[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
H sándornak meg az a titka hogy a századok állományáának sohasem ad közvetlen parancsot mindig közvetett parancsot ad. mégha pár m rre is áll az illetőtő. (ez is jó taktika egyébként)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 222
113
nem spiráztam túl lásd géppisztolyt használnak a hk sok nem karabélyt.
A Hk sok a saját Pk juk parancsát mindig teljesítik szó nélkül mert "kultusza van G.Sándornak. de épp ezért vad idegentől alapból nehezen veszi a parancsot pláne olyantól aki lövészt akarna faragni belőlle...) megcsinálják szájhúzva de tudjuk kia parancsnokuk
A lövèszeknèl a harcjármű személyzetnek is Evo van tervezve.
Ez nem hk-s történet.

Ez egy rossz èrthetetlen döntés a a sereg részéről.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 222
113
a lőszer nem logisztikai probléma pont ellenkezőleg 9mm es ígyis úgyis megy. deígy 556 osból nem kell vagy jóval kevesebb kell. pótólni meg eggyiket sem nagyon kell pláne nem nagy mennyiségbe.
Németek MP7-esère írtam a lőszer logisztikát.

De a kèzifegyeres megszólalásaid után nem várom el hogy ismerd ezt a fegyvert.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
@Ocses még az sem nyilvános hogy a raj fő űzfegyvere mekkora számba lessz a rajba vagy hogy hány fő lessz a rajba így azt hogy scorpio lessz a kezszemnek elég elhamarkodott kijelentés ha lessz is nekik a 2 est akkor is vinniük kell. Holláttál te lövésznél eddig scorpiot ? Ifv be egyébként lessz egy csomo kolletív fegyver . edig se vólt nagyon karabélyos egy tatai desszantba pl 2 géppuskás 1 rpg s (mert kollektívbe vólt nem a toronylövész járkált ki a toronyból csak ő vette fel) a rajpk nál elvileg 40mm es kelett vólna hogy legyen cső alatt maradt a híradós katona/CLS/müszakisalappal rendelkező/távcsöves szimpla karabélyal. Tatán a karabély eddig sem vólt túl elterjedt fegyver annyi hogy alapfegyver révén mindenkinek kelett hogy legyen 1
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
Ha ttszik ha nem a karabély az eggyik leghatékonytalanabb fegyver ahhoz képest hogy bármelyik konfliktusba mekkora db számba van jelen a pusztítások egész minimális számát végzik... Az iparba hasonló hatékonysággal már rég kukzták vólna. Mert hatékonysági mutatója nagyon alacsony.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Ocses and Nemerson

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
857
4 720
93
Ha ttszik ha nem a karabély az eggyik leghatékonytalanabb fegyver ahhoz képest hogy bármelyik konfliktusba mekkora db számba van jelen a pusztítások egész minimális számát végzik... Az iparba hasonló hatékonysággal már rég kukzták vólna. Mert hatékonysági mutatója nagyon alacsony.
Ezt a kijelentést milyen statisztikai adatok támasztják alá?
Továbbá, ha már a gépkarabély elutasításának oka annak (vélt) alacsony hatásfoka, akkor adja magát a másik kérdés: Milyen hatékonysággal pusztítanak a különféle konfliktusokban a géppisztolyok???
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 222
113
ezt nagyon jól teszed mert mp7 essel én nemigen találkozhattam mivel soha nem vóltam különleges.
De.
Te különleges vagy.;)

A nèmet harckocsizó meg járművek szemèlyzete sem különleges.
Semmi köze a különleges erőkhöz.

Ez egy PDV.
Majd erre is írok hosszabban.
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 222
113
@Ocses még az sem nyilvános hogy a raj fő űzfegyvere mekkora számba lessz a rajba vagy hogy hány fő lessz a rajba így azt hogy scorpio lessz a kezszemnek elég elhamarkodott kijelentés ha lessz is nekik a 2 est akkor is vinniük kell. Holláttál te lövésznél eddig scorpiot ? Ifv be egyébként lessz egy csomo kolletív fegyver . edig se vólt nagyon karabélyos egy tatai desszantba pl 2 géppuskás 1 rpg s (mert kollektívbe vólt nem a toronylövész járkált ki a toronyból csak ő vette fel) a rajpk nál elvileg 40mm es kelett vólna hogy legyen cső alatt maradt a híradós katona/CLS/müszakisalappal rendelkező/távcsöves szimpla karabélyal. Tatán a karabély eddig sem vólt túl elterjedt fegyver annyi hogy alapfegyver révén mindenkinek kelett hogy legyen 1
Ez egy hosszabb lèlegzetvètelű választ igényel.
Most főzök.
Ha a gyerek elalszik válaszolok.


