[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 450
7 836
113
Szólj ha hozol adatot! :oops:
Mire? Sajat magad is elismered, hogy a masfel eve 16 millios Leo ma mar 26 millio - gondolod, akkor a Merkava III majd 4-5 millio lesz hasznaltan? :rolleyes:


Én betettem több korábbi adatot is árakról --visszaolvasás ??? :oops: --, amikor az egyidejűleg adott ajánlatok alapján 2-3(+) Merkava-t lehetett venni 1 Leo árából! :oops:
... újat! :oops:
Leo 1 vs Merkava? Te mirol beszelsz, 1978-rol?
1979-tol a Leo 2 kezdett szolgalatba lepni; cirka 40 eve mar mindenhol az van.


... most, használt M-król van szó, emléxel, "megvan"? :oops:
... most, amikor a Leo-kra 30(+) milliós árat említettek német oldalról! :oops:
... és Én "csak" 25 Leopard-db/millióval számoltam, mert az infrast.../egyebek ... már Nekünk megvan.

Ennek se fule se farka. Legy oly szives es szokj ra, hogy szabatos, ertheto magyar mondatokban irsz, mert ez a fogyatekos barkobazas alt. isk. felett mar nem divik. (Nem tunt fel, hogy szinte senki nem szanja ra az energiat, hogy valaszoljon neked? Segitek, ez a legfobb oka, hogy arra nem vagy hajlando, hogy ertelmes mondatokat hasznalj.)

Miben, milyen tényekkel segíthetek még, hogy "a megfelelő méretű mellényt" megtaláld?
Felesleges kotozkodni, nem adtam ra okot; megint at fogom ugrani a kommentjeid, ha nem hagyod abba.
 
  • Imádom
Reactions: LMzek 2.0

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 737
57 076
113
Dehogy felelt volna meg jobban. Az uj 2A7/2A8-hoz kepest sehol nincsenek az elozo generacios Merkavak. Az egesz Merkava amugy egy nyugati rendszerekbol osszelegozott szokasos zsido 'talalmany', gyakorlatilag az elektronikan kivul szinte semmi sem sajat, minden kulcsrendszer nyugati volt vagy licenszelt nyugati.

Konkrétan a Leopárd 2A8 sincs sehol sem.
A Merkava IIIBAZ tudása nagyjából a Leopárd 2A5-nek felel meg (van amiben jobb, van amiben rosszabb)
A Merkava IVM viszont a jelenlegi Leopárdok fölött áll. Azzal, hogy APS védi, a Leopárdot meg nem, erősen felé billan a mérleg.
Más tulajdonságokban meg van amiben jobb, van amiben gyengébb.

Ugyanott ugyanígy a Merkava is ugyanennyire hatàstalan lett volna. Semmilyen szinten nem a technika hibàja volt az eseménysor, a Merkava is aknàra futva leàltt volna ott vàrni a halàlt.

Amibe az ukránok bele szaladtak ott mindegy miben ülnek.
Viszont Szíriában a Merkava III-asok nem pukkantak volna ki a kokurstól, mint a Leo A4-esek. :rolleyes:
Ezért örülnék jobban a Merkava beszerzésnek. Mert a további A4-es Leók beszerzése tényleg csak a semminél jobb.

Szóval akkor az A6-os jó? :D

Inkább erős közepes. Az A5-től kezdve nem a képességeivel van baj a Leopárdnál hanem az ár/érték aránnyal, meg a német politikailag motivált logisztikával. Nem megbízható partnerek, a termék túlárazott.

2006-ban a Merkavák nimbusza is meg lett kicsit tépázva amikor a Hezbollah kilőtt néhányat.

Viszont a zsidók okosak voltak, és raktak rájuk APS-t. Ezzel ott tartanak 10 éve ahova a többiek még csak vágynak.
És az APS-es tank mindig jobb lesz annál amelyiken nincs.

