[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Az orosz helikopterek fullosak lennének számunkra , de sajnos belenyugodnotok, hogy nem lesz belőle semmi ! ! !  Egyszerűen a nyugat azt mondta hogy NEM és kész. Nincs tovább orosz technika,  de ezt nem nyilatkozhatja le Hende , hogy sorry olcsóbb is lenne az országnak meg jobb is  , de nyugat azt mondta hogy nem , egyből fellázadna a nép.
 

Hans

Member
2010. április 19.
168
1
18
"Aki lebecsüli a csupán “felfegyverzett szállítóhelikoptert” az nagyon nem tudja milyen világ van ma,"
Ez így van! Nézzük meg az AH60L Arpía-t, azért az odaüt.

" felfegyverzett civil kopterek közöt"
Amúgy az AW-n majd lesz fegyverzet. Még nincs rendszerben rajta pl a felmerült Spike.
Viszont a "felfegyverzet civil gép", maga a fogalom is elég érdekes, de hát ha "felfegyverzett, katonai szállító heli" nem lehet a honvédségnek?!
Viszont minnél többet olvasok a gépről, egyre jobban tetszik! Sőt! Tökéletes Bell 205 / 212, AB205 / 212, Alouette, BO105 váltótípus azoknak az üzemeltetőknek, akiknek kell egy jó, kellemes teljesítmény tartalékkal rendelkező, civil SAR, rendőrségi heli és talán a Sikorsky S76 / Bell 412ST / Eurocopter EC175 alatt van árban. Ámbár katonailag is lehet hasznos gép arra a munkára, amire az US Army használja pl az új UH72 (EC145) Lakotát, azaz főleg háttér országban felmerülő munkára.
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
702
1 941
93
<a title="desertfox profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/desertfox/">desertfox</a>

Sokkal többet mi sem tudnánk  tenni sajnos!

Én a mi helyzetünkben egy alapjaiban más koncepcióban látom egy reális, és  elrettentő honvédség képességét! Konvencionális háborúra készülünk, egy konvencionális honvédséggel, ami épp hogy mérhető, erőkivetítésre képes! Ilyen háború, nem lesz mostanában a mi területünkön !  Ki kellene húzni a biliből a buksit, és máshogy  nézni a dolgokat! Ha nem egy megszálló, hanem egy szín tiszta honvédő hadsereget akarunk, márpedig én nagyon is szeretnék egy ilyet, akkor azoktól kell tanulnunk, akik az asszimetrikus háborúkban sikerrel veszik fel a küzdelmet az megszállókkal. Jelen pillanatban a legnagyobb fenyegetettség a határainkon belül van. Ebbe ne menjünk bele, mert csúnya lenne! Amikor itt azt írtam, hogy meg kellett volna venni a németektől a Kb 100leot. 10-20 at hadrendben tartani folyamos kiképzésre, hülyének néztek, itt , hogy micsoda költség a tárolásuk stb stb! Most meg mindenki új helit akar venni! Érdekes pálfordulatok vannak itt néha! Pedig abban biztosak lehettek, hogy 100 leotól még az ukránoknak is remegett volna a gatyája! De nem 10-20 szállítóhelikoptertől!

Én nem a hadsereg fejlesztése ellen vagyok, hanem az ésszerűtlen , és értékarányosan nem megmagyarázható bevásárlások ellen!
 

Batka

Member
2010. május 11.
128
2
16
<a title="nani1980 profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/nani1980/">nani1980</a>

Természetesen a meggyőzésed, miszerint elhibázott lenne -akár csak átmenetileg- károlyimihályos lendülettel megszüntetni a Magyar Honvédséget nem szerepel az életcéljaim között…

Tévesek az analógiáid, mellesleg a leírtakból úgy tűnik föl, a pénzügyi részt nem is nagyon látod át. Attól, hogy a devizahitelezésben történtek nem pusztán etikátlan, de valószínűleg tételesen jogellenes eljárások és az magyar államadósságban is vannak gyanús elemek, még a lízing keretében történő beszerzés legális módszer (mellesleg a kölcsön önmagában nem etikátlan a keresztény erkölcs szerint sem). Az ország nem károsodik, mert leszerződött értéket kap részletfizetésre, de a vételár nem egyszerre terheli a költségvetést.

Csak meg kell nézni a Griff-programot: kifizethető és működik.

A Honvédségre évente a költségvetésből költött ~250 milliárd forint jó nagy hányada közvetlenül vagy áttételeken mindjárt vissza is folyik bérterhek, adók formájában.

De itt most csak a beszerzésre fordított összegekről beszélünk, ami messze nem százmilliárdos nagyságrend évente! Nem lenne rossz, ha már ott tartanánk! (Vagy ezzel ellenkezőleg, hiperinfláció lenne…) A legnagyobb tétel, a Griff program ~30 milliárd körül visz el évente, a helikoptereknél becslésem szerint olyan 10-20 milliárd között fog alakulni. Csak, hogy fogalmad legyen a nagyságrendekről… (Tudom, persze: dehát ebből mennyi lélegeztetőgépet lehetne venni…)

Semmi különbség nincs lízingelt technikával harcolni, a lényeg, hogy ott és akkor legyen amikor kell. Jelen magyar viszonyok között annyi a különbség, hogy a lízingelt jobb eséllyel lesz működőképes.

