[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
Batka!

Köszönöm a jó kivánságot!

A mentős történet, amúgy csak egy kiragadott példa!

Kár vitatkoznunk, mert nem egymás nyelvén beszélünk! Ez kb oylan mint 5 éve az ingyen új autók! Vedd meg aztán majd kifizeted.... Meg lehet nézni mi lett belőle! Te  most igy akarsz 100 milliárdokat elkölteni!  Híre hamva sincs annak, hogy az ország olyan vezetőket tud kiállítani, akik képesek úrrá lenni a gondokon!

Ha már minden áron a honvédségre kell elkölteni az a több 100 milliárdot, akkor azt tegyük oly módon, hogy az a belső piacunkat termelésünket generálja!

Mondok egy nagyon durva és primitív példát!  Nem kell belekötni, csak matekpélda!

Ha a honvédség  felvesz háromezer katonát, akik most munkanélküliek, és kitanítja őket gerilláskodni, akkor azzal az erre költött pénz nagy része a saját piacunkba forog vissza! (Persze, sajnos  csak részben) Ezáltal, vagy inkább  úgy mondom, hogy az ilyen mentalitású dolgok  miatt, lelassulhat az ország pusztulása, és egy idő után talán lesz pénz helikopterekre!  Ráadásul lenne egy új képesség :D  Lizingelt repülők, lizingelt helikopterek, lassan jönnek a lizingelt tankok, meg a lizingelt egyenruha...

A katasztrófavédelmis dolgot meg már nem ragozom! Aki ezzel jön, az... ÁÁÁÁ!

EGY FELELŐS KORMÁNY MOST NEM VESZ NEM HOGY HELIKOPTERT? DE MÉG LEVEGŐT SEM! De sajnos, nálunk most sem az van......

Mindenki tudja mit mondott Napóleon! Nekünk pont az a három dolog hiányzik a katonáskodáshoz! Napóleon is hülye volt?
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
Az az állításod meg , hogy ma van a legképzettebb állománya a honvédségnek, olyan szinten ferdítése a dolgoknak, hogy elgondolkodtam, hogy nem -e te vagy Gyurcsán elvtárs itt álruhában!  Ilyenekkel politikusok tömik a nép fejét ember! Mit számít az a maroknyi pilóta egy ország szintjén!? MIT?   Még statisztikai kategória sincs ember! Lehetnek ők a világ legjobb pilótái is, ha nincs mire üljenek, és vannak vagy max tucatnyian!

Azt hiszem ,nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy ha valaki ma háborúba küldené azt a pár pilótát, akik még max fel tudnának szállni a helikoptereinkkel az háborús bűnös! Mert a halálba küldené őket!
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 735
4 185
113
<a title="nani1980 profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/nani1980/">nani1980</a>: Montecuccoli mondta előbb :)

Dr. Tálas úr meg történész és politológus, szerintem nem nagyon látott még közelről MI-24-est, ezért nevezi annak, aminek cikkekben publikációkban olvasta. Ez mondjuk magyarázat arra, hogy miért mondott még cakkosakat abban a pár percben.

http://portal.zmne.hu/portal/page?_pageid=34,101721&_dad=portal&_schema=PORTAL
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
Szánalmas volt Dr. Tálas Úr beszéde! Szinte láttam magam előtt, ahogyan gyorsan keresi valahonnan elő a típusszámokat!  Az ilyen emberek miatt tartunk itt!
 

shornet24

Active Member
2011. július 7.
272
65
28
"Az ilyen emberek miatt tartunk itt!" Vagy aki ezt kenyérrel eszi!

De különben nem kell minden katasztrófát megvárni! Ismerős csaj egy Mi-8-on látta meg a napvilágot az 1970-es szamosi árvíznél!