A második pedig ... TADÁA ... hogy Németország lenne a vevo:

Az kemény lesz ha a németek a Leopárd 2 helyet Merkavát vesznek. Ez mindent elmondana a német hadiparról és annak termékéről.
Én nem látom ezt reálisnak.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 737
57 076
113
Nem, de az A4 szinte semmi koze az az A7/A8-hoz, ismerd el. (Es moat hagyjuk a felamator arab meg torok, stb hk zl hajmereszto szokasait, pl dombtetorol lovegnek hasznaljak a hkt az idotak, gyalogos fedezet nelkul kuldik elore a susnyasba stb.)
Merkava meg alapvetoen gerillak dtb ellen volt eddig bevetve, nem emlekszem, hogy Golanon vagy a Sinain lettek volna mar Merkavak...?
Ugyanigy nem tartom mervadonak a masodik iraki invazio alatti M1A2 szereplest sem, ott sem voltak tankcsatak, de meg regularis hadsereg sem, csak gerillahaboru a varosokban, arra jo merce mindem ilyesmi, masra nem.

Egyrészt a Leopárd 2A4-es gerillák ellen szerepelt le, mégpedig olyan gerillák ellen akik a típussal kortárs ATGM rendszert használtak.
Másrészt a Merkava és az M1A2 elég jól szerepeltek hasonló környezetben. Sőt a Merkavákra 2006-ban Kornet és Métisz-M eső hullott, ahhoz képest elég jól bírták. (sok tank oda lett, de nagyon sok találatból)
Harmad részt a Leopárd 2A8 nem létezik még (nincs szolgálatban), azon is Izraeli APS lesz, az A7-ből meg van egy maréknyi, csillagászati ára van és alig tudják gyártani. E mellet van egy elég gyenge, politikailag instabil terméktámogatás mögötte.
Szóval ez a Leopárd 2 dolog elég sok sebből vérzik....
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 450
7 836
113
Konkrétan a Leopárd 2A8 sincs sehol sem.
Konkretan a 2A8 a 2A7HU korul lesz, ezt mar azt hiszem @krisss is megerositette.
A Merkava IIIBAZ tudása nagyjából a Leopárd 2A5-nek felel meg (van amiben jobb, van amiben rosszabb)
Ami edeskeves, 30 evvel ezelotti szinvonal.
A Merkava IVM viszont a jelenlegi Leopárdok fölött áll.
Ugyan dehogy all. :)

Azzal, hogy APS védi, a Leopárdot meg nem, erősen felé billan a mérleg.
Ez attol fugg, hogyan rendeled. Van Trophy a Leora is, csak sporoltak eddig a nemetek.
Nem mellesleg most, hogy a RM kb bekoltozott Magyarorszagra, nagyon-nagyon-nagyon meg lennek lepve, ha a Strikeshield nem lenne szep csendben honapok alatt adoptalva a magyar 2A7HU hkra... qtva nagy a csend az APS korul, es ez mar ott van a Lynxen, es teljesen trivialis, logikus lepes lenne.
Akarsz fogadni ellene? :)

Más tulajdonságokban meg van amiben jobb, van amiben gyengébb.
Kapasbol a 2A7HU lovege jobb. A magyar emellett gyorsabb, a Merkavak kozismerten lassuak, pontosan az irgalmatlan vedelem miatt, szerintem a Challenger lehet talan csak lomhabb naluk.
A motorja a nemetnek eleve erosebb, ha jol emlekszem. A magyar raadasul ujabb RCWSt kapott, ugy remlik, es nem az a weirdo MG3 lesz rajta, hanem az uj FN, nem?

Amibe az ukránok bele szaladtak ott mindegy miben ülnek.
Viszont Szíriában a Merkava III-asok nem pukkantak volna ki a kokurstól, mint a Leo A4-esek. :rolleyes:
Ezért örülnék jobban a Merkava beszerzésnek. Mert a további A4-es Leók beszerzése tényleg csak a semminél jobb.
Szreintem senki nem akar tovabbi A4-et, valamit felreerthettel, azoknal termeszetesen akar a Merkava Mk3 is jobb lenne, nem is kerdes.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 630
18 921
113
Én tovàbbra sem fogom utàlni az A7-et, sôt. Ha valaha hàborúba keveredünk, tartok tôle túl hamar, mindjàrt, akkor lesz esélyünk pàncélosütközetre és akkor az erejük és a passzív védelmük igen jól fog jönni. Aktívat igényelnének még emellé, hogy el is juthassanak addig.

