[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 500
79 577
113
Egy új hk nincs 15 milla. Max 12. De inkább 10 körül, vagy alatta, ahogy a Lynx. Nem olyan csillagromboló technika ez.
Edit: úgy értem maga az eszköz. A kiszolgálása meg municióval felszerelése, ahhoz meg kevés ez az összeg.
De van, manufakturális jelleggel gyártják annyira nincs megrendelés. Nem azért tart 3-4 évig a teljesítés, mert ilyen körülményes gyártani, csak fenn kell tartani a gyártósort.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
Egyébként lenne még egy lehetőség egy potens A4 upgradere. A törökök elvileg már befejezték a kidolgozását. Az A4 teknőjén és az Altaj löveg tornyán alapul. Viszont tartok tőle, hogy a felfüggesztéshez ebben az esetben is hozzá kell nyúlni. Vlad talán tud róla többet is mondani.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 986
38 283
113
De van, manufakturális jelleggel gyártják annyira nincs megrendelés. Nem azért tart 3-4 évig a teljesítés, mert ilyen körülményes gyártani, csak fenn kell tartani a gyártósort.
A miénk szerintem azért tart 5 évig teljesíteni mert pénzügyileg meg humán erőforrásban így győzzük...tudnák ezt ők 2-3 év alatt is teljesíteni.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
.

Egy automata-töltős, Leo-ágyús (L44/120mm) torony kellene, aminek a török al-változata jó nekik is a Leo-ikhoz, és nekünk is a T-72-kre.

Harmadáron megvan, százas darabszámban a teljes harckocsi(T-72Hu-120), mint az eredeti négyszemélyes méret miatti "minden-is-nagyobb" koncepció hátrányait továbbvinni !!!

Minden további "4-fő-legénységes" verzió dupla cél-pont-méretű és 4-5-10-szeres németes-árú fog maradni!!!

...de el lehet tovább reszelgetni ezt a "..."-t, nem akarok zavarni, csak hát, ugyanoda lyukadtok ki a száz(+)adik körben is (majd)... :hadonaszos: + :oops:


U.I.: Esetleg javaslom az ilyen esetben eredményes és sikeres "saját árnyék átlépése" gondolkodási módot !!! ...mintha Izrael-ben ezt jó szinten gyakorolnák ezen a területen is!


.
 

miltaccfd

Well-Known Member
2018. augusztus 11.
177
504
93
A németeknek a 2A7 volt 18 millió euró, és nem ilyen piti darabszámban. Nyugodtan lehet ám 20+ millió euróban gondolkodni, mint nyers ár. ;)
Ezt honnan veszed? 104 jármű (főleg A4, néhány A6 és A7) modernizációja A7V szintre a 2017-es üzletkötéskor 760 millió euró volt. Kb 7 és fél millió per darab. Legyen 8 millió USD, akkori áron. Amit én írtam, a magyar üzlet áraiból adódó kb 8 millió $-os darabár sem lehet nagy mellélövés...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 912
123 348
113
Egy új hk nincs 15 milla. Max 12. De inkább 10 körül, vagy alatta, ahogy a Lynx. Nem olyan csillagromboló technika ez.
Edit: úgy értem maga az eszköz. A kiszolgálása meg municióval felszerelése, ahhoz meg kevés ez az összeg.
Háátőőő nem.
A "nyugatiból" amit mostanában exportáltak a legolcsóbb a K2 12-14 millió közt.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 810
57 648
113
Ezt honnan veszed? 104 jármű (főleg A4, néhány A6 és A7) modernizációja A7V szintre a 2017-es üzletkötéskor 760 millió euró volt. Kb 7 és fél millió per darab. Legyen 8 millió USD, akkori áron. Amit én írtam, a magyar üzlet áraiból adódó kb 8 millió $-os darabár sem lehet nagy mellélövés...

Ezt már lefutottam más topikokban is....
De akkor újra!
"A német gazdasági és energiaügyi minisztérium közölte, hogy a 2019 első felében Magyarországra irányuló fegyverexportra vonatkozóan engedélyt adtak ki 1,76 milliárd EUR összegre. Ennek az összegnek 79,1%-a (1,39 milliárd) az A0006. kategória, beleértve a „fő harckocsikat, önjáró tarackokat, mérnöki harckocsikat, ARV-ket, hidakat, gyakorló harckocsikat”, valamint teherautókat, terepjárókat, valamint a fent felsorolt felszerelésekhez tartozó alkatrészeket és extrákat. 103 millió eurót különítettek el a magyarok a szimulátorok és a hozzá tartozó alkatrészek beszerzésére."

