[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
De az már akkor is elképesztően drága volt csak az a jóember ezt nem tudta.Csak ő vizionálta az elterjedést,aki egy kicsit is értett hozzá az nem.Egy láda magyar wolfrám AK lőszer egymillió forit,de ha nagy tételben gyártották volna akkor sem lett volna 600-700.000-nél olcsóbb...
Szerintem tudta.Részt vett a fejlesztésben.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Akkor minek írt hülyeséget?
Dudi,mégis mi hülyeséget irt?Wolfram lőszert kiemelt célpontoknak,általánosságban a normál lőszer.Azért javalta a 308 lőszert,mert átütés nélkül is úgy érezheti magát akit eltalálnak vele,mintha a ló rugta volna meg.Ennyi a történet.Többit meg csak belemagyarázod.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 751
80 144
113
Dudi,mégis mi hülyeséget irt?Wolfram lőszert kiemelt célpontoknak,általánosságban a normál lőszer.Azért javalta a 308 lőszert,mert átütés nélkül is úgy érezheti magát akit eltalálnak vele,mintha a ló rugta volna meg.Ennyi a történet.Többit meg csak belemagyarázod.

Mi az,hogy kiemelt célpont?Meg mennyire életszerű szerinted,hogy cserélgeted a rakaszt?Ne beszélj már te is hülyeségeket!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Tárakkal dettó ez a helyzet.
Mégis,a fényjelzős löszert nem egy külön tárba tárazod?És azt a tárat nem akkor veszed elő amikor arra a lőszerrel van szükséged?Ha meg ap lőszerre van szükséged,az azt tartalmazó tárat veszed elő.Vagy mostanában elég rágondolnotok,és kis gondolatolvasó nanorobottok átépitik az ippen a fegyverben lévő tárban lévő lőszert az aktuálisan igényeltre?Esetleg a legújabb harcászati buszban már külön hely van egy lőszertávátalakitó készüléknek,ami mobilappon aktiválható?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 889
35 360
113
Vegyesen van tarazva. Raj pk nak van elvileg 20 as tar csupa fenyjelzovel tarazva. /az en volt rpk m rendszeresen hasznalta is de mas pk nal nem lattam meg... /mondjuk olyan loveszetet se lattam masik rajnal hogy a pk kijeloli vele a celt a raj szamara./mi is csak bakonyba csinaltuk de ott egyzer majdnem egesz nap./bocsanat egyszer az elso szazadosom is ccsinalta velunk./20 as tarral./
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 024
123 932
113
Mégis,a fényjelzős löszert nem egy külön tárba tárazod?És azt a tárat nem akkor veszed elő amikor arra a lőszerrel van szükséged?Ha meg ap lőszerre van szükséged,az azt tartalmazó tárat veszed elő.Vagy mostanában elég rágondolnotok,és kis gondolatolvasó nanorobottok átépitik az ippen a fegyverben lévő tárban lévő lőszert az aktuálisan igényeltre?Esetleg a legújabb harcászati buszban már külön hely van egy lőszertávátalakitó készüléknek,ami mobilappon aktiválható?
Vegyesen tárazol, AP lőszerhez meg eddig életemben 1x volt szerencsém hatásbemutatóm mivel darabja (kis túlzással nyugi) annyi mintha foganként lőnél ki egy műfogsort.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 751
80 144
113
Galil mióta rakaszos?

Tárat nem kell cserélni vagy mi a bübánat?Ezen kívül nincs Galilunk és nem is volt.Földi úr PKM-et akart átkaliberezni az meg rakaszos.Ne keverj ide mindent csak azért mert tarthatatlanná vált a butaság ami mellett ágaskodsz.

Fényjelző lőszert sokféle módon lehet tárazni,a parancsnoknál általában van egy-két tár(30-as nem huszas)ami csak fényjelző.De még egyszer leírom kisebb az átütése és pontatlanabb azaz csak arra nem jó amire használni akarod mert nem is arra van kitalálva!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Vegyesen van tarazva. Raj pk nak van elvileg 20 as tar csupa fenyjelzovel tarazva. /az en volt rpk m rendszeresen hasznalta is de mas pk nal nem lattam meg... /mondjuk olyan loveszetet se lattam masik rajnal hogy a pk kijeloli vele a celt a raj szamara./mi is csak bakonyba csinaltuk de ott egyzer majdnem egesz nap./bocsanat egyszer az elso szazadosom is ccsinalta velunk./20 as tarral./
Vegyesen tárazod a fényjelzőt,de nem minden tárba.Gőzöm sincs ma hogy tanitják,de anno egy tárban minden 3. lőszer fényjelzős.Ap lőszer akkoriban a B32,szintén egy külön tárban.A többi meg sima acélmagvassal tárazva.Elvileg,mert gyakorlatilag csak acélmagvast kaptunk.RTsként mondjuk nem is volt rájuk különösebb szükségünk.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 024
123 932
113
Vegyesen tárazod a fényjelzőt,de nem minden tárba.Gőzöm sincs ma hogy tanitják,de anno egy tárban minden 3. lőszer fényjelzős.Ap lőszer akkoriban a B32,szintén egy külön tárban.A többi meg sima acélmagvassal tárazva.Elvileg,mert gyakorlatilag csak acélmagvast kaptunk.RTsként mondjuk nem is volt rájuk különösebb szükségünk.
Szerintem már említettem a sorkatonai szolgálatról való nosztalgiázás relevanciáját párszor.
 
