[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Egy nem létező harckocsi , mint viszonylag gyors beszerzés.... basszus XD
Hagyjuk már azt a nemlétező szartaligát. Miért kell minden topikba benyomni, mintha létező dolog lenne?
Sehol sem gyártják, sehol sincs rendszerben! Ha valami idiótát bepaliznak vele, akkor 10 év múlva talán lesz belőle valami...
Ez nem gyors!
A gyors a merkava, amit ha kifizetsz egy éven belül itt van! ;)

Nem, nem és nem: Nem egy frissen regelt reijszmetal területi megbízottal vitázunk, vagy mégis elkaptam a conteo-t,?
Vmi covid-szövődmény lehet! ;)

.

...remélem "nyomokban humort (is) tartalmaz" az Új Tag némi önkritika -- :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos: -- mellett!

.

.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 476
7 915
113
Mielőtt megint leesnél a magas lóról (KAMM), az a cikk 2021-es, most meg 2023-van. És Kriss az ilyenekben jól informált.
Errr, konkretan @krisss teged igazitott helyre, talan ne probald mar maskepp eloadni, mert rem kinos nezni...

Ha igaz az a 17 tank, akkor azzal pont kitörölhetik a seggüket, mert semmire sem elég mennyiség egy akkora országnak. Még nekünk is bohócság lenne. De legalább tény szerűen el lehet e miatt mondani, hogy van. Engem az érdekel, hogy valósan mennyi!

Nem, teged korabban a Merkava kapcsan az erdekelt, hogy letezik-e APS a Leopardokra. Szerinted nincs. Erre irtam, hogy de van, csak nem rendelik.
De nem fogadtad el, mert ha nincs rendszerben, akkor nincs is szerinted.
Emlekeztetoul:

Kiállítási példányt láttunk eddig belőle. Vagyis sehol sincs rendszerben.
Ennyi erőből hasonlítsuk össze a Merkava V-el, ami nemsokára jön majd.
Szerintem azt méricskéljük ami már létezik.


Nincs hozzá. Majd lesz nemsokára. Nem emlékszem rendszerben lévő APS-es Leopárdra. Amíg nincs valami rendszerben addig nem létezik lényegében.

A Trophy az egyetlen harcban kipróbált APS. ;)

Majd kiderult, hogy de, rendszerben is van, es en jol tippeltem, tenyleg csak spuroltak a nemetek.

Erre most hirtelen mar a mennyiseget emlegeted, mintha annak barmi relevanciaja lenne a fentiekre...

Tudod, nyugaton nem szeretnek az oroszokkal ill kelet-europaiakkal (=a magyar-lengyeltol keletre) uzletelni, es alapvetoen egyetlen ok miatt: nem tudjak betartani az iratlan szabalyokat.
Most egy ilyen egyszeru vitaban sem vagy kepes megallni, hogy ne kezdd el mozgatni a kaput, miutan beneztel valamit... :rolleyes:

(Hangsulyozom, foleg az oroszokat, ukranokat, meg a romanokat stb utaljak nyugaton, nem a magyarokat - nekunk kevesbe rossz a hirunk. Talan a nemet kapcsolatrendszer ill. kulturkorbe agyazottsag miatt, nem tudom.)

Egy nem létező harckocsi , mint viszonylag gyors beszerzés.... basszus XD
Hagyjuk már azt a nemlétező szartaligát. Miért kell minden topikba benyomni, mintha létező dolog lenne?
Sehol sem gyártják, sehol sincs rendszerben! Ha valami idiótát bepaliznak vele, akkor 10 év múlva talán lesz belőle valami...

Ezt is irtam, hogy nincs eleg info, ezert nem is tippelek tovabb... neked valamifele szovegkovetesi problemad van?

Ez nem gyors!
A gyors a merkava, amit ha kifizetsz egy éven belül itt van! ;)

Hogy klasszikussal eljek:

Hagyjuk már azt a nemlétező szartaligát.

