[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

miltaccfd

Well-Known Member
2018. augusztus 11.
177
504
93
Még mindig ott tartunk, hogy azok nélkül nem lehet harckocsikat használni.
Eladom neked az autómat, papírok és gumi nélkül. Neked meg nincs jogsid és biztosítást sem kötsz, és át sem írod a nevedre....
Kb. ilyenekkel érvelsz :)
Az a darab ár amivel használni tudod. A németeknek ahol rendszerben volt már 15-18 misis árak repkedtek. Itt nem volt, szóval simán lehet 20 felett....
Ha utána rendelnénk 44 db-ot, ott sem fogna vékonyabban a ceruza. Ugyanis a háborúra hivatkozva még jobban megpróbálnának minket lehúzni.
De ez nem mindig érdekes. Azért lehet érdemes az alapárat összehasonlítani, hogy megnézd, mi éri meg jobban. Itt pl onnan indultunk ki, hogy A4-ből A6+ vagy új A7. Aztán hogy ezek mennyit, hogyan és milyen áron üzemelnek, az már mindegy (kb ugyanannyi lesz), hiszen egy hk különböző típusai.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 810
57 648
113
Amit mondani szeretnél az továbbra is a BOCSÁNAT DE SAJNOS NEM TUDOM!

Amit te szeretnél mondani az a BOCSÁNAT, DE SAJNOS NEM ADHATOM KI AZ INFORMÁCIÓT...

Az megy, hogy a magyar állam kommunista csökevényelven működik, már ne legyen az én hibám.

Nem azt mondtam , hogy a te hibád, még akkor sem ha részese vagy a rendszernek. De az állampolgárokon számon kérni, hogy miért nem tájékozottabbak, miközben ti titkolóztok, az elég nagy pofátlanság. Ugyanis nagyon jól tudod, hogyha tudnék is valamit konkrétan, akkor sem tehetem közzé... ahogyan te sem.

Amúgy én két éve mondom folyamatosan, hogy azért mert valamire az van ráírva hogy Rheinmetall még kurvára nem lesz aranyból és amikor már az 1200-adik lynxet adták el egyesek a hatodik képzeletbeli vásárlónak akkor is azt mondtam, hogy azért odább van ez még már ha egyáltalán.

10 éve mondom, hogy a németekkel szóba se szabadott volna állni e téren, mindenki lehülyézett.
Sajnos nekem lett igazam, de semmi örömöm nincs benne...
Politikai döntés született, nem szakmai. Szerintem ez nyílt titok. Saját magunkat szopattuk be azzal, hogy 1 multira (RM) tettünk fel kb. mindent.
Euro milliárdokat.... Most meg ha szarra fordulnak a dolgok kapálózhatunk.... fantasztikus.

De el is engedem ezt a témát egy darabig, mert változtatni úgy sem tudok rajta, puffogni meg puffogtam eleget. Így is évekig kibírtam, hogy ne minősítgessem a magyar Z tervet, hátha tévedek és mégis jó lesz alapon. Nem lett az.
Mondjuk a semmihez képest minden előrelépés.... Így is lehet nézni.
Csak ha beüt a szarvihar ne csodálkozzunk majd, hogy miért nincs még mindig hadseregünk, ennyi évvel a Z terv kezdete után...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 810
57 648
113
De ez nem mindig érdekes. Azért lehet érdemes az alapárat összehasonlítani, hogy megnézd, mi éri meg jobban. Itt pl onnan indultunk ki, hogy A4-ből A6+ vagy új A7. Aztán hogy ezek mennyit, hogyan és milyen áron üzemelnek, az már mindegy (kb ugyanannyi lesz), hiszen egy hk különböző típusai.

Annyit segítek, hogy nem a Leopárd.
Ha 1 euróért adják a tankot , de később leszopatnak a csillagászati logisztikával, akkor ugyan úgy beszoptad a dolgot.
Az A4 ráadásul ipari hulladék ma már. A5 alatti leopárdban nem szabad gondolkodni, ha már leó.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 912
123 348
113
Ha 1 euróért adják a tankot , de később leszopatnak a csillagászati logisztikával, akkor ugyan úgy beszoptad a dolgot.
Erről kérdezd meg a horvátokat a legújabb bradley beszerzésük apropóján. El kell fogadnunk hogy semmi sincs ingyen mégha annak is néz ki.
A hollandokon kívül (Finn A6 üzlet) sajnos senki sem olyan hülye hogy apróért elszórja a használható cuccait, de szerintem ők is nagyon visszacsinálnák már ha tehetnék.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 810
57 648
113
Erről kérdezd meg a horvátokat a legújabb bradley beszerzésük apropóján. El kell fogadnunk hogy semmi sincs ingyen mégha annak is néz ki.