Nem fogod még mindig, hogy ez nem úgy működik, ha nem költünk a hadseregre, akkor majd rendbe jön az ország és majd akkor lehet rá költeni…?! Ez egyébként mikor lesz? Milyen mutató szerint tekinthetjük rendben lévőnek?

Jó egy évtizede halogatják a helikopteres vonal típusváltását. De még mindig nem kellene típust sem váltani, ha a nagyjavításokra költöttek volna. Kormányzatokon keresztül nem tették meg, mostanra elfogyott az idő és a gép is. Lépéskényszer van, különben képességvesztés lesz, annak minden következményével.

“Mit számít az a maroknyi pilóta egy ország szintjén!? MIT? Még statisztikai kategória sincs ember! Lehetnek ők a világ legjobb pilótái is, ha nincs mire üljenek, és vannak vagy max tucatnyian!”

Ennél a pontnál egy pillanatra úgy érzem, valamennyit talán mégis hatott a nevelés, mert fentebb még nem tudtál jól képzett pilótákról… :))

Kezdünk kicsit átmenni Brian életé-be: miért mit adtak nekünk a rómaiak…!? :)))

 
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
702
1 941
93
Batka! A mosópor reklámoknak ismételgetésének is ez a szisztémája! Tudat alatt a fejedbe ültetik a terméket.....

Most te is ezt akarod tenni velem az ismétléssel amit belinkeltél?
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Nani értem mire gondolsz,  de ha megnézed a mai harcászatot, nem játszanak szerepet benne a tankok.

Líbia - Vadászgépek szétlőttek mindent ami mozgott a "lázadok" fent voltak egy városba és mozdulni sem bírt senki sem egy robogóval sem.
Afganisztán - U.a
Irak - U.a

kész pénz kidobás szerintem a tank, ha lehetne azt mondom vegyünk 10 db F-35  Lightingot és GG , jaaaa hogy Amcsik 1 db sem adnánanak nekünk még ha lenne rá pénzünk se...... ez meg már politika.
150 millió Dollár egy F-35 , de tudod mit legyen 300 kiképzés meg minden , aprosággal együtt :)
30 milliárd dolláron ül az MNB elnöke Simor András :)))

Egy egyszerű ember is tudja hogy lopakodó repülő a király, de valaki kap valki nem ... :) szopó...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
bocs bocs 33 milliárd euro , ami 43 millárd dollár. 6 milliárd dollár= 20 gép istenem , térségben királyok, csak hogy U.S.A fegyver eladás előtt megnézi a geopolitikát fel ne borítsa.
 

Batka

Member
2010. május 11.
128
2
16
Még mindig pislogok, hogy sikerült így, mindegy - nem a fórummotor a hibás, persze.

A válaszom lényege annyi volt, hogy Károlyi Mihály&co. 1918-ban egyszer már bemutatta, mi a következménye a széjjelvert hadseregnek.

A mai Honvédség még mindig összehasonlíthatatlanul többet ér, mint a semmilyen. Menteni kell minden még meglévő értéket, amivel még (minden rombolás ellenére!) rendelkezünk, nem végképp eltörölni. Első helyen a képzett személyi állományt kell megőrizni, akikre később bármikor alapozni lehet, őket pedig valamivel folyamatosan gyakoroltatni kell.

Mivel nem kívánlak mindenáron meggyőzni, nota bene megtéríteni, az eddig leírtak bőven elegendőek, hogy talán némi kognitív disszonanciát keltsenek azokban, akik egyetértenek a posztjaiddal...

 
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
702
1 941
93
<a title="desertfox profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/desertfox/">desertfox</a>

Alapvetően igazad van a tankokkal kapcsolatban! De nekünk azért van egy maroknyi grifecskénk, akik az ukránok kivételével, eléggé hatékonyan meg tudnák védeni a harckocsiakt fentről! És gyanítom, hogy egy háború közeledtével, lehetne még belőlük lízingelni pár darabot! Akkor már úgy is mindent egy lapra kell feltenni! Pilóták, meg elméletileg többen kell legyenek mint a gépek. Bár ezt nem tudom!  Az F35 féle okfejtéssel nincs is semmi gond! Szerintem még vehetnénk is. És valóban brutális lenne a légierőnk, ha csak akár 5 db -is lenne a Grifek mellé! De előbb valahol fel kellene törjön az olaj!  Károlyi Mihály egyébként nem értem, hogy mire példa! Ma ha ki is fog törni egy világháború méretű konfliktus, az nagyon messze lesz tőlünk! Lenne időnk felkészülni! Akkor aztán tényleg semmi nem számit alapon hidd el, hogy pillanatok alatt fel lenne töltve a Honvédség!  Engem nem tudsz meggyőzni Batka!   Egy szót nem szólnék ha a honvédség meglévő állományát, használható rendszereit fejlesztenék tovább, vagy képeznék olyan fokra , hogy az azt tudja amit kell!

