[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Böngészek, olvasok cikkeket, Ukrán belbalhék, nacionalista dolgok, van esély az ország szétesésére, Román-Moldáv balhé, ezek egyet jelentenek: közeledik a baj a Közel-keletről... nekünk meg lassan helink sem lesz már,, ezért én is örülnék legalább 6Mi-24P nagyjavításának (ha még az ominózus 4 menthető), és a maradék Mi-8/17 komoly nagyjavításának, nem csak jól megkommunikált taknyolásának. Legalább legyen valamink...
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
A pi...ba!!! Az adófizetők pénzén rendezzük az MH heli beszerzéseit? Na nehogy már! EU pénzből vagy juszt se kell nekünk helikopterek!!!
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 460
11 507
113
Az ostobák.
Nem tudják, hogy a harci helikopterek sem sebességben, sem tűzerőben, sem túlélő és más képességekben sem versenyképesek a szuperszonikus harci repülőgéppel szemben.
A Gripen simán kiváltja őket.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
misinator!
muszáj ezt? ennél értelmesebbnek tartom a HTKA közösségét!
trollkodj máshol!
Bocs az offért!
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 460
11 507
113
Mondatonként, szövegcsoportokként - igaz, néha a szövegkörnyezetből óhatatlanul kiragadva - idézhetném a vitapartner ez irányú állításait.
De őszintén szólva nem vágyom rá.
Reméltem, hogy átjön a szarkazmus a hozzászólásból, s egyértelmű hogy nem gondolom komolyan.
Szóval, ha csak felkavart a hozzászólás, akkor elnézést.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@Misi
Az említett vélemény abban a kontextusban hangzott el, hogy az MH pénzügyi körülményihez képest mi lenne a jobb megoldás. :)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 005
23 162
113
Kétségkivül praktikus megoldás lenne ha 30 szállitó helyett kb. 12-12 AH-1W és UH-1Y-ről szólna egy komoly amcsi ajánlat...

http://www.aviationgraphic.com/765-1339-thickbox/ah-1w-super-cobra-58-hmla-267-stingers-jp-1170.jpg

Semmivel sem kellene több, se kevesebb persze...
 

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
"Még az idén kidolgozza a helikopterbeszerzés szakmai feltételeit a honvédelmi minisztérium - mondta Hende Csaba tárcavezető az InfoRádiónak. Az összes parlamenti párt egyetért abban, hogy jövőre úgy írják ki a pályázatot, hogy arról a döntést a választások után megalakuló kormány fogja meghozni - tette hozzá a miniszter.

Ezek alapján már 2015-ben szolgálatba állhatnak az első új helikopterek. Addig felújítanak néhány olyan szovjet gyártmányú járművet..."

Ha 2014-ben írják ki a pályázatot, 2015-ben még csak döntés, maximum átképzés lesz...Jó esetben, mivel a vesztesek számtalanszor megtámadhatják a döntést...
És ha 2013-ban nincs pénz 2014-15-ben honnan lesz új gépekre, infrastuktúrára plusz régiek nagyjavítására???
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 005
23 162
113
<blockquote rel="arcas">Kétségkivül praktikus megoldás lenne ha 30 szállitó helyett kb. 12-12 AH-1W és UH-1Y-ről szólna egy komoly amcsi ajánlat...

Elég "sovány" lenne 12 UH-1Y 12 kb. ugyanannyi Mi-8/17 leváltására...</blockquote>

Szerintem meg nem,...nehezen tudom elképzelni, hogy 10-15 szállitó helinél többet 1x-rre "levegőben tartsunk". Hiába lesz 2-3 tucat gép, ha a fele sem fog repülni ezért, vagy azért...
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
szerintem most ugrálnának örömükben a HM-nál, ha egyszerre 5-6 működő minyó lenne nem, hogy 12!! szerintem is simán elég lenne kishazánkba 12 Huey, de a 12 Cobra helyett lehetne 4 Merlin vagy Mi-171!
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
De uraim,,, jó gép az a Huey, használja a NAVY meg pár banánköztársaság, (mielőtt nekemestek, nyugati haderőkben kiképzésre és egyébb másodvonalbeli feladatokra használják már csak)de azért a világ többi helyén már lecserélték,,, Én S-70 párti vagyok. Ha USA akkor inkább az legyen.
Én személy szerint felújitatnék 6-8 MI-8/17-est (nagyjav.), kiírnám a tendert 2014-ben, a nyertesnek meg kb. 8-10 év alatt kéne leszállítania a gépeket, ahogy a "minyók" repülik ki az idejüket. Így a lóvé is el lenne osztva jópár évre, így komolyabb típus is szóbajöhetne.
Mennyiség? 10-12 Cougar vagy S-70, valamint fontosnak tartanám egy kevés (4-5db) kisebb helikopter beszerzését is pl.AS 565 vagy mondjuk Ec 635 v. As 355.
Fegyverzet? A szállítók felére biztosan, az EC 635 is elég potens kis gép ha a rárakható fegyverek arzenálját nézzük.
Mi-24? É