[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 751
80 144
113
Wolframmagvas lőszerben semmi új nincs, világháborúban még a németek is osztogattak gyalogságnak 8x57-ből 5 ilyen darabot könnyű páncélozott célok ellen. Aztán persze abbahagyták. Az egy dolog hogy drága, de nem is terem meg mindenhol, kellett a szerszámgépeknek is, ugyhogy inkabb nem az ellenségre lövöldöztek el.

Nem baj, van aki ért hozzá és nem hülyeség!No nem a németek meg az egész világ akinek ez amúgy az eszébe sem jutott mert ők nyilvánvalóan nem értenek hozzá!!!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Szittya nem a fényjelzöst mondta hanem a gyújtót. Még mindig nem ugyan az a kettő.
De ez Földi Galil308 koncepciója szempontjábol lényegtelen.Gyújtó löszer ugyanúgy csak mellékessen került ide,mint a PKM átinstallálás.Földi meg úgy gondolta,hogy minden lövész kap egy tár ap lőszert,amit csak kiemelt célontokra használ,mert drága.Sima nyuszira,meg lefogásra használja a derék harcos az occsóbbat.Ennyi a történet,lehet belekötni
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 024
123 932
113
De ez Földi Galil308 koncepciója szempontjábol lényegtelen.Gyújtó löszer ugyanúgy csak mellékessen került ide,mint a PKM átinstallálás.Földi meg úgy gondolta,hogy minden lövész kap egy tár ap lőszert,amit csak kiemelt célontokra használ,mert drága.Sima nyuszira,meg lefogásra használja a derék harcos az occsóbbat.Ennyi a történet,lehet belekötni
Az a baj, hogy az ő generációja sosem vett részt tűzharcban, nagyon kellett a missziós tapasztalat, hogy agyban helyrejöjjön a Honvédség. (a folyamat azóta is tart)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 751
80 144
113
Ami pedig a magyar fegyvertervezők elmúlt 60 évét illeti nyugodtan kijelenthetjük,hogy amihez hozzányúltak az szarrá vált.Ilyen örökbecsű ótvar fosok hagyták el a kezüket mint a Gepárd család,KGP-9,P9RC és az AMP-69, de a legnagyobb csoda az,hogy az amúgy kiváló AKM-ből képesek voltak egy rakat szar fegyvert készíteni AMD-65 néven.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Éjszakai lövészeten használtunk régen leginkább fényjelzős lőszert, nyomjelzőnek. Lehetett tárazni vegyesen, de én, mint rpk, "protekcióm" volt. Élvezkedtem hogy több tár nyomjelzőset is beraktam, a tártáskába. Szakasz éles lövészeteken, nem osztották a lőszert, mint egyéni lövészeten, alap lőgyakorlatnál. Itt memgkaptuk rajonként a "konzerveket" nem tudom már mennyit egy raj, de sokat. Magunk bontottuk a pléhdobozokat és osztottuk el a lőszert. Mindenkinél volt bőven. Helikopter célre nagyon látványos volt, amikor egy szakasz, minden fegyveréből tüzet nyitott rá, pláne éjjel, többségében nyomjelzőssel. :) Tüzijátéknak is elment volna. :)
RT században szolgáltam.Mi csak akkor katunk teljes javadalmazás lőszert,mikor levezényeltek minket a Dráva partjára.Akkor is csak a sima acélmagvast.Túlparton viszont volt bőven.Megfestették velük rendesen az eget,és egymást.Szép látvány,kivéve amikor feléd megy.Úgy már nem olyan élvezetes.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Vegyesen tárazod a fényjelzőt,de nem minden tárba.Gőzöm sincs ma hogy tanitják,de anno egy tárban minden 3. lőszer fényjelzős.Ap lőszer akkoriban a B32,szintén egy külön tárban.A többi meg sima acélmagvassal tárazva.Elvileg,mert gyakorlatilag csak acélmagvast kaptunk.RTsként mondjuk nem is volt rájuk különösebb szükségünk.