Olvasgattam a múltkor a rohamlövész kiképzésről! Ha azt mondanák, hogy belőlük képeznének ki 2-3 ezer ember, már nyugodtabban aludnék! És nem sajnálnám tőlük a pénzt!

De mondok még valamit! Dolgozik itt nekem néha egy pali! Elsősorban culágerkodik. 2külföldi misszióban is szolgált pár évet ! Szándékosan nem akarok , sem helyet, sem nevet mondani! Sokat faggatom, hogy meséljen róla.  De higyjétek, el szánalmas! Se esze, se elhivatottsága, se motivációja nem volt, és most sincs semmihez! Kb azt sem tudja , hogy volt, csak azt hajtja, hogy félt mindig, aztán az idegei miatt leszerelték!

És az ő állítása szerint, sok hozzá hasonlóval szolgált együtt!

Ellenben van egy másik ismerősöm, aki pont az ellentettje!

De kicsit elkanyarodtunk.....

 

No mit szóltok a használt minyókhoz ? Néztétek a linkeket? Van köztük katonai gép is. Nem feltétlenűl azt mondom, hogy ezeket kell megvenni, csak úgy alltalánosságban azt , hogy ha valaki akar, holnap már vehet is. Nem kel éveket várni.... De ha egy pár éves gép 15 millio dolár, akkor az új vajon mennyi lehet! Főleg mire az elvtársak is le vannak zsírozva!?

 
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Az Index címlapon most jelent meg a helikopterbeszerzésről egy terjedelmes cikk ezen a címen: http://index.hu/belfold/2013/01/08/helikopter/ !

Bődületes baromságok vannak benne és teljes a cikkíró hozzá nem értése!

Remélem nem ilyenek tájékoztatják a döntéshozókat mert akkor baj van!

Meg sem említik az AW-139-et de nagyon helyesen megemlítik a Caracal-t pl!

A harci heli résznél több típus mintha nem is létezne!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Az index cikkbe csak beleolvastam és rögtön abba is hagytam. Egész egyszerüen fájdalmas.
 

maxim

Active Member
2011. március 8.
141
225
43
43350 said:
bocs bocs 33 milliárd euro , ami 43 millárd dollár. 6 milliárd dollár= 20 gép istenem , térségben királyok, csak hogy U.S.A fegyver eladás előtt megnézi a geopolitikát fel ne borítsa.

ha a devizatartalékból akarsz Lightning-okat venni, akkor szerintem néz utána a dolgoknak
 

Hans

Member
2010. április 19.
168
1
18
chimera, Mackensen:
Érdemes elolvasni a tegnapi, US drónos cikket. Tanulmány! A haditengerészet céldrónját, a hadsereg BOMBÁZÓJÁNAK, majd felderítőjének írja! :D
Még egy gúglizás is szellemileg megterhelő az index újságíróinak (bár nem ez lenne az első).
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Maxim érdekelne mire gondolsz, adj támpontot és utána nézzek.

Azt tudom hogy nem a haderőfejlesztés a deviza tartalékkal a szándékuk, de azt kéne drága politikának felfogni hogy nem lesz haderő, nem lesz tárgyalási alapjuk sehol a jövőben lesöprik a kéréseinket vagy követeléseinket.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 784
57 393
113
<a title="desertfox profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/desertfox/">desertfox</a>

"Deviza tartalék, mint a forint értékének egyik alapja" irányban keresgélj :)
 

maxim

Active Member
2011. március 8.
141
225
43
43372 said:
Maxim érdekelne mire gondolsz, adj támpontot és utána nézzek. Azt tudom hogy nem a haderőfejlesztés a deviza tartalékkal a szándékuk, de azt kéne drága politikának felfogni hogy nem lesz haderő, nem lesz tárgyalási alapjuk sehol a jövőben lesöprik a kéréseinket vagy követeléseinket.

Devizatartalékkal kapcsolatban

- http://www.mnb.hu/Root/Dokumentumtar/MNB/Kiadvanyok/mnbhu_mnbszemle/mnbhu_msz_201104/antal-gereben.pdf  - elegendő csak a Bevezetést elolvasni.

- vagy a mostani Magyar Narancs 24.oldalán lévő cikk

 

F-35-tel kapcsolatban:

abban az esetben, ha tényleg ki tudunk venni a Szabadság téren felhalmozott Dagobert bácsi széféből akár egy nyalókára elegendő összeget és vennék belőle 20 db JSF-t, akkor sem lesz nagyobb tárgyalási alapunk. (mondjuk ezt nem is értem, hogy milyen tárgyalási alap, kivel szemben) Nem egy rizikó partit játszunk, hanem Európa közepén vagyunk.

 
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
702
1 941
93
Inkább itt keresgélj:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=414037668661593&set=a.195333503865345.46884.100001660896278&type=1&theater    A

ztán rájössz, hogy miért is nincs sok értelme 10-20 helikpternek!

Egyébként nem nagyon tudnám megmondani , hogy minek lenne!

 

Az indexes cikk félelmetes! 20 milliót ír egy AH64-re!  Azt kell venni srácok!!! Félelmetes egy híroldal!