[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 816
57 696
113
És örülök, hogy ezt egy orosztechnika hívő dobta be,

Persze mi mind orosz technika hívők vagyunk. Ezért érvelünk a Merkava vagy a Leclerc mellet adott esetben. :rolleyes:
Aranyosak a személyeskedéseid.... Be is áraznak téged elég rendesen.

Akkor miért írsz le fehéren feketén ilyen faszságot?

Ember, itt egyedül te neked nem sikerült megértened másodjára sem két egyszerű mondatot.... :D

A RM kerek perec leírja, a negyedéves jelentéseiben,

Jahj, de nagyon érdekel az RM meg a mesemondása. Biztos releváns izraeli ügyben is. Jah nem XD
Értem, hogy a ti agyatokban ha a Leopárd 30 millió euró, akkor minden más tanknak is annyinak kell lenni, de hát semmi sem ilyen rohadt drága!
A lengyelekre rásózott M1A2-es dollárban volt ennyi minden logisztikával, kiképzéssel meg kb. 100,000 (!) lőszerrel a csomagban.
A K2-őt már 17-18 misi körül adták, gyártással! ;)
Hidd el nekem, a zsidó tank is 10-15 misi között lehet valahol.
Önmaguknak meg fele ennyiért gyártják ;)

Arról nem is beszélve, hogy remélem nem az izraeli kormányt képviseled, tehát mi tökömet kezdjen egy magyar olvasó az izraeli belső piacos gyártói árral?

Az előbb még orosz bérencek voltunk most meg már orosz zsidó lettem? :D
Az nem fordult meg a buksidban, hogy a magyar érdeket tartom szem előtt, és 300 misiért papíron létező kamu tankra befizetni totál faszság?
Míg mondjuk létező és működő tankokat venni, a német tankokhoz képest fél áron meg nemzeti érdek? o_O
Nem mintha nem lenne más venni való, de ezt most tegyük félre.

Itt meg már 15M-nál járunk ami szerinted fele árban a Leopard 2-nek.
Hja csak te milyen árakat emlegetsz, csak mert a KMW csomagja minden esetben tartalmaz műszaki és logisztikai járműveket, meg egy komoly lőszer és támogatói csomagot. Hja és a szimulátorokról nem is beszéltem .
Te meg Merkava gyártói árairól okoskodsz.
Ezt mifelénk - falunk - manipulációnak hívják.

Mi felénk meg falun úgy, hogy nincs szerencséd amikor gondolkodol ;)
Kerek perec leírták már azt is nyílvánosan, amit én már korábban is tudtam, hogy a Leopárd 2A7 ára 30 millió euró. A németeknek....
És lóf@sz van abban a csomagban a tankon kívül semmi más!
Mi akkor vettünk 17-18 misi körül Leopárd 2A7-est, amikor még a Merkava IVM ára 10 misi volt.
Ráadásul a német tankok árában semmi sem volt benne, az mind plusz költség volt.
Ott vannak a német engedély kérések, be lettek annó linkelve. Másfél milliárd euró volt a teljes csomagunk a szimulátorral, minimál lőszerrel, logisztikával, 44 tankkal meg pár páncélhobbit 2000-el.
Ugyan ebből a pénzből kijött volna 100 db Merkava IVM, meg kb. 40 db PLUS rakétasorozatvető! ;)
Vagy 80 db K2-es, meg 20 db K9-es önjáró löveg, ha így jobban tetszik...

Jó lenne néha a nemzeti érdeket is nézni, nem csak azt, hogy a német multi segge fényesre legyen nyalva, és kellően gennyesre keresse magát a nyomorunkon! ;)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Persze mi mind orosz technika hívők vagyunk. Ezért érvelünk a Merkava vagy a Leclerc mellet adott esetben. :rolleyes:
Aranyosak a személyeskedéseid.... Be is áraznak téged elég rendesen.



Ember, itt egyedül te neked nem sikerült megértened másodjára sem két egyszerű mondatot.... :D



Jahj, de nagyon érdekel az RM meg a mesemondása. Biztos releváns izraeli ügyben is. Jah nem XD
Értem, hogy a ti agyatokban ha a Leopárd 30 millió euró, akkor minden más tanknak is annyinak kell lenni, de hát semmi sem ilyen rohadt drága!
A lengyelekre rásózott M1A2-es dollárban volt ennyi minden logisztikával, kiképzéssel meg kb. 100,000 (!) lőszerrel a csomagban.
A K2-őt már 17-18 misi körül adták, gyártással! ;)
Hidd el nekem, a zsidó tank is 10-15 misi között lehet valahol.
Önmaguknak meg fele ennyiért gyártják ;)



Az előbb még orosz bérencek voltunk most meg már orosz zsidó lettem? :D
Az nem fordult meg a buksidban, hogy a magyar érdeket tartom szem előtt, és 300 misiért papíron létező kamu tankra befizetni totál faszság?
Míg mondjuk létező és működő tankokat venni, a német tankokhoz képest fél áron meg nemzeti érdek? o_O
Nem mintha nem lenne más venni való, de ezt most tegyük félre.



