[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 319
2 740
113
Rajtuk keresztül egy hosszabbítás? :oops:

Már bocs, de minek?
Én is szeretem, sőt imádom őket, szerintem gyönyörűek, de:
Ukrán tapasztalatok alapján harci heli két dolgot tud: messziről, laposból ballisztikus NIR csapást végrehajtani - ez azért elég luxus, de hát ha van, használjuk - illetve nagy távolságból fejlett szenzor és rakéta birtokában IR - nem hinném, hogy nemhogy gombokért, hanem komoly pénzekért akár Kamov/Longbow szintre lehetne hozni a Mihukat sajna :(
És ez most van, a nem is annyira távoli jövőben mindenki még bivalyabb csapatlégvédelemmel fog mászkálni a drónok miatt - még akár turbánoskergetésnél is (mert azt a ziccert nem fogják kihagyni az oroszok - egyébként meg remélem, mostantól nem megyünk ilyen marhaságokra, ez a missziózunk hogy ne kelljen értelmes haderőt fenntartani utólag ritka hülye döntés volt - igaz, már akkor is)

Oda kellett volna adni a cseheknek az összeset némi 145/de legalább szenzor és spike packageért... de akár Krissnek egy vagon gatyáért is.
Most meg vagy elrohadnak majd a 29esek mellett a placcon, vagy ráköltünk egy valag pénzt és... jól fog kinézni aug 20án.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 084
38 477
113
Rajtuk keresztül egy hosszabbítás? :oops:
Ezekre a Hindekre már nem érdemes költeni. Vélhetően nem véletlen ment el idén már másodszor az olaszokhoz Tömböl - pláne nem véletlen ment a Leonardo helikoptergyárába... :oops:
Az AW249 2025-ben áll rendszerbe az olaszoknál a tervek szerint, szóval 2020-as évek második felében hozzánk is jöhetne - ha még mindig látszik az igény harci helikopterre...
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 520
8 342
113
Már bocs, de minek?
Én is szeretem, sőt imádom őket, szerintem gyönyörűek, de:
Ukrán tapasztalatok alapján harci heli két dolgot tud: messziről, laposból ballisztikus NIR csapást végrehajtani - ez azért elég luxus, de hát ha van, használjuk - illetve nagy távolságból fejlett szenzor és rakéta birtokában IR - nem hinném, hogy nemhogy gombokért, hanem komoly pénzekért akár Kamov/Longbow szintre lehetne hozni a Mihukat sajna :(
És ez most van, a nem is annyira távoli jövőben mindenki még bivalyabb csapatlégvédelemmel fog mászkálni a drónok miatt - még akár turbánoskergetésnél is (mert azt a ziccert nem fogják kihagyni az oroszok - egyébként meg remélem, mostantól nem megyünk ilyen marhaságokra, ez a missziózunk hogy ne kelljen értelmes haderőt fenntartani utólag ritka hülye döntés volt - igaz, már akkor is)

Oda kellett volna adni a cseheknek az összeset némi 145/de legalább szenzor és spike packageért... de akár Krissnek egy vagon gatyáért is.
Most meg vagy elrohadnak majd a 29esek mellett a placcon, vagy ráköltünk egy valag pénzt és... jól fog kinézni aug 20án.
Nem tudom minek egy gondolat menet volt.
Őszintén nem nagyon érdekel hogy ezekkel a pénzügyi temetokkel mi lesz szép szép nagy és sokat fogyaszt fegyverzet nincs rá ergo folosleges “képesség megtartás” címen meg pláne,ugyan azt tudják a kis tesokkal is gyakorolni ahhoz is csak papíron van fegyverzet.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 475
67 854
113
Ezekre a Hindekre már nem érdemes költeni. Vélhetően nem véletlen ment el idén már másodszor az olaszokhoz Tömböl - pláne nem véletlen ment a Leonardo helikoptergyárába... :oops:
Az AW249 2025-ben áll rendszerbe az olaszoknál a tervek szerint, szóval 2020-as évek második felében hozzánk is jöhetne - ha még mindig látszik az igény harci helikopterre...
Tőlem jöhet, csak legyen lánctalpa meg ágyúja. :D
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 319
2 740
113
Nem tudom minek egy gondolat menet volt.
Őszintén nem nagyon érdekel hogy ezekkel a pénzügyi temetokkel mi lesz szép szép nagy és sokat fogyaszt fegyverzet nincs rá ergo folosleges “képesség megtartás” címen meg pláne,ugyan azt tudják a kis tesokkal is gyakorolni ahhoz is csak papíron van fegyverzet.

