[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 036
93
meg kell várni hogy mivel jönnek elő az oroszok a háború vége felé és azt megvenni.
Mármint úgy érted, hogy az oroszoktól vásároljunk?? Én sem rajongom a nyugat jelenlegi irányáért, de azért ne akarjuk már magunkat duplacsövű sörétessel tökön lőni. Állandóan!
A Ka-52M már most jobb mint ez a tradicionális spagetti-copter.
És ezt honnan is tudjuk?
Én úgy sejtem, hogy az orosz pilóták bepi, behu olyan szenzorrendszerért, elektronikáért amikhez az olaszok hozzáférnek.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 838
35 153
113
Mármint úgy érted, hogy az oroszoktól vásároljunk?? Én sem rajongom a nyugat jelenlegi irányáért, de azért ne akarjuk már magunkat duplacsövű sörétessel tökön lőni. Állandóan!

És ezt honnan is tudjuk?
Én úgy sejtem, hogy az orosz pilóták bepi, behu olyan szenzorrendszerért, elektronikáért amikhez az olaszok hozzáférnek.
harcihelikopter=repülő tüzérség oroszoknál repülő páncéltörő tüzérség.
hogy mi a platform szinte teljesen lényegtelen legyen páncélozva legyen jól manőverezhető gyors megbízható
fegyverzet legyen nagyobb hatótávolságú mint a várható fenyegetés ellenséges légvédelem hatótávolsága fügvényében.

kb ennyi kell. hova kell? támadáskor besegíteni támogatni tűzzel hogy minél rövidebb idő alat minél több ellenséges célpontra legyen csapásmérve.
védekezésbe ahova a tüzérség nem ér el vagy az ellenség takarásba van a tüzérség (legyen az tábori vagy páncéltörő) tüzétől oda odamenjen és töltse ki a rést rövid idejű intenzív tűzzel leküzdve az ellenséget. kb.

tehát a hordozott fegyver épp oly fontos mint a hordozóeszköz.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 135
7 571
113
És ezt honnan is tudjuk?
Én úgy sejtem, hogy az orosz pilóták bepi, behu olyan szenzorrendszerért, elektronikáért amikhez az olaszok hozzáférnek.
A sárkány+rotor kialakítás, magassan veri a spagetticoptert
Önvédelmi rendszere az M verziónak, a harci tapasztalatok alapján lett megerősítve
Integrálni meg azt integrálnak rá amit akarsz.
Pilóta túlélési esélye sokkal nagyobb, a gép túlélési esélye úgyszintén jobb
Ezenkívül jóval kiforrottabb dizájn mint a spagetticopter.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 485
7 945
113
Bocsi de LOOB-nak adok igazat mivel nem sok értelmét látom a támadó helikoptereknek, mivel lassúak. Ma már lassan minden gép fel lesz szerelve valamilyen szinten légvédelemmel. Akkor minek mennél a helikopterekkel közel, lelövik őket.
Te hol elsz, baszki? :D Ha valami, hat az egyertelmuen kiderult az ukranok kapcsan, hogy senkinek nincs semmifele mukodokepes csapatszintu legvedelme sehol a kornyeken. ELaggot Gepardok es hasonlokkal probalnak varazsolni, meg kezihajtanyos manpads van, amelyek el sem latnak odaig, ahonnan ezek mar indithatnak, no meg amikor hirtelen megjelennek 20 meterrel a fold felett szaguldva, es okadjak a raketakat, akkor ott senki nemigen fog kiallni celozgatni manpadokkal.

Gyors csapatszállításra igen, egyéb utánpótlásokra igen s sérült szállításra hasonlókra lehet használni a heliket.
- Esetleg a támadó csapat háta mögé akarsz kisebb zavaró csapatott bejuttatni? Nem tudom megéri-e?
Szerintem te nem is erted, mire szolgalnak svagy hogy mirol beszelunk... serultek, zavaro csapat? :eek: :eek:

Ez egy attack gunship, koze nincs sem szallitashoz, sem osonkodashoz. Close air support, meg pct funkcio, meg letakarithatja az osszes dron utkozben, ha raer.

