[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Marmint ez az AMMSz, am it en is hasznaltam (normal csohossz, alulra zarodo femkeret-valltamasz, vilagosabb also-felso faagy):
AMMSz.jpg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 184
125 014
113
Marmint ez az AMMSz, am it en is hasznaltam (normal csohossz, alulra zarodo femkeret-valltamasz, vilagosabb also-felso faagy):
AMMSz.jpg
AK-63D, fatusás verziója az AK-63F . Az AMMSZ jelentése: Automata Kalasnyikov Modernizált Magyarosított és az összes magyar AK neve lett ami megkapta a hagyományos csőhosszt, de már nem a régi forgácsolt acéltömbből (AK-47, itthon AK-55 néven futott), hanem sajtolt lemez tokkal készült.

Az AMM a fatusás az AMMSz a behatjható válltámaszos.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 953
35 601
113
Szksz szeru ismetlokarabelynak szerinted lenne helye manapsag tavcsoves puska helyett? /mellett /d-f et oktattak belenk is sikerult sulykolni mondjuk tok logikus is./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 953
35 601
113
Igy mar vilagos a felsorolasnal akkor az"ak63f, ak 63 d vagy ammsz tipusu gepkarabellyal vegrehajtott...bla bla bla". A megnevezesre vagy :)
 
K

kamm

Guest
Na az a nehéz dög az AK-55 :D Az AMM a 63F, az AMMSz pedig a a 63D.

Igen, az AMMSz az a 63D, azt utolag (ugy 20-25 evvel kesobb :D) en is beazonositottam, a fatusassal nem tudom, hogy talalkoztam-e anno... persze lehet, hogy az volt a "nehez dog" bevonulas utan, nem is az AK-55, ki tudja mar. :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 953
35 601
113
A regi hataror ak k 47 esek voltak /azthiszem az 55 annak a magyar gyartasu valtozata./ a 47 es tenyleg nehez a 63 d hez kepest az f et nem mondhatnam nehezebbnek a d hez kepest /biztos nehezebb mar csak az adatai alapjan is de nem annyira kierezheto./vagy nemtudom pkm hez szoktam nekem d es az f is konnyu volt ...alapkiken meg nem volt tapasztalatom hogy megiteljem/
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Na mindegy, AMD-vel felszerelni a teljes haderőt orbitális hiba volt. Főleg, hogy ott volt az AMD-63 is amit éppen a lövészeknek szántak, normál csőhosszal és válltámasszal.