Mellette pàr zàszlóalj bàrmilyen Merkavànak örülnék(ahogy tovàbbi Leopardnak, vagy Leclercnek...), amit szintén kell BMS-sel, aktív védelemmel szerelni, rengeteg alkatrésszel, lôszerrel ellàtni. Nem lenne 4-5 millió esélyesen, hanem inkàbb 8-10.
8-10 milla a Leo2 meg lassan 30 milla! Akkor inkább Merkava APS-el 8-10 milláért!
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 450
7 836
113
Egyrészt a Leopárd 2A4-es gerillák ellen szerepelt le, mégpedig olyan gerillák ellen akik a típussal kortárs ATGM rendszert használtak.
Igen, ki tudtak loni a dombteton kiallitott, 40 eves hkt. Tapsoljuk meg mindket oldalt.
Másrészt a Merkava és az M1A2 elég jól szerepeltek hasonló környezetben. Sőt a Merkavákra 2006-ban Kornet és Métisz-M eső hullott, ahhoz képest elég jól bírták. (sok tank oda lett, de nagyon sok találatból)
Megint csak gerillak, nem ukrajnai all-out war.
Harmad részt a Leopárd 2A8 nem létezik még (nincs szolgálatban), azon is Izraeli APS lesz,
Opcio, nem tudjuk...

az A7-ből meg van egy maréknyi, csillagászati ára van
Ma. Meg a KF51 bejelentesekor is 16-18M korul volt, a Handelsblattnak magyarazta a varhato Panther arazast Papperger, hogy a koreaiak 12-13M ara es a 2A7 16-=18M ara koze lovik be a KF51-et majd.
Ma a 2A8-ra mar 25-26M korul vesznek fel rendelest, a koreaiakat latod a lengyeleknel.

Szerintem a koreai hk messze-messze jobb alternativa lenne a Merkava helyett, raadasul a lengyelek miatt massziv alkatreszbazis is lenne egy hagyomanyosan barati orszagnal. Az hagyjan, de a koreaiak meg is finanszirozzak a vasarlasodat, kifejezetten kedvezo aron.

és alig tudják gyártani. E mellet van egy elég gyenge, politikailag instabil terméktámogatás mögötte.
Szóval ez a Leopárd 2 dolog elég sok sebből vérzik....
A termektamogatas semmiben nem instabil, hagyjuk az orosz gyezinfomacijat, pls.
Semmilyen sebbol nem verzik, az egyetlen hatranya, hogy draga es iszonyu nepszeru, es a KMW egy inkompetens management miatt ma is egy manufaktura szintjen van.
Ha valami, akkor ez a helyzet most fenyesen bebizonyitotta, mekkora ostoba, remenytelenul inkompetens balfaszsag volt a RM helyett a Nexterrel osszehazasitani a KMW-t, pusztan politikai okokbol... az a baj, a nemet politika 50+ eve kenyszeresen masnak akar megfelelni, es maximum a nagytoke kepes oket barmifele nemzeti erdekek figyelembevetelere rakenyszeriteni.
Ennek viszont nincs koze a 2A7HU/2A8 kepessegeihez, ne tevedjunk el.

8-10 milla a Leo2 meg lassan 30 milla! Akkor inkább Merkava APS-el 8-10 milláért!
Hagyjatok mar abba ezt a sok suletlen, legbol kapott szamokkal valo dobalozast. Sehol nem kapsz modern Merkavat annyiert. Hasznalt, felujitando MkIII esetleg, amire masik 2 ev es 3-4 milliot biztosan ra kell kolteni, hogy megusse pl az ukranoknal eppen langolo 2A6-osok szintjet.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Mire? Sajat magad is elismered, hogy a masfel eve 16 millios Leo ma mar 26 millio - gondolod, akkor a Merkava III majd 4-5 millio lesz hasznaltan? :rolleyes:
Ki írt 26 milliót??? :oops: ...csak a pontosság kedvéért!
+: elkerülte a figyelmed, hogy menetközben a Merkava-árat váltottam $-ról €-ra ami 1,1-1,2-es szorzó.
+: kicsit "ugrálsz" a használt/új árak között, és "vhogy" ez mindig erősíti a véleményed! :oops:
Emberi dolog, mindenkivel előfordul! Folyamatnak nem (biztos), hogy jó...

Leo 1 vs Merkava? Te mirol beszelsz, 1978-rol?
1979-tol a Leo 2 kezdett szolgalatba lepni; cirka 40 eve mar mindenhol az van.

