[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 248
13 856
113
Amikor már szinte mindenki azon van, hogy Lengyelország csak nem lehet, jon egy ilyen izraeli médiumra hivatkozó hírestelés :oops: :


Kozben megtaláltam a mai izraeli cikket (hogy legyen it Merkavárol is szó).
Az izraeli tartalékos tisztek nincsenek elragadtattva, hogy kevesebb harckocsi lesz.
A cikben két keleteurópai országról van szó. Arról, hogy Lengyelországról és Ukrajnárol lenne szó, csak valami lengyel szakérto beszélt.

https://news.walla.co.il/item/3587119

Viszont a napokban Reznikov találkozni fog Galant izraeli védelmi miniszterrel:
https://russianfreepress-com.transl...tr_sl=en&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=hu&_x_tr_pto=sc
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 442
7 829
113
Az.Most éppen annak okait taglalják,hogy miért nem vettünk Merkavát,ami pedig jobban megfelelt volna igényeinknek,mint a Leo.Mármint katonai és honvédelmi igényeinknek,és nem a hatalombitorlok hatalompolitikai igényeinek.
Dehogy felelt volna meg jobban. Az uj 2A7/2A8-hoz kepest sehol nincsenek az elozo generacios Merkavak. Az egesz Merkava amugy egy nyugati rendszerekbol osszelegozott szokasos zsido 'talalmany', gyakorlatilag az elektronikan kivul szinte semmi sem sajat, minden kulcsrendszer nyugati volt vagy licenszelt nyugati.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 375
67 489
113
Dehogy felelt volna meg jobban. Az uj 2A7/2A8-hoz kepest sehol nincsenek az elozo generacios Merkavak. Az egesz Merkava amugy egy nyugati rendszerekbol osszelegozott szokasos zsido 'talalmany', gyakorlatilag az elektronikan kivul szinte semmi sem sajat, minden kulcsrendszer nyugati volt vagy licenszelt nyugati.
Pusztàn csak jó lenne az A7HU mellé. APS-sel fôleg nem köpném le, de ahogy eddig semmi màs nem történt ami növelte volna a nehézfegyverzet tömegét, úgy aligha mi vagyunk, akik beszereztek ezekbôl.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 797
48 241
113
Dehogy felelt volna meg jobban. Az uj 2A7/2A8-hoz kepest sehol nincsenek az elozo generacios Merkavak. Az egesz Merkava amugy egy nyugati rendszerekbol osszelegozott szokasos zsido 'talalmany', gyakorlatilag az elektronikan kivul szinte semmi sem sajat, minden kulcsrendszer nyugati volt vagy licenszelt nyugati.
Nem gondolom, hogy az összelegózás miatt rosszabb lenne az a Merkava.
Nem utolsósorban, ezek láttak háborút, a Leok inkább bár ne láttak volna.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Pusztàn csak jó lenne az A7HU mellé. APS-sel fôleg nem köpném le, de ahogy eddig semmi màs nem történt ami növelte volna a nehézfegyverzet tömegét, úgy aligha mi vagyunk, akik beszereztek ezekbôl.
És mennyire nagyon jó alap lenne bármilyen panzer pioner egységnek mint alap harcjármű milyen klassz műszaki járműveket lehetne kialakítani belőlük. És ezek nagyon szükséges csapatok lásd ukrán háború! Tehát jöhetne ide a 2 és a 3 as is. A 3 sok maradhatnának harckocsik. De hát pusztába kiáltott szó amiket mondunk évek óta.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 375
67 489
113
Azért remélem nem kapcsolsz dudiba, mondván az A6 már szar mert nem A7 (A8 még nincs, bocs).
Most lát háborút az A6, az A4 meg előbb Szíriában, illetve hát most is.
Semmi vész nem lenne azokkal az A4, A6-okkal, egyszerûen most az ukrik àlltak fel a szopórollerre egy karikàra kiépített mélységi védelem ellen.

Nincs csodàlkoznivaló, nem a technika volt a hibàs hanem maga a mûvelet, amibe besoroztàk a technikàt ilyen módon. Ha mûszakiak kezdték volna az aknamezôk megtisztítàsàt gyalogos és pàncélosfedezet mellett, ellentûzre priorizàlt tüzérséggel és aztàn mobil csapatlégvédelemmel megtàmogatva küldték volna elôre nagy ütemben az összevont nehézpàncélosokat és gépesített gyalogsàgot, messze többet érhettek volna el, mint a làtott elaprózott bevetésükkel ami màr a mûszaki zàrakon elakadt.

És szerintem több irànyban is lett volna lehetôségük erre, technikailag is, csak elbalfaszkodtàk.

