[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 756
5 692
113
egyetértek ezzel a véleményeddel, ha lesz is valami, azon önvédelem, Flir vagy hasonló elektronika az Isteni csoda kategória lenne
 
D

danielblack

Guest
Én már azon sem lepődnék meg, ha kiküldenék a magyar helikopter tulajdonosoknak a levelet, hogy rendelkezésre kell állniuk a gépükkel együtt, ha a helyzet úgy kívánja meg...
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
A következő választásokig, ezzel a 3 db Mi-8-al fogjuk kihúzni és a még meglévő Mi-17-kel.
 
D

danielblack

Guest
A következő választásokig, ezzel a 3 db Mi-8-al fogjuk kihúzni és a még meglévő Mi-17-kel.

Hát ott a 2db finn mi-8 + 3 db friss mi-8, plussz még mehet 1-2 db mi-17 is... Szerintem is ennyivel akarják a tüzet oltani... De a parázs nem alszik ki...
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 756
5 692
113
<blockquote rel="alfa74">A következő választásokig, ezzel a 3 db Mi-8-al fogjuk kihúzni és a még meglévő Mi-17-kel.

Hát ott a 2db finn mi-8 + 3 db friss mi-8, plussz még mehet 1-2 db mi-17 is... Szerintem is ennyivel akarják a tüzet oltani... De a parázs nem alszik ki...

</blockquote>

Biztos vagy abban a finn gépekben? Utoljára a tavalyi dunai árvíznél lehetett látni levegőben, az egyiket... Én úgy tudom, nem sok órával adták át a "rokonok"
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 143
19 033
113
Néha jelenik meg a médiában, legtöbbször a Honvédelem.hu-n, helikopteres bejátszás, vagy cikk.
Hát az utóbbi időben nem emlékszek hogy a Finnektől kapott, elég jellegzetes kinézetű gépek bárhol is feltűntek volna. Gondolom már a "parkolóban" vannak.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
vagy pedig fegyver és minden nélkül veszik, épp repülni fog tudni

Felfegyverzett kopter nem hiszem hogy szóba fog jönni. Mit is gondolunk mi, gaz exnácik ? Minden egyes percben szem előtt kell tartanunk a szomszédok érzékenységét ... És egyáltalán: a magyarok ellensége csak az árvíz lehet !
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 889
31 447
113
<blockquote rel="joker">vagy pedig fegyver és minden nélkül veszik, épp repülni fog tudni

Felfegyverzett kopter nem hiszem hogy szóba fog jönni. Mit is gondolunk mi, gaz exnácik ? Minden egyes percben szem előtt kell tartanunk a szomszédok érzékenységét ... És egyáltalán: a magyarok ellensége csak az árvíz lehet !

</blockquote>

Az árvíz meg a koszos víz meg a cimke nélküli katonai egyenruha.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 144
77 449
113
Idén minden helikopterünknek lejár valamilyen üzemideje (naptári, technikai) , kivéve a 3 most érkezettnek. Az oroszokkal kötött szerződés valamiért nem realizálódott, így nem marad se Mi-8-asunk se Mi-17-esünk. A finn minyók már régen állnak valamilyen alkatrészhiány miatt és közben lejár(t) az üzemidejük is.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 144
77 449
113
<i>"Én úgy tudom, nem sok órával adták át a "rokonok" "</i>

Ez igaz, de még ez a kicsit sem repültük ki.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 144
77 449
113
http://i.imgur.com/ZjXH2eT.jpg
http://i.imgur.com/8nqnZrR.jpg

mit szólnátok hozzá?

3 napja zuhant le belőle egy szállító változatú. 7 halott.

http://indianexpress.com/article/india/india-others/iaf-officers-among-7-dead-as-dhruv-chopper-crashes-in-up/

És nem ez volt az első ilyen eset:
http://en.wikipedia.org/wiki/HAL_Dhruv
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
nem ismerem, tetszetősnek tűnik....
pont ezért kértem a véleményeteket, mit tudtok róla....

Túl sokat nem tudok róla, de a méreteiből következően valódi katonai szállítónak túl kicsi, könnyűhelinek (katonaság, rendőrség, mentők stb. vagyis a "nem csak a katonáknak játszadozni" kategória) meg túl nagy. Tehát a logikus, "két típusos koncepcióba" nem jó. Ha egyáltalán van ilyen koncepció, mert azon sem csodálkoznék, ha Hendéék még idáig sem jutottak volna el és egyetlen típussal akarnának mindent megoldani, így demonstrálván ismét a hozzá nem értésüket.