Mint feljebb mar kitargyaltuk, egy zsakutca lenne elavult zsido "szartaligakat" venni. 2A6-tol felfele erdemes, avagy a koreait. A KF51 akkor erne meg, ha lenne penz boven, es be lehetne fejezni 2-3 ev alatt, ezt kulon oda is irtam, csak te szandekosan ignoraltad...
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 476
7 915
113
Nem, nem és nem: Nem egy frissen regelt reijszmetal területi megbízottal vitázunk, vagy mégis elkaptam a conteo-t,?
Vmi covid-szövődmény lehet! ;)

.

...remélem "nyomokban humort (is) tartalmaz" az Új Tag némi önkritika -- :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos: -- mellett!

.

.
Konkretan leirtam, hogy a koreai hk lenne a (gyors) megoldas. Itt valamifele altalanos szovegertelmezesi jarvany van? Avagy csak mindenki a szokasos kaeu stilusban, kizarolag strawman ervekkel kepes operalni...?
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 476
7 915
113
Ember, a koreai kapacitàs némileg le van foglalva azt gondolom. :D
A koreiakat te csak ne feltsd. En dolgoztam veluk, elkepesztoen hatekonyak, baszki - ha berendelunk, lefogadom, hogy max hat honap alatt felskalaznanak, ha az uzlet megkivanja.
Sk egy katonai diktatura volt meg ~30 eve, es ott a mai napig az igazan globalis meretu chaebolok (=csaladi gyokeru, allmilag megtamogatottt oligarcha-birodalmak) uralnak mindent.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Ember, a koreai kapacitàs némileg le van foglalva azt gondolom. :D

Úgy tűnik, hogy néhány hónap előzetes (fórum-)ismerete hiányzik!
Ezt "némi" visszaolvasás megoldaná, addig is kis visszafogottsággal! :oops:

Koreai tank helyzet: ők is cserélnek régit(B1) az újra( B2 Black Panther), és még pluszba vesznek maguktól. A lengyel 6-7-800 db jelentős része pedig az elején koreai fődarabokat kér. Sokat!
A lengyel gyártási morál --T-72 és egyebek-- valószínűsíti, hogy gondok lesznek az erősen optimista lengyel otthon-gyártási tervekkel és gyanúsan gyorsítana a (közös) Gazdijuk is!

Ebből becsülhető a szabad kapacitás! :oops:

.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and fip7

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 476
7 915
113
Úgy tűnik, hogy néhány hónap előzetes (fórum-)ismerete hiányzik!
Ezt "némi" visszaolvasás megoldaná, addig is kis visszafogottsággal! :oops:
Meg sosem tettem senki ignorra, de nagyon kozel jarsz hozza...

Koreai tank helyzet: ők is cserélnek régit(B1) az újra( B2 Black Panther), és még pluszba vesznek maguktól. A lengyel 6-7-800 db jelentős része pedig az elején koreai fődarabokat kér. Sokat!
A lengyel gyártási morál --T-72 és egyebek-- valószínűsíti, hogy gondok lesznek az erősen optimista lengyel otthon-gyártási tervekkel és gyanúsan gyorsítana a (közös) Gazdijuk is!

.
Honapok alatt skalaznak fel a koreai cegek dupla outputra, ha kell. Beallitanak meg ket shiftet a meglevo soron, es nonstop nyomjak, ha van lehetoseg hirtelen 2-3x annyi bevetelre, kozben meg, ha megeri, akkor egy ujabb sort raknak ossze stb.

Na ezt kurva gyorsan felejtsd is el.
Te sem tudsz olvasni ma...? Ketszer leirtam mar, miert nem valos opcio. Es pontosan annak alapjan, amit toled tudunk. Nincs penz, es nincs ido (utobbit csak reszben lehetne penzzel kompenzalni, de az sincs.)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 370
93 150
113
Egy századot csinàltak meg.
A németek??? Nemcsak ötlet szintjén volt egy proto?
Aztán még gondolkodtak rajta és ez lett az A8???

Vagy leegyszerűsítve az A8 új építésű tank Trophyval és az A7A1 a régebbi tankok továbbmodernizálva A7V-ről, A7A1-re Trophy APS-el?
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 476
7 915
113
A németek??? Nemcsak ötlet szintjén volt egy proto?
Aztán még gondolkodtak rajta és ez lett az A8???

