[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 411
93
Ennyi nyomorékot egykupacba még nem láttam,nagyon szemét dolognak tartom a titkositás ha atomrakétát dugdosnánk akkor ok,de tetves szállitóhelikopter elmennek a jó büdös francba!
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Lehet, hogy megvárják míg ezek megjelennek! :)

http://www.aviationweek.com/Blogs.aspx?plckBlogId=Blog:7a78f54e-b3dd-4fa6-ae6e-dff2ffd7bdbb&plckPostId=Blog%3A7a78f54e-b3dd-4fa6-ae6e-dff2ffd7bdbbPost%3A5a152edc-dcd8-4a55-8d5d-312966fe692c
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Nem lehet, hogy a Szlovén miniszter aláírt egy megállapodást Kecskeméten, hogy Ők elvégzik a nyugati országrész felügyeletét(SAR)?
Csak tipppelek, mert a helikopter hajcihő is szégyen, de ez a titkosítás... valamivel magyarázni kell.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Forrás: lhsn.hu
"A HM 30 évre titkosította, hogy miként lesz áthidalva azon időszak helikopteres képességének biztosítása, mely a remélhetőleg hamarosan beszerzésre kerülő új helikopterek beérkezéséig tarthat... Részletek hamarosan!"
A semmit és pénztelenséget minek titkosítani ?
Mindenki tudja, hogy nincs dohány és akarat (erre), de letitkosítják azt hogy nem tudjuk megoldani ???
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 447
63 860
113
Az mondjuk tényleg nonszensz, hogy 30 évre titkosítanak egy folyamatot, amelyik néhány(?) évig elhúzódik és itt fog zajlani a szemünk előtt. Az első Orbán kormánynál kezdődött és a második Orbán kormánynál vált napi rutinná a dolgok esztelen titkosítása, miközben azt minden óvodás tudja, hogy a demokrácia alapja a lehető legszélesebb körű transzparencia. A beteges titkolózás egyik mellékhatása, hogy végül reflexből titkosítják azt is, amit tulajdonképpen a természeténél fogva nem lehet.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@Allesmor Obranna de képzeld egy erős ország alapja , hogy nem mindennek kell nyilvánosság tudtával zajlania.
Demokrácia .... :D azt hiszed ez miattad lett kitalálva , hogy te jobban éljél és tudjál mindenről ? :D remélem ebbe hintába nem ringatja magát senki :D Régen egy ilyen ukrán belügyi helyzetet elég gyorsan le le lehetet rendezni. Ma meg kormányok buknak meg pikk pakk. Ez a országok kormányzásának destablizásra ment ki , ez az alapja.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 537
113
A legújabb!!!!

Titkoshelikopter-képesség!
van nekünk egy ollan helikopáterünk, melynek alul-felül van rotorja. Kilenc élete van és két hajtóműve nincs. 30 évig marad rendszerben titkosan! Hogy netuggyasenkise! Hogynekünkminkvan! És.... Képesek vagyunk rá!

Titkos Helikopter-képesség:
Pszt! Titok, hogy helikopterképesek vagyunk! 30 évig! Nincs helikopter, de képesek vagyunk rá! Titkosan! Netuggyasenki! Pszt!
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 537
113
Különben is, majd kapunk Putyintól az elfekvő ukrán készletből 50 darabot hamarosan. 30 évre! Titkosan!
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
No igen, mutyizásban már kiválóan teljesitünk...!!!

A tutyimutyi helikopterbeszerzés kapcsán meg titokmutyi van....
De helikopter az nincs, és egyhamar nem is lesz...!!!
Így csak a mutyi marad....
 

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
OFF

Egy erős állam alapja az is, hogy a választópolgárok joggal elvárják, az általuk megválasztott tisztségviselők döntéséről tudjanak, azt számon tudják kérni. Átlátható legyen a közpénzek elköltése, a esetleges problémák megoldása. Így működik pl olyan erős államokban, mint az USA, vagy Németország. A miniszter szó eredete a latin minister szó amelynek jelentése - nem véletlenül - szolga. Egy normális államban a miniszter közszolga, és mint ilyen ő van értem és nem én őérte, így minden döntéséért felelősséggel tartozik nekem, amit csak a döntései fényében tudom gyakorolni, ezért ismernem kell azokat.

Sajnos nálunk még mindig sokan nem értik , hogy mi a titok. Az nem titok, hogy miből mennyink van és mennyiért vettük, az azonban igen, hogy ezek mekkora része hadrafogható, mennyi lőszer van hozzá, mekkora a csapatok feltöltöttsége.
Egy normális államban nem a pénzügyminiszter mondja meg, hogy melyik fegyvert vegyük meg és a szakértőt azért tarják, hogy előkészítse a politikusok döntését és nem azért, hogy később megmagyarázza.

Valahogy nekem, mint polgárnak nem elég ha a miniszter úr azt mondja nyugi, megoldjuk, kíváncsi vagyok (szerintem joggal), hogy mi módon, ennek azért nem gondolom, hogy titkosnak kellene lenni, persze ha egyáltalán van megoldási elképzelés, persze ha nincs akkor nem csodálom, hogy titkosítunk, akkor tényleg van mit. Úgyhogy szerintem joggal várja el minden magyar választópolgár, hogy a t. miniszter úr elmondja, hogy az elkövetkező minimum három évben hogyan is képzeli el a "Nemzeti helikopter képességet".