A mi-24 meg csak fel kell újítani azt kész nem kell lecserélni! Amikor volt A V4-es modernizációs csomag kidolgozás akkor 2020-ig számolták az élettartamát a "V"-típusnak! Most mért nem annyi? :O
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 122
2 051
113
Azért abban a hitben senki ne ringassa magát, ha nem veszünk helit, akkor lesz új mentő autó, vagy csökken az államadósság.
A másik: Azt értem, hogy vége a hidegháborúnak, de a kezünkben egy AK és "Éljen Magyarország!" csatakiáltással készülünk a háborúba? Amikor ezen túl vagyunk, akkor valami nagyokos kitalálja, hogy nem kell AK, mert van hazai P9RC. Ólcsóbb és hazai.
 

Batka

Member
2010. május 11.
128
2
16
<a title="nani1980 profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/nani1980/">nani1980</a>

Természetesen a meggyőzésed, miszerint  elhibázott lenne -akár csak átmenetileg- károlyimihályos lendülettel megszüntetni a Magyar Honvédséget nem szerepel az életcéljaim között...

Tévesek az analógiáid, mellesleg a leírtakból úgy tűnik föl, a pénzügyi részt nem is nagyon látod át. Attól, hogy a devizahitelezésben történtek nem pusztán etikátlan, de valószínűleg tételesen jogellenes eljárások és az magyar államadósságban is vannak gyanús elemek, még a lízing keretében történő beszerzés legális módszer (mellesleg a kölcsön önmagában nem etikátlan a keresztény erkölcs szerint sem). Az ország nem károsodik, mert leszerződött értéket kap részletfizetésre, de a vételár nem egyszerre terheli a költségvetést.

Csak meg kell nézni a Griff-programot: kifizethető és működik.

A Honvédségre évente a költségvetésből költött ~250 milliárd forint jó nagy hányada közvetlenül vagy áttételeken mindjárt vissza is folyik bérterhek, adók formájában.

Itt csak a beszerzésre fordított összegekről van szó, ami messze nem százmilliárdos nagyságrend évente! Nem lenne rossz, ha már ott tartanánk! (Vagy ezzel ellenkezőleg, hiperinfláció lenne...) A legnagyobb tétel, a Griff program ~30 milliárd körül visz el évente, a helikoptereknél becslésem szerint olyan 10-20 milliárd között fog alakulni. Csak, hogy fogalmad legyen a nagyságrendekről... (Tudom, persze: dehát ebből mennyi lélegeztetőgépet lehetne venni...)

Semmi különbség nincs  lízingelt technikával harcolni, a lényeg, hogy ott és akkor legyen amikor kell. Jelen magyar viszonyok között annyi a különbség, hogy a lízingelt jobb eséllyel lesz működőképes.

Nem fogod még mindig, hogy ez nem úgy működik, ha nem költünk a hadseregre, akkor majd rendbe jön az ország és majd akkor lehet rá költeni...?! Ez egyébként mikor lesz? Milyen mutató szerint tekinthetjük rendben lévőnek?

Jó egy évtizede halogatják a helikopteres vonal típusváltását. De még mindig nem kellene típust sem váltani, ha a nagyjavításokra költöttek volna. Kormányzatokon keresztül nem tették meg, mostanra elfogyott az idő és a gép is.  Lépéskényszer van, különben képességvesztés lesz, annak minden következményével.

"Mit számít az a maroknyi pilóta egy ország szintjén!? MIT?   Még statisztikai kategória sincs ember! Lehetnek ők a világ legjobb pilótái is, ha nincs mire üljenek, és vannak vagy max tucatnyian!"

Ennél a pontnál egy pillanatra úgy érzem, valamennyit talán mégis hatott a nevelés, mert fentebb még nem tudtál jól képzett pilótákról... :))

(Kezdünk kicsit átmenni Brian élete-be: miért mit adtak nekünk a rómaiak...!? :)))
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
Batka!