"A német minisztérium néhány éve kiadott egyik jelentése szerint egyetlen Leopard 2A7+ MBT ára 13-15 millió euró. "


Volt egy német cikk, ahol meg kerek perec le volt írva, hogy bizony 18 millió euró egy A7-es.
Már nem elérhető sajnos:

De a magyar üzletet is könnyű megbecsülni!
44 Leopárd 2A7 + a beszerzett A4-esekről azóta tudjuk, hogy 1 db A7 ára volt. E mellet ott van a 24 db PZH 2000 állítólag 10 misis áron, 3 hídvető meg 5 mentó jármű (legyen az is 10 misi), meg a szimulátor 100 misi. A teljes valós ár meg 1.5 milliárd euró volt.
1500-100-240-80=1080
1080:45=24 millió euró ;)

Senkit nem megbántva, 20 éve volt 8 millió egy Leopárd 2 ára! Ma 20+ millió!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 500
79 577
113
Ezt már lefutottam más topikokban is....
De akkor újra!
"A német gazdasági és energiaügyi minisztérium közölte, hogy a 2019 első felében Magyarországra irányuló fegyverexportra vonatkozóan engedélyt adtak ki 1,76 milliárd EUR összegre. Ennek az összegnek 79,1%-a (1,39 milliárd) az A0006. kategória, beleértve a „fő harckocsikat, önjáró tarackokat, mérnöki harckocsikat, ARV-ket, hidakat, gyakorló harckocsikat”, valamint teherautókat, terepjárókat, valamint a fent felsorolt felszerelésekhez tartozó alkatrészeket és extrákat. 103 millió eurót különítettek el a magyarok a szimulátorok és a hozzá tartozó alkatrészek beszerzésére."

"A német minisztérium néhány éve kiadott egyik jelentése szerint egyetlen Leopard 2A7+ MBT ára 13-15 millió euró. "


Volt egy német cikk, ahol meg kerek perec le volt írva, hogy bizony 18 millió euró egy A7-es.
Már nem elérhető sajnos:

De a magyar üzletet is könnyű megbecsülni!
44 Leopárd 2A7 + a beszerzett A4-esekről azóta tudjuk, hogy 1 db A7 ára volt. E mellet ott van a 24 db PZH 2000 állítólag 10 misis áron, 3 hídvető meg 5 mentó jármű (legyen az is 10 misi), meg a szimulátor 100 misi. A teljes valós ár meg 1.5 milliárd euró volt.
1500-100-240-80=1080
1080:45=24 millió euró ;)

Senkit nem megbántva, 20 éve volt 8 millió egy Leopárd 2 ára! Ma 20+ millió!
Most is kihagytad a teljes rendszerbeállítási, logisztikai, kiképzés és lőszer árat. 15millánál nehezen tudom elképzelni, hogy olcsóbb legyen a Leopard 2A7 ami valóban sok, de a 20milla meg valószerűtlen.
 

miltaccfd

Well-Known Member
2018. augusztus 11.
177
504
93
Háátőőő nem.
A "nyugatiból" amit mostanában exportáltak a legolcsóbb a K2 12-14 millió közt.
Tudok még (ellen)példákat hozni.
A 250 darabos lengyel M1A2 sepv3 egy csomagban köttetett, annak a harckocsikra eső része (csupaszon, az IED védelmet, géppuskákat nem bele értve) 1.15 milliárd dollár. 4,6 millió dollár per darab. Legyen mondjuk 5 millió per darab nem csupaszon.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 986
38 283
113
Tudok még (ellen)példákat hozni.
A 250 darabos lengyel M1A2 sepv3 egy csomagban köttetett, annak a harckocsikra eső része (csupaszon, az IED védelmet, géppuskákat nem bele értve) 1.15 milliárd dollár. 4,6 millió dollár per darab. Legyen mondjuk 5 millió per darab nem csupaszon.
de ezek használt amerikai harckocsik a sivatagi lerakatból, nagy javítva és modernizálva.

Új Abramset nem lehet venni mert már rég nincs meg a gyártósor.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 912
123 348
113
Ezt már lefutottam más topikokban is....
De akkor újra!
"A német gazdasági és energiaügyi minisztérium közölte, hogy a 2019 első felében Magyarországra irányuló fegyverexportra vonatkozóan engedélyt adtak ki 1,76 milliárd EUR összegre. Ennek az összegnek 79,1%-a (1,39 milliárd) az A0006. kategória, beleértve a „fő harckocsikat, önjáró tarackokat, mérnöki harckocsikat, ARV-ket, hidakat, gyakorló harckocsikat”, valamint teherautókat, terepjárókat, valamint a fent felsorolt felszerelésekhez tartozó alkatrészeket és extrákat. 103 millió eurót különítettek el a magyarok a szimulátorok és a hozzá tartozó alkatrészek beszerzésére."