Mi felénk meg falun úgy, hogy nincs szerencséd amikor gondolkodol ;)
Kerek perec leírták már azt is nyílvánosan, amit én már korábban is tudtam, hogy a Leopárd 2A7 ára 30 millió euró. A németeknek....
És lóf@sz van abban a csomagban a tankon kívül semmi más!
Mi akkor vettünk 17-18 misi körül Leopárd 2A7-est, amikor még a Merkava IVM ára 10 misi volt.
Ráadásul a német tankok árában semmi sem volt benne, az mind plusz költség volt.
Ott vannak a német engedély kérések, be lettek annó linkelve. Másfél milliárd euró volt a teljes csomagunk a szimulátorral, minimál lőszerrel, logisztikával, 44 tankkal meg pár páncélhobbit 2000-el.
Ugyan ebből a pénzből kijött volna 100 db Merkava IVM, meg kb. 40 db PLUS rakétasorozatvető! ;)
Vagy 80 db K2-es, meg 20 db K9-es önjáró löveg, ha így jobban tetszik...

Jó lenne néha a nemzeti érdeket is nézni, nem csak azt, hogy a német multi segge fényesre legyen nyalva, és kellően gennyesre keresse magát a nyomorunkon! ;)
Olvasd már el még egyszer a hozzászólásaimat, amire reagálsz!
1. @Nemerson -ra írtam, hogy orosz rajongó. Téged meg sem említettelek. Ráadásul @LMzek 2.0 hagymázas kommentjére reagált, amit helyeseltem.
2. Ha nem vetted volna észre, pont azt írtam, hogy mi magyar emberek vagyunk, és emiatt ne érdekeljen, hogy mennyiért kapja az IDF.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 062
33 096
113
Fene tudja,pontosan minek mennyi az ára.De a biboldó jószág olcsóbb,mint a teuton vas,az biztos.
Én spec nem csak az ár miatt vállasztottam volna a zsidó gépet.Hanem mert egy alvázon kihozhattuk volna a "nehéz" dd teljes nehéz felszerelését.Merkava hk,Namer HIFV,Sholef löveg (persze,nem feltétlen az eredeti rendszerrel,bár az se lenne semmi korszerűsitve-jobb lenne mint a PzH.De Sigma toronnyal is jó lenne az,vagy Denel T6 toronnyal).Stb
Logisztikailag nem lenne éppen hátrányos.
Szerintem jobban jártunk volna az izraeli vonallal.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 816
57 696
113
Ez annyiszor lesz drágább neked akárhányszor leírdo egyébként :D

Ők is így járnak a szerződésekkel:
18 db Leopárd 2A8 563 millió dollár. Ez 31.2 millió dolláros darab ár, csak a tank!
Az A8 meg ugy egy Trophy APS-es A7-es lényegében :rolleyes:
Persze a további 105 darab olcsóbb lenne, hiszen az már csak 3.2 milliárd dollár, vagyis 30,48 milliós darab ár.

Referenciának a Norvégok 54+18 Leopárd 2-est vesznek 27-36.3 millió dollár közötti darab áron.

Ehhez képest érdemes nézni a lengyel K2 árat vagy a Merkava kb. 15 misis árát ;)
Sokkal jobb vételek, szerintem!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ők is így járnak a szerződésekkel:
18 db Leopárd 2A8 563 millió dollár. Ez 31.2 millió dolláros darab ár, csak a tank!
Az A8 meg ugy egy Trophy APS-es A7-es lényegében :rolleyes:
Persze a további 105 darab olcsóbb lenne, hiszen az már csak 3.2 milliárd dollár, vagyis 30,48 milliós darab ár.

Referenciának a Norvégok 54+18 Leopárd 2-est vesznek 27-36.3 millió dollár közötti darab áron.