Vagy leegyszerűsítve az A8 új építésű tank Trophyval és az A7A1 a régebbi tankok továbbmodernizálva A7V-ről, A7A1-re Trophy APS-el?
Nem. A VJTFbe szant szazadra raktak ra, ami azert ertheto, mert az volt egyetlen, amelyik barmifele harcerintkezesre szamithatott... mashova nem koltottek egy kanyit sem (erre sem).
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 741
57 120
113
Errr, konkretan @krisss teged igazitott helyre, talan ne probald mar maskepp eloadni, mert rem kinos nezni...

Egyedül az arrogáns stílusod a kínos. Lehet a nagy vízen túl ez a normális, de erre felé ez nem divat. Többször is írtuk már.
Krissnek meg olyan infója van, ami nekünk nem volt. Biza neked sem....
Ezért tőle kértem még infót.
De, hogy ebbe te minek szólsz bele, vagy mit erőlködsz ezen, azt nem tudom.

Erre most hirtelen mar a mennyiseget emlegeted, mintha annak barmi relevanciaja lenne a fentiekre...

Elég sok relevanciája van. Most látod az ukrán harcmezőn...

Tudod, nyugaton nem szeretnek az oroszokkal ill kelet-europaiakkal (=a magyar-lengyeltol keletre) uzletelni, es alapvetoen egyetlen ok miatt: nem tudjak betartani az iratlan szabalyokat.
Most egy ilyen egyszeru vitaban sem vagy kepes megallni, hogy ne kezdd el mozgatni a kaput, miutan beneztel valamit... :rolleyes:

(Hangsulyozom, foleg az oroszokat, ukranokat, meg a romanokat stb utaljak nyugaton, nem a magyarokat - nekunk kevesbe rossz a hirunk. Talan a nemet kapcsolatrendszer ill. kulturkorbe agyazottsag miatt, nem tudom.)

A személyeskedő, arrogáns amerikai stílust tartsd meg magadnak. A nagy vizen túl lehet, hogy ez az arcoskodás menő, nálunk meg a világ többi részén meg visszataszító. Ezért gyűlölik az USA-t mindenhol a világon.

2A6-tol felfele erdemes, avagy a koreait. A KF51 akkor erne meg, ha lenne penz boven, es be lehetne fejezni 2-3 ev alatt, ezt kulon oda is irtam, csak te szandekosan ignoraltad...

A Koreai le van kötve, KF51 nem létezik.
A Leopárd 2A6 szintjét meg bőven megüti egy Merkava IV-es.
Ráadásul még mindig ott tartunk, hogy a több tank jobb. Ár/érték arány, tudod ;)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 741
57 120
113
Elérhető a neten nyíltan

Sok olyan infód van, ami akkor érhető el a neten nyíltan, ha ide leírod :D
(Amúgy meg ezek szerint le voltam maradva Leo kérdésben. Tudtam, hogy évek óta tervezik az APS-t, de nem tudtam, hogy ebből bármi megvalósult volna. Azt hittem mi leszünk az első ilyen vásárlók)
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 476
7 915
113
Egyedül az arrogáns stílusod a kínos. Lehet a nagy vízen túl ez a normális, de erre felé ez nem divat. Többször is írtuk már.
Krissnek meg olyan infója van, ami nekünk nem volt. Biza neked sem....
Konkretan en emlitettem is. Megint megprobalod atirni, mi tortent...?

Ezért tőle kértem még infót.
Amit en linkeltem be. Sebaj...

