[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Valaki be tudná linkelni a hir tv-s riportot Zordal? Szívesen meg nézném!
Nem értem, minek pörögtök a dedikált harci heliken, mikor szó se volt róla a jelenlegi tendernél(?) ?
Az orosz vonalat ,még annyira sem értem!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
http://valasz.hu/itthon/ujabb-csorte-amerikaval-orban-jovore-dont-108009

Szerintem ez egy jó összefoglaló. Csak az olaszokkal kötött államközi szerződés maradt ki belőle. Illetve az indiai korrupciós ügyek a AW-nál. És mintha az Eurocopter/Airbus Helicopters-nél is olvastam volna valami hasonlót nemrég. Gondolom ez okozza most a fejtörést és Korea felé fordulást.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Valaki be tudná linkelni a hir tv-s riportot Zordal? Szívesen meg nézném!
Nem értem, minek pörögtök a dedikált harci heliken, mikor szó se volt róla a jelenlegi tendernél(?) ?
Az orosz vonalat ,még annyira sem értem!

http://mno.hu/hirtvvideo?page=26

Épp az a baj, hogy szó se volt róla. Hon-védségről vóna szó, akik fegyverrel védnék a hont, nem pedig hurkapálcikával, vagy virágkaspóval. Ez az eszközük. A védelemhez is elengedhetetlen, nemcsak a támadáshoz, és egyáltalán a légierőhöz tartozó fegyvernem. És még mi kívülállók is látjuk, hogy mennyire más a feladata a rendőröknek, a katasztrófavédőknek, a mentőknek.
Nem tudom mi a gond ezzel a diverzifikációval, bár sejtem, egyrészt nem akarnak harcira és fegyverekre külön költeni, mert az bizony az egyik legdrágább verzió, másrészt egyes államok felé is bizonyítandó újfent békés szándékainkat, és hogy együttműködünk, morgás nélkül ellátjuk a "szövetség" ránk citált feladatait. Harci helikopterek nélkül azt pár ócska tankunkat, lövegünket is nyugodtan leselejtezhetnék, mert így egészen biztos, semmi szükség rájuk, értelmetlen.
Az oroszok eddig is jó gépeket gyártottak, most sem rosszak, bizonyos tekintetben még jobbak is nyugati társaiknál és nincsenek úgy lemaradva mint pl a merevszárnyúakkal. Mivel nem tartozunk a felügyeletük alá, így max az üzlet része érdekli őket, valószínűleg olcsóbb árat szabnának, ha pályázhatnának.
Amiben mi vagyunk a NATO egy biznisz is, azt kapod vissza nagyjából amit beleteszel, politikai, gazdasági, fegyvergyártó korporációk nagyon ügyesen megalkotott konglomerátuma akik hülyék lennének bármilyen hadiüzletről lemondani. Kis pénz, kis hadsereg, kis érdekérvényesítő képesség. Röviden.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/indulhat_a_gigatender_helikoptereket_vesz_a_kormany.591773.html

Remélem, hogy Sikorsky H-5ösök lesznek és mindegyik víájpí személyeknek lesz fenntartva.

Tisztára negatív hullámokat árasztok ma:
https://www.youtube.com/watch?v=7u_MLOOw37E
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 361
68 734
113
http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/indulhat_a_gigatender_helikoptereket_vesz_a_kormany.591773.html

Remélem, hogy Sikorsky H-5ösök lesznek és mindegyik víájpí személyeknek lesz fenntartva.

Tisztára negatív hullámokat árasztok ma:
https://www.youtube.com/watch?v=7u_MLOOw37E

Mindenesetre az 2014 őszi hadgyakorlatra a honvédség mintegy 15 bevethető helikoptert tudott mozgósítani.
???? Van 15 bevethető heli az országban?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 361
68 734
113
Sajnálom hogy Mi-171 nem lehet, remélem nem csak Vip szállító meg hasonló kis játékszerek lesznek beszerezve . Sajnos nagyon szkeptikus vagyok minden HM beszerzéssel. Remélem amerikai nem lesz, ez a minimum szvsz. Szóval marad az AW, akitől az AW 101 et kívánnám, de biztosra veszem hogy eszébe nem jutott senkinek hogy ilyen is van náluk. EC-től pedig az 532-s Cougar az ami beleférhetne és még helikopternek lehet nevezni.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Az az egyik nagy probléma, hogy nálunk (más szerencsésebb fejlődésű Közép-afrikai banán köztársaságokkal szemben) olyan beteges szintre jutott már a titkosítás, hogy a követelmény rendszer is titkos!
Így hiába is folytatjuk itt ezt a parttalan vitát, hogy milyen típust szeretnénk, mert nem tudjuk, hogy mire akarják használni.
De ez majd a jövő év zenéje lesz!
Nem, nem elírás. 2016-nál ,itt nem lesz előbb kiírva közbeszerzés.
A hivatalos kommunikáció szerint : AKÁR IDÉN KIÍRHATJÁK A TENDERT.
Na ez azt jelenti lefordítva politikusokból magyarra, hogy már elkezdték gondolkodni azon, hogy a jövő évi tender kiírást, hogyan tudnák bizonytalan ideig jegelni!
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Mindenesetre az 2014 őszi hadgyakorlatra a honvédség mintegy 15 bevethető helikoptert tudott mozgósítani.
???? Van 15 bevethető heli az országban?

Nem reped a mennyezet, hanem már leszakadt. Magyarisztán én így "szeretlek".


