el a pénzt mert kockázatos befektetés lehet sosem térül meg és elégeti az erőforrásainkat.

És ez a kettő nagy ívben baszik egymásra.

Viszont az is igaz, hogy: elrettentés kell, meg az is hogy kis hadsereg öltözködik, komoly hadsereg fegyverkezik.
Meg az is, hogy rossz, hogy szar a vakolat, de a környezetünk úgy változik, hogy kurvagyorsan kell valamilyen hadiipar és saját eszköz, hogy legalább valamivel visszalőni tudjunk. Az utóbbi veszélyét mi úgy nem tudjuk felmérni mint a hadsereg és a kormányzat.

Mert mi a jobb? Egy szociálisan MÉG akadozva lassan emelkedő színvonalú hadsereg, vagy egy jóllakott felöltöztetett katona egy parittyával a kezében?
Az a helyzet, hogy ez attól veszi el az erőforrást amivel vissza tudsz lőni. Mivel a tankkal kitörölheted a segged ha nincs hozzá tüzérséged meg csapatlégvédelmed akármilyen generációs.

Ez a tipikus civil szemlélet ami a tankot a hadsereg szimbólumának látja de az, hogy minek kéne mögötte lenni már nem világos....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Az a helyzet, hogy ez attól veszi el az erőforrást amivel vissza tudsz lőni. Mivel a tankkal kitörölheted a segged ha nincs hozzá tüzérséged meg csapatlégvédelmed akármilyen generációs.

Ez a tipikus civil szemlélet ami a tankot a hadsereg szimbólumának látja de az, hogy minek kéne mögötte lenni már nem világos....
igazából az a legnagyobb baj hogy ebből a 300 millio euróbol se lessz tankunk. csak lessz egy tank amit megvehetünk és ha megvettük gyárthatunk magunknak majd egyszer valamikor. miközben ez a pénz MOST ahogy írod elkölthető lenne olyan dolgokra aminek hónapokon bellül érezhető hatása lenne. és igen lehet jobban jártunk volna RM részvényekkel. de én ebben sem vagyok biztos mert hiába a hirtenberger magyar tulajdonjoga se üzem nem jött még ide se beszállítói láncba nem került be magyar cég de még komoly megrendelésünk sem történt. pedig ha valami olcsó és hatékony eszköz az az aknavető amiből pont hogy hatalmas hiányunk van. 82mm est sehova se sorolom okés hogy van meg van hozzá némi akna de komolyan számolni azokkal nemérdemes.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Azért milyen jó nem? :) hogy ilyen kaliberű dolgokról vitázunk és nem a nyugdíjjakról...tényleg nem is volt ilyen konstruktív adok-kapok "A naaagy 2021-es nyugdíj-vita" óta! Emlékszem arra mindkét oldal keményen felkészült a korábbi összecsapások után és alig hogy megjelent az első nyugdíj szó irgalmatlan 9-10 oldalakon átívelő harc keletkezett, volt aki 8 oldalas esszét írt meg gazdadági kimutatásokat is olvasgattam meg hogy mi lesz a reálértéke főleg, ha a Coopban a párizsi már ennyire drága.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 759
15 699
113
Az a helyzet, hogy ez attól veszi el az erőforrást amivel vissza tudsz lőni. Mivel a tankkal kitörölheted a segged ha nincs hozzá tüzérséged meg csapatlégvédelmed akármilyen generációs.

Ez a tipikus civil szemlélet ami a tankot a hadsereg szimbólumának látja de az, hogy minek kéne mögötte lenni már nem világos....
Egyébként ezt éppen most mutatta meg az ukrán háború, szóval nem is tudom, hogy mit néznek odafönt…