A gèpkarabèly lehúzos gondolataidra annyit csak hogy nagyon nagy marhaság.
De majd kifejtem ha lessz időm.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
Ezt a kijelentést milyen statisztikai adatok támasztják alá?
Továbbá, ha már a gépkarabély elutasításának oka annak (vélt) alacsony hatásfoka, akkor adja magát a másik kérdés: Milyen hatékonysággal pusztítanak a különféle konfliktusokban a géppisztolyok???
nem azért van a géppisztoly a hk soknál hogy azzal szándékozottan az ellenséget pusztítsa. amikor 2 pisztoly vólt és 1 karabély a hk soknál se vólt gond hogy kicsi a tűzerő kézi lőfegyver tekintetébe....
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
857
4 720
93
nem azért van a géppisztoly a hk soknál hogy azzal szándékozottan az ellenséget pusztítsa.
Hanem? Riasztólövésekre? Netán nyúlra, fácánra...? o_O

amikor 2 pisztoly vólt és 1 karabély a hk soknál se vólt gond hogy kicsi a tűzerő kézi lőfegyver tekintetébe....
Ahogyan az sem lett volna gond, ha semmi nem lett volna náluk, ugyanis 1945 óta magyar harckocsizó nem vett részt háborúban.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
ezt nagyon jól teszed mert mp7 essel én nemigen találkozhattam mivel soha nem vóltam különleges.
Nem különleges erőknek lett kifejlesztve. Önvédelmi eszköz -például harckocsizóknak-, amit csak azért használnak különleges erők is, mert rendkívül kisméretű vagy éppen mert divatos volt egy időben és a kis darabszámú rendszeresítések senkit nem vágtak földhöz. A lényege a 4,6x30-as lőszere, ami hatékonyabb, nagyobb átütőerejű, mint az elégtelen kilenc milliméteres pisztolylőszerek. Az MP7-et a géppisztolyok elavultsága hívta életre, egy olyan kisméretű fegyvert akartak, ami kiküszöböli a géppisztoly egyik problémáját: a lőszer elégtelenségét.

Zsákutca abban az értelemben, hogy 5,56x45 egy világszerte elterjedt hasonló lőszer, ami mellett csak fölösleges logisztikai problémát okoz.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Ocses

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 839
48 567
113
Szerintem itt mindenki látta már a gosztomeli Aligátor kalandjait (igen, tudom, ez nem tank :) ).

A téma szempontjából a 2:20 utáni pár másodperc érdekes, amikor a pilóta kiugrik a helikopterből és csőre tölti az AK-t.

Bocsássátok meg nekem, de nem értem, hogy egy harckocsizó mi alapján mond le önszántából egy olyan önvédelmi eszközről, ami azért mérhetően növeli a túlélési esélyeit háborús övezetben. Én gondolom csak naivan, hogy jobb, ha vissza tud lőni az ember, mint hogy nem?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 839
48 567
113
Nem különleges erőknek lett kifejlesztve. Önvédelmi eszköz -például harckocsizóknak-, amit csak azért használnak különleges erők is, mert rendkívül kisméretű vagy éppen mert divatos volt egy időben és a kis darabszámú rendszeresítések senkit nem vágtak földhöz. A lényege a 4,6x30-as lőszere, ami hatékonyabb, nagyobb átütőerejű, mint az elégtelen kilenc milliméteres pisztolylőszerek. Az MP7-et a géppisztolyok elavultsága hívta életre, egy olyan kisméretű fegyvert akartak, ami kiküszöböli a géppisztoly egyik problémáját: a lőszer elégtelenségét.

Zsákutca abban az értelemben, hogy 5,56x45 egy világszerte elterjedt hasonló lőszer, ami mellett csak fölösleges logisztikai problémát okoz.
Én úgy tudtam, a PDW-láz az akkor elterjedőfélben levő testpáncélzatok miatt indult, mondván a tipikus támogatói körben alkalmazott állomány fő- vagy oldalfegyvere (amely általában pisztolylőszert használt) elégtelen lesz egy esetleges VSz-katona ellen, ha az az arcvonalak mögé deszantol és jól hátbatámadja majd szegény irodistákat. Ezért csinálták az MP7-et meg a P90-et is a kiskaliberű ám nagysebességű lőszereikkel.
 