Viszont így elbalfaszkodva, teljesen mindegy, hogy milyen típus volt alattuk, a jobb vagy akàr a rosszabb tulajdonsàgai sem kerülhettek elô és a Leopard 2 nem szàllt el jobban mint bàrmi màs tette volna ebben a helyzetben. Mint védelmet adó jàrmû, megtette a dolgàt, mint tàmadó jàrmû, nem tudott érvényesülni.

Ha sikerült volna a fentiek szerint àttörést kierôszakolniuk, akkor lehetne ítéletet mondani eszköz szinten a Leopardról, mert akkor talàlkozóharcokban és àllàsok ellen bemutathatta volna a képességeit. Így szerintem a hibàs mûvelet, az elaprózott bevetés ellenére megàllta a helyét, semmiféle leszereplést nem produkàlt.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 188
67 627
113
Semmi vész nem lenne azokkal az A4, A6-okkal, egyszerûen most az ukrik àlltak fel a szopórollerre egy karikàra kiépített mélységi védelem ellen.

Nincs csodàlkoznivaló, nem a technika volt a hibàs hanem maga a mûvelet, amibe besoroztàk a technikàt ilyen módon. Ha mûszakiak kezdték volna az aknamezôk megtisztítàsàt gyalogos és pàncélosfedezet mellett, ellentûzre priorizàlt tüzérséggel és aztàn mobil csapatlégvédelemmel megtàmogatva küldték volna elôre nagy ütemben az összevont nehézpàncélosokat és gépesített gyalogsàgot, messze többet érhettek volna el, mint a làtott elaprózott bevetésükkel ami màr a mûszaki zàrakon elakadt.

És szerintem több irànyban is lett volna lehetôségük erre, technikailag is, csak elbalfaszkodtàk.

Viszont így elbalfaszkodva, teljesen mindegy, hogy milyen típus volt alattuk, a jobb vagy akàr a rosszabb tulajdonsàgai sem kerülhettek elô és a Leopard 2 nem szàllt el jobban mint bàrmi màs tette volna ebben a helyzetben. Mint védelmet adó jàrmû, megtette a dolgàt, mint tàmadó jàrmû, nem tudott érvényesülni.

Ha sikerült volna a fentiek szerint àttörést kierôszakolniuk, akkor lehetne ítéletet mondani eszköz szinten a Leopardról, mert akkor talàlkozóharcokban és àllàsok ellen bemutathatta volna a képességeit. Így szerintem a hibàs mûvelet, az elaprózott bevetés ellenére megàllta a helyét, semmiféle leszereplést nem produkàlt.
Nato doktrina szerint vetettek be oket, reggel olvastam valami bennfentes nyilatkozatat. Nato doktrina szerint volt az akcio, teljesen, amelyik doktrinanak reszet kepezi a legi foleny. Az meg nem volt. Ezt nyilatkozta az illető.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 442
7 829
113
Azért remélem nem kapcsolsz dudiba, mondván az A6 már szar mert nem A7 (A8 még nincs, bocs).
Most lát háborút az A6, az A4 meg előbb Szíriában, illetve hát most is.
Nem, de az A4 szinte semmi koze az az A7/A8-hoz, ismerd el. (Es moat hagyjuk a felamator arab meg torok, stb hk zl hajmereszto szokasait, pl dombtetorol lovegnek hasznaljak a hkt az idotak, gyalogos fedezet nelkul kuldik elore a susnyasba stb.)
Merkava meg alapvetoen gerillak dtb ellen volt eddig bevetve, nem emlekszem, hogy Golanon vagy a Sinain lettek volna mar Merkavak...?
Ugyanigy nem tartom mervadonak a masodik iraki invazio alatti M1A2 szereplest sem, ott sem voltak tankcsatak, de meg regularis hadsereg sem, csak gerillahaboru a varosokban, arra jo merce mindem ilyesmi, masra nem.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Ugyanott ugyanígy a Merkava is ugyanennyire hatàstalan lett volna. Semmilyen szinten nem a technika hibàja volt az eseménysor, a Merkava is aknàra futva leàltt volna ott vàrni a halàlt.

Ez az ukrán esetre igaz!
Nekem magunk felé hajlik a kezem: Ha (most) 25(+) millió€-s Leopard A7** helyett a Merkava-ból vennénk (típustól függően 4-5-6m € a becsülhető ára) 50(+)%-kkal többet, akkor is elég pénz marad az összes ukrán esetben hiányzó "körítésre", amik miatt van az ukránban látható brutális veszteség!



A "körítés" nagy vonalakban, ami hiányzott az ukránoknál és (szinte) teljesen hiányzik Nekünk:
  • felderítés/drón-"sima,
  • drón-csapásmérés
  • drón-elhárítás(+EW-vel!!),
  • rakétatüzérség(hazai most: NULLA azaz SEMMI!),
  • + amit kihagytam...
A számok:
50 darab Leopard x25(+?)m€= 1.250 millió € (44+6 műszaki támogató),
100 darab Merkava APS-es ára 6,5 millió€-ba belefér, de 7re kerekítve: 700 millió € (a dupla mennyiség, merek álmodni),
a két beszerzés 550 millió €-s különbségének feléből, A "körítés" első lépcsője bőven beszerezhető,
és marad "Misinek" is bő száz Milliárd HUF.