Csak önmagad ismétled! Semmi újat nem tudsz felhozni a gépek ilyen áron történő beszerzése mellett! Egy gondolatomat sem tudtad megcáfolni, vagy! Mondhatom nyugodtan , hogy demagógia az egész irományod! De ne nem mondom, mert alapjaiban igaz lenne. Csak most is átmegyünk a  milliárdok dobálózásába! Olyan szépen lehet azt hazudni, hogy nem 100 milliárd, csak 10, de az 10 évig... Aha! Politikusnak kellene menned! Egy ilyen heli programból,  kb nulla forint az ami visszakerül a költségvetésbe! Ha tudnál valós szituációkat, eseményeket mondani, ahol a honvédség kutatómentő képessége nélkülözhetetlen volt vagy tudnál olyan helyzetet felvázolni, ahol valós félelmet kelt , vagy  visszatartó ereje van 10-20 honvédségi szállító gépnek, akkor kérlek meséld el ezeket! És most ne viccelődj azzal, hogy kolontárnál repkedett pár órát pár gép! Az max propagandaszituációnak jó! Én ott voltam másnap! Láttam az ott felvonultatott Honvédségi eszközöket! Mutatóban volt köztük 30 évnél fiatalabb holmi. Ha mindenáron kutatómentőset akarsz játszani, akkor a tűzoltóságnak , vagy a rendőrségnek kell venni pár gépet. Ők sokkal rugalmasabban tudják használni a technikát! És azt se mond , hogy ez többe kerülne mint ha a honvédség venné nagyobb számban! Mert abban biztos lehetsz, hogy az 1-2 géppel rendelkező kis magán "légitársaságok" kisebb költségből üzemeltetik a gépeiket mint itt a sokak álltal egekbe magasztalt, sokegyformagépegyhelyenmarhaolcsókoncepció!

Az én és a gyerekeim jövőjét ne játszák el , azzal hogy aprócska 10-20 milliárdot előre beterveznek 10-20-30 évre! Tegyék ezt majd akkor, hogy tudnak legalább 5-10 évre előre látni, vagy ha ezt nem lehet , fel tudnak mutatni 5-10 év fejlődést a hátuk mögött!

A Mi24-es történet már 10 éve is vicc kategória volt!  A 17-eseket felújítani, vagy beszerezni párat valahonnan amikben még van 15 év üzemidő, az ok, kell , elfogadom! De ennél többet nem!  Jó éjszakát!
 

tallking

Member
2011. július 6.
417
3
18
Aki lebecsüli a csupán "felfegyverzett szállítóhelikoptert" az nagyon nem tudja milyen világ van ma, mivel rendelkezik más hasonló állam, ráadásul ez a gép egyike a nagyon jó teljesítmény/tömeg arányú gépeknek. A felfegyverzett civil kopterek között ez az olasz a mozgékonyabb, nagy teljesítménytartalékkal rendelkező kategória nem pedig egy nehézkes bálna.

Több pénzt kellene költeni katonaságra (akár a szociális szféra kárára is) mert ez egy külön szakterület amelyet folyamatosan legalább a környékbeli, méretarányos átlagon kellene tartani. Amikor kiborul a bili akkor az fog számítani ami az eseményt megelőző 10..12 évben történt fejlesztések terén.
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
Nagyon nem mélyedtem el az oldalban, de itt mintha akadna pár gép eladó: http://www.globalplanesearch.com/helicopters/turbine/twin/mil/mi_17_hip.htm

 
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
Ez pl 2002-es elvileg!   http://aerocontroller.com/index.php?option=com_sobi2&sobi2Task=sobi2Details&catid=14&sobi2Id=4870&Itemid=1

 

 
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
http://aircraftsalesandparts.net/aircraft/180-2011-turbine-helicopter-airframe-mil-mi171-for-sale
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
Nem is értem min töri a fejét a Hende! Szerzek én neki egy halom Mi17-et! Aztán akkor sokak örömére, és az én nyugalmamra is , tovább lehet vinni a KÉPESÉGET ! Nem kell a nulláról indulni! Egyébként ez , valóban rettenetesen sok pénzt takarítana meg!

