[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Szerintem jó döntés volt, persze az lenne a legszebb, hogy ha lejár az orosz gépek üzemideje, akkor ugyanakkora darabszámban azokat is pótolják hasonló nyugati típussal
Ha a közeljövőben az uniónak végre sikerülne kiegyeznie az oroszokkal és végre tényleges elhatátozásra jutnak. a közös hadseregben. Akkor talán elképzelhető hogy orosz masinákat (szàllítóvonalon) tudunk majd vásárolni. Emlékeim szerint a Franciák is akartak vásárolni Mi-26 at. Még pár évvel ezelőtt. Az uki balhé előtt. Mert ilyen kapacitású helikopter nincs vagy baromi drága nyugati vonalon. Plusz ellentételezés szaga is benne volt a hordozokért cserébe.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Inkább ne told full-ba...
Más....

Amúgy nincs ezekkel a kopterekkel semmi gond, csak kell majd mellé a másik 20 db H225, ha 2-3 év múlva megveszik azokat is akkor minden rendben lesz. A kérdés persze az hogy megveszik-e
Szerintem lesz az 5-6 év is mire lesz belőle valami. Addig a Minyok is kihúzzàk. Lent is rendet kell vágni :) Meg ki tudja hogy mit hoz a jövő? Amilyen gyorsan változik itt minden.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Inkább ne told full-ba...
Más....

Amúgy nincs ezekkel a kopterekkel semmi gond, csak kell majd mellé a másik 20 db H225, ha 2-3 év múlva megveszik azokat is akkor minden rendben lesz. A kérdés persze az hogy megveszik-e
Miert ne vennek meg mondtak hogy vesznek.
Ugyan ez ment az airbusoknal is /masra kepzeltek a hasznalatukat itt sokan mint amire valok es amire hasznalva lessznek. Teherszallitot akartak belle faragni es soroltak hogy nem alkalmas rampas geep helyett /es nem akartaak megerteni hogy nem rampas gep helyett lesznek./ aztan jott hogy ugyseveszunk rampast hiaba momdjak mikozben 99% hogy lessz rampas....

Itvan husz madar par ujsagiro akik azt nem tudjak merre forog a rotor kitalalta hogy ezek valtjak a minyokat es sokan beveszik. Nem ezek a mi2 esek szerpet toltik be /aminek a szerepet a minyo vette at/ plusszkepes tuztamogatassra.

Tehat igen lessz nagyobb heli besuerezve nem most azonnal mert nem surgos igen a prospektusba leirt kepessegekkel kpjuk a vasakat onvedwlmi rendszer fegyverzet stb. A gyartonal is le van irva.... /hogy mi az ara iden 30 milliard alt rendelkezesre erre a celra ez valoszinuleg az eloleg 50% tehat ehhez jon meg 30 milliad ami eggyutt 60. /becsles/ ami 3 milliard/gep. Ami nem rossz egy civil h145 800 millio. Ha ehhez hozzatesszuk a katonai remdszereket a fegyverzetet a potalkatreszt es kepzest /ami a civilhez is jar uj vasarlasa eseten/ plussz a naagytetel es a kozvetitoceg kiiktatasat teljesen jo ar.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Aki aztmodja ennyit nem ertek meg az botorsagokatbeszel mar bocsanat. /mennyibe is van egy gripen nekunk?/
 
  • Tetszik
Reactions: Pal
M

molnibalage

Guest
Hát, nem egy Mi-28NM vagy Ka-52 se nem NH90, de míg az előbbiekre egy szabad és független ország a saját pénzét nem költheti szabadon, utóbbira meg nincs pénze, így a kontinensen belűl maradva valami ilyen méret és beszállító ami szóbajöhetett. Sajnos kicsit négyévszakos gumi szaga van, ami télen nem tapad, de cserébe nyáron legalább sokat fogyaszt a kocsi vele és jobban is kopik.
Az jó vastag trollkodás volt, mert harci helikoptereket vetettél össze egy többfeladatú felfegyverzhető szállítóhelivel, amibe aztán bele hoztad a politikát. Amikor kb. n+1-szer kitárgyalt téma, hogy arra a luxusra, hogy legyen korszerű 4+(+) gen vadászgép és korszerű harci heli a kőgazdag, hatalmas és / vagy erőn felül fegyverkező országoknek telik. Mo. egyik sem....
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Miert ne vennek meg mondtak hogy vesznek.
Ugyan ez ment az airbusoknal is /masra kepzeltek a hasznalatukat itt sokan mint amire valok es amire hasznalva lessznek. Teherszallitot akartak belle faragni es soroltak hogy nem alkalmas rampas geep helyett /es nem akartaak megerteni hogy nem rampas gep helyett lesznek./ aztan jott hogy ugyseveszunk rampast hiaba momdjak mikozben 99% hogy lessz rampas....