Ehhez képest érdemes nézni a lengyel K2 árat vagy a Merkava kb. 15 misis árát ;)
Sokkal jobb vételek, szerintem!
Ne küzdj már ennyire!
Ez az egész egy keretszerződés része.
Az 563M USD az egy olyan rész, ami fedezi a 18 harckocsit + a 2A8 kifejlesztésének költségeit. A további 105 opciós keretszerződés pedig nem 3,2Mrd, hanem "csak" 2,4Mrd euro (2,53Mrd USD).
A 3,2Mrd a 2 szerződés összege.
Azaz az opciós részből kiszámolható, hogy az egységár 22,8M EUR, azaz 24M USD.
És hogy honnan tudom. Innen.
A 18 gépre már benne van egy alkatrész csomag, meg egy 5 éves karbantartói szerződés.
Idézem neked:
The contract stipulates the development and delivery of 18 Leopard 2A8 main battle tanks for the German Army at a price of 525.6 million euros by 2026. The contract also includes a package for logistical support including spare parts and maintenance for five years, writes the BAAINBw. The optional delivery of 105 Leopard 2A8 main battle tanks has been agreed for a further 2.4 billion euros. The BMVg offers other nations to take contingents from it.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 816
57 696
113
Ne küzdj már ennyire!
Ez az egész egy keretszerződés része.
Az 563M USD az egy olyan rész, ami fedezi a 18 harckocsit + a 2A8 kifejlesztésének költségeit. A további 105 opciós keretszerződés pedig nem 3,2Mrd, hanem "csak" 2,4Mrd euro (2,53Mrd USD).
A 3,2Mrd a 2 szerződés összege.
Azaz az opciós részből kiszámolható, hogy az egységár 22,8M EUR, azaz 24M USD.
És hogy honnan tudom. Innen.
A 18 gépre már benne van egy alkatrész csomag, meg egy 5 éves karbantartói szerződés.
Idézem neked:

A tied is csak egy forrás, semmivel nem hitelesebb annál, mint amit én linkeltem. Norvégot cáfolni sem tudod....
Amúgy 18+105=123
2.53+0.563= 3093 millió dollár (már itt se stimmel az én általam linkelt cikkel össze vetve), de még ezen számok szerint is ha elosztjuk 25,14-et kapunk...
Viszont az én két forrásom mást mond ;)

De a 25 millió még mindig nem 15 millió, szóval még mindig rohadt sok pénzről, és ár/érték aránytalanságról beszélünk, még akkor is ha a te forrásod lenne a hitelesebb :rolleyes:
Szóval a Merkava IVM árelőnye elvitathatatlan, szerintem, ahogyan a K2-es árelőnye is.
Hiába "küzdesz ennyire". Ár/érték arányban a Leo egy kalap szar :cool:
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 462
67 798
113
Olvasd már el még egyszer a hozzászólásaimat, amire reagálsz!
1. @Nemerson -ra írtam, hogy orosz rajongó. Téged meg sem említettelek. Ráadásul @LMzek 2.0 hagymázas kommentjére reagált, amit helyeseltem.
2. Ha nem vetted volna észre, pont azt írtam, hogy mi magyar emberek vagyunk, és emiatt ne érdekeljen, hogy mennyiért kapja az IDF.
Várjá', várjá', várjá'. Urad és kormányod folyton azt bizonygatja nekünk, hogy a zsidók is ugyanolyan magyarok mint bárki más csak más a vallásuk. Nem hiszem, hogy kapargatják ezügyben, hány napja lett az adott zsidó ugyanolyan magyar, nekik szerintem három perc is elég. Bár vagyunk akik ezt vitatjuk, de legalább akkor nekik, na meg neked ezáltal viszont hacsak nem valamiféle parazita ősnácizmus bújkál a háttérben amit annyira tagadnak és elutasítanak, hogy igaznak kell lennie, bár vagyunk akik ezt vitatjuk, akkor ha a zsidók ugyanolyan magyarok blablabla..., akkor ugye kényszerűen az egyenlet másik oldaláról nézve azt kell megállapítani hát, bár ugye vagyunk akik ezt vitatjuk az eddigi gondolatmenet okán, hogy a magyarok is ugyanolyan zsidók mint bárki más csak más a vallásuk. Ez mindamellett, hogy magával kell vonja, hogy amint ők az ősmagyar rabbik standard pajesz, kupa, kalap, kaftán öltözékben nyomulnak zavartalanul bármely helyen, úgy őshéber táltosaink, javasaink, vagy épp ateista vallású felekezettársaink belépése az imaházaikba, rituális fürdőikbe hasonlóképpen alapértelmezett kell legyen.

