[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Bekebe tetra kodolast hasznal/kulombozo modulaciokat /frkvencia ugraltatast./ haborus helyzetben meg programozottat /van egy csomo hely a mentheto program konyvtaraba./egyszerre 4 et is ki lehet valasztani./ negy fregvencian ad es vesz negy kulonbozo adovevovel komu ikalhat ugy hogy a masik 3 nem halja csak az egy adot./
/harcaszatiba nemtudom memmyit tud de gondolom tobbet./
Emellett nagy elony hogy kepes gsm halozatra is csatlakozni /akar mobil is hivhato vele./
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Aki aztmodja ennyit nem ertek meg az botorsagokatbeszel mar bocsanat. /mennyibe is van egy gripen nekunk?/
Ép ezért irtam hogy a szomszédainkat megüti a guta :D Igaz ők lehet hogy jobb képességű gépeket vettek. De nem mindegy hogy mennyiért! Mert az ő beszerzéseikhez visszonyitva ez igen jór árban lehetet. Kíváncsi lennék egy két cseh és szlovák oldalainak komentjeire :)
Vajon a szerbek a Hforce fegyverendszerhez milyen mértékben fognak hozzájárulni betársulni a yugoimport által a saját gépeikhez.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 399
8 657
113
Ép ezért irtam hogy a szomszédainkat megüti a guta :D Igaz ők lehet hogy jobb képességű gépeket vettek. De nem mindegy hogy mennyiért! Mert az ő beszerzéseikhez visszonyitva ez igen jór árban lehetet. Kíváncsi lennék egy két cseh és szlovák oldalainak komentjeire :)
Vajon a szerbek a Hforce fegyverendszerhez milyen mértékben fognak hozzájárulni betársulni a yugoimport által a saját gépeikhez.
De mennyiért vettük? Mert én sehol sem láttam árat.....
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Te sem voltal meg kulfoldon 2 het turistaskodasnal tobbet... Valoban van gond Mo-n, de amint kihalnak a szocializmusban neveltek azert sokkal jobb lesz a helyzet. Amugy meg ugye a szomszed kertje mindig zoldebb...