...win-win-win, vagyis esélytelen a jelenlegi "szakmai döntéshozatalnál"!

.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 442
7 829
113
Ez az ukrán esetre igaz!
Nekem magunk felé hajlik a kezem: Ha (most) 25(+) millió€-s Leopard A7** helyett a Merkava-ból vennénk (típustól függően 4-5-6m € a becsülhető ára) 50(+)%-kkal többet, akkor is elég pénz marad az összes ukrán esetben hiányzó "körítésre", amik miatt van az ukránban látható brutális veszteség!



A "körítés" nagy vonalakban, ami hiányzott az ukránoknál és (szinte) teljesen hiányzik Nekünk:
  • felderítés/drón-"sima,
  • drón-csapásmérés
  • drón-elhárítás(+EW-vel!!),
  • rakétatüzérség(hazai most: NULLA azaz SEMMI!),
  • + amit kihagytam...
A számok:
50 darab Leopard x25(+?)m€= 1.250 millió € (44+6 műszaki támogató),
100 darab Merkava APS-es ára 6,5 millió€-ba belefér, de 7re kerekítve: 700 millió € (a dupla mennyiség, merek álmodni),
a két beszerzés 550 millió €-s különbségének feléből, A "körítés" első lépcsője bőven beszerezhető,
és marad "Misinek" is bő száz Milliárd HUF.

...win-win-win, vagyis esélytelen a jelenlegi "szakmai döntéshozatalnál"!

Engedd el a kubli szelet es jozanodj ki - ha valamit $4-5M odaadnanak, akkor az vegzetesen elavult lenne. Ma mar a vastagabb pancel sehova nem eleg, amikor meg a MH is ezresevel fogja stokizni az RGW-110et, mint kiderult. Olyannyira nem eleg, hogy hacsak nem koltesz masik $3-4M ra es 1-2 evet, akkor egy Lynx tobbet erne alapbol, mert az kepes informaciokat kapni es adni a BMSnek koszonhetoen, van RCWS rajta, moderm loszerrel, van latest-gen APS, meg felulre is nez stb.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 375
67 489
113
Ez az ukrán esetre igaz!
Nekem magunk felé hajlik a kezem: Ha (most) 25(+) millió€-s Leopard A7** helyett a Merkava-ból vennénk (típustól függően 4-5-6m € a becsülhető ára) 50(+)%-kkal többet, akkor is elég pénz marad az összes ukrán esetben hiányzó "körítésre", amik miatt van az ukránban látható brutális veszteség!



A "körítés" nagy vonalakban, ami hiányzott az ukránoknál és (szinte) teljesen hiányzik Nekünk:
  • felderítés/drón-"sima,
  • drón-csapásmérés
  • drón-elhárítás(+EW-vel!!),
  • rakétatüzérség(hazai most: NULLA azaz SEMMI!),
  • + amit kihagytam...
A számok:
50 darab Leopard x25(+?)m€= 1.250 millió € (44+6 műszaki támogató),
100 darab Merkava APS-es ára 6,5 millió€-ba belefér, de 7re kerekítve: 700 millió € (a dupla mennyiség, merek álmodni),
a két beszerzés 550 millió €-s különbségének feléből, A "körítés" első lépcsője bőven beszerezhető,
és marad "Misinek" is bő száz Milliárd HUF.

...win-win-win, vagyis esélytelen a jelenlegi "szakmai döntéshozatalnál"!

.
Én tovàbbra sem fogom utàlni az A7-et, sôt. Ha valaha hàborúba keveredünk, tartok tôle túl hamar, mindjàrt, akkor lesz esélyünk pàncélosütközetre és akkor az erejük és a passzív védelmük igen jól fog jönni. Aktívat igényelnének még emellé, hogy el is juthassanak addig.

Mellette pàr zàszlóalj bàrmilyen Merkavànak örülnék(ahogy tovàbbi Leopardnak, vagy Leclercnek...), amit szintén kell BMS-sel, aktív védelemmel szerelni, rengeteg alkatrésszel, lôszerrel ellàtni. Nem lenne 4-5 millió esélyesen, hanem inkàbb 8-10.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Engedd el a kubli szelet es jozanodj ki - ha valamit $4-5M odaadnanak, akkor az vegzetesen elavult lenne. Ma mar a vastagabb pancel sehova nem eleg, amikor meg a MH is ezresevel fogja stokizni az RGW-110et, mint kiderult. Olyannyira nem eleg, hogy hacsak nem koltesz masik $3-4M ra es 1-2 evet, akkor egy Lynx tobbet erne alapbol, mert az kepes informaciokat kapni es adni a BMSnek koszonhetoen, van RCWS rajta, moderm loszerrel, van latest-gen APS, meg felulre is nez stb.