Itvan husz madar par ujsagiro akik azt nem tudjak merre forog a rotor kitalalta hogy ezek valtjak a minyokat es sokan beveszik. Nem ezek a mi2 esek szerpet toltik be /aminek a szerepet a minyo vette at/ plusszkepes tuztamogatassra.

Tehat igen lessz nagyobb heli besuerezve nem most azonnal mert nem surgos igen a prospektusba leirt kepessegekkel kpjuk a vasakat onvedwlmi rendszer fegyverzet stb. A gyartonal is le van irva.... /hogy mi az ara iden 30 milliard alt rendelkezesre erre a celra ez valoszinuleg az eloleg 50% tehat ehhez jon meg 30 milliad ami eggyutt 60. /becsles/ ami 3 milliard/gep. Ami nem rossz egy civil h145 800 millio. Ha ehhez hozzatesszuk a katonai remdszereket a fegyverzetet a potalkatreszt es kepzest /ami a civilhez is jar uj vasarlasa eseten/ plussz a naagytetel es a kozvetitoceg kiiktatasat teljesen jo ar.
Céges újságíró írta. De remélem csak elszolas volt, bár egy ilyen bakiert ha én volnék a sajtófőnök hirugyeletes akármi tábornok biztos lebaxnam és a nyár hátra lévő részében a klímás pesti irodából kivezenyelnem az alakulatokhoz hogy megismerje a technikát. De hát nem én vagyok a parancsnoka, a kutya kutyát, a tiszt meg tisztet nem bánt.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator
M

molnibalage

Guest
Inkább ne told full-ba...
Más....

Amúgy nincs ezekkel a kopterekkel semmi gond, csak kell majd mellé a másik 20 db H225, ha 2-3 év múlva megveszik azokat is akkor minden rendben lesz. A kérdés persze az hogy megveszik-e
Szerintem meg talán a helikopterek árából valamiféle harcjármű rendszeresítés kezdődhetne el... Valahol egészen elképesztő, hogy kb. a nagy semmihez építenének fel egy ekkora helikopters erőt. Hova...? Minek...? Hogy vigyék az RPG-7-es és kalás gyalogost 0 felszereléssel? Vagy pakolgassa a D-20-hat, ha egyáltalán képes vinni?

Én, ha szárazföldi lennék kb. most szorulna ökölbe a kezem... Mert tényleg frusztráló lehet, hogy nálunk minden csak leépül. A Mistralokat leszámíva a hh vége óta semmi korszerűt nem kaptak, ami jó volt és használható lenne, azt is kidobatták velük, pl. az Akáciát.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 399
8 657
113
Szerintem meg talán a helikopterek árából valamiféle harcjármű rendszeresítés kezdődhetne el... Valahol egészen elképesztő, hogy kb. a nagy semmihez építenének fel egy ekkora helikopters erőt. Hova...? Minek...? Hogy vigyék az RPG-7-es és kalás gyalogost 0 felszereléssel? Vagy pakolgassa a D-20-hat, ha egyáltalán képes vinni?

Én, ha szárazföldi lennék kb. most szorulna ökölbe a kezem... Mert tényleg frusztráló lehet, hogy nálunk minden csak leépül. A Mistralokat leszámíva a hh vége óta semmi korszerűt nem kaptak, ami jó volt és használható lenne, azt is kidobatták velük, pl. az Akáciát.
Egyet értünk ez egyszer, hogy a szárazföldi erőket helyeztem volna én is előbbre, de én azért örülök így is. Ha meglesz amit ígértek(na jó ez itt a gyenge pont) akkor a nagy haderőfejlesztés végére várható. Majd meglátjuk...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Iden lessz 120 as aknaveto beszerezve nagyobb tetelbe. Jobban mondva dontes szuletik rolla./szinten tamogato/ de szukseges./nem nem ennyi lessz a tuzerseg felylesztese es csak egy hianypotlo keppesseg bovites /visszaszerzes/lessz/
Idei evbe szinten dontes szuletik a pctfehyverek ugyeben./ valoszinuleg ket tipus lessz beszerezve tobb reszletbe./
Lessz harcjarmu beszerzes is de nem most par even bellul./
Idenre a ruhazat es az egyeni lofegyver beszerzesenek alapjai a prioritas plussz a laktanya felujitasok a szarazfold teren./