Nos tehát, miután így rendeztük ezt, azt állítanád tehát, hogy a magyar kormány által egyenlővé, tehát judeo-keresztény hitük istengyilkosaival, - valamint a kormány vagy épp @Rex Meus Deus Meus egyenlő polgár számára a nyugat korabeli fényét a barbár sötétségre kiterjesztő Róma szellemével, mely szelíden cafatosra korbácsoltatta, szögesdrót egyenértékű fejsérülést okozó tárggyal koszorúzta, szarral-szeméttel dobálta, megalázta, felszegelte egy keresztre, hagyta szenvedni, majd eltörte a lábait, kivárta a tüdőödémáig vezető kínlódó fulladást majd felhasította, - egyenlővé tett magyarok nem jogosultak az egyenlőségük dacára IDF áron kapni a Merkavát? :rolleyes:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 717
113
Én nagyon nem. Pláne, hogy beszálltunk a "Phanther"-be. :rolleyes:
Mi több a meglévő 72-eseket is küldeném a BTR-ekkel együtt.
Jöjjön helyette svájci A4! Azokat úgy sem adják el nagyon másnak, mert mindenki tolná azonnal az ukránoknak.
Még ha drága is! Még lehet, hogy az összes meglévő A4-est utólag belevonhatjuk egy upgrade programba.
Ha ez a terv, akkor most egy lépéssel közelebb kerültünk a svájci A4-esekhez.

A svájci hadsereg átadja a 25 harckocsit német gyártójuknak, a Rheinmetallnak, hogy leállítsák őket. Eladhatnák őket más európai országoknak – mondta a középpárti Gmür-Schönenberger Andrea.

A 25 Leopard harckocsi továbbértékesítése nem akadályozza a svájci hadsereg szükségleteinek fedezését. Ukrajnába nem lehet tankokat küldeni, még közvetve sem. A svájci semlegesség tehát nem érvényesül. „Így erősítjük az együttműködést partnereinkkel, valamint az európai védelmet” – mondta Gmür-Schönenberger.

A svájci hadsereg jelenleg 134 Leopard 2 harckocsit tart szolgálatban. A tárolóban elhelyezett fennmaradó 71 harckocsi szükség esetén elegendő a svájci hadsereg számára – erősítette meg Viola Amherd védelmi miniszter.

 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ha ez a terv, akkor most egy lépéssel közelebb kerültünk a svájci A4-esekhez.

A svájci hadsereg átadja a 25 harckocsit német gyártójuknak, a Rheinmetallnak, hogy leállítsák őket. Eladhatnák őket más európai országoknak – mondta a középpárti Gmür-Schönenberger Andrea.

A 25 Leopard harckocsi továbbértékesítése nem akadályozza a svájci hadsereg szükségleteinek fedezését. Ukrajnába nem lehet tankokat küldeni, még közvetve sem. A svájci semlegesség tehát nem érvényesül. „Így erősítjük az együttműködést partnereinkkel, valamint az európai védelmet” – mondta Gmür-Schönenberger.

A svájci hadsereg jelenleg 134 Leopard 2 harckocsit tart szolgálatban. A tárolóban elhelyezett fennmaradó 71 harckocsi szükség esetén elegendő a svájci hadsereg számára – erősítette meg Viola Amherd védelmi miniszter.

Ez nem igazán egyértelmű ebben a formában, hogy mi is lesz a sorsa ezeknek a tankoknak.
A cikkben azt is írják, hogy ez közvetve Ukrajnának segítene, azonban nem értem, hogy ez hogy kivitelezhető.

Ugyanis direktben a németeknek nem nagyon van rájuk szükségük, mivel ők már nem használnak régi A4 standard harckocsit. Az új gyártású A8-as megrendelésük meg már megtörtént. A szlovákok az egyetlen célpont akinek eladható lenne az ügy, mivel nekik már részben le is cserélték T-72-eseiket, és csak valami 30db maradt még raktáron. A RM által kiegészítve talán pont ennek a 30db-nak a kiváltása lehet ez a most felszabadított 25 svájci A4.
A csehek meg - ha jól sejtem - szintén az A8 programban fognak harckocsit kapni. Ők nagyon nem voltak elragadtatva az A4 által nyújtott képességektől.

