[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 862
57 920
113
Mondjuk nem árt ha egy döntést szakértők hoznak meg...

Bár a Black Hawk és a Mi-171 is jó döntésnek tűnik a számunkra. Bár én a Mi-171-re szavaznék.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 797
113
Egy kis olvasnivaló a témában:

Magyar Nemzet 2014-02-07-ei szám, Zord Gábor írása

https://magyarnemzet.digitalstand.hu/olvaso/27023#3
 

shornet24

Active Member
2011. július 7.
272
65
28
Akárki is nyer a szerződést követő napon nem fognak minket hülyének nézni a nyertes cég kiképző központjában, hogy mi a f*szért áll ott 400 magyar katona! :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 862
57 920
113
Terminator

Elolvastam a cikket, és szomorú vagyok amiatt, hogy a Mi-171 nem szerepel a lehetőségek között. Szerintem eléggé buta dolog a kormányzat részéről, hogy az orosz vasat nem veszik figyelembe!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 797
113
A nemzeti helikopterképesség követelményrendszere a jövőbeli feladatok alapján már össze lett állítva. Valószínűleg ugyanolyan meglepő lesz, mint a Nemzeti Légiszállító Flotta követelményrendszere. Az alapfelvetése valószínűleg az hogy a Mi-17-es a jövőbeli feladatok ellátására már nem alkalmas/optimális. Ezért nem lett felújítva és a üzemben tartással is csak 2015-ig számoltak.

A tender kiírása a választások miatt lett elhalasztva, a választások után meg bármi megtörténhet.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 797
113
A tender kiírása a választások miatt lett elhalasztva, a választások után meg bármi megtörténhet. Pillanatnyi politikai érdektől függően.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Terminator

Elolvastam a cikket, és szomorú vagyok amiatt, hogy a Mi-171 nem szerepel a lehetőségek között. Szerintem eléggé buta dolog a kormányzat részéről, hogy az orosz vasat nem veszik figyelembe!

fip7
Ha a Mil-helikopterek rajta lennének a listán, akkor nem is kellene rögtön újakat venni, hiszen Szolnokon több olyan gép is áll félretolva, aminek csak a javításközi üzemideje fogyott el, egy nagyjavítás után még többszáz üzemórát repülhetnének, több gép több nagyjavítást számítva akár többezret is!! Töredék áron egy új tipus rendszeresítéséhez képest, gyorsabban (hiszen nem kell beállni a megrendelők sorába a gyártó cégnél, elmarad a felszerszámozás/kiképzés/átképzés/ ,évekig megmaradna a Honvédség "helikopter-képessége", ha már ilyen hülyén hívják), és a nagyjavítás után azonnal rendelkezésre állna!! Ráérnénk először a Mentőszolgálat flottáját megújítani, és csak később a katonai állományt. Azt se egyik évről a másikra, hanem akár három évig is eltolható lenne a teljes típus-csere , hiszen kezdetben párhuzamosan üzemelne a régi és az új típus, így nem egyszerre lenne horribilis kiadás a költségvetésnek se. Csak éppen többet kellene gondolkodni - odafent!! (néha sajnos kételkedek benne, hogy van nekik mivel).
Üdv ML
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 299
68 426
113
Terminator

Elolvastam a cikket, és szomorú vagyok amiatt, hogy a Mi-171 nem szerepel a lehetőségek között. Szerintem eléggé buta dolog a kormányzat részéről, hogy az orosz vasat nem veszik figyelembe!

Nekem is feltűnt. Szintén szomorú vagyok. Kíváncsian várom ezek után a meglepetés gépeket.:/
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 797
113
Nagyon sok fontos apró részlet derül ki ebből az írásból azoknak, akik nem követik kezdettől fogva a helikopterbeszerzést vagy már nem emlékeznek minden részletre:

http://iho.hu/hir/ec-135-a-siker-titkai-a-mentopilota-szemevel-1-resz-140214?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

http://iho.hu/hir/ec-135-a-siker-titkai-a-mentopilota-szemevel-2-resz-140215
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 862
57 920
113
emel

Ha tényleg az a helyzet amit írsz, akkor a HM vezetése elkezdhet kiugrálni az ablakon.
 

shornet24

Active Member
2011. július 7.
272
65
28
Szerintem felfogják újítani azt a pár 17-est meg mellé jön majd pár kis EC! 17-et meg majd valami nagyobbal cserélik később addigra tán csak megérjük hogy lesz rá pénz! Amúgy ha 2000-ben nem vonják ki a Mi-2 nem fajult volna el így a dolog, és nem én vagyok az egyetlen aki ezt mondja!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Mai orosz helikopterek belulrol.
kbo-62-1.t.jpg
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A tender kiírása a választások miatt lett elhalasztva, a választások után meg bármi megtörténhet. Pillanatnyi politikai érdektől függően.
Már ha lesz tender. Tapasztalataim szerint semmivel sem olcsóbb a közbeszerzés - sőt, inkább - és rendkívül meg tudja hosszabbítani a beszerzési folyamatot, helik esetében akár évekkel. Ennek a következményeit ismerjük. Ugye elég sok pénzről van szó, a lobbik pedig nem fogják hagyni magukat. Megtámadás a Közbeszerzési Döntőbizottságnál, aztán bíróság elé is kerülhet az ügy .. Szóval rétestészta. És ezt bizony a politikusok is tudják ám.
Lehet azért maradt el a pályázati kiírás, mert a választások után valakik úgy döntenek majd, hogy az idő rövidsége miatt és így a képesség fenntartását megőrizvén mellőzzük a tender kiírását :)
Ebben az esetben a "keleti nyitás" verziója a valószínű :) Bár ha azt nézzük, Dél-Korea is keleten van :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 835
30 943
113
Sőt ÉK is, de ha még jövünk egy jó adagot keletre akkor vissza is érünk. Akkor meg magyar gyártású helik is lehetnek :D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 797
113
Az Aranysas 2014/3 számában megjelent, a magyar forgószárnyas jövőképpel foglalkozó, "A 24. órában" című írás már elérhető a szerző (Kővári László) saját honlapján is:

http://jets.hu/news?id=441
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 797
113
Aki feledékeny vagy nem követi folyamatoson a fejleményeket, esetleg nem olvasta végig itt a 69 oldalnyi hozzászólást, annak jó kis összefoglaló ez az írás.