Idézem magam "... 1 Leo.." Khmmm, Hmmm, "izé"... Nem "Leo 1"-ről van szó hanem "... 1(db) Leo(2)...-ről ezen a beszélgetés-szálon, sok korábbi, ide tartozó hsz-ben is említve. Feltételeztem, hogy aki hozzászól, vette a fáradságot és pár percet átfutni az előzményeket!
Javaslom a visszaolvasás-t, de a wiki is tud segíteni(Árak, időpont, újak)!
Mindezt üdvözölve köreinkben egy friss tagot, +királyi többesben: "Köszönjük!"(...az előzmények elolvasását!)


Ennek se fule se farka. Legy oly szives es szokj ra, hogy szabatos, ertheto magyar mondatokban irsz, mert ez a fogyatekos barkobazas alt. isk. felett mar nem divik. (Nem tunt fel, hogy szinte senki nem szanja ra az energiat, hogy valaszoljon neked? Segitek, ez a legfobb oka, hogy arra nem vagy hajlando, hogy ertelmes mondatokat hasznalj.)


Felesleges kotozkodni, nem adtam ra okot; megint at fogom ugrani a kommentjeid, ha nem hagyod abba.

Nem fogod elhinni, vannak akik válaszolnak, sőt rákérdeznek, amikor --valóban nehezen fogalmazok--, Pl. privátban is! :hadonaszos:

Nem kötözködtem! ... esetleg ékezetek? :oops:

.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Venom85

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 737
57 076
113
Konkretan a 2A8 a 2A7HU korul lesz, ezt mar azt hiszem @krisss is megerositette.

Kiállítási példányt láttunk eddig belőle. Vagyis sehol sincs rendszerben.
Ennyi erőből hasonlítsuk össze a Merkava V-el, ami nemsokára jön majd.
Szerintem azt méricskéljük ami már létezik.

Ami edeskeves, 30 evvel ezelotti szinvonal.

Igazából 20. És azóta se sokat fejlődött az a színvonal...
Se tűzerőben, so mobilitásban se védelemben. Minimális előrelépések voltak csak.

Van Trophy a Leora is, csak sporoltak eddig a nemetek.

Nincs hozzá. Majd lesz nemsokára. Nem emlékszem rendszerben lévő APS-es Leopárdra. Amíg nincs valami rendszerben addig nem létezik lényegében.

Nem mellesleg most, hogy a RM kb bekoltozott Magyarorszagra, nagyon-nagyon-nagyon meg lennek lepve, ha a Strikeshield nem lenne szep csendben honapok alatt adoptalva a magyar 2A7HU hkra... qtva nagy a csend az APS korul, es ez mar ott van a Lynxen, es teljesen trivialis, logikus lepes lenne.
Akarsz fogadni ellene? :)

Mire? Hogy van az a korrupciós pénz amiért megveszünk egy eddig harcot nem látott germán APS-t? Persze, hogy megvesszük ha sokat osztanak vissza...
A Trophy az egyetlen harcban kipróbált APS. ;)

Kapasbol a 2A7HU lovege jobb.

Miben? Pusztában kinetikus lőszerrel jobb. Városi harcban szarabb, mert túl hosszú.
E mellet nincs hozzá lövegcsőből lőhető rakéta, a merkavának van.

A motorja a nemetnek eleve erosebb, ha jol emlekszem.

A Merkava 4M és a Leopárd 2A7 ugyan olyan erősek, nehezek és a talajnyomásuk is hasonló.
Merkavának masszívabb a felfüggesztése.

Szreintem senki nem akar tovabbi A4-et, valamit felreerthettel, azoknal termeszetesen akar a Merkava Mk3 is jobb lenne, nem is kerdes.

Ebben egyet értünk.
De azt kell belátni, nincs 30 milliónk 1 db tankra, ami egyszer talán megérkezik valamikor mert nem tudják gyártani kellő ütemben.
Ellenben a Merkava IIIBAZ -okat olyan 3-5 millió körül mondják használtan.
És 5-6 db Merkava III többet ér, mint 1 db Leopárd 2A7-es. Ez a helyzet.
A Merkava 4M ára 10 millió volt legutoljára amikor ajánlatban láttuk. Múltkor össze szedtem.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 450
7 836
113
Ki írt 26 milliót??? :oops: ...csak a pontosság kedvéért!
+: elkerülte a figyelmed, hogy menetközben a Merkava-árat váltottam $-ról €-ra ami 1,1-1,2-es szorzó.
+: kicsit "ugrálsz2 a használt/új árak között, és "vhogy" ez mindig erősíti a véleményed!
Emberi dolog, mindenkivel előfordul! :oops:



