[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 222
113
Ha a szolgálati pisztoly egy Glock lenne, könnyű volna ezt mondani.

Mennyi a különbség? Üresen 250g. Ne viccelj, hogy ezt nem bírja ki valaki. Az ne menjen rendőrnek.
Vagy semminek ne menjen. Ez ne legyen már probléma.
Én a seggem földhöz csapkodtam volna örömömben ha nem p9rc hanem ez van nálam.
 
  • Tetszik
Reactions: jOkA

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 031
123 974
113
Ha a szolgálati pisztoly egy Glock lenne, könnyű volna ezt mondani.
Hát nem egyszer volt rajta P9RC-több napon keresztül de egy értelmes tokkal nekem kényelmes volt. És nem zavart, hogy 1 kiló.

De egyébként a CZ P09 880 gramm, a P9RC pedig 1 kiló, szóval nem lehet nehezebb.
De egyébként nem értem miért nem a P10-lett megvéve.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 089
16 393
113
Ne nevettesd már ki magad!Aki nem bír el egy kb 1kg-s pisztolyt az lője fejbe magát de ne akarjon engem vagy másokat megvédeni mert nyilvánvalóan alkalmatlan rá!

Jó, akkor minden honvéd cipeljen egy PKM-et, mindenhová, a budira is, mert aki azt nem bírja el, az meg nyilvánvalóan katonának alkalmatlan. A Tour de Francon is csak acél, sőt ólommal tömött bicaj legyen, mert aki nem bírja, nem menjen profi biciklistának. Ez kb. ilyen szintű hozzáállás

A szolgálati pisztoly legyen könnyű, ha egy mód van rá, mert az idő 99,9%-ban ballasztnak van, egyébként pedig a használhatóságát nem befolyásolja semmi. Erre az alapigazságra a Világ okosabb felén már rég rájöttek.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 754
80 159
113
Jó, akkor minden honvéd cipeljen egy PKM-et, mindenhová, a budira is, mert aki azt nem bírja el, az meg nyilvánvalóan katonának alkalmatlan. A Tour de Francon is csak acél, sőt ólommal tömött bicaj legyen, mert aki nem bírja, nem menjen profi biciklistának. Ez kb. ilyen szintű hozzáállás

A szolgálati pisztoly legyen könnyű, ha egy mód van rá, mert az idő 99,9%-ban ballasztnak van, egyébként pedig a használhatóságát nem befolyásolja semmi. Erre az alapigazságra a Világ okosabb felén már rég rájöttek.

Ugye tudod,hogy nem egész 30 dekán rugózol?
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 754
80 159
113
A Glockot meg nem azért rendszeresítik szinte mindenhol mert könnyű,aki ezt hiszi az kb ennyit is ért hozzá!
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 222
113
Jó, akkor minden honvéd cipeljen egy PKM-et, mindenhová, a budira is, mert aki azt nem bírja el, az meg nyilvánvalóan katonának alkalmatlan. A Tour de Francon is csak acél, sőt ólommal tömött bicaj legyen, mert aki nem bírja, nem menjen profi biciklistának. Ez kb. ilyen szintű hozzáállás

A szolgálati pisztoly legyen könnyű, ha egy mód van rá, mert az idő 99,9%-ban ballasztnak van, egyébként pedig a használhatóságát nem befolyásolja semmi. Erre az alapigazságra a Világ okosabb felén már rég rájöttek.

Pár száz grammon rugózol.

A pkmet hogy sikerült bevonnod. Mi helyett karabély? Akkor sem pár száz garmm hanem kilók a különbség. A lőszerről nem is beszélve.

Mégegyszer üresen 250g körül van a különbség. A 17es meg a cz között.
Egy rendőrnek(akin nincs 30kg más cucc)ez ne legyen probléma.
Egyszerűen marhaság amit írsz.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
864
4 349
93
Szerintem kibirja mindenki azt az 1 kilót oldalt az övön, nem erről van szó. Mondjuk én még sírni nem hallottam senkit, hogy végre a régi szarok le lesznek cserélve. Néztem az új tokokat is, ha mindenki ugyanazt kapja, akkor végre az is normális lesz. Azt meg remélem, hogy tényleg a kompakt PO7 lesz a civil ruhásoknak adva, mert egy teljes méretű PO9-et nehéz póló vagy ing alá elrakni.