"A német minisztérium néhány éve kiadott egyik jelentése szerint egyetlen Leopard 2A7+ MBT ára 13-15 millió euró. "


Volt egy német cikk, ahol meg kerek perec le volt írva, hogy bizony 18 millió euró egy A7-es.
Már nem elérhető sajnos:

De a magyar üzletet is könnyű megbecsülni!
44 Leopárd 2A7 + a beszerzett A4-esekről azóta tudjuk, hogy 1 db A7 ára volt. E mellet ott van a 24 db PZH 2000 állítólag 10 misis áron, 3 hídvető meg 5 mentó jármű (legyen az is 10 misi), meg a szimulátor 100 misi. A teljes valós ár meg 1.5 milliárd euró volt.
1500-100-240-80=1080
1080:45=24 millió euró ;)

Senkit nem megbántva, 20 éve volt 8 millió egy Leopárd 2 ára! Ma 20+ millió!
Még mindig nem megy a matek. Na mindegy.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 810
57 648
113
Most is kihagytad a teljes rendszerbeállítási, logisztikai, kiképzés és lőszer árat.

Még mindig ott tartunk, hogy azok nélkül nem lehet harckocsikat használni.
Eladom neked az autómat, papírok és gumi nélkül. Neked meg nincs jogsid és biztosítást sem kötsz, és át sem írod a nevedre....
Kb. ilyenekkel érvelsz :)
Az a darab ár amivel használni tudod. A németeknek ahol rendszerben volt már 15-18 misis árak repkedtek. Itt nem volt, szóval simán lehet 20 felett....
Ha utána rendelnénk 44 db-ot, ott sem fogna vékonyabban a ceruza. Ugyanis a háborúra hivatkozva még jobban megpróbálnának minket lehúzni.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 912
123 348
113
Még mindig nem hoztátok nyilvánosságra szerződések keretszámait ;)
Érdekes a lengyel M1 beszerzésnél az utolsó fűszálról is tudunk, itt meg....
Őszintén szólva nem igazán érdekel. Rendes infó nélkül terjeszted a meggyőződéseid amikkel alátámasztod az antinémet narrratívádat.

Én nem vagyok olyan mint dudi akik szerint a németek szarták kolumbusz tojását, főleg nem az utóbbi időben. De attól még amit előadsz az a korrekt tájékoztatástól olyan messze van mint makó jeruzsálemtől. Ha nincs információd, ne dobálózz faszságokkal csak azért, hogy a leopardot meg németeket sározd mert attól jobban alszol.
Légy nagy gyerek és mond szépen hogy nem tudod.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 810
57 648
113
De attól még amit előadsz az a korrekt tájékoztatástól olyan messze van mint makó jeruzsálemtől.

Itt egyedül ti vagytok kurva messze a korrekt tájékoztatástól, de nagyon!
Én írtam alá a szerződést? Én vagyok olyan döntési helyzetben , hogy erről tájékoztassak?
Nagyon nem!

Ne rajtam kérd számon, hogy nem átlátható a működésetek!
Majd akkor lehet rajtam számon kérni bármit, hogyha méltóztattok átláthatóan működni.
Mert soha semmi másról nem szólt a HM-ben a beteges titkolózás, csak arról, hogy a civilek elől elfedjék a szart!
Meg persze megy az össze vissza nyilatkozgatás mindig.... Csak rajtatok múlik ez a dolog.
Addig viszont abból számolok ami elérhető, az meg ezt adja ki ;)


UI.: Amikor én mondtam, hogy a németek túlárazva és tetű lassan működnek, silány minőségben, le lettem szólva.
Most két napja ezen rugóztok dudival, hogy mit művel az RM.... Csókolom!
Lehet nem ok nélkül rühellem ezt a bandát? :rolleyes:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 912
123 348
113
Itt egyedül ti vagytok kurva messze a korrekt tájékoztatástól, de nagyon!
Én írtam alá a szerződést? Én vagyok olyan döntési helyzetben , hogy erről tájékoztassak?
Nagyon nem!

Ne rajtam kérd számon, hogy nem átlátható a működésetek!
Majd akkor lehet rajtam számon kérni bármit, hogyha méltóztattok átláthatóan működni.
Mert soha semmi másról nem szólt a HM-ben a beteges titkolózás, csak arról, hogy a civilek elől elfedjék a szart!
Meg persze megy az össze vissza nyilatkozgatás mindig.... Csak rajtatok múlik ez a dolog.
Addig viszont abból számolok ami elérhető, az meg ezt adja ki ;)


UI.: Amikor én mondtam, hogy a németek túlárazva és tetű lassan működnek, silány minőségben, le lettem szólva.
Most két napja ezen rugóztok dudival, hogy mit művel az RM.... Csókolom!
Lehet nem ok nélkül rühellem ezt a bandát? :rolleyes:
Amit mondani szeretnél az továbbra is a BOCSÁNAT DE SAJNOS NEM TUDOM!

Az megy, hogy a magyar állam kommunista csökevényelven működik, már ne legyen az én hibám.

Amúgy én két éve mondom folyamatosan, hogy azért mert valamire az van ráírva hogy Rheinmetall még kurvára nem lesz aranyból és amikor már az 1200-adik lynxet adták el egyesek a hatodik képzeletbeli vásárlónak akkor is azt mondtam, hogy azért odább van ez még már ha egyáltalán.