Sajnálom hogy Mi-171 nem lehet, remélem nem csak Vip szállító meg hasonló kis játékszerek lesznek beszerezve . Sajnos nagyon szkeptikus vagyok minden HM beszerzéssel. Remélem amerikai nem lesz, ez a minimum szvsz. Szóval marad az AW, akitől az AW 101 et kívánnám, de biztosra veszem hogy eszébe nem jutott senkinek hogy ilyen is van náluk. EC-től pedig az 532-s Cougar az ami beleférhetne és még helikopternek lehet nevezni.

Az AW és a politikusaink nagyon fognak gályázni, hogy a 139-149-169 hármasból legyen valamelyik. Bár nem lepődnék meg ha még ezektől is sz*rabb gépeket vásárolnánk, pl végtelenségig hajtott civil darálókat, amik minimum 30 évesek, de persze "ápgrédelve" vannak és "tatarozva". Én is kapásból a 101-est választanám, vagy a másik kettőt megfejelve lengyel blek hókokkal, de persze ez marad álom, mivel ezek a hulladékok úgyis valami fost fognak választani 5ös darabszámba, abból 4 lesz víájpí, az ötödik meg viheti az összes alakulatot egyszerre meg még árvízkor mentsen, és még a rendőrség is használja. Kiolvasható, hogy mennyire pozitív vagyok ez ügybe mi? Mint Moriarty. :)

Amúgy mióta felmerült ez, hogy 2-3db legyen majd víájpí, azóta az idegbaj kerget. Hát b*sszam szájba, menjenek a drága politikusaink meg a sokcsillagosaink béjemvével vagy mercivel autópályán, ne pedig repkedjenek mint gólyafos a levegőben. Még egy 24-es darabszámnál talán ezt elnézem, hogy kettőt kapnak ezek a gerinctelenek, de, hogy majd 10-15db-nál nagyon nem.
Persze minek pattogok ha még a pontos darabszám se végleges, de tudom jól, hogy ezzel is fukarkodni fognak, és akkor még a belsőségekről nem is beszéltünk.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 576
15 558
113
Hogyne, aztán majd a pl. Szolnok-Ferihegy útvonalra is bevezetik a légi megyei matricát....... Sőt, az ellenséggel szemben is védve leszünk, mert az ellenséges légierő tevékenységének 90%-át elviszi a légimatricák beszerzése, nehogy megbüntizzék őket :)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Sajnálom hogy Mi-171 nem lehet, remélem nem csak Vip szállító meg hasonló kis játékszerek lesznek beszerezve . Sajnos nagyon szkeptikus vagyok minden HM beszerzéssel. Remélem amerikai nem lesz, ez a minimum szvsz. Szóval marad az AW, akitől az AW 101 et kívánnám, de biztosra veszem hogy eszébe nem jutott senkinek hogy ilyen is van náluk. EC-től pedig az 532-s Cougar az ami beleférhetne és még helikopternek lehet nevezni.

Hát én is szomorú vagyok, hogy nem vehetnek részt Mil-ék a tenderen, kíváncsi lennék az ajánlatukra.
Ennek hiányában inkább az AW-ra szavaznék, sztem ők árban alávernek a Sikorskynak és az Eurocopternek is.
Arra tippelek, 101-es nem lesz, inkább a kisebb és költségkímélőbb 139-149-169 "m" verziók. A hátsó rámpát és harci típusokat pedig el is felejthetjük.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Hogyne, aztán majd a pl. Szolnok-Ferihegy útvonalra is bevezetik a légi megyei matricát....... Sőt, az ellenséggel szemben is védve leszünk, mert az ellenséges légierő tevékenységének 90%-át elviszi a légimatricák beszerzése, nehogy megbüntizzék őket :)

Ne adj nekik ötleteket, mert még a végén tényleg bevezetik, bár ha az ellenség ellen ilyen hatásos, akkor üsse kő :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 361
68 734
113
Inkább nem vesznek mint nem vehetnek. Gondolom látják hogy nem nekik áll a zászló. És van is abban valami hogy több nato cuccot (ha egyáltalán kerül rájuk bármi is a nato zöld festéken kívül) ki kéne szerelni egy egy oroszországi nagyjavításhoz.
De ha mentőhelikopter méret lesz, á úgyis az lesz.
Unio sajnos bármibe lefogadom én is hogy nem csalódunk kellemesen.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
antigonosz,
Nem is vehetnek részt, mert uniós jogszabály tiltja a haditechnikai termékek forgalmát.
Ha egyáltalán lesz tender :) Mint a korábbiakból tudjuk, még az sem biztos :)
"Bármikor indulhat a magyar állam 170 milliárd forintos nagyságrendű helikoptertendere"
Bármikor - tehát az idők végtelenségébe veszően ...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
Ahogy közeleg a következő választás időpontja (2018), úgy lesz megint egyre kisebb esélye az AW-nek. Az AW korrupciós ügyei miatti ütőkártyát nem adhatják az ellenzék kezébe. Ha gyorsan vesznek AW-t és sikeresen üzembe állítják akkor addigra lecsenghet az ügy. Ha elhúzzák a döntést, akkor valószínűbb hogy AH (ex EC) lesz.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
érdekes ,hogy a Boeing A/MH-6M, illetve CH-47 nem jelentkezik ,tudom nagy és kicsi ,De csak verseny van .

A cseheknél volt egyszer egy olyan hír hogy mindent ilyen Littlebird-re cserélnek le, de nem lett belőle semmi.