  • Tetszik
Reactions: Spartan.asfv

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
Nem különleges erőknek lett kifejlesztve. Önvédelmi eszköz -például harckocsizóknak-, amit csak azért használnak különleges erők is, mert rendkívül kisméretű vagy éppen mert divatos volt egy időben és a kis darabszámú rendszeresítések senkit nem vágtak földhöz. A lényege a 4,6x30-as lőszere, ami hatékonyabb, nagyobb átütőerejű, mint az elégtelen kilenc milliméteres pisztolylőszerek. Az MP7-et a géppisztolyok elavultsága hívta életre, egy olyan kisméretű fegyvert akartak, ami kiküszöböli a géppisztoly egyik problémáját: a lőszer elégtelenségét.

Zsákutca abban az értelemben, hogy 5,56x45 egy világszerte elterjedt hasonló lőszer, ami mellett csak fölösleges logisztikai problémát okoz.
nem azt írtam hogy különleges erőknek lett kifejlesztve hanem nállunk ott van csak rendszerbe.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 222
113
Nem különleges erőknek lett kifejlesztve. Önvédelmi eszköz -például harckocsizóknak-, amit csak azért használnak különleges erők is, mert rendkívül kisméretű vagy éppen mert divatos volt egy időben és a kis darabszámú rendszeresítések senkit nem vágtak földhöz. A lényege a 4,6x30-as lőszere, ami hatékonyabb, nagyobb átütőerejű, mint az elégtelen kilenc milliméteres pisztolylőszerek. Az MP7-et a géppisztolyok elavultsága hívta életre, egy olyan kisméretű fegyvert akartak, ami kiküszöböli a géppisztoly egyik problémáját: a lőszer elégtelenségét.

Zsákutca abban az értelemben, hogy 5,56x45 egy világszerte elterjedt hasonló lőszer, ami mellett csak fölösleges logisztikai problémát okoz.
Nem is terjedt el.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 222
113
@Ocses még az sem nyilvános hogy a raj fő űzfegyvere mekkora számba lessz a rajba vagy hogy hány fő lessz a rajba így azt hogy scorpio lessz a kezszemnek elég elhamarkodott kijelentés ha lessz is nekik a 2 est akkor is vinniük kell. Holláttál te lövésznél eddig scorpiot ? Ifv be egyébként lessz egy csomo kolletív fegyver . edig se vólt nagyon karabélyos egy tatai desszantba pl 2 géppuskás 1 rpg s (mert kollektívbe vólt nem a toronylövész járkált ki a toronyból csak ő vette fel) a rajpk nál elvileg 40mm es kelett vólna hogy legyen cső alatt maradt a híradós katona/CLS/müszakisalappal rendelkező/távcsöves szimpla karabélyal. Tatán a karabély eddig sem vólt túl elterjedt fegyver annyi hogy alapfegyver révén mindenkinek kelett hogy legyen 1
Több részre osztom a válaszom.

Egyrészt a tatai 8 fős felèpítèsű raj, a szar járműből adódik.
Nevezetesen BTR.

Ha van Evo mièrt kellene vinni a brent???
Geppuskaskent te vitted a karabèlyodat?

Egyedül afgánba vitte a gpu-s a karabèlyát is, de csak azèrt mert az 500 lőszert kevesellték.
Ès ott a járműben volt.
Ja, ott elfért nekik is, meg a sofőrnek is.

A 2 GPU/1 RPG(cg) ugye ahogy leírod nem is működhet.

Mert mindegyikhez lennie kellene segediranyzónak. Konkrétan lőszercihelőnek.
Ugye ez ne legyen az raj parancsnok.
Sem a sofőr. Sem az irányzó.
Ja, nincsenek is ennyien. o_O

Nem tudom milyen idiotizmus volt a 2 glz-nèl hogy ott az irányzó vette fel az rpg-t.
1 glz-nèl 11 èven át ilyen nem volt.
Èn is voltam kb 2 èvet rpg-s.

Ott nagyjából az volt a gondolatmenet, az RPG/ gránátok maradnak a gépben, ha kell, visszamegy èrte az ember.

Jó?
Nem!

Ha a raj valamely oknál fogva jobban eltávolodik a gèptől, akkor viszik max.

Megjegyzem mind a gpu-s, mind a lőszercipelők úgy le voltak így terhelve, hogy a raj támadni nem igazán tudott volna így.
Max vèdelemben, ott is nagyon statikusan. Ami megint csak szar.

Tatán nem volt elterjedt?
A gpu-son kívül a lövèszrajban mindenkinek az van.:eek:
Az rpg-s cg-s sem azt szorongatja egész nap.
Hanem ha kell akkor veszi kézbe. Amúgy a karabély van a kezébe.


Evot, onnan veszem, hogy hk-nal is meglèpték, bemutatón is állt már föl így raj lynx elè.


Folytatom...
 
  • Tetszik
Reactions: bel and ZeiG