[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 127
18 974
113
Földinek a harcról való elképzelése az a Néphadsereg gyakorlatain alapult amik nem voltak mások mint jól begyakorolt színdarabok amit előadtak a fejeseknek.Nem viccelek hetekig gyakoroltatták az állománnyal a mozzanatot amit a fejesek megnéztek.Mire eljött a premier minden katona tudta mi mikor és hogyan fog következni.Gyakorlatilag egy marha nagy színház volt az egész,a lényeg pedig nem az életszerűség hanem a tökéletes végrehajtas volt.Ezt nevezik kötött lefolyású gyakorlatnak...Ezzel szemben áll a szabad lefolyású gyakorlat ahol nem színház van, épp csak az ilyenek még ma is ritkák mint a fehér holló.

Konkrét támadási és védelmi manőverek voltak a nagy gyakorlatokon. Tény hogy a terep, a körülmények napokig ugyan azok voltak. Azonban ez komoly kiképzés is volt, mert itt lehetett gyakorolni nagyobb kötelékekben a harcászat minden elemét ,amit úgygondoltak, a szárazföldön megtörténhet. Igen, begyakoroltunk egy támadást, aztán jött a nyílvános nap, ami akkor a fejeseket, meg a tv- híradót jelentette. Ott minden flottul ment. Mint ma, amikor már a gyakorlat végén, sajtónap van. Gondolom ma is egy hétig megy a begyakorlás, hogy a meghívottak és a sajtó előtt minden szuper legyen a végrehajtás során. Ettől még megvan mindeny gyakorlatnak a maga tapasztalata és sok mindenre rávilágít, amit az íróasztal mellett nem lehet kitalálni.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 228
113
Hűha...

A 7.62x54R és a 7.62x51 NATO (.308 Win) nagyon-nagyon hasonló teljesítményű lőszerek. Amire az egyik jó, arra a másik is. Amire az egyik már nem jó, arra a másik sem.

A 7.62x39-nek semmivel nem jobb az áthatoló képessége a védőmellényeken, mint az 5.56x45-ösnek (természetesen almát az almával, tehát pl acélmagvast az acélmagvassal, stb.)



A többivel képben vagyok és egyet is értek, de a Gepárdokkal mi a gond?


Én az M1 el lőttem sokat.

Az a gondolat, hogy nem forgótolózáras hanem az egész elsütő szerkezetet kell kivenni, hogy újratölthesd nem tudom melyik okos találta ki. Szóval miért nem forgó tolózár?

A lövés folyamata.
Célzol.
Lőssz.
Kiveszed a markolatot ami az elsütő szerkezet.
Lerakod a földre.(sátorlapra)
Beteszel egy lőszert amit elötte odapakoltál a földre.
Visszateszed a markolatot az elsütő szerkezettel.
Újra célzol.(a csőszájfék,3 láb ellenére nagyon elmozdul a fegyver)

Életszerűtlen.
Ha romboló puska lassú a töltés, ha mesterlövész akkor folytatom.

Belőni nem lehet rendesen.(pontos de hogy)
Az optikája nem olyan mont mondjuk egy szvd optika. Azt ha belövöd (kb 6 lőszerrel ha jólmegy minden) 100ra 500ra és minden megadott távra tudsz vele lőni.

Itt azt modták azért van rajta ez a fajta(nem emlékszem márkára,tipusra)mert semmi más nem bírja a nagy rázkódást.
Ez mekkora faszság. Más 12.7 es fegyvereken mi van?

Ja és a belövés.
Felrakod az optikát(fegyverszobán le kell venni róla,magyar módi)
Lőssz 3mat százra.
Teszemazt pontos. Örülünk(ha nem elkezded állítani, megint 3 lövés)
200ra? Na elkezded tekerni. Mondjuk 2 klikk.
Lőssz 3mat. Kicsit fölé,aláment. Még 1 klikk ide oda.
Ez már 9 lövés.(12)
Nem folytatom. Ezt ha igazán pontos akarsz lenni minden távolságra el kell játszani. Ha ez mesterlövész puska.
Nem btr méretű célra hanem ember méretű célra gondolok.
40-50 kattanásokat kell tekergetned ha nagyobb távra lőssz.
Ráadásul ezt te számolod. Érzed a kezeddel. Csak meg ne zavarodj hol tartasz.