Ami varhato iden egy nagyobb merteku ellyelato beszerzes szarazfoldon felderito radarok egyenifelszereles/vedoeszkozok/ruhazat. /automata granatvetok nem biztos hogy iden meg is jonnek /kissebb tetel//
Modernizalt pkm ek.
Es elvileg a komondorrol az ev vegen szuletik dontes./nem tudom mennyire szukseges egyebkent koszovoi nagyobb szerepvallalas miatt mondjuk par db elfer./
Ha minden igaz a zart felepitmenybe ultetett mistral kezszem is iden promozva leasz. Es talan uav rol jonnek hirek iden /amint latszik idei ev a szarazfoldon a felderitoke inkabb az uj ezred /prioritast elvez/
Szakcsapatok /tamogatok fejlesztese folyik a szarazfoldon egyenlore a lovesz kozeptavon a nehezebb technika hosszutavon /legvedelem tabori tuzerseg/csoves kitudja lehet raketas/ es esetleg hk is. De ezekre mind 2026 utolso szakaszaban amikor penz is tobb all rendelkezesre.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 816
30 851
113
Az jó vastag trollkodás volt, mert harci helikoptereket vetettél össze egy többfeladatú felfegyverzhető szállítóhelivel, amibe aztán bele hoztad a politikát. Amikor kb. n+1-szer kitárgyalt téma, hogy arra a luxusra, hogy legyen korszerű 4+(+) gen vadászgép és korszerű harci heli a kőgazdag, hatalmas és / vagy erőn felül fegyverkező országoknek telik. Mo. egyik sem....
Trollkodásnak tűnik vagy sem, akkoris ez van. Négyévszakos gumi, ami semmiben nem igazán jó.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 715
17 056
113
Azért hihetetlen pár komment -jellemzően ugyanazoktól; "hagyják rohadni a meglévő technikát...ménem újítják föl". Kiküldik felújítani, erre: "nyócvanas évek technikáját minek...". Vesznek újat: "ménem a tüzérség, lánctalpas stb".
Ismerjük a jelenlegi honvéd koncepciót? Van pénz egyszerre mindenre? Fontossági sorrend? Én speciel örülök a vz-nek, tartalékosoknak, ennek...bárminek amitől pozitívan mozdul el a honvédség képessége.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Iden lessz 120 as aknaveto beszerezve nagyobb tetelbe. Jobban mondva dontes szuletik rolla./szinten tamogato/ de szukseges./nem nem ennyi lessz a tuzerseg felylesztese es csak egy hianypotlo keppesseg bovites /visszaszerzes/lessz/
Idei evbe szinten dontes szuletik a pctfehyverek ugyeben./ valoszinuleg ket tipus lessz beszerezve tobb reszletbe./
Lessz harcjarmu beszerzes is de nem most par even bellul./
Idenre a ruhazat es az egyeni lofegyver beszerzesenek alapjai a prioritas plussz a laktanya felujitasok a szarazfold teren./