  • Tetszik
Reactions: therob and dudi

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 889
35 360
113
Ugy tarazod ahogy neked jo en ugy szoktam hogy a masodik legyen a vegen egymas utan ketto majd az utolso 3sima. Kozte vegesen de minden tarba ugyan ugy. /a vegen azert szoktam duplat rakni hogy tudjam hogy mindjar vege. Pkm nel 19-20 at /21 /ediket szoktam /25 os hevedernel./ 50 esnel a 44-45 /46/ hogy tudjam hogy a vegen veressek e vagy sem hogy essen a heveder.... /meg neha kozepe utan is szoktam jelolest rakni duplat de akkor a vegere 3 ast.mindenkepp/

Nallunk a rajpk 20ast hasznalt erre a celra hogy veletlenul se keverje ossze... /egyebkent ngyon vaganyan nezett ki az ak 20 as tarral./
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 088
16 388
113
Wolframmagvas lőszerben semmi új nincs, világháborúban még a németek is osztogattak gyalogságnak 8x57-ből 5 ilyen darabot könnyű páncélozott célok ellen. Aztán persze abbahagyták. Az egy dolog hogy drága, de nem is terem meg mindenhol, kellett a szerszámgépeknek is, ugyhogy inkabb nem az ellenségre lövöldöztek el.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Tárat nem kell cserélni vagy mi a bübánat?Ezen kívül nincs Galilunk és nem is volt.Földi úr PKM-et akart átkaliberezni az meg rakaszos.Ne keverj ide mindent csak azért mert tarthatatlanná vált a butaság ami mellett ágaskodsz.

Fényjelző lőszert sokféle módon lehet tárazni,a parancsnoknál általában van egy-két tár(30-as nem huszas)ami csak fényjelző.De még egyszer leírom kisebb az átütése és pontatlanabb azaz csak arra nem jó amire használni akarod mert nem is arra van kitalálva!
Te kevered már azt is,hogy mibe kötöttél bele.Mert az volt a bánatod,hogy Földi hülye,hogy a karabélyt 308Galillal gondolta kiváltani.Fényjelzős lőszert meg Szittya emlegette,hogy a turbánosok afgánban előszeretettel használják.PKM teljesen mellékesen,lőszeregységesités okán merült csak fel.Szóval akkor most mi a bánatod?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 024
123 932
113
Te kevered már azt is,hogy mibe kötöttél bele.Mert az volt a bánatod,hogy Földi hülye,hogy a karabélyt 308Galillal gondolta kiváltani.Fényjelzős lőszert meg Szittya emlegette,hogy a turbánosok afgánban előszeretettel használják.PKM teljesen mellékesen,lőszeregységesités okán merült csak fel.Szóval akkor most mi a bánatod?
Szittya nem a fényjelzöst mondta hanem a gyújtót. Még mindig nem ugyan az a kettő.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 751
80 144
113
Te kevered már azt is,hogy mibe kötöttél bele.Mert az volt a bánatod,hogy Földi hülye,hogy a karabélyt 308Galillal gondolta kiváltani.Fényjelzős lőszert meg Szittya emlegette,hogy a turbánosok afgánban előszeretettel használják.PKM teljesen mellékesen,lőszeregységesités okán merült csak fel.Szóval akkor most mi a bánatod?

Arra is leírtam,hogy hülyeség,hogy cseréljük le .308-as Galilra az AK-t meg arra is leírtam,hogy hülyeség,hogy csak a nagyobb átütőerő miatt cseréljük le a PKM kaliberét(miután hülyeség az AK Galil csere hülyeség a PKM-et is átlőszerezni az egységes lőszer miatt).
Nem akarlak elkeseríteni de konstansan mindenre azt írtam,hogy hülyeség amit erőlködsz a .308-as lőszerrel mert minden hülyeség.

Gyujtót mondott nem fényjelzőt..
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 069
18 795
113
Gőzöm sincs ma hogy tanitják,de anno egy tárban minden 3. lőszer fényjelzős.Ap lőszer akkoriban a B32,szintén egy külön tárban.A többi meg sima acélmagvassal tárazva.

Éjszakai lövészeten használtunk régen leginkább fényjelzős lőszert, nyomjelzőnek. Lehetett tárazni vegyesen, de én, mint rpk, "protekcióm" volt. Élvezkedtem hogy több tár nyomjelzőset is beraktam, a tártáskába. Szakasz éles lövészeteken, nem osztották a lőszert, mint egyéni lövészeten, alap lőgyakorlatnál. Itt memgkaptuk rajonként a "konzerveket" nem tudom már mennyit egy raj, de sokat. Magunk bontottuk a pléhdobozokat és osztottuk el a lőszert. Mindenkinél volt bőven. Helikopter célre nagyon látványos volt, amikor egy szakasz, minden fegyveréből tüzet nyitott rá, pláne éjjel, többségében nyomjelzőssel. :) Tüzijátéknak is elment volna. :)