amda.jpg
Felső egy AKM-63,aminek az eredeti műanyag markolatait és tusát már fára cserélték.
Alsó AMD is ugyanigy járt,de a csöve alapján ez nem egy szabvány honvédségi model.Annak röktön az irányzékbaknál volt a csőszájfék.
A hirhedett tártáska meg egy 50es évekbeli orosz model.Eredetileg gyöngyvászon,késöbb műbőr.Oroszok gyorsan elhagyták,de nálunk ugylátszik része lett a nemzeti örökségnek.Vagy inkább ökörségnek.
Földi egyébként a tártáskát és az AMDt is rohadtul utálta.
Szerintem van értelme egy SCAR-H jellegű fegyvernek,de csak jolképzett,gyakorlott hivatásos katona kezébe.Sorállománynak nem való.
Különben érdemes elolvasni Földi hh-s lőszertörténettel foglalkozó irását,ha fellelitek valahol.Annyiféle lőszert és lövedéket fejlesztettek ki,hogy Dunát lehetne velük rekeszteni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 184
125 014
113
Felső egy AKM-63,aminek az eredeti műanyag markolatait és tusát már fára cserélték.
Alsó AMD is ugyanigy járt,de a csöve alapján ez nem egy szabvány honvédségi model.Annak röktön az irányzékbaknál volt a csőszájfék.
A hirhedett tártáska meg egy 50es évekbeli orosz model.Eredetileg gyöngyvászon,késöbb műbőr.Oroszok gyorsan elhagyták,de nálunk ugylátszik része lett a nemzeti örökségnek.Vagy inkább ökörségnek.
Földi egyébként a tártáskát és az AMDt is rohadtul utálta.
Szerintem van értelme egy SCAR-H jellegű fegyvernek,de csak jolképzett,gyakorlott hivatásos katona kezébe.Sorállománynak nem való.
Különben érdemes elolvasni Földi hh-s lőszertörténettel foglalkozó irását,ha fellelitek valahol.Annyiféle lőszert és lövedéket fejlesztettek ki,hogy Dunát lehetne velük rekeszteni.
A fa volt először, de kis mennyiségben, aztán jöttek az olasz bútorműanyagok a szép kék, és a 80-as években a fekete.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 234
4 818
113
De ez Földi Galil308 koncepciója szempontjábol lényegtelen.Gyújtó löszer ugyanúgy csak mellékessen került ide,mint a PKM átinstallálás.Földi meg úgy gondolta,hogy minden lövész kap egy tár ap lőszert,amit csak kiemelt célontokra használ,mert drága.Sima nyuszira,meg lefogásra használja a derék harcos az occsóbbat.Ennyi a történet,lehet belekötni
Akkor belekötök. Azt mantrázod itt már napok óta hogy ez a Földi professzor mekkora zseni, mert kinyomta a spanyol viaszt és kitalálta hogy a lövész katonánál legyen egy tár wolfram magvas löszer, ha esetleg védőmellényre kell vele lőni. Azt az egyet áruld már el nekem hogy honnan tudta volna a szerencsétlen baka hogy 200 méteren lévő célján van e mellény vagy nincs?? Van a sima nyuszi meg a páncélnyuszi??? Rálő a simával, elborul, feláll, majd tárcsere és rálő a wolframmal is??? Totál életszerűtlen az egész amit írsz, de nem engedsz belőle.... és igen az egész 308 as agymenés is baromság, a már korábban részletezettek miatt.... ha még egy évig folytatod akkor is az marad. Pont.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Hűha...

A 7.62x54R és a 7.62x51 NATO (.308 Win) nagyon-nagyon hasonló teljesítményű lőszerek. Amire az egyik jó, arra a másik is. Amire az egyik már nem jó, arra a másik sem.

A 7.62x39-nek semmivel nem jobb az áthatoló képessége a védőmellényeken, mint az 5.56x45-ösnek (természetesen almát az almával, tehát pl acélmagvast az acélmagvassal, stb.)

Ami pedig a magyar fegyvertervezők elmúlt 60 évét illeti nyugodtan kijelenthetjük,hogy amihez hozzányúltak az szarrá vált.Ilyen örökbecsű ótvar fosok hagyták el a kezüket mint a Gepárd család,KGP-9,P9RC és az AMP-69, de a legnagyobb csoda az,hogy az amúgy kiváló AKM-ből képesek voltak egy rakat szar fegyvert készíteni AMD-65 néven.

A többivel képben vagyok és egyet is értek, de a Gepárdokkal mi a gond?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
  • Tetszik
Reactions: Ratamahata

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 184
125 014
113
Hűha...

A 7.62x54R és a 7.62x51 NATO (.308 Win) nagyon-nagyon hasonló teljesítményű lőszerek. Amire az egyik jó, arra a másik is. Amire az egyik már nem jó, arra a másik sem.

A 7.62x39-nek semmivel nem jobb az áthatoló képessége a védőmellényeken, mint az 5.56x45-ösnek (természetesen almát az almával, tehát pl acélmagvast az acélmagvassal, stb.)



A többivel képben vagyok és egyet is értek, de a Gepárdokkal mi a gond?
Szar a cső.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 111
81 188
113
Hűha...

A 7.62x54R és a 7.62x51 NATO (.308 Win) nagyon-nagyon hasonló teljesítményű lőszerek. Amire az egyik jó, arra a másik is. Amire az egyik már nem jó, arra a másik sem.

A 7.62x39-nek semmivel nem jobb az áthatoló képessége a védőmellényeken, mint az 5.56x45-ösnek (természetesen almát az almával, tehát pl acélmagvast az acélmagvassal, stb.)



A többivel képben vagyok és egyet is értek, de a Gepárdokkal mi a gond?

Minden,az egész úgy szar ahogy van.