[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 511
64 465
113
A katonai repüléstechnika az ipar csúcsa, de az egymáshoz viszonyított minőség/használhatóság/ár/érték relációban már komoly szórások vannak.

Az autokrácia az erős állam adta biztonság hamis illúziója. Egy valóban erős államban az információ szabad áramlása veszi elejét a mindent átszövő és minden költséghatékonyságot csírájában elfojtó korrupciónak. A mindent folyton fű alatt intéző politikai struktúra füle mögött van a legtöbb vaj, ami miatt a leginkább sebezhető. Minden politikai szereplő egyszeriben zsarolhatóvá válik belföldön és külföldön egyaránt. Ez óhatatlanul is paranoiddá teszi a légkört, beszűkíti a mozgásteret és komoyl energiákat felemésztő apparátust igényel.

Putyin Oroszországának olcsó kópiájában, Magyarországon valami hasonlóvá tartunk, ahol is a midnent átszövő és megfojtó korrupció önamaga fenntartása érdekében egyre értelmetlenebb pénzpazarlásoknak ad teret.

Érdekes, hogy ezzel szemben a sokat szídott USA, vagy akár Németország, de bármelyik szabadon választott ország az oly gyülölt EU nyugati blokkjából (vagy akár a bezzegország lengyelek) sokkal jobban prosperál, a HTKA-n is irigylésre méltó beszerzésekkel operál, informatív, még számunkra, HTKA kommentelők számára is messze átláthatóbb, mint az, ami itthon történik.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
SAAB-ot sosem szóltam le.
Az AW-139 egy szép helikopter, egy szép polgári helikopter, amit nekünk katonainak (mert lefestették) akarták eladni. Az 169-es kicsi, mentőnek való. A 189-es még a Török légierőnek sem kellett (az olasznak sem), pedig azoknak fejlesztették ki. Mindenhol korrupció ővezi a digók eladásait,,, ez is elgondolkodtató. Az Aw-139 attól, hogy ráraknak valami besugárzásjelzőt, éjjellátót meg pár kiló páncélozást még nem lesz KATONAI helikopter!! Elhiszem, hogy új a gép, de a kísérletek miatt majd nehogy már a HuAF gépei legyenek a földön amíg a digók kikisérletezgetik a dolgokat!!
Ellenben: EC cougar vagy MI-171,,, ragozzam??
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Nem, ne folytasd, mert fölösleges. Nem te szóltad le a SAAB-ot és ezt nem is állítottam. Te az AW-t szóltad le. Szerintem barokkos túlzás kacatnak nevezni egy olyan típust, amit 22 ország rendszeresített eddig,különböző al-változatokban.
Ráadásul kevered a 139-et a 139M-el, majd olyan helikopterekkel hasonlítod össze, amik más kategóriát képviselnek.
Én elfogadom a véleményedet és másét is ,aki egy bizonyos típus mellett (vagy ellen) érvel, csak ne úgy kezdjétek, hogy így szar, meg úgy kacat ,stb!
Az hogy valakinek nem kellett egy típus, hát van ilyen. De attól gondolom a Ny-Európai és Amerikai légvédelmi rendszerek talán nem kacatok ,szarok, stb, hogy nem kellettek a törököknek.
Korrupció pedig van mindenhol és pont.

Egyébként az a korrupció, amiből téged kihagynak! :)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Putyin Oroszországának olcsó kópiájában, Magyarországon valami hasonlóvá tartunk, ahol is a midnent átszövő és megfojtó korrupció önamaga fenntartása érdekében egyre értelmetlenebb pénzpazarlásoknak ad teret.

Érdekes, hogy ezzel szemben a sokat szídott USA, vagy akár Németország, de bármelyik szabadon választott ország az oly gyülölt EU nyugati blokkjából (vagy akár a bezzegország lengyelek) sokkal jobban prosperál, a HTKA-n is irigylésre méltó beszerzésekkel operál, informatív, még számunkra, HTKA kommentelők számára is messze átláthatóbb, mint az, ami itthon történik.