(Ha 1500m ig minden 100 m-re be akarod lőni 3 lövéssel/100 számolva 45 lövés jó esetben. Ijen nincs. Ha nem lövöd be mindenhova akkor meg ne nevezzük mesterlövésznek)

Volt fémlapocskánk körülbelüli klikk számokra. Szart sem ért.
Attol is függ a sinre hova teszed az optikát.
Mennyit lőttek a fegyverrel, csöve mennyire van szétkopva.

Egy igazi lőtéri puska. Akik tervezték nem gondoltak a valódi használhatóságra.

Igen ha belövöd pontos. 3 lábon áll. 12.7
Csőszájfék. 100 ról én is elverettem a centi vastag acélrudat. Na és. Gyorsan célt válltani, neadj isten ember méretű mozgó célra lőni nem lehet normálisan.

Láttam még a tervezők lőttek állva csípőböl,vállbol.

Mit célcott meg így letámasztás nélkül? Ezzel a baszottnehéz, hosszú fegyverrel.
Idiotizmus.

Ez az m1 re vonatkozik. A többit nem tudom.
De a legnagyobb számban ezek voltak rendszerben.

A legszomorúbb, hogy éveken át agyonsztárolták ezt a szart.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Akkor belekötök. Azt mantrázod itt már napok óta hogy ez a Földi professzor mekkora zseni, mert kinyomta a spanyol viaszt és kitalálta hogy a lövész katonánál legyen egy tár wolfram magvas löszer, ha esetleg védőmellényre kell vele lőni. Azt az egyet áruld már el nekem hogy honnan tudta volna a szerencsétlen baka hogy 200 méteren lévő célján van e mellény vagy nincs?? Van a sima nyuszi meg a páncélnyuszi??? Rálő a simával, elborul, feláll, majd tárcsere és rálő a wolframmal is??? Totál életszerűtlen az egész amit írsz, de nem engedsz belőle.... és igen az egész 308 as agymenés is baromság, a már korábban részletezettek miatt.... ha még egy évig folytatod akkor is az marad. Pont.
Nyugodtan.Külónben nem gondolom,hogy egy sorozott haderőnek,főleg az akkori MHnak,jó lépés lett volna a 308Galil.Többször leirtam már ezt az este.De azthiszem pont Te irtad,hogy miért jönnek vissza a BR fegyverek.De nem kizárólagos,hanem kiegészitő jelleggel.
Egy szóval sem irtam,hogy egyetértek vele,sem azt,hogy istenitem.Csak arra irtam Földi akkori javallatát,hogy már 25+ éve a level IV kategóriájú mellények elterjedésére számitottak,sőt,volt ilyen magyar fejlesztés is.
De azt is leirtam,hogy Földi is tisztában volt a javallata árnyoldalaival.Amortizátoros válltámaszt gondolt rá,az AMP váltámasz mintájára.Erre irtam,hogy volt szerencsém lőni AMPvel,nekem nem tetszett az a rugózó támasz.Meg vöröspontos irányzékot,cső alatti gránátvetőt,puskagránát képességet,LT gránátvető rendszer felélesztését is javalta hozzá.(teljes elképzelt LT rendszer nem csak a fegyverre csatolható vetőböl ált,elképzeltek egy LRIhez hasonló vettő és egy "sorozatvető" jellegű eszközt is a rendszer keretében)
Saját véleményem,hogy az általa elképzelt fegyver átlagos sorkatonának nehéz és sok.Nagyon jol képzett,megfelelő kvalitásokkal rendelkező profi katona tudta volna csak hatékonyan kezelni.(meg hamár fejleszteni akarta volt,képzelhetett volna rá egy zárakasztót is)
Saját maga is csak ideglenes megoldásnak szánta,amig elkészülnek az akkoriban prognosztozált hüvelynélküli,meg folyékony hajtóanyagú fegyverek.Na,azok azóta sincsennek sehol.
Kiemelt célpontok a tisztek,rádiós,kollektiv fegyverek kezelői,stb.
80as években az afgánok használtak 7,92x57 régi Mauser puskákat ap lőszerrel a szovjet BTR gépjárművezetők és irányzók kilövésére.Amik direkt gyártottak nekik ap lőszert hozzá,amivel 300méterről ki tudták lőni a sofört a páncél mögött.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 953
35 601
113
SzKSz-szerűnek semmi helye nincs már. Ha DMR-puskát akarsz és a Dragunov nem szimpi, akkor pl. ott a Bren 2 BR (amit szintén gyárthatunk akár itthon, ha akarjuk):