Idézem magam "... 1 Leo.." Khmmm, Hmmm, "izé"... Nem "Leo 1"-ről van szó hanem "... 1(db) Leo(2)...-ről ezen a beszélgetés-szálon, sok korábbi, ide tartozó hsz-ben is említve. Feltételeztem, hogy aki hozzászól, vette a fáradságot és pár percet átfutni az előzményeket!
Javaslom a visszaolvasás-t, de a wiki is tud segíteni(Árak, időpont, újak)!
Mindezt üdvözölve köreinkben egy friss tagot, +királyi többesben: "Köszönjük!"(...az előzmények elolvasását!)




Nem fogod elhinni, vannak akik válaszolnak, sőt rákérdeznek, amikor --valóban nehezen fogalmazok--, Pl. privátban is! :hadonaszos:

Nem kötözködtem! ... esetleg ékezetek? :oops:

.
Ennek megint se fule, se farka. Ha leirod ertelmes, kerek mondatokban, akkor majd valaszolok ra, erre a hatodikos utalgatos-barkobazos marhasagra nincs idom, bocs.
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 450
7 836
113
A Merkava azért "jobb", mert olyanok használták harcban, akik tudták, ha nem győznek, akkor ők és családjaik a tengerbe szorulnak. Motiváció volt. Kiképzés volt (nem 2 hónapos)... És... mögöttük, felettük ott volt az izraeli légierő...
Ez a cionista legendagyartas resze, el ne hidd. A tank attol nem lesz jobb, hogy elszantabb a szemelyzet, attol a szemelyzet lesz jobb, de egy RGW-110 ugyanugy a mennybe kuldi oket, teljesen mindegy, hogy tamadnak avagy vedekeznek, rosszkedvuek avagy elszantak...

Ez annyira orosz dezinfó, hogy a törökök és a lengyelek is megerősítették.
Mit?
 
  • Vicces
Reactions: Negan

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 450
7 836
113
A7a1
Rendszerben van.
Erre emlekszem:

Akkor ezek szerint ez csendben meg is valosult az elmult ket evben, es jol sejtettem/tippeltem: szimplan a spur nemet BW nem szereltette fel tobb zlra ezen a VJTF-be szant egysegen kivul. :(

Ez meg a sokat linkelt 2A7A1 kep:

vesdb0i4ddq61.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Pogány

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Ennek megint se fule, se farka. Ha leirod ertelmes, kerek mondatokban, akkor majd valaszolok ra, erre a hatodikos utalgatos-barkobazos marhasagra nincs idom, bocs.

+: csak a lényeg kerülte el (Neked is) a figyelmed:
a Leopard --és hasonló elvű, főleg a jelenlegi német-- beszerzések döntő hátránya az, hogy nem marad pénz arra hogy meglegyen a szükséges "mennyiség" és az a "körítés" --vagy inkább "alkalmazási háttér"-- ami lehetővé teszi az eredményes alkalmazást!

Ez egy --nem új-- tanulsága a jelenlegi háborúnak, hogy összességében kell elérni az eredményesen használható haderő szintjét!

Nem véletlenül írtuk többen/korábban --iróniával, de igaz!!!--, hogy a "sima", 100e$-os T-72 is eredményesebb tud lenni, mint a "csupasz", támogatás nélküli Leopard 2A7HU/ Leopard A7HU/A9/A10!
Most lehet nézni ezt a különbséget élőben!

Hazai összefüggéseiben, röviden összefoglalva: Ezek alapján mit is hoz létre a "Zrínyi"???
Lehangoló, hogy mit...
Politikai pótcselekvés! :(

.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Erre emlekszem:

Akkor ezek szerint ez csendben meg is valosult az elmult ket evben, es jol sejtettem/tippeltem: szimplan a spur nemet BW nem szereltette fel tobb zlra ezen a VJTF-be szant egysegen kivul. :(

