[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Alfa74.
Jól látod ellenérzésem az AW-vel kapcsolatban. Megpróbálom indokolni. Félek egy ilyen AW-139M-től, ami szerintem az egyik legroszabb verzió, amit helipótlásra hallottunk. AW-101 adatait itt múltkor valaki leírta, 3 hajtóművel nem tud sokkal többet mint a Cougar vagy mondjuk egy MI-171,, árról meg ne is beszéljünk. Sajnos a sztereotípiákban is tudok hinni,,, és hát a digók... nézzük csak meg a haldokló autóiparukat(tudom, USA autóipara sem a legjobb, de szerintem fegyvereik képességét senki sem vitatja). Az sem elhanyagolható, hogy kutató-mentőnek veszik őket, de komoly feladatokra senki nem szerez be AW-149-et vagy akármelyik verzióját.
Nem beszélve arról, hogy egy ilyen nagy üzletet ha jól kötnek meg, az a üzemeltető országnak igen komoly ipari hozadékkal is járhat (szerintem, már többször leírtam itt, hogy ez inkább erről fog szólni), digók meg azért nem tündökölnek most sem ipari sem gazdasági szinten. Nem sokkal drágábbak az EC termékei, a mentőheliket már repülik, ismerik az OMSZ pilóták,,, meghát nem beszélve az egész magyar gazdaság németektől való függőségétől... ami nem is fog változni mostanában.
Igazad van a harci helis résszel. Én viszont azt nem értem, hogy miért kell ragaszkodnunk az 1 gyártóhoz. Nem hiszek abban, hogy itt nem lehetne két gyártótól heliflottát üzemeltetni. Tudom, hogy olcsóbb, de sok más ország is megoldja a haditeknikáit különböző beszerzésekből,,, és valahogy az is működik.
Zárásként: amúgy én is a Török cuccot favorizálom.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 860
57 905
113
A katonai szállítóhelikoptereknél szerintem, ha csak a képességeket és az ár/érték arányt nézzük akkor a MI-171 a legjobb választás.
A civil piacos célokra (rendőrség,TEK,mentők stb...) meg valószínűleg az EC145 a legjobb választás.
A többi szerintem már "csak" politika...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Én is azt mondom MI -171 lenne a legjobb ,de az egy kicsit merész lenne , bár PAKS bővítésének üzletével együtt... :D lehetne mellé bealkudni heliket is meg más finom csemegéket :)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A katonai szállítóhelikoptereknél szerintem, ha csak a képességeket és az ár/érték arányt nézzük akkor a MI-171 a legjobb választás.
A civil piacos célokra (rendőrség,TEK,mentők stb...) meg valószínűleg az EC145 a legjobb választás.
A többi szerintem már "csak" politika...

Csatlakozom :)
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Az biztos, hogy a Mi-171 az a gép, ami a világ minden táján nap mint nap bizonyít. Megvan hozzá a személyzet, ezt a "NATO miatt nem lehet" hülyeséget meg felejtsük el... ezzel etesség az abszolut hozzá nem értőket...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Az baj @Marton az hogy Orosz heliket vásárolsz az már elég durva kikacsingatás NATO tagként, nem ?
Jelenleg hogy is van Volksbankot felvásárolta SBERBANK ( OROSZ OTP ) BELGRÁD-BUDAPEST vasút vonal dupla nyomsávos , persze a kínaiak finanszírozzák, persze persze :) Akkor jön a Záhonyból-Bécsig tartó szélesnyomtávú vasút, na meg Déli áramlat, a Dunaffer az Oroszoké , tehát azért lehet sok lenne a nyugatnak , bár lehet már ezen a részen túl vagyunk és csak a közvéleménynek van titkolva az Orosz oldal támogatása.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
NATO kompatibilis műszerekkel? Szerintem nem. Szerintem cseheknek meg másoknak is vannak üzleteik ruszkikkal, meg nem egyedüliként üzemeltetnénk a NATO-ban a MI-171est. Meg azért ne feledjük a gazdasági részét... ha az a legolcsobb(átképzésben is), meg kapcsolódhat más beruházáshoz,,, hát annak kell nyernie,,, hiszen a gazdasági szempont az első. De véleményem még mindig az, hogy EC lesz a nyerő.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Nem a műszerekre gondoltam , mert az semmi szerintem. Hanem hogy a NATO-t a SZovjetunio ( Oroszok ) ellen hozták létre , erre egyik tag az ellenségtől vesz fegyverzetet ? Mi lesz így az alkatrész ellátással háború esetén ? vagy most ez a Nato tag kivel is van ?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 860
57 905
113
desertfox

" vagy most ez a Nato tag kivel is van ?"