Értem én.. nekem is szokott lenni, legutóbb a Kubokkal... rekordidő alatt lecsapták :)
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek and Kávé

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 375
11 342
113

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 675
8 405
113
Szerintem nem nem akartunk kozoskodni lehet akkor meg volt pénz lovéra lehet ma már más lenne a helyzet, de mára meg az USA magyar viszony szar de egy szép himars+egy tucat chinok egy kis demokráciával fűszerezve lehet megoldana mindent.
Ha 8 Chinook kerulne a SAC ala, mar az is megnyugtato lenne, mar egy arviz esetere is, NASAMS inditok, tuzersegi eszkozok stb pakolaszasarol mar nem is beszelve.
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 728
4 116
113
Akkor már inkább az Airbus helikre, azokra is lenne.
A mihuknak hamarosan lejár az üzemidejük, tehát ha nem lesz hosszabbítva, akkor kuka.
Ha hosszabbítani akarunk, akkor hol?
Szia,

Szerintem hosszu tavra kockazatos tervezni a szerbekkel, de a Mi-24 felfegyverzesevel szerintem egy even belul lehetne harci helikopterunk, ha meg arra varunk, hogy majd egyszer lesz penz nyugati harci helikopterre, akkor talan evtizedekig se; de jo esellyel most megrendelve se jonne 5 even belul meg.

Szoval en a Mi-24-esek felfegyverzeset egy rovid tavu "tuzolto" megoldasnak gondolom.

Az utolso kerdesedre nagyon szomoru, hogy nem a PG a valasz, de ez mar elmult sajnos.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 728
4 116
113
Én viszont eladnám - mig lehet és van kinek - és amennyi H145M-et csak lehet HForce felszerelésileg felpimpelnék rajta, Spike, Hydra70, HERO120, term szenzortornyokkal. sokkal több értelme lenne. De Ti tudjátok...
Szia,

Ebben is van logika. Igazabol szerintem is jobb hosszu tavon a te megoldasod - csak nem vagyok benne biztos, hogy van ido a hosszu tavra.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 675
8 405
113
Én viszont eladnám - mig lehet és van kinek - és amennyi H145M-et csak lehet HForce felszerelésileg felpimpelnék rajta, Spike, Hydra70, HERO120, term szenzortornyokkal. sokkal több értelme lenne. De Ti tudjátok...
Majd rendelnek 20-30 db AW249-et az olaszoktol, mindet kimaxolva (pct, legi- es foldi támogatás, dronok ellen automatikus gepagyu meg EW stb.)
Így amikor megjonnek, akkor lennének opciók pct es földi támogatásra.
 

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
553
1 552
93
Én viszont eladnám - mig lehet és van kinek - és amennyi H145M-et csak lehet HForce felszerelésileg felpimpelnék rajta, Spike, Hydra70, HERO120, term szenzortornyokkal. sokkal több értelme lenne. De Ti tudjátok...
Csak ezzel a sorrenddel rossz a tapasztalatunk. Magyarországon csak úgy szabad eladni valamit, ha az utód, kiváltó eszköz már itt áll a betonon, és kiképzett emberek ülnek rajta. Az adjuk el a Mi24-et és az árából vegyünk HForce-t tervből annyi valósulna meg, hogy eladjuk a Mi24-eket. És itt vége lenne a folyamatnak. A pénz meg elmenne lyukak betömködésére itt-ott (jobb esetben). Vagy a NER jachtok pimpelődnének belőle (rosszabb esetben).
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Tumpek

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
809
1 578
93
Huh? Micsoda, helyreallitani a tamado-pct-harci helikopter-kepesseget? :eek:
Bocsi de LOOB-nak adok igazat mivel nem sok értelmét látom a támadó helikoptereknek, mivel lassúak. Ma már lassan minden gép fel lesz szerelve valamilyen szinten légvédelemmel. Akkor minek mennél a helikopterekkel közel, lelövik őket. Gyors csapatszállításra igen, egyéb utánpótlásokra igen s sérült szállításra hasonlókra lehet használni a heliket.
- Esetleg a támadó csapat háta mögé akarsz kisebb zavaró csapatott bejuttatni? Nem tudom megéri-e?
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 146
7 613
113
Bocsi de LOOB-nak adok igazat mivel nem sok értelmét látom a támadó helikoptereknek, mivel lassúak. Ma már lassan minden gép fel lesz szerelve valamilyen szinten légvédelemmel. Akkor minek mennél a helikopterekkel közel, lelövik őket. Gyors csapatszállításra igen, egyéb utánpótlásokra igen s sérült szállításra hasonlókra lehet használni a heliket.
- Esetleg a támadó csapat háta mögé akarsz kisebb zavaró csapatott bejuttatni? Nem tudom megéri-e?
én csak arra gondoltam hogy mivel a jövőbe tekintve fegyverkezünk, ezért és az Ukrajnai orosz tanulságokat levonva, kicsit idejétmúlta konstrukció.
Meg nem is prioritás...vannak sokkal fontosabb pótlandó dolgok....meg kell várni hogy mivel jönnek elő az oroszok a háború vége felé és azt megvenni. A Ka-52M már most jobb mint ez a tradicionális spagetti-copter.
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: Venom85 and Aladeen