Sajnos a mélyen tisztelt miniszter úr hamarosan bejelentheti, hogy félreértették a beköszönő nyilatkozatában szereplő kijelentését, miszerint a ciklus végén egyel több működőképes helikoptere lesz a Honvédségnek, helyesen majd úgy hangzik, hogy egynél több működőképes helikoptere van a Honvédségnek.

TG
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
:D Szerinted az USA -ban választanak az emberek ? :D :D 2 párt van és ugyan az érdekcsoport áll mind2 mögött.
Tudod a szabadság legnagyobb ellensége , nem a rabság, hanem a szabadság illúziója ( lásd Amerika ) . Demokráciával példálozni azzal az országgal aki elég sok demokratikus jogot lábbal tipor , hát nem tudom. Állandó lehalgatása az egész világnak nem éppen demokratikus, sorolhatnám :D Maradjunk a Helikopterképességnél.
Mondjuk Svájcot hoztad fel volna példának azt aláírom , ott példaértékű demokrácia van évi 5-6-7 népszavazás van bizonyos témákban. Ott megcsinálták. 1
 

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
OFF

Az, hogy az USA-ban hány párt van és mi a véleményed a demokratikus felfogásukról (bár szerintem kicsit van különbség a között, hogy az állam mit csinál kifelé más államok, és mit befelé a saját polgárai felé), mi köze van ahhoz, hogy átláthatóak a közbeszerzések túlnyomó többsége, mégis erős az állam. Mellesleg nem csak az USA-t említettem, hanem Németországot, de igen említhettem volna majd mindegyik nyugat-európai államot is.

Persze ha nálunk a választók többségének nincs igénye, arra, hogy az állam értük legyen és a döntését csak egy dolog motiválja, hogy ne a neki nemtetsző párt nyerjen a választásokon, akkor nem is fog változni semmi, és meg fog elégedni semmitmondó miniszteri nyilatkozatokkal, sőt még fennhangon ünnepelni is fogja, felállva vastapssal (és ez nem csak a jelenlegi kormányzó pártra és vezetőjére értem, mielőtt valaki félreértené).

Mondjuk nem gondolom, hogy Svájc a legjobb példa, és nem attól erős a demokrácia, ha népszavazásokat tartanak mindenről, hiszen ez azt jelenti, hogy nem bíznak eléggé a képviseleti demokrácia rendszerében. Mellesleg a helvéteknél biztos nem arról kérdeznék meg a népet, hogy milyen típus legyen, hanem arról, hogy legyen-e beszerzés, avagy sem, bár hála a magyar demokrácia vívmányainak erről pl, Hazánban nem lehet népszavazást tartani (mondjuk hála Istennek), mivel költségvetési kérdés.

TG
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 862
57 919
113
desertfox

Ha már OFF-olunk.
Autokráciákban sem szokott titok lenni egy helikopter beszerzés vagy bármi más. Ha más nem évente egyszer a katonai parádén láthatja a nép, hogy mire költötték az adóját haditechnika terén.
Az a vicc, hogy még olyan totális államokban is, mint Észak-Korea van ilyen felvonulás és bemutatják a népnek a vélt vagy valós képességüket.
Titkosítani általában csak akkor szoktak ha hiány van. Magyarán azt rejtegetik, hogy semmink sincs, ugyanis szégyenlik. Hidd el, ha lenne valamink már világgá kürtöltük volna.
Ez az ország rossz viccek halmaza....
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Múltkor leírtam, hogy a jelek szerint miért tartom az AW-t befutónak (túl sokat kommunikálják az "egy típust", amit szerintem a majdnem ugyanúgy kinéző csak hoszabb családdal magyaráznakpl.: 169-es a mentőknek, 139 vagy 189 az MH-nak)
Ma tovább gondolkoztam. Ugye azt mondták, hogy tender a választások után, addig elvégzik az előkészületeket. Szerintem itt meg az a ferdítés, hogy nem lesz tender, csak kormányközi megállapodás. A tender duma meg azért kellett, mert a választások utánra akarták bejelenteni, tehát időhúzás.
Csak agyaltam..
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Persze, lehet.
Csak a digók már majdnem ránksózták a kacat AW-139-eseket. Csend következett, majd megállapodás (haditeknikai beszerzés, miegymás) aztán ismét hosszú csend. Szerintem a digó lobbi meg sokkal de sokkal erősebb lehet mint a lengyel.
Nem komálom az AW termékeit (én utoljára választanám azokat a MIl vagy EC sorban) mégis ha egy "típus" lehet a befutó inkább legyen ez a trükközés (mint írtam AW-169/139/189), és kapjon mindenki méretének megfeleő típust (OMSZ AW 169, MH:139 v. 189) mint mondjuk az MH-nak ezek után csak EC-145-öse legyen.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Imádom az ilyen hozzászólásokat: kacat AW-139, fos Gripen!
A katonai repüléstechnika mindenhol az ipar csúcsa!