A szocializmusban neveltek döntő többsége nem volt oda azért a rendszerért, elhiheted nekem. Mert én sem, pedig akkor nevelkedtem. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ezzel a hosszú távú következményekkel bíró beszerzéssel együtt, valamint a használt Airbusokkal hazánk végre elkötelezte magát tettekkel az európai katonai-ipari komplexum mellett, ami egy nagyon jó és megnyugtató döntés volt.
Az alternativa ugye az lett volna, hogy USA/UK/Lo/Izrael oldalon allni ami messze a legerosebb jelenleg a negy hatalmi kozpont (USA, Kina, Oroszo, Eurozona) kozul. De nem, Mo megint okosan a nemetek oldalara all, mert hat olyan jo lesz a 3. vh-t is elveszteni...
Ennel meg az is okosabb lett volna ha Oroszo oldalara all, ott legalabb a sereg eros, ha minden mas gazos is.
De azert 20 heli meg nem olyan nagy tetel, varjuk meg, hogy a tuzerseg, tankok honnan fognak jonni, vegulis a Zlinek, Brenek is az USA oldalrol jottek (Csehek is ugye V4-USA oldalon all, nem eurozona). Amugy ugye szlovakia a szuk keresztmetszet a V4-ben, azt valszeg Nemeto meg fogja tudni tartani, hisz euros orszag (a tegnapi EU csucson egyeduli V4-eskent el is dontotte hogy befogad migransokat, megint ismetli magat a tortenelem, Hitler hozta letre Szlovakiat, egybol meg is tamadta szeptember 1-en Lo-t No-val kozosen.) Szoval szerintem a V4 szet fog esni, Lo, Cseho USA oldalra all, Mo a fene tudja, Szlovakia meg No (eurozona) oldalra. Amugy ha Mo-n megoldhato lesz a H145M-ek karbantartasa es a raketak/loszerek gyartasa akkor nem jelent majd fuggest Merkeltol, szoval akar jo dontes is lehet diplomaciailag is.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Sajnos kicsit négyévszakos gumi szaga van, ami télen nem tapad, de cserébe nyáron legalább sokat fogyaszt a kocsi vele és jobban is kopik.
Ej, kolléga, ezzel nagyon vitatkozok.... évek óta használok négyszakost, télen is jól tapad, és nyáron meg nem kopik jobban... :D
Ha gondolod írok gummertípust is .... 150 lovas gépem van, nem fordfiesta és opelkorza.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
A szocializmusban neveltek döntő többsége nem volt oda azért a rendszerért, elhiheted nekem. Mert én sem, pedig akkor nevelkedtem. :)
Igen, de ha utaltad is mostak az agyad. Pl: beleneveltek az emberekbe a kishituseget, a komplexusokat, pl. ezert van, hogy sokan nem kepesek maig felfogni, hogy a foldi orszagok nagyresze nem vazallus es nem is szuperhatalom, hanem normalis szuveren orszagok, akik onalloan el tudjak donteni, hogy mi jo nekik es eppen kivel szovetkeznek milyen cel erdekeben. Mivel a szovjetek azt neveltek az emberekbe, hogy az elnyomott allapotod a normalis es igazabol mindenki elnyomott vagy elnyomo. Ezert van, hogy sokan el sem kepesek kepzelni, hogy pl. Mo olyan helikoptert vesz amire 1. szuksege van 2, ki is tudja fizetni. Nekik muszaj hinni abban, hogy a H145M-ek trumpnak fizetett vedelmi penz. Vagy pl. Lo is olyan fegyvert vesz (Patriot pl.) amit ki tud fizetni es kell is neki. Ez persze nem azt jelenti, hogy ne lennenek vazallus orszagok is mint pl.: Romania, aki egyertelmuen olyat vesz amire nem tellik neki es igazabol szuksege sincs ra (patriot), de azert az orszagok tobbsege szuveren orszag. Ezt az "uj" koncepciot megszokni viszont beletellik meg legalabb egy generacioba ott ahol veszteskent kellett elni es nevelkedni.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Te sem voltal meg kulfoldon 2 het turistaskodasnal tobbet... Valoban van gond Mo-n, de amint kihalnak a szocializmusban neveltek azert sokkal jobb lesz a helyzet. Amugy meg ugye a szomszed kertje mindig zoldebb...
Inkább volt az bő két év is így összeadva az elmúlt 22 évben. És ez csak a munka/tanulmány volt.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 565
15 482
113
Kedves Pal.... Elemzésedet olvasva, vitába köll szálljak Véled. Második mondat. "Mo. megint okosan a németek oldalára áll...." Hát.... milyen vh.-ra gondolsz? Harmadik mondat. Oroszországot mindig is távol akarták tartani az európai közvetlen politika alakításától. Az EU tagjaként botorság lenne Európa közepén a perifériára ragadni.
A többit hagyjuk. Az EU érdekes folyamaton megy át. A gazdag magországok meghajolnak a V4 és saját polgáraik előtt... Az EU választások előtt. És most hagyjuk az offot. Ez a 20 heli és a két Airbus gép TÉNYLEG nem igazán katonai beszerzés. A magyar kormány ezzel üzent a V4-nek és üzent a magországoknak is. Ébredjetek! 1. Az USA elvisz minden pénzt. 2. Ha mi nem védjük meg magunkat, akkor előbb kifosztanak, utána megfojtanak. 3. Lehet egyensúlyozni és hidat alkotni az USA és Oroszország között, ha már egyenrangúak nem lehetünk. 4. Ugyan kevés a pénzünk, de a csilivili, potend amerikai termék helyett MOST demonstráltan Európait veszünk. Ha Ti hajlandók vagytok komolyan venni minket, mi is komolyan játszunk.
2 A-319.... 20. könnyű helikopter.... Cseh Bren-gyártás... Most Ti jöttök! Ajánlatokat kérek! Csütörtökön megyek Merkel Muttihoz!
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 421
63 702
113
Ugyanakkor az is roppant megnyugtató, hogy jól választottak, ezek a kis egyszerű könnyű gépek jól jönnek kis hazánknak, nem jelentenek fenyegetést a szomszédoknak,