Mindenki saját magával van, ez a biztos. A többi csak ráadás...
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 121
2 050
113
Oo. tagja a NATO Partnership for Peace programjának.
A NATO megalakukásának kiváltó oka már megszűnt, így a célja, feladatai is megváltoztak, ill. változóban vannak. Oo. már nem ellenség (mint a Szovjetúnió), legfeljebb ellenfél.
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
A katonai szállítóhelikoptereknél szerintem, ha csak a képességeket és az ár/érték arányt nézzük akkor a MI-171 a legjobb választás.
A civil piacos célokra (rendőrség,TEK,mentők stb...) meg valószínűleg az EC145 a legjobb választás.
A többi szerintem már "csak" politika...


A Civil részlegre tényleg az EC 145 lehet a nyerő . De miben jobb az árán kívül a Mil helikopter mint a Caracal ?

http://jets.hu/news?id=117

http://www.youtube.com/watch?v=bNiIR98mX9U
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Ezekről se nagyon nyilatkozott még senki .

http://jets.hu/news?id=196

http://www.bellhelicopter.com/en_US/Commercial/Commercial.html
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 860
57 905
113
independence

" De miben jobb az árán kívül a Mil helikopter mint a Caracal ?"

Némely dologban jobb, némely dologban rosszabb.
Szerintem jobb abban, hogy van hátsó rámpája, és az SH verziót eléggé föl lehet fegyverezni.
Ezen felül sokkal elterjedtebb típus így könnyebb hozzá alkatrészt szerezni (ha úgy alakul kerülőúton).
A többi az anyagi természetű.

Ettől még a Caracal szerintem egy jó helikopter.

De én ettől még is a Mi-171/EC145 párosnak szavaznék bizalmat.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 790
113
Nem a műszerekre gondoltam , mert az semmi szerintem. Hanem hogy a NATO-t a SZovjetunio ( Oroszok ) ellen hozták létre , erre egyik tag az ellenségtől vesz fegyverzetet ? Mi lesz így az alkatrész ellátással háború esetén ? vagy most ez a Nato tag kivel is van ?

A görögök is nagyon haverkodnak az oroszokkal, orosz fegyverzet (BMP, légvédelmi eszközök) beszerzését tervezik már régen. A Szovjetunió helyét Kína vette át.

Törökország meg Kínától vesz légvédelmi eszközöket. Lett is belőle botrány.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 692
5 544
113
" De miben jobb az árán kívül a Mil helikopter mint a Caracal ?"

n úgy tudom, hogy a Caracal annyira tele van nyomva elektronikával, hogy arról a Mil csak álmodhat. Ezét is olyan drága a Caracal. De a Cougar jöhetne :)
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
" De miben jobb az árán kívül a Mil helikopter mint a Caracal ?"

n úgy tudom, hogy a Caracal annyira tele van nyomva elektronikával, hogy arról a Mil csak álmodhat. Ezét is olyan drága a Caracal. De a Cougar jöhetne :)

Hogy milyen drága , azt nem tudjuk . Lehet hallani 20-25 millát , de 40-et is... Szerintem ilyen felszereltségért nem sok a 20-25. A 40-se , ha az NH 90 -es árát nézzük , ami kb a duplája , vagy még több.

Közepes ár , egy a mai kornak megfelelő gépért .
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
http://www.hirado.hu/Hirek/2013/12/13/06/Az_Eurocopter_erdeklodik_a_magyarorszagi_helikopterbeszerzesi_tervek_irant.aspx
 

ruhakupac

Active Member
2012. július 31.
158
37
28
http://www.hirado.hu/Hirek/2013/12/13/06/Az_Eurocopter_erdeklodik_a_magyarorszagi_helikopterbeszerzesi_tervek_irant.aspx
Ugyanez a HVG-n, az MTI talalasaban mar (barati?) segitsegnyujtasasi szandekkent jelentkezik:
http://hvg.hu/kkv/20131213_A_vilag_vezeto_helikoptergyartoja_segiten
De ha berendelik az NH90est...
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
Én csak hülye marketingdumát látok....
Ha segíteni akarnak, adják féláron! - Bár pénz úgy sem lenne rá...!
Megoldás csak a repülő stadion lehet. Akkor rendelnénk vagy 100-at...!!!