Kaptunk mi ilyen helikopter ajánlatott az USA-ból is. Meg anno ránk akartak így sózni Leopárdot a németek is. Végül a lengyelek álltak bele.
Megkérdezhetnénk őket arról, hogy mennyibe került végül valósan az az 1 eurós ár, és, hogy mennyire elégedettek a végtermékkel annyi pénzért.

Ezért nem is értem a nyers darab ár fétist a fórumon...
Ott van a lengyel beszerzés... meg kell nézni milyen egyéb háttere van 100+ harckocsi mozgatásának, logisztikával, lőszerrel, kiképzéssel stb...
A valós árat mindig az adja meg, hogy program költség osztva harckocsi szám. Az minden tartalmaz ami kell.

A hollandok meg mindig hülyék voltak. Viszont érdekesen árnyalja a képet, hogy költséget akartak csökkenteni, és úgy ítélték meg, hogy a leopárd kidobásával ez jobban megy, mintha a harci helikoptereket dobnák ki. Ez azért elgondolkodtató....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 912
123 348
113
A hollandok meg mindig hülyék voltak. Viszont érdekesen árnyalja a képet, hogy költséget akartak csökkenteni, és úgy ítélték meg, hogy a leopárd kidobásával ez jobban megy, mintha a harci helikoptereket dobnák ki. Ez azért elgondolkodtató....
A hollandok is teljesen belementek az expedíciós segdéderő nyúlüregbe. Ahhoz jó a harci heli.
 

miltaccfd

Well-Known Member
2018. augusztus 11.
177
504
93
Annyit segítek, hogy nem a Leopárd.
Ha 1 euróért adják a tankot , de később leszopatnak a csillagászati logisztikával, akkor ugyan úgy beszoptad a dolgot.
Az A4 ráadásul ipari hulladék ma már. A5 alatti leopárdban nem szabad gondolkodni, ha már leó.
A logisztika kétlem, hogy csillagászati volna. A megbízhatóbb felébe tartozik a lehetséges versenyzőknek. A logisztikának inkább az a része a kérdéses, hogy lesz e.
Ki beszélt itt A4-ről? Minimum A6+ vagy A7+.
Ha valóban van 20 milla az A7, akkor nem jobban megérte volna találni 2 millióért A4-et, azt 8-ért feljavítani A6+ szintre, majd ugyanannyi pénzért nem 44-et, hanem 88-at rendelni, majd a felét egyből bedobni raktárba? Akkor talán nem lenne ekkora baj a logisztika, lenne jó sok donor, és lehetséges helyettesítő a kilőtt darabok helyére. Persze, ha nem nagy a különbség az A6 és A7 között, amivel számolni kell.

Na ezért fontos a beszerzési ár kérdése.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and cirqle

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 442
67 689
113
A hollandok meg mindig hülyék voltak. Viszont érdekesen árnyalja a képet, hogy költséget akartak csökkenteni, és úgy ítélték meg, hogy a leopárd kidobásával ez jobban megy, mintha a harci helikoptereket dobnák ki. Ez azért elgondolkodtató....
Nem, nem az. Nem az volt a kiindulópont, hogy német tehát szar, ami a te kiindulópontod és ehhez hajlítasz mindent ami kapcsolatban van a Leopard 2-vel. Csak boldog békeidőnek nézték a háború előszelét és COIN haderőt tartottak meg.
Kaptunk mi ilyen helikopter ajánlatott az USA-ból is. Meg anno ránk akartak így sózni Leopárdot a németek is. Végül a lengyelek álltak bele.
Megkérdezhetnénk őket arról, hogy mennyibe került végül valósan az az 1 eurós ár, és, hogy mennyire elégedettek a végtermékkel annyi pénzért.