Ami varhato iden egy nagyobb merteku ellyelato beszerzes szarazfoldon felderito radarok egyenifelszereles/vedoeszkozok/ruhazat. /automata granatvetok nem biztos hogy iden meg is jonnek /kissebb tetel//
Modernizalt pkm ek.
Es elvileg a komondorrol az ev vegen szuletik dontes./nem tudom mennyire szukseges egyebkent koszovoi nagyobb szerepvallalas miatt mondjuk par db elfer./
Ha minden igaz a zart felepitmenybe ultetett mistral kezszem is iden promozva leasz. Es talan uav rol jonnek hirek iden /amint latszik idei ev a szarazfoldon a felderitoke inkabb az uj ezred /prioritast elvez/
Szakcsapatok /tamogatok fejlesztese folyik a szarazfoldon egyenlore a lovesz kozeptavon a nehezebb technika hosszutavon /legvedelem tabori tuzerseg/csoves kitudja lehet raketas/ es esetleg hk is. De ezekre mind 2026 utolso szakaszaban amikor penz is tobb all rendelkezesre.
Na igen, a Mistral. Ideje volna már annak amit írsz. De vajon mire applikaljak fel? Azok az unimogok amiken jelenleg vannak már +20 évesek.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Na igen, a Mistral. Ideje volna már annak amit írsz. De vajon mire applikaljak fel? Azok az unimogok amiken jelenleg vannak már +20 évesek.
Azt nemtudom a temder kiirast lattam csak meg hogy megmyertek es az idei ev vegere kell elkeszulnie az elso protonak.../sajnos mar nemtudom biztosra kik nyertek meg de nem cuncus zrt /akik hala az egnek hazterbe szorultak/
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Hosszú volt ez a szünet, de most már talán látszik a fény az alagút végén...
Ezzel a hosszú távú következményekkel bíró beszerzéssel együtt, valamint a használt Airbusokkal hazánk végre elkötelezte magát tettekkel az európai katonai-ipari komplexum mellett, ami egy nagyon jó és megnyugtató döntés volt. Ezzel az üzenet kiment, hogy a hülyítés csak a választóknak szól, ha tettekről van szó, az ország elkötelezett. (A másik jó döntés az itthon gyártott szolgálati gépkocsik rendszeresítése, de én nem csak az MH-nak rendeltem volna itthon gyártottat a helyükben - ps szégyen de Bayer Zs. is Kia-ra cserélte Suzukijai egy részét, eddig azt hittem elkötelezett hazai iparvédő ő is)

Ugyanakkor az is roppant megnyugtató, hogy jól választottak, ezek a kis egyszerű könnyű gépek jól jönnek kis hazánknak, nem jelentenek fenyegetést a szomszédoknak, az állomány mégis modern technológiával repülhet, az üzemeltetőknek sem valami ezeréves sólyom működéséért kell imát is elmondaniuk mert már csak azt tartja egyben, hanem egy up-to-date rendszerről van szó.
Persze az nyugtalanító, hogy ennyire légi fegyvernem-nehéz lett az MH, de legalább történik valami. Valaki azt rebesgette, hogy ez csak a beszerzés fele, ha így van, akkor én felderítő uav-ket várnék tárt karokkal.

Szerintem amúgy főleg határőr elfogóegységeket fognak tologatni velük, mert rájöttek, hogy nem elég nagy az állomány a határ hatékony védelmére fixen kitelepülve (és drága is annyi elfogadható állapotú laktanyát felújítani/fenntartani), ezt uav légi felderítéssel szépen ki lehetne egészíteni. [irónia?]Ha nem, akkor meg lehet felállítják az első magyar lovassági egységet ezekkel a helókkal (légi szállítású gyorsreagálású erő).[/irónia] Vagy valami egészen más lesz belőle. Spekulációkat félretéve, ha valakinek van valami infója a konkrét szervezetről, ahogyan/amibe majd kerülnek, ne tartsa magában.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Egyebkent iden kezd majd jobban elterjedni a motorola /tetra / radio is /tok jok egyebkent./
Es h18 ra is megporog a kd 84 integracio is /kommyu desszantatkelo keszlet./egyebkent helyesen nincs bajom a zilekkel de ha mar terjed a h18 logisztikailag minden kepp egyszerubb /plane hogy a folyami atkeles az egyikk valassztott profilja a MH nak natoba./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Egyebkent iden kezd majd jobban elterjedni a motorola /tetra / radio is /tok jok egyebkent./
Es h18 ra is megporog a kd 84 integracio is /kommyu desszantatkelo keszlet./egyebkent helyesen nincs bajom a zilekkel de ha mar terjed a h18 logisztikailag minden kepp egyszerubb /plane hogy a folyami atkeles az egyikk valassztott profilja a MH nak natoba./
Tetra radio terjedesebe en a hundy ra tippeltem volna mimd kesobb rendszeresitett eszkoz. /de a motorola tetra is tok jo./ egybekent visszagondolva mintha emlitette is volna valaki anno hogy a huday ujjabb /szebb a kijelzo es kicsit kissebb/ de a motorola jobban vedett./es hogy a humday inkabb belugyiseknek valo/ minden esetre orulok hogy terjedni fog hamarosan mert tenyleg elorrelepes.