https://www.czub.cz/en/produkty/automaticke-zbrane/cz-bren-2-br.html
Nem azert mert nem szompi a dragunov /nagyon is az egyebkent./ a br el az a baj /nem mondom hogy rossz de allabb rajossz hogy nem fer bele a koncepvcioba mert automata puska./
hanem ha mar csere.
Szerintem.
Erdemes lenne elgondolkozni a kovetkezon.
/uj harcjarmuvel minden fele kepp a desszant szama magasabb lessz mint a jelenlegi. Tehat 1-2 + fo be fog ferni a rajba./

En a kovetkezore gondoltam tegnap. A rajok fo loszertipusa legyen a karabely loszer.
A felallas 2 golyoszoro /light machine guns./
4 karabelyos. Ebbol egy granatvetovel.
Egy panceltoro/raketahajtasu repeszrombolo/
Es egy fo nem dmr puskaval /hanem felautomata karbelyal hosszu csovel / ennek hatranya a kiebb hatasos lotav. Elonye viszont a raj tobbi tagjaval azonos loszer hasznalata.
+ a kezszem.

A puskaloszert a tamogatoknak hagynam pkm/nato sitott ha mar nato.../tehat uj gyartasu license meg megvan./kicsit modernizalva gyrilag.

Es ide johetne a br es es valami tavcsoves puska es valami mesterlovesz puska...

Egyebkent azt is lehetne hogy a tamogatok maradnak vsz loszer kiszerelesen. Tehat pkm /modernizalt./ dragunov /uj elyszakai iranyzekkal./ szep es br 39m el.

A kaliber fajtaja lenyegtelen ez esetben most hogy nato vsz. A lenyeg hogy a raj egyeni lofegyverkent egyontetuen karabely mig a tamogatok egyontetuen puska loszert hasznaljanak.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 953
35 601
113
Én az M1 el lőttem sokat.

Az a gondolat, hogy nem forgótolózáras hanem az egész elsütő szerkezetet kell kivenni, hogy újratölthesd nem tudom melyik okos találta ki. Szóval miért nem forgó tolózár?

A lövés folyamata.
Célzol.
Lőssz.
Kiveszed a markolatot ami az elsütő szerkezet.
Lerakod a földre.(sátorlapra)
Beteszel egy lőszert amit elötte odapakoltál a földre.
Visszateszed a markolatot az elsütő szerkezettel.
Újra célzol.(a csőszájfék,3 láb ellenére nagyon elmozdul a fegyver)

Életszerűtlen.
Ha romboló puska lassú a töltés, ha mesterlövész akkor folytatom.

Belőni nem lehet rendesen.(pontos de hogy)
Az optikája nem olyan mont mondjuk egy szvd optika. Azt ha belövöd (kb 6 lőszerrel ha jólmegy minden) 100ra 500ra és minden megadott távra tudsz vele lőni.

Itt azt modták azért van rajta ez a fajta(nem emlékszem márkára,tipusra)mert semmi más nem bírja a nagy rázkódást.
Ez mekkora faszság. Más 12.7 es fegyvereken mi van?