A CZ-kkel csak az a probléma, hogy részben azért rendszeresítették, mert külső kakasos és normál/revolverező lövést is lehet vele leadni, tehát nem lesz nehéz átképezni az állományt. Ehez képest, amivel lőttem, azon két lehetőség volt: Vagy kétoldali fesztelenítő kar, ami csak a kakast engedi vissza felhúzott állapotból nyugvó helyzetbe, vagy olyan kétoldali biztosító, ami csak felhúzott kakassal engedi a biztosítást. Ez nem együtt megy, adnak a dobozban cserealkatrészt és lehet cserélni, hogy melyik a felhasználónak a szimpatikus. Most nálunk mindenki a forgó biztosítóhoz van hozzászokva, ami biztosításkor fesztelenít.
Tehát ezen az alapon akár lehetett volna Glock is, mert úgyis képezni kell mindenkit.

Mondjuk nekünk azt is mondták ,hogy sok opció nem volt. Európában alig van olyan gyár, aminek a palettáján van gépkarabély,géppisztoly és normál, valamint kompakt pisztoly is. Olaszországban a Beretta, németeknél a HK, osztrákoknál a Steyr, svájciaknál a Sig, a CZ a cseheknél és kifújt nagyjából. Felteszem csak a CZ adta el a gyártást nekünk.

Mindenesetre óriási ugrás lesz minőség terén. Amióta 7 lőszert kell tárazni a PA-kba is, azóta sokkal több adogatási hiba van lőtéren, meg némelyik tárból az első lőszert alig lehet kivenni.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
864
4 349
93
A Glockot meg nem azért rendszeresítik szinte mindenhol mert könnyű,aki ezt hiszi az kb ennyit is ért hozzá!
A Glock lett volna a legjobb talán. Megbízható, igénytelen, és minden olcsó hozzá. Fillérekbe kerülnek a kiegészítők, ezerféle tok van hozzá olcsótól a drágáig.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 754
80 159
113
Szerintem kibirja mindenki azt az 1 kilót oldalt az övön, nem erről van szó. Mondjuk én még sírni nem hallottam senkit, hogy végre a régi szarok le lesznek cserélve. Néztem az új tokokat is, ha mindenki ugyanazt kapja, akkor végre az is normális lesz. Azt meg remélem, hogy tényleg a kompakt PO7 lesz a civil ruhásoknak adva, mert egy teljes méretű PO9-et nehéz póló vagy ing alá elrakni.

A CZ-kkel csak az a probléma, hogy részben azért rendszeresítették, mert külső kakasos és normál/revolverező lövést is lehet vele leadni, tehát nem lesz nehéz átképezni az állományt. Ehez képest, amivel lőttem, azon két lehetőség volt: Vagy kétoldali fesztelenítő kar, ami csak a kakast engedi vissza felhúzott állapotból nyugvó helyzetbe, vagy olyan kétoldali biztosító, ami csak felhúzott kakassal engedi a biztosítást. Ez nem együtt megy, adnak a dobozban cserealkatrészt és lehet cserélni, hogy melyik a felhasználónak a szimpatikus. Most nálunk mindenki a forgó biztosítóhoz van hozzászokva, ami biztosításkor fesztelenít.
Tehát ezen az alapon akár lehetett volna Glock is, mert úgyis képezni kell mindenkit.

Mondjuk nekünk azt is mondták ,hogy sok opció nem volt. Európában alig van olyan gyár, aminek a palettáján van gépkarabély,géppisztoly és normál, valamint kompakt pisztoly is. Olaszországban a Beretta, németeknél a HK, osztrákoknál a Steyr, svájciaknál a Sig, a CZ a cseheknél és kifújt nagyjából. Felteszem csak a CZ adta el a gyártást nekünk.