Utolsó három, és tudod, hogy a tár végén jársz.;)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 751
80 144
113
De ez Földi Galil308 koncepciója szempontjábol lényegtelen.Gyújtó löszer ugyanúgy csak mellékessen került ide,mint a PKM átinstallálás.Földi meg úgy gondolta,hogy minden lövész kap egy tár ap lőszert,amit csak kiemelt célontokra használ,mert drága.Sima nyuszira,meg lefogásra használja a derék harcos az occsóbbat.Ennyi a történet,lehet belekötni

Földinek a harcról való elképzelése az a Néphadsereg gyakorlatain alapult amik nem voltak mások mint jól begyakorolt színdarabok amit előadtak a fejeseknek.Nem viccelek hetekig gyakoroltatták az állománnyal a mozzanatot amit a fejesek megnéztek.Mire eljött a premier minden katona tudta mi mikor és hogyan fog következni.Gyakorlatilag egy marha nagy színház volt az egész,a lényeg pedig nem az életszerűség hanem a tökéletes végrehajtas volt.Ezt nevezik kötött lefolyású gyakorlatnak...Ezzel szemben áll a szabad lefolyású gyakorlat ahol nem színház van, épp csak az ilyenek még ma is ritkák mint a fehér holló.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 222
113
Vegyesen tárazod a fényjelzőt,de nem minden tárba.Gőzöm sincs ma hogy tanitják,de anno egy tárban minden 3. lőszer fényjelzős.Ap lőszer akkoriban a B32,szintén egy külön tárban.A többi meg sima acélmagvassal tárazva.Elvileg,mert gyakorlatilag csak acélmagvast kaptunk.RTsként mondjuk nem is volt rájuk különösebb szükségünk.


Szerintem ki, hogy táraz tök elgondolás kérdése.
Én volframmagvas lőszert csak raktárban láttam, akkor is csak pár ládányit.
Fényjelzőst táranként 5dbt raktam. Ha volt.
14-15. és az utolsó 3. Így tudtam mikor vagyok a tár felénél, és mikor a végén.

Egyszer talán a kaliberben olvastam egy amcsi tengerészgyalogost akinél vagy 4 fajta lőszer volt az m16hoz. Mindegyik különböző zsebben, hogy ne keverje. Bár szerintem nagy értelme nem volt ahogy leírta. De ha neki ez volt a hepje és így megabiztosabban ment ki terepre ő tudja.

Ja és nem véletlen használnak a világ nagy részén gépkarabélyt(nekem az nem gk ami puska lőszert lő pl:scar heavy). Nem mindíg és mindenre jó. Mint ahogy egy géppisztoly vagy egy autómata puska vagy egy géppuska sem.
Ezzel az erővel lehetne a rajban 8 pkm.
Szerintem is butuska gondolat volt ez a Földitől.
Soha az életben nem lessz olyan lőszer,fegyver ami minden szituációban tökéletes. De még a gépkarabély a leg optimálisabb.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Ami pedig a magyar fegyvertervezők elmúlt 60 évét illeti nyugodtan kijelenthetjük,hogy amihez hozzányúltak az szarrá vált.Ilyen örökbecsű ótvar fosok hagyták el a kezüket mint a Gepárd család,KGP-9,P9RC és az AMP-69, de a legnagyobb csoda az,hogy az amúgy kiváló AKM-ből képesek voltak egy rakat szar fegyvert készíteni AMD-65 néven.
P9Rhez volt szerencsém,de polgári életben.Nem rossz az,csak nehéz.PAt jobbkedveltem,mert könnyű.AMPvel karabélyként lőttem,nekem nem tetszett az a rugós válltámasz.AMD nem egy csúcsfegyver,de egy sorozott seregnek nagyon is megfelelt.Az átlag sorkatonának úgysem volt megfelelő képzetsége még az AMD lehetőségeinek kihasználására sem.308Galil meg szerintem is bőven sok lett volna nekik.De ezt már irtam.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 024
123 932
113
P9Rhez volt szerencsém,de polgári életben.Nem rossz az,csak nehéz.PAt jobbkedveltem,mert könnyű.AMPvel karabélyként lőttem,nekem nem tetszett az a rugós válltámasz.AMD nem egy csúcsfegyver,de egy sorozott seregnek nagyon is megfelelt.Az átlag sorkatonának úgysem volt megfelelő képzetsége még az AMD lehetőségeinek kihasználására sem.308Galil meg szerintem is bőven sok lett volna nekik.De ezt már irtam.
De mi a halál faszának szereled fel AMD-vel a teljes haderődet amikor nem arra való és ott a kurva AKM is. A faszság netovábbja. az előre álló válltámasz meg a lófasz vége.... A tártáskának a kitalálóját pedig a szíjával összekötve kellett volna beledobni a dunába amikor lerajzolta az elsőt...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 024
123 932
113
Na mindegy, AMD-vel felszerelni a teljes haderőt orbitális hiba volt. Főleg, hogy ott volt az AMD-63 is amit éppen a lövészeknek szántak, normál csőhosszal és válltámasszal.