Ja és a belövés.
Felrakod az optikát(fegyverszobán le kell venni róla,magyar módi)
Lőssz 3mat százra.
Teszemazt pontos. Örülünk(ha nem elkezded állítani, megint 3 lövés)
200ra? Na elkezded tekerni. Mondjuk 2 klikk.
Lőssz 3mat. Kicsit fölé,aláment. Még 1 klikk ide oda.
Ez már 9 lövés.(12)
Nem folytatom. Ezt ha igazán pontos akarsz lenni minden távolságra el kell játszani. Ha ez mesterlövész puska.
Nem btr méretű célra hanem ember méretű célra gondolok.
40-50 kattanásokat kell tekergetned ha nagyobb távra lőssz.
Ráadásul ezt te számolod. Érzed a kezeddel. Csak meg ne zavarodj hol tartasz.

(Ha 1500m ig minden 100 m-re be akarod lőni 3 lövéssel/100 számolva 45 lövés jó esetben. Ijen nincs. Ha nem lövöd be mindenhova akkor meg ne nevezzük mesterlövésznek)

Volt fémlapocskánk körülbelüli klikk számokra. Szart sem ért.
Attol is függ a sinre hova teszed az optikát.
Mennyit lőttek a fegyverrel, csöve mennyire van szétkopva.

Egy igazi lőtéri puska. Akik tervezték nem gondoltak a valódi használhatóságra.

Igen ha belövöd pontos. 3 lábon áll. 12.7
Csőszájfék. 100 ról én is elverettem a centi vastag acélrudat. Na és. Gyorsan célt válltani, neadj isten ember méretű mozgó célra lőni nem lehet normálisan.

Láttam még a tervezők lőttek állva csípőböl,vállbol.

Mit célcott meg így letámasztás nélkül? Ezzel a baszottnehéz, hosszú fegyverrel.
Idiotizmus.

Ez az m1 re vonatkozik. A többit nem tudom.
De a legnagyobb számban ezek voltak rendszerben.

A legszomorúbb, hogy éveken át agyonsztárolták ezt a szart.
Igen m1 van a csapatoknal nagy szamban es altalaban ez is van hasznalva. /legenysegi allomany lovetesere is aki meg beo szinten kapja az is altalaba m1 et hasznal mert ahogy irod is loterre tokeletes es lehet vele gongatni plane ha van ido mindenre es hat van ido mindenre :) ilyen alkalmakkor.

Van masik gepard tipus is rendszerben nagy szamban Mx ??? A muanyag dobozos nem tudom melyik pontosan soha nem volt kiveve a dobozabol..,/a tavcsovesek kaptak ra kikepzest de nem a helyorsegbe./ a legenyseg meg nem kapta meg... Allitolag ha helyzet lenne azok lennenek hasznalatba... Akinek feladata ert hozza akinek nem annak folosleges ertenie... Boven eleg ha a legenyseg akinek nem beoja az m1 et ismeri /ugyse nagyon fogja hasznalni.../ legalabbis ez a lenyeg. /nem sajat velemeny csak egy fegyverszobai kupaktanacs eredmenye /legalbbis ami atjott./ hogy igy van e vagy sem en megitelni nem tudom elhiszem/elhittem./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 953
35 601
113
A tavcsovesek allitolag felvehetnek ezt az m?? Et de nem teszik mert minden bizbaszt fel kellene hozza venniuk utasitas szerint es allitolag tele a muanyag lada bizbaszal...ok meg felelosseget nem vallalnak mert draga es egyszer allitolag valaki megutotte a bokajat a helyorsegbe miatta vagy valami ilyesmi. Azota felnek tolle mint a tuztol /nem tudom pontosan leirni mi volt a szitu meg ha szabadna se mert aki nekem meselte tavcsoves az se tudta pontosan mi is tortent csak azt hogy ha jot akar nem veszi fel :D /a zaszloalj torzs szokta azthiszem megjaratni neha de ez se biztos.../ott nallunk sok volt a lovoldozos a torzsbe./
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 899
5 305
113
Belőni nem lehet rendesen.(pontos de hogy)
Az optikája nem olyan mont mondjuk egy szvd optika. Azt ha belövöd (kb 6 lőszerrel ha jólmegy minden) 100ra 500ra és minden megadott távra tudsz vele lőni.