Meg is keresem a Fészen a Csabát, és átküldöm neki pár eladó gép linkjét!   :)

 

 
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
Az előbbit viccnek szántam, de fent van a fészen az öreg! Szombathelyi amúgy, de őt dobja ki elsőnek! No! Ha használt Mi17 -eket vesznek, azt nekem köszönhetitek, vagy engem szidhattok, mert elküldtem neki a linkeket! :D :D :D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 829
113
Kb. mennyit repültek a helikoptereink 2012-ben és hány repülőképes gépünk volt?
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Nani1980 ittál? Én akkor szoktam ilyeneket csinálni. :D

Vélemény ide vagy oda, itt azt hiszem megint azokat nem kérdezték meg, akiket kellett volna. Természetesen a HTKA Közösségére utaltam. :D Amennyi álláspont van, elférne itt az egész Országgyűlés.

Tény, hogy mi lenne az "ideális", de az is tény, hogy mi fog történni. A helikopterek jönnek és ha valaminek lehet örülni az az, hogy ha "kényszerből" is, de lettek Gripenek és most lesznek ezek. S ha ez egy tendencia, akkor lassan talán kijut abból a gödörből a Honvédség, amiben jó ideje van.  Merő ábránd talán, de jobbra nagyon nem lehet számítani. Hadsereg kell, s mi mindig akkor nem vagy akkor sem voltunk sehol, amikor kellett volna. Ha ezt valaki megkérdőjelezi, az menjen Hollandiába mariskát szívni meg ölelkezni.

A pénz az pénz, megint milliárdok repkednek. De ezt valahogy jobban tudom díjazni mint a pár éve is az 500 milliárdot verdeső 4-es metrót. Már csak ész kellene ide, a sok naplopó arany parkettásat meg kirugdosni, mert az valahogy egy egyenruhát hordó szervnél sem következett be.
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
http://flightplanet.com/helicopter-for-sale/mil/mi-171__1355.php

 

Szeretnék én lenne a beszerzési bizottság elnöke :)
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Nani ne haragudj nem tudlak megérteni.

NE hidd hogy a világban nem számít hogy kinek mennyi vadászgépe van vagy hadi
potenciálja , egy felfegyverzett szállítóhelikopternek is van harciértéke.

Amennyiben leépítenénk a hadsereget nullára  lásd szomszédunk ( Szlovákia ) áldozati bárányok lennénk az elkövetkezendő háboruban kit  bármikor ha úgy hozza sors a nagyhatalmak oda dobnak alku alapként .
És mit tudna tenni mondjuk jelen helyzetébe egy Szlovákia ? ? felküldi megmaradt 3 db mig 29 sét :) belenyugszik  .......  Ezt a sorsot szeretnéd  ?  ! ?!
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
<a title="luperator profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/luperator/">luperator</a>

Szombaton ittam, és 1994  után sikerült annyit, hogy nem maradt bennem! Még most is érzem! De az ölelgetést kikérem magamnak! Hidd el, ha elmondanám, hogy jelen pillanatban én mire használnám a honvédséget, azt még a kéménylelkületű HTKA közösségének gyomra sem venné be! Hogy finoman fogalmazzak, és a Darwini elvekben hiszek! Azok pedig az emberiségre vetítve  , elég véresek! Úgy néztem amúgy, hogy 10millio dollár körül elég szép számmal árulnak 5-10 év körüli Mi17-et. Persze, mire ideérne hozzánk, a duplája lenne, mert ez a magyar valóság! De gyanítom, hogy egy 5 éves gép, mér 20 évig elcsettegne nálunk. Persze ebbe is rengeteg oldalról bele lehet kötni, de azért majd szólok ha a Csaba  visszaírt fészen! :D