[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 026
123 959
113
nem írtam 1 szóval sem hogy hülyék. csak semmibe nézik a megymagköpködőnek sem csúfolt karabélyt.

Mert egy kibaszott gyilkológépet müködtetnek. ami mindent elpusztít a csatatéren amivel szembetalálkozik
De akkor meg neki kurvára mindegy, hogy géppisztolya van vagy rövid karabélya nem ennyiből ?
Mindenki másnak meg jobb ha rövid karabélya van mint géppisztolya.
Amúgy csak zárójelben jegyzem meg, hogy akik most vannak fiatal tisztek a HKZ-nál velem értenek egyet mivel megkérdeztem tőlük..
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
De akkor meg neki kurvára mindegy, hogy géppisztolya van vagy rövid karabélya nem ennyiből ?
Mindenki másnak meg jobb ha rövid karabélya van mint géppisztolya.
Amúgy csak zárójelben jegyzem meg, hogy akik most vannak fiatal tisztek a HKZ-nál velem értenek egyet mivel megkérdeztem tőlük..
fiatal tiszt még nem harckocsizó... 99% menne irodába ha nem kellene annyira a tiszt.., de így is lehet mennek és a régiekközül hoznak majd vissza maguknak.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
Egy 8 éve a hkz-nál szolgáló tiszt nem harkocsizó? Meddig is ültél te harckocsin hadd kérdezzelek meg?
melyik vólt az a bátor ameik ilyen kilyelentést tett ? fogadjunk hogy még fut is ? (van egy tippem valószínűleg ő az aki azmiatt maradt mert beszéltem az altisztekkel az érdekébe ) anyukája pszihológus ?
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 276
9 504
113
Terepen a géppisztoly mindenre is alkalmatlan. Zárt térben van még értelme használni és itt ki is fújt a dolog.
A Scorpio EVO3 meg kifejezetten nagy géppisztoly és se nem rövidebb se nem könnyebb sokkal mint egy karabély.
Dehogy alkalmatlan. Terepfüggő. A határon (és kizárólag erről írok) sokkal hasznosabb mint a gépkarabély. Az EVO rövidebb és könnyebb mint a gépkarabély.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 026
123 959
113
Dehogy alkalmatlan. Terepfüggő. A határon (és kizárólag erről írok) sokkal hasznosabb mint a gépkarabély. Az EVO rövidebb és könnyebb mint a gépkarabély.
1920px-CZ_BREN_2.jpg

Rövid csővel 4 centivel nagyobb kilóra ugyan az.

images

Leggrövidebb csővel ugyan olyan hosszú kilóra ugyan az.

53

Betolható válltámasszal könnyebb és rövidebb is.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
790
2 380
93
nem írtam 1 szóval sem hogy hülyék. csak semmibe nézik a megymagköpködőnek sem csúfolt karabélyt.

Mert egy kibaszott gyilkológépet müködtetnek. ami mindent elpusztít a csatatéren amivel szembetalálkozik
Nem felfogás. Tudod akit arra treníroznak hogy egykibaszott pusztítógépet vezéreljen és az elsővonalakba küzdjön pár kistársáva egy pár köbméteres térben... máshogy fog gondolkozni. de másképp is kell gondolkoznia

Milyen gyilkológépet Szittya?Én tisztellek meg meg minden de mit pusztít el mindent?Ha nincs mellette lövész,vége van.Ha nincs felette légierő,vége van.Ha nincs mögötte tüzérség,vége van.Ráadásul most pont lehet is ezeket látni tölünk keletre.A szakmai felsöbbrendüség gondolata amugy meg kimondottan ártalmas.Én januárban eljöttem a cégtől,van is pár hk-s ismerősöm,de valahogy egyiken sem láttam ezt a máshogygondolkodást amit emlegetsz.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 891
35 360
113
Milyen gyilkológépet Szittya?Én tisztellek meg meg minden de mit pusztít el mindent?Ha nincs mellette lövész,vége van.Ha nincs felette légierő,vége van.Ha nincs mögötte tüzérség,vége van.Ráadásul most pont lehet is ezeket látni tölünk keletre.A szakmai felsöbbrendüség gondolata amugy meg kimondottan ártalmas.Én januárban eljöttem a cégtől,van is pár hk-s ismerősöm,de valahogy egyiken sem láttam ezt a máshogygondolkodást amit emlegetsz.
mivel összfegyvernemi harcászat ez evidens. Hk soha nincs egyedül . Ez kb 25 nél alap. nem csak egy katona nem katona . alegység sincs egyedül soha. ezért összfegyvernemi DD az egyetlen az országba nehogy már annak akard ezt magyarázni
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
790
2 380
93
mivel összfegyvernemi harcászat ez evidens. Hk soha nincs egyedül . Ez kb 25 nél alap. nem csak egy katona nem katona . alegység sincs egyedül soha. ezért összfegyvernemi DD az egyetlen az országba nehogy már annak akard ezt magyarázni

Nem akarok én semmit sem magyarázni.Te adod ugy elő,hogy a hk mindent elpusztít....
Ha meg az összfegyvernemi harcászat evidens,akkor az azt jelenti hogy a hk is egy rendszer része,ami együtt harcol a többi rendszerelemmel,tehát egy hk-s sem gondolhatja magát többnek a többinél,ahogy te itt előadod...