De, hogy ebbe te minek szólsz bele, vagy mit erőlködsz ezen, azt nem tudom.
Talan mert velem vitaztal azon, letezik-e APS Leopardra...? :rolleyes: Avagy mert en tudtam jol, hogy bezony letezik az APS a Leo 2-re, csak nem rendeltek meg a nemetek...?
Ez mar nagyon izzadtsagszagu, csak szolok. ;)

Elég sok relevanciája van. Most látod az ukrán harcmezőn...
Minek, annak hogy hany darabot alllitott hadrendbe a BW?
A kerdes a Leo 2 APS meglete volt, amirol kiderult, meg a te arbitrary feltetelednek is megfeleloen letezik (=rendszerben van.) Ezutan most folyamatosan probalod hatrebb vinni a kaput... kinos ez mar, komolyan.
Van APS a Leokra, rendszerben is all. Fogadd el es lassuk be, hogy ez az erv a Merkava mellett nem mukodik, ennyi, just move on. :rolleyes:

A személyeskedő, arrogáns amerikai stílust tartsd meg magadnak. A nagy vizen túl lehet, hogy ez az arcoskodás menő, nálunk meg a világ többi részén meg visszataszító.
Gondolod te - de amugy ennek meg mindig semmi koze ehhez a mellebeszelos, mindig masra hivatkozo, kinos vitastilushoz...

Ezért gyűlölik az USA-t mindenhol a világon.
Jah, persze, biztosan azert jonnek ide millioszam, nem az oroszokhoz avagy Lengyelorszagba, ha tudnak, gondolom. :cool: Az oroszokhoz max az amerikai bevandorlasra eselytelen -isztanokbol meg a kaukazusi csodtomegekbol mennek, senki mas.
Mindegy is, nem ez a tema.

A Koreai le van kötve,
Lasd fenn. Csak 3x irtam le, hogy nincs "lekotve" semmi, SK nem a nemet manufaktura (KMW).

KF51 nem létezik.
Ezt is kiveseztem legalabb 2x.

A Leopárd 2A6 szintjét meg bőven megüti egy Merkava IV-es.
A MkIV, de arrol szo nincs sehol. A tema a MkIII (avagy a korabbi, de azt szerintem senki nem akarna) esetleges elerhetosege.

Ráadásul még mindig ott tartunk, hogy a több tank jobb. Ár/érték arány, tudod ;)
Hat errol az ukran cirkusz vilagosan megmutatta, hogy nem igaz tobbe. Szinten irtam feljebb mar tobbszor, ATGM vs hk, i.e. ma mar kotelezo az APS. Egyebkent ezt pont te hoztad fel az elejen, akkor meg a Merkava melletti ervkent. :p
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 715
4 078
113
Előbb lenne mint új Leopard-2! A norvégok asszem 2028-29 küról japják a tankjaikat!
Gyakorlatilag egy szabvány Lynx másik toronnyal: 2 éven belül lehetne ha megrendelik. Kiadják a zalai gyárnak hogy az évi 45 IFV mellé készítsen 5-10 lövgest is és kész! Belefér a kapacitásba. Sokkal drágább sem lehet mint az IFV, mert a lövegen kívül alig van különbség.

T-72-nél minden jobb: tök vakegér, annyira a nincs benne semmilyen modern optika. T-72M1-nek páncélzata is gyenge: szemből is kilőhető modernebb RPG-vel - ellenben az APS-sel szerelt LYNX-120-assal. Sőt, bármilyen mai nyíllövedék bármilyen szögből átmegy a mi T-72-eseinken! Itt sincs előnyben a LYNY120-hoz képest!
Szia,

Nem ertelek.
Ha a valosagot nezzuk, akkor a T-72 mindenben jobb, mint a Lynx-120. A T-72-nek van lovege, van pancelja, van stabilizatora, van ejjellatoja. Ezzel szemben a Lynx-120-nak nincs lovege, nincs pancelja, nincs stabilizatora, nincs ejjellatoja egy nagyon egyszeru okbol: nincs Lynx-120.

Ha meg az almokat nezzuk, akkor a T-72-nek is lehetne jo thermoja, es a reaktiv pancel es az APS kombinacioja meg egeszen kivalo vedelmet biztositana.

