[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
reaper said
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Helikopterképességünk fejlesztésére beszerzési eljárást kívánunk indítani
Csak közepes többfeladatú helikoptert akarnak beszerezni? A Mi-24esek helyére nem szereznek be harci vagy könnyű helikoptert? Mert ahogy olvastam eddig a híreket nekem az jött le hogy csak egy típust akarnak beszerezni...
Ez hol volt? Ebből a cikkből ugye nem derül ki, ha jól értem, a heli tender elvárásait majd 22.-én tárgyalják meg... De amúgy lehet akár 1 típus is, amelyből aztán később párat gunshipnak átalakíthatnak.. lásd román példa.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Szerintem senki nem tudja mit akarunk még mi magunk se. Azt írják, hogy katonai és katasztrófavédelmi célra terveznek venni valamit. A katonai cél nekem úgy tűnik egyre jobban háttérbe szorul. Én továbbra is jó ötletnek tartom az én elképzelésem de majd az okosok megmondják, hogy hülyeség. Szerintem az EC135/635 nem lenne rossz megoldás aztán ha lesz szándék vagy pénz vagy mindkettő akkor valami komolyabb helikopter is jöhet. De majd látjuk mit találnak ki.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 537
113
Számos alternatívában gondolkodhatnak......

Orosz modell, a'la tűzoltás: a keleti nyitás okán, elősegítendő az exportunkat, MiL-vásárlás. Ide be lehetne számítani a hulladék MIG-jeinket is és a meglévő helik repidő-hosszabbítását is. Esetleg az ukránokat is bevonva a szállítógépek ügyében is lépni lehetne. Az Unió és a NATO morogna (most is morognak, na és).

EU modell: pályáztatni az európai típusokat és csuklóból beszólni, hogy most vagy pofabefog Brüsszelben,  vagy orosz/amcsi helit veszünk..... (Rögtön szép és jó fiúk lennénk Brüsszelben).

A pénz hiánya és a hitelezés/ellentételezés miatt mindenképp meggondolandó lenne a helikoptereket összekötni az szállítógépekkel és egy tendert kiírni.

A pályázat mellett helyesírási tanfolyam indítása, mert a "Helikopterképesség" csak isteni/genetikai csoda folytán szerezhető meg, ellenben a helikopter-alkalmazási képesség néhány milliárdért megszerezhető. :) :)
 

donpepe84

Well-Known Member
2013. március 5.
430
1 685
93
Azt nem értem ha Hende Úr kijelentette hogy leendő helikopter katasztrófavédelmi feladatokat kell hogy elláson akkor miért nem az agyondédelgetett Katasztrófa védelem vesz 6-8 helikoptert árvízvédelemre, tűzkárra vízkárra mit tudom én mire, és vesznek min 10-14 db helikoptert a Magyar Honvédségnek arra hogy a "katonák játszadozzanak" vele, ami szerintem nekik elsődleges feladatuk.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 121
2 050
113
Jánosom!

 

Ez nagyon teccett:

"A pályázat mellett helyesírási tanfolyam indítása, mert a "Helikopterképesség" csak isteni/genetikai csoda folytán szerezhető meg, ellenben a helikopter-alkalmazási képesség néhány milliárdért megszerezhető. :) :)"

sf-laugh.gif
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 537
113
Kérdés, mit értenek katasztrófavédelmi feladat alatt? Árvizet? Tüzet? Az is katasztrófa, ha lerohanják az országot? Az nem katasztrófa, ha a gépesített lövészeknek ez sincs, meg az sincs, ráadásul légitámogatásra sem számíthatnak? Vagy a deszant villamossal megy ki? Az EGÉSZ egy katasztrófa :) :) :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 788
113
Off:

 

<a title="" rel="nofollow">nemethzs: A Szolnoki múzeum áttelepítése ellen nem tudnál valamit tenni? Inkább Kecelről mentsék meg a repülőgépeket és azokat hozzák át Szolnokra az új helyre.  Vagy csak azokat a gépeket vigyék át a múzeumból az új helyre, amelyeknek fedett hely kell.</a>

 

<a title="" rel="nofollow"> És legyen végre a múzeumban MiG-29-es is.</a>

 

On.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Helikopterképességünk fejlesztésére beszerzési eljárást kívánunk indítani
nálunk évek múlva is arról fog menni a vita, hogy kell e helikopter, vagy sem.Ha eldöntik (talán) egyszer ,hogy tényleg szükség van rájuk, akkor meg azon fognak tökölni, hogy milyet, mennyit és milyen feladatra akarnak használni.Röhej!Az egész díszes társaságot el kellene zavarni a francba!
 

Star Trek

Active Member
2010. április 19.
1 252
6
36
Ha jól emlékszek 2006 -ban a Horvátok  10 db új Mi-171 sh kaptak az orosz adósság fejében... talán 66 M $-ért.

Nekünk nem marad még valami az orosz adáságból? Vagy mindent elvitt a Mig-29 meg a BTR-80 és Niva?
 
D

danielblack

Guest
Star Trek said
Ha jól emlékszek 2006 -ban a Horvátok  10 db új Mi-171 sh kaptak az orosz adósság fejében... talán 66 M $-ért.