Na ne vicceljünk, mester. A putyini államberendezkedési és társadalomszervezési elveknek semmiféle hagyománya és realitása nincs Mo-n, sem Közép-Európában, az ezzel való összevetés téves. Tudom, hogy nagyon sokan ezt szeretik hangoztatni, de ez egyszerűen nem igaz, elnagyolt megközelítés. Az orosz társadalom a maga történelmi hagyományaival messze nem azt a utat járja, mint mi. Ha csak jogilag nézzük, Oroszo. prezindeciális berendezkedésű föderatív köztársaság, Mo. és általában az ex-szoc. országok parlamentáris demokráciák. Az orosz társadalomban a "gondoskodó " állam, vagy a helyi nagyon erős uraság személye mindig is kiemelkedő szerepet játszott, a függés, a vazallusi helyzet, (perszonális függés) rettentő erős kötelékként volt jelen mindig. Még a vörös rendszerben is - ill. akkor aztán főleg. Fölfelé nyal, lefelé rúg és üt, korlátlanul, röviden így lehetne jellemezni.
A pénzpazarlás nemcsak nálunk megy, sőt. Erre eklatáns példa maga Brüsszel. Az egyik volt munkatársam oda pályázott melót és ott dolgozik 5 éve. A korrupció ott is nagyon dívik, csak jól csinálják, tökéletesen lepapírozzák. Hiába van közbeszerzés, meg mindenféle uniós ingyombingyom, csak jelentősen drágít mindent, nem lesz olcsóbb tőle semmi. Ezt azért tudom konkrétan, mert közbeszerző voltam. Pl. ismertem azt az embert is az előző garnitúrából, aki "koordinálta" az állami közbesz-t, vagyis kinek mennyit kell visszaosztani. Ez nyílt titok volt a szakmában.
Én nem hasonlítanám sem az USA-t, sem bármelyik régi tagállamot a frissen szabadultakhoz, mert nem helyes. Ez olyan mintha Thomson-gazella mellé odaállítod a törpe antilopot, hogy fussanak versenyt, habár mindkettő ugyanabba a családba tartozik, ez utóbbi soha nem fogja utolérni, mivel már a születésekor hátrányból indul.
Lengyelország esetében 1990 februárjában az ún. „Párizsi Klub” a 32 milliárd dollárra rúgó lengyel államadósság kétharmadának az elengedése mellett döntött, míg a fennmaradó 10 milliárdot 8 éven belül kellett kifizetni. Lengyelország 1994 márciusában szerződést kötött az ún. „Londoni Klubbal”, amely felére csökkentette az ekkorra 11 milliárdra nőtt adósságot, a fennmaradó rész visszafizetését pedig meghosszabbította 2012-ig.
Ezzel szemben a mi örökölt kádári 20 milliárd dolláros adósságunkat a mai napig nyögjük, (plusz még mellé az újabbakat) csak a kamatok egy kisebb hadsereg teljes költségvetését viszik el.
A helikopterek ügyében tényleg szkeptikusok lehetünk, mivel ezidáig rengeteg tisztázatlan ügyet láthattunk, de én úgy gondolom, várjuk ki a végét, mi lesz. Gondoljunk a legrosszabbra, és annál már csak jobb lehet majd :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 040
58 962
113
Panzerfaust

Csak annyiban javítanálak, hogy nálunk kancellári rendszer van, az oroszoknál pedig prezidenciális. Így helyes a megfogalmazás.
Amúgy mindkettőben erős a vezető. A prezidenciálisban az államfő/köztársasági elnök stb... erős, a kancellári rendszerben pedig a miniszterelnök.
Ez alól Svájc kivétel, ők kollegiális rendszerben működnek, magyarán egy testület vezeti az országot és a miniszterelnöki tisztség is csak formaság, a testület minden tagja azonos jogkörrel rendelkezik.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 040
58 962
113
Allesmor Obranna

"Az autokrácia az erős állam adta biztonság hamis illúziója."

A magyar statisztikák például nem ezt mutatják.
De szerintem ne off-oljuk szét a topikot.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 511
64 465
113
Igazad van, ne offoljuk szét, de azért csak érdekelne, milyen statisztikai adat mond ellent az állításomnak. Amúgy Magyarországon az uram-bátyám/kéz kezet most alapon nyugvó fél-feudális katyvasz van, szétkorrumpált elitista áldemokráciával, ahol a többség érdeke helyett, egy szűk, de jól behatárolható elit gyakorolja a hosszú távon destruktív, minden fejlődésnek gátat szabó hatalmat.
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
Szerintem ha a Mari nénit a Hende helyére ültetnénk, már lenne helikopterünk - bár lehet, hogy muskátli is lenne az ablakában....DDD

Most viszont se pénz, se heli! Csak 1 hazudozó tapló a parlamentben...!!!
 

Star Trek

Active Member
2010. április 19.
1 252
6
36
Én végig néztem a "vitát" És el is szállt minden reményem.
GrGLy az LHSN-nek szerintem ez nagyon is fáj úgy hallottam sok ott az olyan ember akit ez nagyon is érint:)

Legnagyobb baj meg az volt ,hogy Gaudi nem a HTKA vagy a többi oldalról idézet hanem az origo és indexból .Sajnos ott semmi konkrét nem volt.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
GrGLy az LHSN-nek szerintem ez nagyon is fáj úgy hallottam sok ott az olyan ember akit ez nagyon is érint:)

Természetesen nem azt mondom, hogy nem fáj nekik, csak már múltkor is volt egy(-két?) összezördülésük a minisztériummal, aztán kíváncsi vagyok, hogy most hova jutnak majd a dolgok.
 

shornet24

Active Member
2011. július 7.
272
65
28
Azt se bánnám ha vissza menne virágot kötni! Pedig amikor a tárca élére került még hittem hogy egy fokkal jobb mint a többi! :D Az meg az! Megélhetési majom!