Itt azt modták azért van rajta ez a fajta(nem emlékszem márkára,tipusra)mert semmi más nem bírja a nagy rázkódást.
Ez mekkora faszság. Más 12.7 es fegyvereken mi van?

Ja és a belövés.
Felrakod az optikát(fegyverszobán le kell venni róla,magyar módi)

Oldható szerelékes? 6 lövés az sok belövéshez, normális fegyvert+távcsövet 3 ból is be lehet, ez a semmi nem bírja azért erős, polgári optikákban lehet venni amivel szöget beverhetsz és akkor sme mozdul el, és bírják az .50 es kalibert.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 953
35 601
113
Egyebkent az szvd t szeretik a legjobban. De annak is maceras a felvetele valamiert??? /talan az optika nemtudom sajnos vagy szerencsere egy hetig volt csak hogy tavcsoves kepzet kapok aztan kiderult hogy nem indul kepzes./ es igy pkm et kaptam amit lehet fura de jobban orultem /bar az elejen piszkosul ruheltem sima karabelyos lettem volna a szivem szerint az elejen aztan meg a karabely lett a gyerekjatek kispisztoly szamomra.../
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 953
35 601
113
Az eggyik poetista a masik zaszloaljbol azt mondogatta ha felveszed elveszted a fizetesed lesheted... :D aztan lehet kozben meg egy nagyon jo fegyver... Es lehet csak nallunk volt ez a felelem a fegyvertol... Mas helyorsegrol nyilatkozni nem tudok... Ez majdnem olyan mint a modernizalt pkm... Mi csapatprobaztuk azota is megvannak mashol meg mint kiderult igenyelni se mertek mert jujj... /hatarzar epito tanfolyamon derult ki.. /blfsz ok :) m valahanyas tekintetebe meg lehet mi voltunk a blfsz ok :) kitudja.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 228
113
Belőni nem lehet rendesen.(pontos de hogy)
Az optikája nem olyan mont mondjuk egy szvd optika. Azt ha belövöd (kb 6 lőszerrel ha jólmegy minden) 100ra 500ra és minden megadott távra tudsz vele lőni.

Itt azt modták azért van rajta ez a fajta(nem emlékszem márkára,tipusra)mert semmi más nem bírja a nagy rázkódást.
Ez mekkora faszság. Más 12.7 es fegyvereken mi van?

Ja és a belövés.
Felrakod az optikát(fegyverszobán le kell venni róla,magyar módi)

Oldható szerelékes? 6 lövés az sok belövéshez, normális fegyvert+távcsövet 3 ból is be lehet, ez a semmi nem bírja azért erős, polgári optikákban lehet venni amivel szöget beverhetsz és akkor sme mozdul el, és bírják az .50 es kalibert.

Azért írtam a 6 ot mert 3mat rálőssz.
Megnézed hová megy.
Állítasz az optikán.
Megint 3.
Ez 6.
Megjegyzem nagyobb távon ez nem fog menni 6 ból sem. Mivel először csak szószerint találgatsz mennyi kattanást állíts.

Ez az optika is bírta. Csak így nincs értelme a fegyvernek. Több óra belőni.

Tényleg csak arra való, hogy nagyot durran.
Látványos,hangos.

Ahogy írtam lőtéri puska. Bár arra sem nagy élmény.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 228
113
Egyebkent az szvd t szeretik a legjobban. De annak is maceras a felvetele valamiert??? /talan az optika nemtudom sajnos vagy szerencsere egy hetig volt csak hogy tavcsoves kepzet kapok aztan kiderult hogy nem indul kepzes./ es igy pkm et kaptam amit lehet fura de jobban orultem /bar az elejen piszkosul ruheltem sima karabelyos lettem volna a szivem szerint az elejen aztan meg a karabely lett a gyerekjatek kispisztoly szamomra.../


Én szerettem az szvdt. Egyszerű,megbízható, maga nemében szerintem jó de nem egy mai darab, valami modernebb dmr-puskát szívesen látnék helyette.