Ezért nem is értem a nyers darab ár fétist a fórumon...
Ott van a lengyel beszerzés... meg kell nézni milyen egyéb háttere van 100+ harckocsi mozgatásának, logisztikával, lőszerrel, kiképzéssel stb...
A valós árat mindig az adja meg, hogy program költség osztva harckocsi szám. Az minden tartalmaz ami kell.
Attól függ a lengyel történet, hogy melyik részét nézzük? Az A4-gyel elvannak, a PL ami nagyon sok szarakodás után lassan új harckocsikat hoz létre nekik, mellé viszont ipari hozadékai is bőven vannak. Az A5-tel elvannak, mert nem az RM upgrade + mi akarunk mindent is kombinációt választották. Érdekes, hogy ezek a programok a Szingapúri és Indonéz vasak esetében hiszti nélkül, szinte csendben lefutottak. Nem rinyálnak.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 645
18 969
113
Az a baj, hogy most döbbent rá mindenki, hogy nem csak kínai strandpapucsosok ellen kell háborút vívni a nagy 21. Században! Erről van itt szó! Oszt megy a nagy eszetlen kapkodás, mindenki harckocsit akar meg rakettyákat és gyári kapacitás nulla!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 442
67 689
113
Az a baj, hogy most döbbent rá mindenki, hogy nem csak kínai strandpapucsosok ellen kell háborút vívni a nagy 21. Században! Erről van itt szó! Oszt megy a nagy eszetlen kapkodás, mindenki harckocsit akar meg rakettyákat oszt gyári kapacitás nulla!
Vajon mért is beszéltem arról, hogy ez lesz, akkor amikor volt még volt idő, hogy ne ez legyen?
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 645
18 969
113
Vajon mért is beszéltem arról, hogy ez lesz, akkor amikor volt még volt idő, hogy ne ez legyen?
Tudod ebből a szegmensből nézve igen is van értelme egy nagy adag letárolt dicső szovjet budi tetős technikának! A másik oldalát nézve meg persze, hogy az új dolgok híve vagyok! Nincs is ezzel baj, mert kell haladni a kórral! De nyugodtabb lennék, ha ezt tesszük úgy, hogy van azért a seggünk alatt valami!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 442
67 689
113
Tudod ebből a szegmensből nézve igen is van értelme egy nagy adag letárolt dicső szovjet budi tetős technikának! A másik oldalát nézve meg persze, hogy az új dolgok híve vagyok! Nincs is ezzel baj mert kell haladni a kórral! De nyugodtabb lennék ha ezt tesszük úgy, hogy van azért a seggünk alatt valami!
Nem csak a szovjet teknyikárú beszéltem volt ebben az összefüggésben, csak sokan nem figyeltetek oda, mert mindenki hozzászegecselt a T-72-höz aminek van egy humoros oldala, meg van az, hogy igyekeztem jelezni, hogy a szarcunami tartozéka az lesz, hogy bármit is akarunk, azt más is akarni fogja, ergo nem lesz kapacitás, idő és még drága is lesz, ezért kellett volna még akkor egy kis gondolkodás nemcsak tőlem, mert bármelyik upgrade lefutott volna az elmúlt években és itt állnánk kockaállal vigyorogva megcsillanó fogakkal a napfényben, amíg a többiek vergődnek. De mi inkább velük vergődünk.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 810
57 648
113
Nem az volt a kiindulópont, hogy német tehát szar, ami a te kiindulópontod

Nem. Az volt, hogy költséget akarnak csökkenteni. És vagy a harckocsi megy vagy a helikopter. És a harckocsi ment...
Erre lehet Kriss érve is valós a missziózással (bár volt aki vitt Leopárdot misszióba), de a helikopter drága műfaj. Mégis az maradt!

Attól függ a lengyel történet, hogy melyik részét nézzük? Az A4-gyel elvannak,

Nézd, amiket én olvastam azok alapján utálják az A4-et, kidobni nem akarták, de költség hatékonyan fejleszteni meg nem lehet. De legalább a németek lehúzzák őket nem kevés pénzzel logisztika címen. De úgy volt, hogyha már van, akkor el lesznek azokkal is.
Megjött a valódi háború, azonnal doktrina váltás lett. A4 meg a németek is lehetőleg mennek a picsába, jön helyette saját gyártással koreai, meg tűzoltásként M1-es. A T-72 szintén kuka. Nem véletlenül osztogatják jó szívvel az ukránoknak.

Érdekes, hogy ezek a programok a Szingapúri és Indonéz vasak esetében hiszti nélkül, szinte csendben lefutottak. Nem rinyálnak.