Szólj ha hozol adatot! :oops:

Én betettem több korábbi adatot is árakról --visszaolvasás ??? :oops: --, amikor az egyidejűleg adott ajánlatok alapján 2-3(+) Merkava-t lehetett venni 1 Leo árából! :oops:
... újat! :oops:
... most, használt M-król van szó, emléxel, "megvan"? :oops:
... most, amikor a Leo-kra 30(+) milliós árat említettek német oldalról! :oops:
... és Én "csak" 25 Leopard-db/millióval számoltam, mert az infrast.../egyebek ... már Nekünk megvan.

Miben, milyen tényekkel segíthetek még, hogy "a megfelelő méretű mellényt" megtaláld?

.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 442
7 829
113
Én tovàbbra sem fogom utàlni az A7-et, sôt. Ha valaha hàborúba keveredünk, tartok tôle túl hamar, mindjàrt, akkor lesz esélyünk pàncélosütközetre és akkor az erejük és a passzív védelmük igen jól fog jönni. Aktívat igényelnének még emellé, hogy el is juthassanak addig.

Mellette pàr zàszlóalj bàrmilyen Merkavànak örülnék(ahogy tovàbbi Leopardnak, vagy Leclercnek...), amit szintén kell BMS-sel, aktív védelemmel szerelni, rengeteg alkatrésszel, lôszerrel ellàtni. Nem lenne 4-5 millió esélyesen, hanem inkàbb 8-10.
En ertem, hogy tuzero miatt mindenkeppen szamitana, hogy ujabb 200 Lynx jon, avagy masik 80-100 ilyen felujitott Merkava, de tartok tole, hogy remalom lenne ezeket beilleszteni nemcsak a BMS ala, de altalaban muveleti szinten, teljesen mas koncepcio menten lettek tervezve, mint az erkezo alapvetoen europai-nemet rendszerek, biztosan nyogvenyelos lenne az integracio stb.
Ha valamifele disposable breach rendszernek szanod, amit tucatjaval lehet elorekuldeni, es mehetnek utanuk a dragabb Leok, akkor esetleg latom ertelmet, de azon tul nemigen. Keves a penz, es ez csak latszatmegoldas lenne, erted.
A hianyzo mennyisegi problemaddal egyetertek, az teljesen igaz - kellene minimum 2-3 zl masik 2A7HU/2A8, de mondjuk legkesobb 2-3 even belul, ugye –, viszont szerintem jobban jarna a MH ha mondjuk a Lynx-alapu pancelvadasszal... kerdes, mennyi lenne megcsinalni (leginkabb penzben, mert idoben tudjuk, hogy 2-3 ev korul megallna akar egy 120-as loveggel is.)
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 375
67 489
113
En ertem, hogy tuzero miatt mindenkeppen szamitana, hogy ujabb 200 Lynx jon, avagy masik 80-100 ilyen felujitott Merkava, de tartok tole, hogy remalom lenne ezeket beilleszteni nemcsak a BMS ala, de altalaban muveleti szinten, teljesen mas koncepcio menten lettek tervezve, mint az erkezo alapvetoen europai-nemet rendszerek, biztosan nyogvenyelos lenne az integracio stb.
Ha valamifele disposable breach rendszernek szanod, amit tucatjaval lehet elorekuldeni, es mehetnek utanuk a dragabb Leok, akkor esetleg latom ertelmet, de azon tul nemigen. Keves a penz, es ez csak latszatmegoldas lenne, erted.
A hianyzo mennyisegi problemaddal egyetertek, az teljesen igaz - kellene minimum 2-3 zl masik 2A7HU/2A8, de mondjuk legkesobb 2-3 even belul, ugye –, viszont szerintem jobban jarna a MH ha mondjuk a Lynx-alapu pancelvadasszal... kerdes, mennyi lenne megcsinalni (leginkabb penzben, mert idoben tudjuk, hogy 2-3 ev korul megallna akar egy 120-as loveggel is.)
A lényeg a harckocsiàllomàny duzzasztàsa lenne e tekintetben valamely olcsóbb, de nagy harcértékû alternatívàval. A BMS nem nagy ügy, a NATO standard szerintiek mind képesek a.standardok miatt az egymàssal történô informàciómegosztàsra. Egy görög szinten modernizàlt Leopardot tartanék a megfelelô ilyen alternatívànak, APS-sel felszerelve, de bàrmi ezt a szintet közelítôt is el tudok képzelni. A Merkava nem rossz.