Nem jelent fenyegetést a szomszédoknak... meg kis hazánk... ez az a fajta kishitű szentimentalizmus, ami miatt anno a Szu-22-eseinkre is azt mondtuk (senki se kérte tőlünk), hogy felderítőgépek, meg még a 86-os Ég Katonái filmből is direkt kimaradtak, nehogy megsértse kis hazánk a drága szomszédaink kis idegrendszerét...
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Kedves Pal.... Elemzésedet olvasva, vitába köll szálljak Véled. Második mondat. "Mo. megint okosan a németek oldalára áll...." Hát.... milyen vh.-ra gondolsz? Harmadik mondat. Oroszországot mindig is távol akarták tartani az európai közvetlen politika alakításától. Az EU tagjaként botorság lenne Európa közepén a perifériára ragadni.
A többit hagyjuk. Az EU érdekes folyamaton megy át. A gazdag magországok meghajolnak a V4 és saját polgáraik előtt... Az EU választások előtt. És most hagyjuk az offot. Ez a 20 heli és a két Airbus gép TÉNYLEG nem igazán katonai beszerzés. A magyar kormány ezzel üzent a V4-nek és üzent a magországoknak is. Ébredjetek! 1. Az USA elvisz minden pénzt. 2. Ha mi nem védjük meg magunkat, akkor előbb kifosztanak, utána megfojtanak. 3. Lehet egyensúlyozni és hidat alkotni az USA és Oroszország között, ha már egyenrangúak nem lehetünk. 4. Ugyan kevés a pénzünk, de a csilivili, potend amerikai termék helyett MOST demonstráltan Európait veszünk. Ha Ti hajlandók vagytok komolyan venni minket, mi is komolyan játszunk.
2 A-319.... 20. könnyű helikopter.... Cseh Bren-gyártás... Most Ti jöttök! Ajánlatokat kérek! Csütörtökön megyek Merkel Muttihoz!
Nem ertem... azt irod hagyjuk az offot, majd leirod, hogy te hogy latod offtopic modon... Szoval majd privatban kifejtem kesobb, de a lenyeg az, hogy eurozona es USA mara mar ellenfelek, es csak kb. honapok kerdese hogy ellensegek is legyenek, ha igy halad minden tovabb, es nem csak kereskedelmi haboru lesz, amit ugye a szemunk elott veszit el No. Most, amikor bukik a Nemetek eurozonaja, nem tunik jo otletnek mellejuk allni, mikor UK is , USA is, Izrael is Mo oldalan allna, csak el kell fogadni. Ertem en, hogy nehez amikor a Magyar gazdasag sok szallal kotodik a nemethez, de egy orszag nem csak gazdasagbol all. En remelem, hogy tisztan szakmai es nem politikai dontes szuletett a helik kapcsan es a komoly elkotelezodest jelento fegyvereket mar nem Merkelektol vesszuk majd.
 
  • Tetszik
Reactions: Littlejohn

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Kedves Pal.... Elemzésedet olvasva, vitába köll szálljak Véled. Második mondat. "Mo. megint okosan a németek oldalára áll...." Hát.... milyen vh.-ra gondolsz? Harmadik mondat. Oroszországot mindig is távol akarták tartani az európai közvetlen politika alakításától. Az EU tagjaként botorság lenne Európa közepén a perifériára ragadni.
A többit hagyjuk. Az EU érdekes folyamaton megy át. A gazdag magországok meghajolnak a V4 és saját polgáraik előtt... Az EU választások előtt. És most hagyjuk az offot. Ez a 20 heli és a két Airbus gép TÉNYLEG nem igazán katonai beszerzés. A magyar kormány ezzel üzent a V4-nek és üzent a magországoknak is. Ébredjetek! 1. Az USA elvisz minden pénzt. 2. Ha mi nem védjük meg magunkat, akkor előbb kifosztanak, utána megfojtanak. 3. Lehet egyensúlyozni és hidat alkotni az USA és Oroszország között, ha már egyenrangúak nem lehetünk. 4. Ugyan kevés a pénzünk, de a csilivili, potend amerikai termék helyett MOST demonstráltan Európait veszünk. Ha Ti hajlandók vagytok komolyan venni minket, mi is komolyan játszunk.
2 A-319.... 20. könnyű helikopter.... Cseh Bren-gyártás... Most Ti jöttök! Ajánlatokat kérek! Csütörtökön megyek Merkel Muttihoz!
Varj, arra gondolsz, hogy most ez a 20 eurozonas heli USA-nak uzenet, hogy attol veszunk aki jobbat ajanl es szeretettel varjuk az updatelt amcsi ajanlatot mas fegyverekre? Ez jo lenne, de attol tartok, hogy ez kicsit naiv hozzaallas. Egy ideig lehet versenyeztetni a nagyokat, de aztan ne az legyen, hogy pofaraeses a vege es mindegyik ellenfelnek tekint mint az elso Fidesz kormany idejen...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Kedves Pal... A Like-ot azért kaptad, mert egyetértünk. Nekem csak annyi a bajom, hogy a Németek eurozónájáról beszélsz. Kérlek, hidd el, van ott kapcsolatom elég régen, jobban járnának, ha a jó öreg márkájuk lenne. Szerintem nem az Eurozóna bukik, hanem a magországoknak a világ kihívásaihoz való hozzáállása. Ezt kézzel foghatóan kétségtelenül a Mutti indította el 2015-ben, de a folyamat régóta tart. Az USA leválasztotta már UK-t és most a kakasékat szeretné. Ezzel kétségtelenül aláásná az eurót. De az Unió épp ezért jött létre anno. Hogy nemzetállamok egységében legyen az ereje. Megy az UK? Nem baj. Anglia mindig is a kontinentális egyensúlyra játszott. Lesz helyette egy erős V4... Még van remény, hogy Európa erősebb lesz. Erős a Boeing? Erős a Lockheed? Csináljunk erős Airbust! USA-nak van F-35? Dobjuk össze a lét és legyen Airbus 5-gen gép. Kicsi és gyenge az európai haderő? Van egyáltalán? Legyen! Hamar szükség lehet rá! Amerika nem ellenség, csak mások az érdekei. Oroszország sem ellenség, csak mások az érdekei. Európa érdekei? Még azt sem tudjuk, mi az!
Ezért mutat túl ez a 20 db helikopter azon, amit valójában képvisel. Ha gőzgép lenne benne és csúzlival lőne, akkor is örülnék neki. Mert Orbánék bizonyították, hogy Európában gondolkodnak.
Perfekt.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113
Hol van a többi MD-500-as? (Az MD-kben Allison 250C20 van, szerintem az Allison a PW-nek konkurense)
..