Vagy csak ott nem kerül ki a sajtóba. Meg mintha nem lennének világháborús veszélyben.
Ha nincs a 2014-es balhé, nem létezne a Z terv se. Ítélet napig T-72-őznénk meg BTR-eznénk mi is.

A logisztika kétlem, hogy csillagászati volna.

Lengyel vonalon (főleg régebbi cikkek) érdeklődj ez ügyben.
Volt olyan lengyel tábornok aki azt mondta, hogyha kétszer ennyi Leopárdból állna a lengyel haderő semmi másuk se lenne, mert nem jutna pénz azok üzemeltetésére. Lehet, hogy túlzott, de biztosan nem olcsó.

A logisztikának inkább az a része a kérdéses, hogy lesz e.

Hát ha a török-német csörtéből indulunk ki, közel sem biztos. Volt ott némi anomália. Nem csak az USA szól bele a fegyvereinek a használatába.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 442
67 689
113
Nem. Az volt, hogy költséget akarnak csökkenteni. És vagy a harckocsi megy vagy a helikopter. És a harckocsi ment...
Erre lehet Kriss érve is valós a missziózással (bár volt aki vitt Leopárdot misszióba), de a helikopter drága műfaj. Mégis az maradt!
És vajon a haderő döntött erről, vagy a politika? o_O
Nézd, amiket én olvastam azok alapján utálják az A4-et, kidobni nem akarták, de költség hatékonyan fejleszteni meg nem lehet. De legalább a németek lehúzzák őket nem kevés pénzzel logisztika címen. De úgy volt, hogyha már van, akkor el lesznek azokkal is.
Megjött a valódi háború, azonnal doktrina váltás lett. A4 meg a németek is lehetőleg mennek a picsába, jön helyette saját gyártással koreai, meg tűzoltásként M1-es. A T-72 szintén kuka. Nem véletlenül osztogatják jó szívvel az ukránoknak.
Modernizálni akarják az A4-et és ha nem hisztizték volna túl azt, hogy ők akarják ám nagyon csinálni, amiről kurvára egyértelművé tette a többi résztvevő, hogy bekaphatják és a nagy faszt, de addig erőltették, nem kell csodálkozni, hogy ez a helyzet. Csinálhatták volna úgy is, mint az Indonézek és Szingapúr és akkor nem gyárat felszerelni, munkaerőt képezni, rutint szerezni baszódott volna az idő. A Szingapúriak megvették, leszállították nekik, aztán kitalálták a modernizációs vágyukat, az RM megcsinálta értelmes együttműködési keretek közt a helyiekkel, majd érdekes módon Szingapúrnak aztán mégy egy fejlesztési program is belefért, amiben új izraeli optikát és drónvezérlő képességet is kaptak a gépeik, mindezt azalatt az idő alatt ami alatt a lengyelek vergődnek. Ja, közben egy indonéz upgrade is lefutott, hogy lehet? Szóval nem a németek a hiszti ebben, hanem a lengyelek, mégis a belőlük kicsírázott történetet is igyekszel kiterjeszteni annak ellenére, hogy sokkal több az ellenpélda.
Vagy csak ott nem kerül ki a sajtóba. Meg mintha nem lennének világháborús veszélyben.
Ha nincs a 2014-es balhé, nem létezne a Z terv se. Ítélet napig T-72-őznénk meg BTR-eznénk mi is.
Miért ne lennének világháborús veszélyben? A világháború az világháború, ők is a világon léteznek. Nyilvánvaló volt hogy jön, sokan benézték mikor, de a lengyelek sem voltak jobban világháborús veszélyben mikor belekezdtek mint Szingapúr vagy Indonézia.
Lengyel vonalon (főleg régebbi cikkek) érdeklődj ez ügyben.
Volt olyan lengyel tábornok aki azt mondta, hogyha kétszer ennyi Leopárdból állna a lengyel haderő semmi másuk se lenne, mert nem jutna pénz azok üzemeltetésére. Lehet, hogy túlzott, de biztosan nem olcsó.
Ja és kétszer ennyi Abrams meg ötször ennyi K2 az szupi olcsó lesz mi? :D Azért ez már beteges kicsit valahol.
Hát ha a török-német csörtéből indulunk ki, közel sem biztos. Volt ott némi anomália. Nem csak az USA szól bele a fegyvereinek a használatába.
Aki poltikailag akar uralni, alkalmazza ezt. Drága játék ahhoz, hogy elrontsd a politikai létedet, szóval van benne ráció.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and Wilson