Felvétele csak abban volt "macera" hogy azt optika ugyanúgy páncélszekrényben volt. De az max + egy aláírás.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 111
81 188
113
Belőni nem lehet rendesen.(pontos de hogy)
Az optikája nem olyan mont mondjuk egy szvd optika. Azt ha belövöd (kb 6 lőszerrel ha jólmegy minden) 100ra 500ra és minden megadott távra tudsz vele lőni.

Itt azt modták azért van rajta ez a fajta(nem emlékszem márkára,tipusra)mert semmi más nem bírja a nagy rázkódást.
Ez mekkora faszság. Más 12.7 es fegyvereken mi van?

Ja és a belövés.
Felrakod az optikát(fegyverszobán le kell venni róla,magyar módi)

Oldható szerelékes? 6 lövés az sok belövéshez, normális fegyvert+távcsövet 3 ból is be lehet, ez a semmi nem bírja azért erős, polgári optikákban lehet venni amivel szöget beverhetsz és akkor sme mozdul el, és bírják az .50 es kalibert.

Attól függ hogy lősz be.A Honvédségben találati középpontokat néznek(3-5lövéses csoportok találati középpontját).Civilben divat az,hogy egyet lősz aztán ráállítasz aztán megint lősz és megint állítasz.Ez semmi másra nem jó mint spórolásra(ugye civilben magadnak veszed a lőszert ami nem olcsó).
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 228
113
Attól függ hogy lősz be.A Honvédségben találati középpontokat néznek(3-5lövéses csoportok találati középpontját).Civilben divat az,hogy egyet lősz aztán ráállítasz aztán megint lősz és megint állítasz.Ez semmi másra nem jó mint spórolásra(ugye civilben magadnak veszed a lőszert ami nem olcsó).


Mint ahogy írtad az 1 lövéses belövés tényleg csak spórolás szempontjából jó.
Egy vadász ismerősöm mondta ő 700ft/db áron vette a lőszert. Mondjuk lapua márkájú volt. Ez vagy 10 éve volt.

Egy kérdés. Van már esetleg rendszeresítve valami normálisabb lőszer a távcsövesekhez? Bármilyen kaliberben.
Esetleg csak a kmznél, vagy ott sem?
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Nem azert mert nem szompi a dragunov /nagyon is az egyebkent./ a br el az a baj /nem mondom hogy rossz de allabb rajossz hogy nem fer bele a koncepvcioba mert automata puska./

Szerintem az egyetlen komoly hibája, a távcső és annak felfogatási megoldása. Univerzális AK betegség.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya
K

kamm

Guest
Nyugodtan.Külónben nem gondolom,hogy egy sorozott haderőnek,főleg az akkori MHnak,jó lépés lett volna a 308Galil.

Az utolso dolog, ami szoba johetett volna, az egy izraeli fegyver...

De azthiszem pont Te irtad,hogy miért jönnek vissza a BR fegyverek.De nem kizárólagos,hanem kiegészitő jelleggel.

Wut? Lecserelnek mindent, minden szervnel, Benko elmondta szamtalanszor.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 111
81 188
113
Mint ahogy írtad az 1 lövéses belövés tényleg csak spórolás szempontjából jó.
Egy vadász ismerősöm mondta ő 700ft/db áron vette a lőszert. Mondjuk lapua márkájú volt. Ez vagy 10 éve volt.

Egy kérdés. Van már esetleg rendszeresítve valami normálisabb lőszer a távcsövesekhez? Bármilyen kaliberben.
Esetleg csak a kmznél, vagy ott sem?

Igen van az M24-hez mwg az Mk13-hoz is.A Szép puskához is van de az nagyon szar.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 234
113
59423697_2262426640687719_6878043013877071872_o.jpg

59625503_2262426694021047_1685395272038875136_o.jpg

59087131_2262426744021042_4912568380390637568_o.jpg