Nekünk nem marad még valami az orosz adáságból? Vagy mindent elvitt a Mig-29 meg a BTR-80 és Niva?
Az mszp eladta az államadóságunkat ha jól tudom :-D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 788
113
Az orosz államadósságról amit találtam:

 

"Az eredeti 1,7 milliárd dolláros összegből - még az Antall-kormány idején aláírt megállapodás értelmében Moszkva 800 milliót törlesztett, MiG-29 vadászgépek szállításával. Később a magyar határőrségnek szánt páncélozott szállítójárművek, illetve a rendőrségnek juttatott Lada Niva terepjárók apasztották az államadósságot. A 400-450 millió dollárra mérséklődött adósságállományból 100 millió dollár szolgál fedezetül az orosz féltől megrendelt vasúti sínbuszokra. Így mintegy 300-350 millió dollár a még megmaradt orosz államadósság..."

 

"Az Orbán-kormány a 2002-es választások után egy héttel névértékének harmadáért adott el 250 millió dollárnak megfelelő követelést az Oroszországi Föderációnak Magyarországgal szemben fennálló államadósságából. A bécsi Meinl Bank 77,5 millió dollárt fizet a követelés ellenértékeként."

 

Aztán jött a kormányváltás és a szocik újratárgyalták:  "2002.12.21.: Megállapodás született moszkvai tárgyalásaim során az orosz államadósság rendezéséről, amelynek értelmében a magyar állam egy hónapon belül 90 millió dollár készpénzt kap az orosz féltől - jelentette be Medgyessy Péter miniszterelnök. Oroszország 36 százalékos árfolyamon rendezi adósságát Magyarország felé."

 

Hogy az így befolyó 90 millió dollár sorsa mi lett, illetve hogy a maradék 100 millió dollárral mi lett, arról nem találtam semmit a neten. ( De van még egy-két rejtély az orosz államadóssággal kapcsolatban.)

 

"A csehek 2005-ben kapták a helikoptereket az államadósságért cserébe:

www.jetfly.hu/rovatok/repules/katonai/hirek/mi171s_051017/

A horvátok 2006-ban:

www.jetfly.hu/rovatok/repules/katonai/legierok/horvat_legiero/

"A légierő még 2006-ban kötött szerződést 10 db új Mi-171Sh támadó/szállító helikopterre, melyet az orosz államadósság terhére rendeltek meg. A megállapodás mintegy 65 millió USD értékű."

Ez alapján nekem úgy tűnik hogy orosz részről 2005-2006 körül is volt hajlandóság helikopterek szállítására az államadósságért cserébe. Csak akkor nekünk már nem volt annyi orosz államadósságunk."
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 890
113
<a title="" href="http://htka.hu/forum/helikopterek/helikopterbeszerzes/page-34/" rel="nofollow">Terminator</a>

 

Magyarul az elmúlt 23 év csodarendszerének sikerült ezt is elb@sznia, mint mindent amihez hozzáfért...
Már csak ezen ügy miatt vádat lehetne emelni hűtlen kezelés gyanújával! 
Továbbá az is érdekes, hogy az orosz államadósságot mi el bírtuk "engedni" (36%-os árfolyamon...), de amikor a mi adósságunkkal kapcsolatban vetik föl ugyan ezt akkor az égbe kiáltó bűn! Pedig ha a 22 000 milliárd Ft-nak csak egy részét elengednék...(Pontosan 21 692,4 milliárd forint)
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 131
7 161
113
Irak 160 millió dolláros (38 milliárd Ft) államadóságát pedig egyszerűen elengedte az MSZP, mondván, hogy nekünk nincs rá szükségünk.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Anno a sokat emlegetett 4-es metrót sem engedték az oroszoknak megcsinálni az államadósság fejében, bár akkor "más" volt az oroszokhoz való hozzáállás. A jelenlegi kormány mondhatni éves szinten tesz látogatást orosz honban, de erősen kétlem, hogy a vadászgépek beszerzése után a forgószárnyas technika tőlük jönne majd. Mindazonáltal más, cserére szoruló eszközök esetében sem merül fel a szakmai oldalakon, hogy keletről vásárolnánk. Gondolok itt pl. a légvédelmi rakéták közeledő cseréjének esetéről. Ha az orosz államadósság megszűnt létezni, mondhatni a felső vezetésben fel sem merülhet indok, hogy nyissunk más irányba is. Azt hiszem, a külpolitika nagyban fogja - ismét - befolyásolni, mit és honnan veszünk. Honi vonatkozásban tagadhatatlan tény, hogy a Mil típusú helikopterek lennének a legmegfelelőbbek. De ha szabad ábrándozni, a török hadiipar dübörgése is kecsegtethetne számunkra jó ajánlatokkal.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 766
113
imike said
Irak 160 millió dolláros (38 milliárd Ft) államadóságát pedig egyszerűen elengedte az MSZP, mondván, hogy nekünk nincs rá szükségünk.
Meg ráadásul meg is fejelték, kb.: 70 db T-72-es harckocsi odaajándékozásával, amiért persze, semmit sem kértek.