miltaccfd

Well-Known Member
2018. augusztus 11.
177
504
93
Lengyel vonalon (főleg régebbi cikkek) érdeklődj ez ügyben.
Volt olyan lengyel tábornok aki azt mondta, hogyha kétszer ennyi Leopárdból állna a lengyel haderő semmi másuk se lenne, mert nem jutna pénz azok üzemeltetésére. Lehet, hogy túlzott, de biztosan nem olcsó.
Olvasgattam régebben is hasonlókat, de nekem éppen az ragadt meg, hogy a T-72-k fenntartási költségei magasabbak a Leókénál. Gyakran beszéltem azóta is lengyelekkel, és ők sem cáfoltak erre rá. A meghibásodási rátát pedig nemrég tettem ki a fórumra, az A4-ek és a Twardy esetében.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 810
57 648
113
És vajon a haderő döntött erről, vagy a politika? o_O

Ha a politika , akkor biztos lehetsz benne, hogy jobban megérte anyagilag a Leopárdokat kidobni és az elgondolkodtató, ahogyan nem oly rég írtam.

Nyilvánvaló volt hogy jön, sokan benézték mikor, de a lengyelek sem voltak jobban világháborús veszélyben mikor belekezdtek mint Szingapúr vagy Indonézia.

Indonéziát és Szingapúrt igen nehezen rohanják le tankokkal. A lengyelekkel ellentétben....

Ja és kétszer ennyi Abrams meg ötször ennyi K2 az szupi olcsó lesz mi? :D Azért ez már beteges kicsit valahol.

Ez egy tizen éves lengyel nyilatkozat. Azóta változott a világ, és gyakorlatilag bármi áron való VH-s fegyverkezésbe kezdtek.
Mind az M1-es, mind a K2-es üzletük jól sikerült. Ráadásul van egy olyan érzésem, hogy az M1-es egy lőszerkészleten lesz a K2-vel.
Már csak a kb. 60,000 db M829A4-ből kiindulva. Ez nem az Abramsnek a lőszer készlete. Ez bizony elegendő ebből a típusból majd 1000 tanknak egy komplett háborúra. (És akkor még van mellé régebbi M829A2, M830 stb...)
Pusztán beszerzést nézve a lengyelek kurva jó üzleteket csináltak!

Biztos, hogy 2016-2020 között nekünk nem ment volna hasonló Trump idején az USA-val? :rolleyes:
A K2 a német motorletiltás miatt nem jöhetett szóba, de mintha lettek volna még opciók...
Nem hiszem, hogy ezzel a 44 db Leopárd 2A7 jól jártunk volna...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 810
57 648
113
Olvasgattam régebben is hasonlókat, de nekem éppen az ragadt meg, hogy a T-72-k fenntartási költségei magasabbak a Leókénál. Gyakran beszéltem azóta is lengyelekkel, és ők sem cáfoltak erre rá. A meghibásodási rátát pedig nemrég tettem ki a fórumra, az A4-ek és a Twardy esetében.

Én más infókat is hallottam anno. Darab árban a T-72 biztos nem több. A Twardy-k esetén a korrupció miatt vastagon fog a ceruza. Saját lengyel gyáruk.
De meg is lett a negatív értelemben vett eredménye a dolognak. Repülnek ezek is a rendszerből.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

miltaccfd

Well-Known Member
2018. augusztus 11.
177
504
93
Én más infókat is hallottam anno. Darab árban a T-72 biztos nem több. A Twardy-k esetén a korrupció miatt vastagon fog a ceruza. Saját lengyel gyáruk.
De meg is lett a negatív értelemben vett eredménye a dolognak. Repülnek ezek is a rendszerből.
Ha a holland döntéssel példálózol, akkor én is a lengyelekkel.

Olyan rossz és drága volt a Leó, hogy egy ideig akartak venni még, majd felújítani a meglévőket, először A4PL, majd egészen A7PL szintig. Aztán kaptak az alkalmon, hogy ennél költséghatékonyabban legyen Abramsük, ami kb ugyanilyen jó gép, a maga előnyeivel és hátrányaival. A K2 ott jön a képbe, hogy a déli területeken nem jó egy dögnehéz gépet használni, a K2 meg egész könnyű. És gyártást is kaphatnak. Boldogok vele.