[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 420
113
Párszor repültem Minyóval régebben, de én sem emlékszem hogy alacsony lenne, én 180 vagyok. Inkább hangos belül mint alacsony.:D Jó gép.
 

arpiel

New Member
2013. július 21.
16
0
1
Panzerfaust és Antigonosz ! Ti mondátok meg a frankót (most nem szakmai alapon értem), lényegileg ez is egy erkölcsi, morális kérdés, hogy leszarták a technikát meg a sereget. Emberi gyarlóság: korrupció, dilettantizmus, felelőtlenség stb. Ezért felelősségre vonást kellene szorgalmazni ! Ja, ez a következmények nélküli ország (na persze ez csak a politikusokra, cégvezetőkre, tulajdonosokra vonatkozik, a pórnépre nem, ott jól működik az gazságszolgáltatás).
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
Ha nincs fülvédőd, kínodban fogod verni a fejed! És leszállás után 1 ideig még süket is leszel...!

Az Oszama likvidálására küldött "lopakodó" Black Hawk bizonyára csöndesebb...!!!
 

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
Igen tudom, hogy nem ők az úttörők,de ők is kiküldik/küldték (a dátum nem rémlik) de majd kiderül, hogy alkalmas-e. Az olaszok értékelése is érdekelne.

A németek kb 1 hónapja használják hadszíntéren az NH-90-est, míg az olaszok kb 1 éve...
Ha jól tudom a németek leginkább MEDEVAC-ra, míg az olaszok sokkal több mindenre...
Ezzel persze nem az olaszokat akarok sztárolni
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Azt írják a 109-eseknél túl drága és bonyolult kiképzés. A Rooivalkokat és az Oryx-okat meg akarják tartani, és a Hawk-okat is eladnák ha azzal pár griffük megmaradhatna.

saairforce.co.za/news-and-events/1223/sell-hawks-agustas-says-expert

Abból a csomagból a Rooivalkokat tartom egyedül érdekesnek a számunkra de kérem ugye itt már sosem lesz harciheli képesség! Amúgy megkérdezném a mélyen tisztelt HM vezetéstől hogy a harcihelik kivonása (titokbaan) az nem képességcsökkenés?
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Itt van hozz amúgy ez is, ha új heliket akarnánk "nyugatról"...

http://en.wikipedia.org/wiki/PZL_W-3_Sok%C3%B3%C5%82

12 makit elcipel, meg van felfegyverezhető változat is.
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
Dél-afrika gazdasága a bányászaton alapul, mely világszerte háttérbe szorult. Az arany ára például nem egyszerűen csökken, sokkal inkább zuhan!
A háború viszont a gazdagok hobbija...!

A heliket persze könnyű lesz eladni, sőt néhány NEKÜNK IS JÓL JÖNNE. De a választások előtt kizárt!
Utána is...!!!

A Gripenek eladása már nehezebb ügy, mert kevés ország használja. Tehát kicsi rá a kereslet /az alkatrészekre is/.

Dél-afrika azonban Gripenek nélkül is a térség legerősebb országa marad! A válság után /ha akarnak/ meg majd ráérnek fegyverkezni....
 

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
Abból a csomagból a Rooivalkokat tartom egyedül érdekesnek a számunkra...

Persze, azért nem használja senki sem azt a vackot, mert biztos jó...
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@KelePisti
<i>"Remélem a helikptertendert is így írják ki, mert ha nem akkor ott is csak vasat / kompozitot veszünk aztán 2-3 év után roncsokat nézegethetünk."</i>
Na jó, igazad van, hogy ez volt, de azért reméljük, hogy ez a helyzet nem marad így. :)
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Ha mar legiero !


Lehet Hendeeknek szerencsejuk van. A Spanyol kormanynak le kelett ulni a fgyartokkal hogy megegyezzenek arrol mikent tudja elkerulni a kormany a buntetest ha lemondja a Typhoonok, Atlasok valamint Tiger es NH 90 es helik egyreszet.
Az utobbibol a rendelt 46 db helyett csak 22 db akar a spanyol kormany atvenni mig a tobbire garanciat valalt hogy keres ra vevoket.

Spanyolok kenyszerhelyzetben vannak es ez sokat erhet. Raadasul az NH-90 seknek nincs keleteuropai szervizbazisuk igy azt is meg lehetne csipni.

Meg penz se kell hozza elsore mert tuti lehetne finanszirozast is kerni hozza.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 929
113
Akkor lenne Hendééknek szerencséjük ezzel, ha a spanyol kormány csak átvenni nem akarná (mondjuk helyhiány miatt), de kifizetné :D
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Ha mar legiero !


Lehet Hendeeknek szerencsejuk van. A Spanyol kormanynak le kelett ulni a fgyartokkal hogy megegyezzenek arrol mikent tudja elkerulni a kormany a buntetest ha lemondja a Typhoonok, Atlasok valamint Tiger es NH 90 es helik egyreszet.
Az utobbibol a rendelt 46 db helyett csak 22 db akar a spanyol kormany atvenni mig a tobbire garanciat valalt hogy keres ra vevoket.

Spanyolok kenyszerhelyzetben vannak es ez sokat erhet. Raadasul az NH-90 seknek nincs keleteuropai szervizbazisuk igy azt is meg lehetne csipni.

Meg penz se kell hozza elsore mert tuti lehetne finanszirozast is kerni hozza.

Hasonlón már én is elmélkedtem, talán írtam is ide csak az a németekkel volt kapcsolatos. Ők is csökkentették a Tiger és NH90 rendeléseiket. De valahogy erre közép/kelet Európába nem nagyon próbálkoznak az NH90-el. Lehet úgy vannak vele ide tanyára jók lesznek a "régi" típusok?
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
Sajna az NH90 úgy vacak, ahogy van, ráadásul még drága is! Nem véletlen, hogy a fejlesző országok is visszamondják a rendeléseket....
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
therob


Termeszetesen ertem. Amugy szerintem barmit eladnanak nekunk ha fizetni tudnank erte. Manapsag meg az EU-s technikakra ez kulonosen ervenyes mert nehezen eladhartok az aruk miatt es a primer piacaik az EU tagallamok rohamosan mondjak vissza oket.
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
sondor

En sem rajongok ertuk pedig nallunk meg osszeszerelo sort is rittyentettek.

Ez van.

Ha jo nem is de legalabb hasznalhatok lesznek. Kiderul
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
A spanyolok kapcsán emlegetett A400M és a Typhoon pedig szintén az "eladhatatlanul drága, tehát a kutyának sem kell" kategoriába tartozik...!!!