amda.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
De mi a halál faszának szereled fel AMD-vel a teljes haderődet amikor nem arra való és ott a kurva AKM is. A faszság netovábbja. az előre álló válltámasz meg a lófasz vége.... A tártáskának a kitalálóját pedig a szíjával összekötve kellett volna beledobni a dunába amikor lerajzolta az elsőt...
Mert az volt a legolcsóbb.Az volt a tervezőknek az utasitás,hogy a lehető legolcsóbban gyártható legyen.Ennyi.Nekem a tártáskábol a gyöngyvászön változat jutott-hát éppenolyan szar volt mint a műbör.Egyébbként egy korai ruszki dizájn.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 024
123 932
113
Na mindegy, AMD-vel felszerelni a teljes haderőt orbitális hiba volt. Főleg, hogy ott volt az AMD-63 is amit éppen a lövészeknek szántak, normál csőhosszal és válltámasszal.

amda.jpg

A D hosszabb a lángrejtővel mint a teljes csőhosszú verzió, ez nagy kezdősebesség vesztéshez és gázvesztéshez vezetett, ezáltal a fegyver pontatlanabb, az elakadásra jobban hajlamos, és kisebb a hatásos lőtávolsága.
A válltámasz kialakítsa katasztrófa. Pedig volt sokkal értelmesebb lehetőség is, nem is értem, hogy gondolták, hogy 1 pontban megfogadott drót az majd jó lesz...
Az meg, hogy miért AK-63D lett, a sima AMMSZ helyett megint a hülyeség magasiskolája. A modernizációs programok százszor egyszerűbben működtek volna, ha nincs az az elbaszott kihajtható válltámasz.
aks74.jpg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 024
123 932
113
Mert az volt a legolcsóbb.Az volt a tervezőknek az utasitás,hogy a lehető legolcsóbban gyártható legyen.Ennyi.Nekem a tártáskábol a gyöngyvászön változat jutott-hát éppenolyan szar volt mint a műbör.Egyébbként egy korai ruszki dizájn.
Az oroszban oldalra fektetve vannak a tárak és százszor jobban sikerült dizájn. A miénk volt az egész VSZ legelbaszott személyi felszerelése és a leggyengébben muzsikáló kalasnyikovja.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 889
35 360
113
A D hosszabb a lángrejtővel mint a teljes csőhosszú verzió, ez nagy kezdősebesség vesztéshez és gázvesztéshez vezetett, ezáltal a fegyver pontatlanabb, az elakadásra jobban hajlamos, és kisebb a hatásos lőtávolsága.
A válltámasz kialakítsa katasztrófa. Pedig volt sokkal értelmesebb lehetőség is, nem is értem, hogy gondolták, hogy 1 pontban megfogadott drót az majd jó lesz...
Az meg, hogy miért AK-63D lett, a sima AMMSZ helyett megint a hülyeség magasiskolája. A modernizációs programok százszor egyszerűbben működtek volna, ha nincs az az elbaszott kihajtható válltámasz.
aks74.jpg
Az also kepen van az ammsz? /csakmert a diszelgos videoban meg anyagban egyfolytaba soroltak de lovesunk nem volt rolla hogy melyik is az./ :)
 
K

kamm

Guest
Na mindegy, AMD-vel felszerelni a teljes haderőt orbitális hiba volt. Főleg, hogy ott volt az AMD-63 is amit éppen a lövészeknek szántak, normál csőhosszal és válltámasszal.

amda.jpg

Szentigaz, szamomra az AMMSz hibatlan volt, sosem ertettem, hogy rajtunk kivul miert nem az lett mindenhol rendszeresitve, normal honvedsegi egysegeknel is.