[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 797
113
Ezek mind szállítóhelik, ráadásul egészen eltérő kategóriák 5 és 50 millió euró között. Szó sincs itt aktív csapattámogatásról.

És ezek közül melyik lesz jó mentő vagy rendőrségi helikopternek???
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Ha NH, akkor az EC-145. Ne feledjük el, hogy 1 gyártóról és két típusról beszéltek az elején. Később semmiről,, mi hoztuk azt itt ki, hogy mindenre 1 típust akarunk (asszem..)
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 406
8 683
113
Pont fordítva, ha jól emlékszem, Hende mondta hogy egyetlen típus, s mi gondoltuk hogy egyetlen gyártó.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 537
113
Uraim.... Egy dolgot a nagy kesergés és negatív hullámokkal bombázás közben mindenki elfelejti, hogy választási kampány van. Ha Hende bármit mond, hogy lesz tender, lesz helikopter, lesz fegyverzet, az ellenzék azonnal rárepül, mint a (GrGLy-nek szeretettel) stadionokra. Ennek az anyagnak SEMMI hírértéke nincs és EZ a cél. NINCS munició az ellenzéknek. Odafenn most csak ez a fontos, semmi más....
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
kaktusz
Én emlékszem, hogy anno reggel a Petőfin a hírekben hallottam a két típust. Le is írtam ide, utána valaki meg is erősítette, hogy Ő is hallotta. Aztán, hogy utána hogy alakult, hogyan boncolgattuk, ki mit hallott nem tudom már.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 537
113
Nem szeretek jósolgatni, de figyeljétek meg, hogy a választások után ki fog derülni a három változat közül az egyik:

1. kiírják a tendert úgy, hogy közben Matolcsy kap egy pofont a forint rongálásáért :)

2. A paksi szerződés apró betűjében szerepel 6 db harci és 10 db szállító MiL.... :) Matolcsy ebben az esetben is kap egy pofont :)

3. Tender nélkül veszünk AW-ket, amiket olasz tésztához való magyar tojással fizetünk ki. Matolcsy itt is kap pofont, a tojás ára miatt.....
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 537
113
4. Bonus: államosítják az összes, Magyarországon magánkézben lévő helikoptert, amelyekből egy olyan csinos, kis aszimmetrikus flottát össze lehetne hozni.... :) :)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 537
113
Kedves, technikai érzékkel megáldott, esetleg légjáró barátam....
Képzeljetek el például a Robinsont, metálpiros színben, sárga lángokkal az oldalán + két Hellfire oldalt és... a hasa alatt egy Minigunnal...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 299
68 426
113
Valahogy egyre kevésbé érdekel már ez a helikopter tender.... Mentőhelikopterek és társai... A legszomorúbb hogy fent a fejnél senkinek nincs lövése arról mi az a harci helikopter és mire való. Ebből kiindulva semmi jót nem várok, inkább ne is vegyenek semmit mert xar megoldásokra inkább ne csesszék el azt a pénzt ami nincs is. Ez a hadügyminiszter ugyan olyan dilettáns csak mint a szekeres volt. Nem tudom miért nem egy volt tisztet tesznek meg miniszternek...
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 537
113
Antigonosz.....
Megértelek.... De.... Amennyi pénzünk van és amilyen stratégiai helyen fekszik ez az ország.... egyszerűen nincs jó megoldás. Hidd el, odafenn is szeretnének 150 Apache-t és 200 db Blackhawkot, de ez van.... Nem védem őket véletlenül sem.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 121
2 050
113
Majd én megmagyarázom, hogy miért nem:

választások lesznek
előbb stabilizálni kell a költségvetést
erős a forint
gyenge a forint
árvíz volt
vörös iszap
zárolni kellett
nem volt érvényes pályázó
pedagógus béremelés
orvos béremelés
nyóc év
orosz
drága
használt
nem magyar
nem multifunkciós
majd 2016-tól
Gyurcsány a hibás
Afganisztánra kellett
támad az EU
támad a pénzügyi lobbi
titkos
nem ingyen van
majd a választások után
kicsi
túl nagy
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 537
113
Az igazság az, hogy ugyan ez egy haditechnikai oldal, és jobbra-balra sírunk a helikopterek miatt. De könyörgöm Uraim.... azok CSAK vasak..... Eszébe jut valakinek, mi a fene lesz a pilótákkal, a műszakiakkal? Hiszen minden fegyverrendszer legdrágább része a humán faktor. Nem tudom, hogy a képzett 24-es, 8-as és 17-es pilóták mi a fenét csinálnak most és mennyiért? Azok a műszaki katonák, akik karbantartották, előkészítették, ápolták a gépeket, mit kezdenek nehezen megszerzett tudásukkal. EZ az igazi kidobott pénz, kidobott hit... Nem csodálkoznék, ha parancs ide, parancs oda, a harci morál a nulla felé tendálna. EZ AZ IGAZI VESZÉLY....
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 835
30 943
113
Kedves, technikai érzékkel megáldott, esetleg légjáró barátam....
Képzeljetek el például a Robinsont, metálpiros színben, sárga lángokkal az oldalán + két Hellfire oldalt és... a hasa alatt egy Minigunnal...

Röhögsz, de egy R-22-est eltalálni biztosan nem egyszerű, két Hellfire-t elbírna az utas helyett (mondjuk nem tudom mi vezetné rá a célra) az ára újon kb fél százaléka azoknak amik itt fennebb a listán vannak, használtan meg kb 0,1 százaléka. Szóval még összejöhet :)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 537
113
Joker.....
Basszus..... Lehet, hogy csinálok egy magánhelikopter-légierőt. Azután ha jön az ellen, akkor bérbe veheti a sereg jó pénzért. Volt kérem kilöve 56 Hellfire...... 200 sorozat..... az ÁFÁ-val ennyi meg ennyi......
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 299
68 426
113
Az igazság az, hogy ugyan ez egy haditechnikai oldal, és jobbra-balra sírunk a helikopterek miatt. De könyörgöm Uraim.... azok CSAK vasak..... Eszébe jut valakinek, mi a fene lesz a pilótákkal, a műszakiakkal? Hiszen minden fegyverrendszer legdrágább része a humán faktor. Nem tudom, hogy a képzett 24-es, 8-as és 17-es pilóták mi a fenét csinálnak most és mennyiért? Azok a műszaki katonák, akik karbantartották, előkészítették, ápolták a gépeket, mit kezdenek nehezen megszerzett tudásukkal. EZ az igazi kidobott pénz, kidobott hit... Nem csodálkoznék, ha parancs ide, parancs oda, a harci morál a nulla felé tendálna. EZ AZ IGAZI VESZÉLY....

Szerintem mire itt lesz heli a java már leszerel, nyugállományba megy. Főleg ha nem orosz gépek lesznek akkor arra még jó pár év átképzés kell. Oda már szerintem új pilótákat toboroznak majd. Azért sajnálom őket tényleg, olvastam volt egy női lövész aki elcsípett egy f-15-öst is gyakorlaton mi-24-el. Szóval ő pl mivel lő majd? Átképzik btr toronylövésznek?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 835
30 943
113
F-15-öst Mi-24-gyel? Mivel lőtte volna le és mekkora távból?
Viszont tényleg hatalmas kár a képzett személyzetet a beléjük ölt idő + pénz + energia után csak úgy elherdálni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 299
68 426
113
Valami itthoni hadgyakorlaton elbújtak a 24-el és elkapták a 15-öst. Természetesen elméletben, de elismerte az amerikai pilóta is hogy lelőtték.