[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A helikopterbeszerzés most akkor több közszolgálati szervezettel közösen lesz? Vagy pedig külön-külön ?

Nekem van egy olyan tippem is, hogy valami visegrádi összeborulást terveznek, lengyelek nélkül. Cseh-szlovák-magyar beszerzést, mivel ők is mostanra jutottak el a gondolatig. Prágában 2016-ra datálják a nagy helikopterbizniszt, többcélú, közepes méretű felfegyverezhető típusra gondoltak, 12-16 db körül. Mint mi is. A harcit mindhárom ország felejtősre vette.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 607
70 316
113
Ha esetleg kiírnák a tendert idén , az még húzódhat egy évig is akár míg döntenek. Plusz még 1-3 év míg szállítanak. Elég ha a 2016-2018-as költségvetésben szorítanak rá pénzt. de mi lesz ha ezt is lízingeljük, vagy hitelre vesszük 20 évre? Akkor már nem is kell sokat félretenni rá évenként. (persze hosszabb távon ez nem gazdaságos) Az esetleges új helik is 15-20 év múlva olyan állapotban lesznek mint a Mil-ek?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 226
125 301
113
Egy TEK-estől hallottam, hogy hamarosan helikopterekhez jutnak, szóval szerintem ők beszereznek valamit gyorsan külön, vagy pedig kiírják a tendert idén.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Amúgy... a TEK eszközállományáról van infó? Mert ha kirakatban van egy jelképes MH, de a TEK-nek van X helije, tankja, stb., akkor úgy is jó... :)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 149
19 039
113
Egy TEK-estől hallottam, hogy hamarosan helikopterekhez jutnak, szóval szerintem ők beszereznek valamit gyorsan külön, vagy pedig kiírják a tendert idén.

A TEK költségvetése elég jelentős összeg. Nem hinném hogy maguk vesznek helikoptert persze, de ne feledjük, nekik nem biztos hogy Honvédség méretű gép kell.
Szerintem inkább egy kisebb méretű típus és legfeljebb két, három, darab.
Tehát úgy gondolom nekik nem kell a honvédségi tenderes dologba beszállni.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 149
19 039
113
Amúgy... a TEK eszközállományáról van infó? Mert ha kirakatban van egy jelképes MH, de a TEK-nek van X helije, tankja, stb., akkor úgy is jó... :)

TEK-nek nincs tankja, de BTR-je van.
Amúgy a harcosok felszerelése világszínvonalú, ha jól érzékeltem az eddig látott felvételeken, fotókon, ami megjelent róluk.
Ráadásul elég jelentős létszámmal is bírnak.
Inkább zászlóalj méretű alakulat, mint század.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 226
125 301
113
hát elvileg egy könnyű és egy közepes heliről fog szólni a tender, szóval a honvédségi dologba is beszállhatnak.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Nehéz döntés lesz,amúgy a nekünk szánt Cougarokról mit lehet tudni?

Csak,mert ha jól tudom ,az albánokhoz ment volna 2 szállító,1 VIP és 1 mentő (medevac??) és 2 SAR Cougar... engem érdekelne a felszereltség..stb ha valaki tud valami bővebbet,akkor légyszi
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113

Hát a jelenlegi konstellációban egy amerikai cég sem esélyes nálunk. Teljesen anakronisztikus lenne, hogy akkor amikor beavatkoznak a belpolitikánkba, hogy ezzel együtt nekik adnánk egy tendert. Ők sem lesznek szívbajosak, gyönyörűen meg fogják kérni mindennek az árát, pont a nem éppen baráti viszony miatt. Mivel Orbán a minél nagyobb függetlenségre játszik, így nem hiszem, hogy a Sikorskynak lenne bármiféle esélye, olyan árat meg nem tudnak adni, hogy ezt le tudnák simítani vele. Talán, talán egy hajszálnyi AW-előnyt vizionálok, papírforma szerint, de mostanság minden megtörténhet.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Ez a cikk egyszerűen bicska nyitogató!
A tudatlan ,abszolút hozzá nem értők indulatainak szítására szolgál, semmi másra nem jó.
Egy mondatban össze foglalva: <b>Hordót a szónoknak!</b>
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 607
70 316
113
Akkor fogok vísítani a röhögéstől amikor pesten tüntetnek majd a helikopterbeszerzés ellen. :D Godfriend lehet nem lesz boldog.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 743
4 260
113
„Egy TEK-estől hallottam, hogy hamarosan helikopterekhez jutnak, szóval szerintem ők beszereznek valamit gyorsan külön, vagy pedig kiírják a tendert idén.”
Még azt is el tudom képzelni, hogy hozzájuk vándorol a két felszabadult mókus a mentőktől.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
200 milliárdot biztos nem szánnak rá. 100-at is csak visítva. Már ha rászánják. A jövő évi költségvetésben benne sincs.
Hosszú vers lesz ez.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
„Egy TEK-estől hallottam, hogy hamarosan helikopterekhez jutnak, szóval szerintem ők beszereznek valamit gyorsan külön, vagy pedig kiírják a tendert idén.”
Még azt is el tudom képzelni, hogy hozzájuk vándorol a két felszabadult mókus a mentőktől.

Szerintem nem használhatják ők se. Én úgy tudom, hogy az EU előírás szerint lakott terület fölött nem használhatnak 1 hajtóműves helikoptert. Az mindegy hogy mentő vagy rendőr vagy TEK. Vagy nem így van? Inkább a sereghez mehetnének kiképző helikopternek.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Biztos nem kapja meg a TEK. A rendőrségnek is selejteznie kell az egy hajtóműves gépeit az említett előírás miatt.
Azt pedig nem látom túl ésszerűnek, hogy 2db helikoptert a Honvédség nyakába sózzanak