én csak arra gondoltam hogy mivel a jövőbe tekintve fegyverkezünk, ezért és az Ukrajnai orosz tanulságokat levonva, kicsit idejétmúlta konstrukció.
Pont, hogy nem, mert ez messze modernebb lesz, mint barmi, ami a piacon van illetve lesz a kovetkez o10 evben.

Meg nem is prioritás...vannak sokkal fontosabb pótlandó dolgok....meg kell várni hogy mivel jönnek elő az oroszok a háború vége felé és azt megvenni.
Hooogyne, ezt a hulyeseget. :D Az baszarintana be, nemhogy pont attol venni, aki technologiailag vegzetesen le van maradva, de raadasul abbol is oroszt, a NATO ellensegetol... :D :D :D

A Ka-52M már most jobb mint ez a tradicionális spagetti-copter.
Hahaha, az az elaggott orosz vas, hat persze. :D

Mármint úgy érted, hogy az oroszoktól vásároljunk?? Én sem rajongom a nyugat jelenlegi irányáért, de azért ne akarjuk már magunkat duplacsövű sörétessel tökön lőni. Állandóan!

És ezt honnan is tudjuk?
Én úgy sejtem, hogy az orosz pilóták bepi, behu olyan szenzorrendszerért, elektronikáért amikhez az olaszok hozzáférnek.
Pontosan. Az egesz orosz haditechnika altalaban az elektronikai reszen ill. a szenzorokon bukik el a nyugatiakkal szemben - egyszeruen nincs olyan technologiajuk, meg R&D szintjen sem, nemhogy gyartastechnologiat nezve. A kinaiak messze elottuk jarnak, es meg ok is le vannak minimum 5-10 evvel maradva a nyugati semiconductor stb mfr technology mogott.
Az oroszok nagyon is okosak es jo mernokeik is vannak, de a papirnal ritkan jut tovabb egy fejlesztes, max protok erejeig, es azokat is hibasan, problemasan, nehezen sikerul legyartaniuk. Egyszeruen nincs meg a piac ill az anyagi ero az ilyesfajta R&D kiviragzasahoz, plane nincs az ilyen ipar kiepulesehez. A kinaiaknal meglenne, de naluk meg hianyzik a tudas meg az alapkutatasok bazisa.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 036
93
A sárkány+rotor kialakítás, magassan veri a spagetticoptert
Önvédelmi rendszere az M verziónak, a harci tapasztalatok alapján lett megerősítve
Integrálni meg azt integrálnak rá amit akarsz.
Pilóta túlélési esélye sokkal nagyobb, a gép túlélési esélye úgyszintén jobb
Ezenkívül jóval kiforrottabb dizájn mint a spagetticopter.
Ezt gondolom az után mondod, hogy mélyrehatóan tanulmányoztad a 2 heli minden rendszerét. Pontosan ismered a Kamov és a még szolgálatba sem állt olasz gép elektronikai rendszereit, szenzorait ezek fúzióját, az önvédelmi rendszerek képességeit, a hajtóművek és erőátvitelek sérülésállóságát, terhelhetőségét, a repülést- és feladatvégzést támogató elektronikus rendszereket.o_O

Ez a dehonesztáló "spagetticopter"-ezés meg elég gyerekes. Látszólag semmit nem tudsz az olasz ipar ez irányú eredményeiről.
Ilyenkor mindig Ganxta Zolee jut eszembe: "Leszarni lehet, de felszarni nem!"
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 297
12 629
113
Iraqi army planning to buy Bell helicopters to replace Russian models...

bsp_53496-jdw-20624.jpg
Kiváló lehetőség Mi-17-es beszerzéshez, gombokért...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 227
67 797
113
És megörökölnénk vele az irakiak problémáját, nem nagyon csordogál mostanában pótalkatrész Oroszországból.
Pakisztánnak is ukránok küldtek fegyverekért cserébe...
Törökökkel meg pl az USA szívózik más technika ügyben, de elég bármi szankció ellenünk és így járunk mi is.
Nasamsal is milyen tortúra volt nekunk...
Pakisztáni ,venezuelai F-16 történetek pl.
EU,USA,orosz egyre megy,ugyanolyan rizikós...

Mi-35Mbeepitett Junoszty tv-vel.