Mindenesetre óriási ugrás lesz minőség terén. Amióta 7 lőszert kell tárazni a PA-kba is, azóta sokkal több adogatási hiba van lőtéren, meg némelyik tárból az első lőszert alig lehet kivenni.

Alapvetően azon szemléleten kéne változtatni,hogy a forgó biztosító az hasznos.A forgobiztosító csak arra jó,hogy megöljön!Aki 2019-ben úgy akarj hordatni a szolgálati oldalfegyvert,hogy az nincs tűzkészen(aza csőretöltve és kibiztosítva)az alkalmatlan arrra,hogy ő mondja meg,hogyan kell fegyvert viselni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 031
123 974
113
A Glock lett volna a legjobb talán. Megbízható, igénytelen, és minden olcsó hozzá. Fillérekbe kerülnek a kiegészítők, ezerféle tok van hozzá olcsótól a drágáig.
Hát ha úgy is CZ ott a P10 glock klón. Tökéletes lett volna mindenkinek.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
864
4 349
93
[
Alapvetően azon szemléleten kéne változtatni,hogy a forgó biztosító az hasznos.A forgobiztosító csak arra jó,hogy megöljön!Aki 2019-ben úgy akarj hordatni a szolgálati oldalfegyvert,hogy az nincs tűzkészen(aza csőretöltve és kibiztosítva)az alkalmatlan arrra,hogy ő mondja meg,hogyan kell fegyvert viselni.
Nàlunk màr szerencsére ugy gyakoroltatjàk lövèszeten, hogy kibiztositva kell hordani, a biztositot meg csak fesztelenitésre hasznàlni ha èles helyzetben lövés utàn el kell rakni a fegyvert. Ezzel együtt 2019ben màr manuàlis biztositonak nem lenne szabad pisztolyon lennie.Kivève az elsütöbillentyüben, mert az jo ötlet.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 222
113
A Glock lett volna a legjobb talán. Megbízható, igénytelen, és minden olcsó hozzá. Fillérekbe kerülnek a kiegészítők, ezerféle tok van hozzá olcsótól a drágáig.


Szerintem ez már csak gazdasági kérdés volt.
Meg így megoldják 1 gyárban.
Bár a 17es már rendszerben volt. Így az is logikus lett volna. No meg jó pisztoly is.

Bár én szerintem a cz is jó választás.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Ne nevettesd már ki magad!Aki nem bír el egy kb 1kg-s pisztolyt az lője fejbe magát de ne akarjon engem vagy másokat megvédeni mert nyilvánvalóan alkalmatlan rá!
A "könnyű" pisztolyokkal kapcsolatban csak annyit, hogy napjainkban is gyártanak ilyeneket, főleg magasrangú tisztek számára.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 884
5 222
113
Mas a szempont egy nyilt viselesu szolgalati fegyver es egy rejtetten viselt (civilek, nyomozók, egyeb szolgalatok stb.) eseten. A PA 63 loszere gyenge 9x18 Makarov, ennek ma mar katonai vonalon nincs helye.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Mas a szempont egy nyilt viselesu szolgalati fegyver es egy rejtetten viselt (civilek, nyomozók, egyeb szolgalatok stb.) eseten. A PA 63 loszere gyenge 9x18 Makarov, ennek ma mar katonai vonalon nincs helye.
Ha jól emlékszem a Makarov lőszer kb a felső határ ahol még szabad tömegzáras rendszert lehet használni. De igen, szét kell választani a hadi használatra szánt pisztolyt a rendőrségitől.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
PA63: 0,595 kg + 7x10g = 0,665 kg

Glock22: 0,625 kg + 17x10g = 0,795 kg
H&K P30S: 0,647kg + 15x10g = 0,797 kg
CZ P07: 0,785 kg + 15x10g = 0,935 kg
SG P226: 0,964 kg + 15x10g = 1,114 kg