Ez meg a sokat linkelt 2A7A1 kep:

vesdb0i4ddq61.jpg
Ez már szerintem nem A1. A rákendácsolt Trophy nélkül lenne A1. Szerintem!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 737
57 076
113
Oda van irva a linken. VJTF. De ha jol emlekszem, az iment meg azzal a gyezinformacijaval nyomtaqd, hogy amig nincs rendszerben, addig nincs... most ez nem jott be, most mozdul a kapu, es hany van... :rolleyes:

Mielőtt megint leesnél a magas lóról (KAMM), az a cikk 2021-es, most meg 2023-van. És Kriss az ilyenekben jól informált.
Ha igaz az a 17 tank, akkor azzal pont kitörölhetik a seggüket, mert semmire sem elég mennyiség egy akkora országnak. Még nekünk is bohócság lenne. De legalább tény szerűen el lehet e miatt mondani, hogy van. Engem az érdekel, hogy valósan mennyi!
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 450
7 836
113
+: csak a lényeg kerülte el (Neked is) a figyelmed:
a Leopard --és hasonló elvű, főleg a jelenlegi német-- beszerzések döntő hátránya az, hogy nem marad pénz arra hogy meglegyen a szükséges "mennyiség" és az a "körítés" --vagy inkább "alkalmazási háttér"-- ami lehetővé teszi az eredményes alkalmazást!
Ennek megint nincs koze ahhoz, amit irtam.:rolleyes:
A Merkava Mk3 egy ugyanakkora szar, mint egy T-72 avagy egy 2A5 lenne, csak meg tovabb bonyolitana az eletet mindenkinek, es meg dragabb lenne a vegen.
Ami olcso lenne, az egy Merkava Mk2, ami viszont tokeletesen alkalmatlan ma mar barmire egy all-out haboruban.
A 2A7HU/2A8 remek, de draga es evekig nem jonne, mert a KMW inkompetens es keptelen felskalazni.

Ergo a ket fennmarado opcio egy viszonylag gyors beszerzesre a koreaiak avagy a KF51; ebbol az utobbi joval rizikosabb, bar joval nagyobb profittal is kecsegtetne hosszu tavon. Sajnos, penz nincsq, igy marad a koreai, aki viszont hajlando akar megfinanszirozni is a vasarlast, es egy velhetoen csaknem ugyanolyan kepessegu hkt ajanl, mint a 2A7HU... a negativum a ket modell uzemeltetese lenne stb.
Messze nincs eleg infonk barmit megitelni, szoval idaig lehet kb okoskodni.

Ez egy --nem új-- tanulsága a jelenlegi háborúnak, hogy összességében kell elérni az eredményesen használható haderő szintjét!
Thank you, Cpt Obvious. :oops:

Nem véletlenül írtuk többen/korábban --iróniával, de igaz!!!--, hogy a "sima", 100e$-os T-72 is eredményesebb tud lenni, mint a "csupasz", támogatás nélküli Leopard 2A7HU/ Leopard A7HU/A9/A10!
Ez mekkora egy marhasag. :rolleyes: Ha valami vilagosan kiderult Ukrajnaban, akkor az az, hogy a T-72 stb pont semmire nem jo ma mar.
Sot, barmi, ami egy 2A6 alatti, az szinte mind hasznalhatatlan a modern ATGMek koraban. Megkockaztatom, gyakorlatilag semmi nem lesz igazan tomegesen hasznalhato ujra addig, amig valamifele APS nem lesz minden uj hkn – es feljebb pontosan ezt josoltam.

Most lehet nézni ezt a különbséget élőben!

Hazai összefüggéseiben, röviden összefoglalva: Ezek alapján mit is hoz létre a "Zrínyi"???
Lehangoló, hogy mit...
Politikai pótcselekvés! :(

.
Ez megint valami ures fing kategoria, nem tudok ra mit irni, mert ertelmetlen.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 737
57 076
113
Ergo a ket fennmarado opcio egy viszonylag gyors beszerzesre a koreaiak avagy a KF51;

Egy nem létező harckocsi , mint viszonylag gyors beszerzés.... basszus XD
Hagyjuk már azt a nemlétező szartaligát. Miért kell minden topikba benyomni, mintha létező dolog lenne?
Sehol sem gyártják, sehol sincs rendszerben! Ha valami idiótát bepaliznak vele, akkor 10 év múlva talán lesz belőle valami...
Ez nem gyors!
A gyors a merkava, amit ha kifizetsz egy éven belül itt van! ;)