[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 536
76 371
113
Van ennek értelme? Azóta már bele is javított a szerző az indexes írásába.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 059
113
Index védelmében:

Volt kint náluk olyan cikk nemrégiben, melynek szerzője igen alaposan utánajárt a témának. Kérdezett tőlünk is, a HM-nek is írt, sőt publikálás előtt még át is küldte, hogy biztos jól ültette át azokat a válaszokat, amiket tőlünk kapott. Ez szerintem igen pozitív.

Persze valóban jobb lenne, ha a kollégái is utánanéznének. Legalább egy picit - és akkor tán nem születnének olyan anyagok, mint a helis írásuk. Amely szerzőjének nem besérülnie kellett volna a kiigazító levélen... :)

Én példul nem mernék úgy kiadni valamit a kezeim közül, hogy nem néztem utána több helyen annak, amiben nem vagyok biztos, amiről nincsenek korábbról infóim. Még így is bele tudnak csúszni bakik simán. Hát még ha csak úgy ír valaki a nagyvilágba.
 

skarp

New Member
2010. november 17.
6
0
1
fip7: milyen népharagot, ember? meghallgattad te egy átlagmagyar véleményét mostanában? még a szállítókra is hörögnek, nem hogy a harci helikopterekre. hogy mi a frásznak, kapjon a katasztrófavédelem helikoptereket, a katonák meg mehetnek nintendózni.

megtette a hatásáta több évtizedes népbutítás :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 536
76 371
113
Más országok katonai helikopterei napi szinten látnak el kutató-mentő feladatokat pl. a tengerek felett. Nincs ezzel probléma.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 536
76 371
113

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Orbán január 31-én vizitel Putyinnál.  Az állítólagos kulcsszavak: gáz, atom, helikopter.

http://www.origo.hu/itthon/20130112-helikopterfelujitasrol-targyal-orban-es-putyin.html

Kíváncsi leszek, mire jutnak. Vagy egyáltalán szóba kerül-e.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 536
76 371
113
Egy egész jól sikerült írás:

http://hvg.hu/vilag/20130125_olasz_helikopter_beszerzes

 
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Az első írásoktól eltérően egyre inkább felszínre kerülnek a típus hiányosságai. Egyébként szerintem is korrekt írás. Ahogy tudom, a Mi-171 kapacitás évekre előre le van kötve, másrészt jól utal a szerző az alkatrész ellátás lehetséges anomáliáira, ámbár ezt a "nyugati technika beszerzését várják el tőlünk" dumát azért nem veszem be. S azt hiszem a cikk végén is a lényegre tapint.

Ha már megemlítették az AH-60L-t, öszvér megoldás ez is, de pofás darab:

http://www.youtube.com/watch?v=pGuds5-fSTc
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
már 2 évet írnak az origos cikkben a rendszerbe állításra, és addig ? ?  Szerintem full orosz cucc lesz, ami az országnak a lehetőségek közüla legjobb.
 

Hans

Member
2010. április 19.
168
1
18
A HVG újságírója kifejezetten összeszedte az elérhető infok alapján a sztorit. Látszik, hogy a dezindex díszmajmával ellentétben kicsit utána nézett (ad abszurdum érdekli is?). Talán az lhsn-t, vagy AS-t is olvasott. Viszont kezdek arra hajlani, amit Zord is sejt, hogy lehet az egész digó civil gép egy kamu gumicsont (pl 2001 a befutónak vélt F16 helyetti svéd beszerzés). Lehet, miközben - joggal - tartunk az AW-tól, a típus teljesen más lesz (más gyártóval lenne lepacsizva) és az olasz-magyar államközi kapcsolat másról szól majd (pl C27J Spartan, és/vagy Aspide a 3M9 helyett a KUB indítókra és/vagy Freccia - akár Dardo IFV).
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
De mi értelme volna ezt a játékot játszani? Bár legyen igazad és ne az olasz gépnél rosszabb jöjjön.
 

Hans

Member
2010. április 19.
168
1
18
luperator:
Nem tudom, ezek a döntések már olyan magasan születnek, hogy onnan már az Istent is látni.... :)
Az okokat meg lehet soha nem tudjuk meg. De 2001-ben is nagyrészt az F16-ost vártuk, aztán mikor hazaértem, mondta a TV, hogy a Gripen a befutó. (pedig ugye volt olyan akkori kormánypárti politikus - nem is egy - akinek a nevét $zóbahozták akkor a Lockheed-dal)
 

denilend

New Member
2012. július 21.
20
0
1
Szerintem sem az AW-139, max az AW-139M, de még ebben is kételkedek. És az "olasz-magyar államközi kapcsolat" sem erről szól valószínűleg, ahogy azt Hans is mondta!

Gondoljatok csak bele az, hogy a AW-139 nem túl jó gép, az Hende Csaba úr fülébe is eljutott és ő csak jót akar. Persze a végső döntést nem ő hozza meg, mert arra a "kedves miniszerelnök úrnak" is rá kell bólintania, bár nem tudom, hogy erre miért nem bólintana rá.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 119
2 039
113
Eddig semmi érdemleges nem történt csak azt szajkózzuk, hogy kell heli. Ez van más területeken is.

Szerintem az elmúlt 2,5 évben sem történt semmi nagy dolog a honvédelem területén (az ÖTR elég kétes siker lett, leginkább arról szólt, hogy a csúcskategória nyugdíjas főtisztektől ne vonják a 16%-ot).