Ráadásul - kicsit utánaolvasva - a most említett 25 felett megmaradt, tárolt 71db A4-est, a svájciak 2035-ig biztosan meg akarják tartani tartaléknak.
Így meg nekünk ez a 25 édeskevés lenne. Ha pedig beszálltunk a KF-51-be, akkor nekünk biztosan új gyártású harckocsik érkeznek.
RM érintettsége azért is érdekes, mert ők csak A4-ként használnák ezeket a harckocsikat. Nekik nincs aktuálisan használatban lévő upgrade csomagjuk amit Európán belül használnának. Aki Európában upgradelt, az mind a KMW vonalon rendelte meg az upgrade-et, és nem a RM-tól.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A tied is csak egy forrás, semmivel nem hitelesebb annál, mint amit én linkeltem. Norvégot cáfolni sem tudod....
Nem-e?
Szerinted a ES&T (echte német) nem hitelesebb forrás? Miközben szerinted a Breaking Deffense (amerikai ) meg az. :D
Az általad berakott cikk nyilvánvalóan csak kivonatolja a hírt, miközben azért benne van az eredeti forrás is, ami meg a ES&T verzióját erősíti (karbantartási szerződést is ír, miközben erről a Breaking Deffense egy szót sem szól).
De ha jobban megnézed az ES&T cikket, akkor ott láthatod, hogy ott bent van egy még részletesebb előző napi cikk linkje is.
Amiben az is részletezve van, hogy pl. a maintenence szerződés milyen rendelkezésre állást tartalmaz, illetve a szállítás LOT méretei is benne vannak.
Akkor szerinted melyik az autentikusabb?
És igen a május 24-ei cikkben is 2,4Mrd EUR szerepel a 105 framework tankra.
Viszont az én két forrásom mást mond ;)
Amiből az egyik egy a nemzetközi hadtechnikai híreket szemléző oldal, míg a másik egy sima kommersz angolnyelvű híroldal Norvégiából?
Utóbbiból különben igen hasznos infókat tudhatunk meg az Oslo-i ingatlanpiacról, meg hogy mi történik, ha nem fizeted a telefonszámládat Norvégiában. :cool:

A norvég szerződésről pedig:
A szerződésről gyakorlatilag csak keretszámok jöttek ki, de a részleteket titkolják (üzleti okokra hivatkozva).
Viszont találtam egy olyan linket, amiben arról is írnak, hogy a szerződés nem csak az új harckocsikra tartalmaz szerviz szerződést, de a jelenlegi norvég Leopard 2-es flottát is belevették. Ráadásul az árban benne értendő egy jelentős (de nem részletezett) norvég hadiipari részvétel is.
Ráadásul kell legyen a csomagban lőszer is, mert nem gondolom, hogy a mostani lőszert szeretnék az A8-ban is használni.


De a 25 millió még mindig nem 15 millió, szóval még mindig rohadt sok pénzről, és ár/érték aránytalanságról beszélünk, még akkor is ha a te forrásod lenne a hitelesebb :rolleyes:
Ehhez képest a 15M-t honnan is vetted? Melyik évből? Jelenleg a leghitelesebb forrás a Merkava 4M-re a szingapúri 50db/500M-s ár, ami elvileg 2014-ből származik. Mindenféle keresleti infláció nélkül, csak az USD inflációval számolva az mostanra 13M-re emelkedett volna.
A fenti adatok meg piaci adatok 2023-ból.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Lehet valamelyik balti csivava?
Nem illene a képbe.
A balti államok nagyon kis haderővel rendelkeznek. Amit rohamtempóban modernizálnak. Ha ők vesznek valamit, akkor az modern. Pl.: Boxer, Patria 6x6, NASAMS, stb.
Az A4 manapság már csak kiképző harckocsinak, vagy upgrade alapnak megfelelő (meg ahogy írod műszaki jármű donornak).
Ha ők akartak volna harckocsit, akkor a németektől (hollandoktól) vettek volna jutányos áron A6 szintű járgányokat, ahogy a finnek is.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 462
67 798
113
Nem illene a képbe.
A balti államok nagyon kis haderővel rendelkeznek. Amit rohamtempóban modernizálnak. Ha ők vesznek valamit, akkor az modern. Pl.: Boxer, Patria 6x6, NASAMS, stb.
Az A4 manapság már csak kiképző harckocsinak, vagy upgrade alapnak megfelelő (meg ahogy írod műszaki jármű donornak).
Ha ők akartak volna harckocsit, akkor a németektől (hollandoktól) vettek volna jutányos áron A6 szintű járgányokat, ahogy a finnek is.
Az akartak volna és az akarnak az nem ugyanaz. Ma nincs végtelen jutányos árú A6. Más se, csak A4 modernizáció, ami gyorsabb lehet.