Igazad van, negy MD500 van nem ketto. Es hajtomunel is tevedtem. Kezdem osszekeverni a dolgokat :confused:

Az MD500 ugye egyhajtomuves? Miert repulhet meg a varosok felett, ha a Mokus nem? Errol is volt itt mar szo, de nem emlekszem :( Innen jott a gondolatom, hogy ez is at lesz-e adva a Honvedsegnek.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 317
12 686
113
Azt nemtudom a temder kiirast lattam csak meg hogy megmyertek es az idei ev vegere kell elkeszulnie az elso protonak.../sajnos mar nemtudom biztosra kik nyertek meg de nem cuncus zrt /akik hala az egnek hazterbe szorultak/
A Wiesel-1-nek volt egy légvédelmi változata (NEM a Wiesel-2 Ozelot), a FlaPanzer, mistral rakétára alapult, a fhansziáknak ajánlották fel, de nekik nem kellett.
Nekünk ez jó lenne, az Unimogos szerencsétlenkedést el kéne felejteni.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 317
12 686
113
A Wiesel-1-nek volt egy légvédelmi változata (NEM a Wiesel-2 Ozelot), a FlaPanzer, mistral rakétára alapult, a fhansziáknak ajánlották fel, de nekik nem kellett.
Nekünk ez jó lenne, az Unimogos szerencsétlenkedést el kéne felejteni.
wiesel_11mjzj.jpg
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
Igazad van, negy MD500 van nem ketto. Es hajtomunel is tevedtem. Kezdem osszekeverni a dolgokat :confused:

Az MD500 ugye egyhajtomuves? Miert repulhet meg a varosok felett, ha a Mokus nem? Errol is volt itt mar szo, de nem emlekszem :( Innen jott a gondolatom, hogy ez is at lesz-e adva a Honvedsegnek.
Az MD egy hajtóműves, az tény. Gondolom van egy nemzeti hatáskörben tett kivétel (Nem mellesleg állami légijárművek és Magyarország érdekei erősebbek valószínűleg, mint az EASA ajánlásai... legalábbis remélem), oszt csoki. Kb. ugyanaz a póverkodás a zunió részéről, mint hogy milyen görbe legyen az uborka, meg a többi agyhalál. A AS-ek esetében meg becsicskultunk. De mivel mostmár azok is állami légijárművek, ezért ott repülnek, ahol akarnak.
Legalábbis nekem ez tűnik értelmes magyarázatnak a felvetésre, ami korántsem jelenti azt, hogy így van. :)
 

drqv

Well-Known Member
2015. február 20.
722
1 144
93
Fél füllel elkaptam az egyik köztévé híradóját, valami ballisztikus rakétákat emlegettek a helikopter kapcsán. Mire gondolhattak?