Szoval egy letezo, eleve meglevo dolgot osszehasonlitani egy nem letezo dologgal, ami jo sok penzert megveheto eleg ertelmetlen.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 741
57 120
113
Talan mert velem vitaztal azon, letezik-e APS Leopardra...? :rolleyes: Avagy mert en tudtam jol, hogy bezony letezik az APS a Leo 2-re, csak nem rendeltek meg a nemetek...?
Ez mar nagyon izzadtsagszagu, csak szolok. ;)

Szemmel láthatóan megrendelték, mert ott van 17 db-on. Most akkor te is eldönthetnéd mi van, mert folyamatosan önellentmondásban vagy.

A kerdes a Leo 2 APS meglete volt, amirol kiderult, meg a te arbitrary feltetelednek is megfeleloen letezik (=rendszerben van.) Ezutan most folyamatosan probalod hatrebb vinni a kaput... kinos ez mar, komolyan.

Semmilyen kapu nincs hátrébb cipelve. Itt két különböző dolog van:
1. Kriss helyesbített, ez alapján elismertem, hogy akkor ezek szerint van rendszerben APS-e.
2. Egy másik téma, hogy 17 tank mire elég egy 80 milliós országban. Semmire.

Jah, persze, biztosan azert jonnek ide millioszam, nem az oroszokhoz avagy Lengyelorszagba, ha tudnak, gondolom. :cool: Az oroszokhoz max az amerikai bevandorlasra eselytelen -isztanokbol meg a kaukazusi csodtomegekbol mennek, senki mas.
Mindegy is, nem ez a tema.

Most nem azért de az oroszokhoz is közel milliós számban vándorolnak be évente, és az USA bevándorlók nagy része szarabb helyről jön, mint az isztánok.... De ez itt tényleg off. Nem is értem minek hoztad szóba!

A MkIV, de arrol szo nincs sehol. A tema a MkIII (avagy a korabbi, de azt szerintem senki nem akarna) esetleges elerhetosege.

Ha kifizetik mindegyik elérhető.
Itt az eredeti téma az volt, hogy kell még tank, és pl. a Svájci vagy Spanyol Leopárd 2A4-ek helyet sokkal jobb lenne nekünk a Merkava III-as. Ez az eredeti felvetés.
Erre jössz, hogy A6 alatt minden szar.... Csak szólok, hogy A6 sincs eladó.
A Merkava IV-est meg a zsidók próbálták már eladni, szóval az elvi szinten mindenképpen eladó termék.
A német adna A7-est, csak legyártani nem tudja. Ezért offolták ki őket a lengyelek is.
A koreaiak meg lekötötték magukat a lengyel üzlettel. Nem hiszem, hogy komolyabb mennyiséget tudnának szállítani normális határidőre. Ráadásul a K2-es jelenlegi formájában nem sokkal combosabb egy Merkava IIID-nél, és rosszabb műszakilag, mint egy Merkava IVM. A lengyel változat elvileg jobb lesz, de az megint a ki tudja mikor kategória.

Ha most venni akarunk valamit, akkor a realitás a:
Használt Merkava III-s, vagy Leclerc S2-es.
Új: Merkava IV-es.
kb. ennyi. Nincs bajom a K2-vel, de szerintem arra most várni kellene.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 802
122 758
113
Semmilyen kapu nincs hátrébb cipelve. Itt két különböző dolog van:
1. Kriss helyesbített, ez alapján elismertem, hogy akkor ezek szerint van rendszerben APS-e.
2. Egy másik téma, hogy 17 tank mire elég egy 80 milliós országban. Semmire.
Az A8-ban az az extra, hogy megkapja A7+(HU) minden extra passzív védelmét és a tornyot úgy alakítják, ki hogy az APS rendeszerei eleve bele vannak tervezve és nem kell mókolni.
Ez a probléma az A7V-kkel, hogy azoknak szét kell metélni a tornyát és a passzív védelme meg gyengébb ezért inkább az A8-asra fordítják a pénzt mint a régebbit foltozgassák.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 802
122 758
113
A koreiaiak most akarják duplázni K2 gyártási kapacitását, mert vissza kell pótolni azt a 180 gépet amit a lengyelek megvettek a saját hadseregük rendeléséből.
 
  • Tetszik
Reactions: perceptron