[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 751
80 144
113
Egyéni fegyvernél jelentett volna erősebb lőszert,a PKMet meg a kompatibilitás miatt gondolta átinstallálni.
MPT76 a török lövész egyéni fegyvere.SCAR-H is egyéni lövészfegyver is.Galil308 is alkalmazott egyéni lövészfegyver volt az IDFnél,és a trevornak is megjelent a 308as változata,mint egyéni lövészfegyver

Látom megint nem sikerül értelmezni amit látsz.A nem karabély helyett van nem azt jelenti,hogy nem egyéni fegyver hanem azt,hogy nem váltotta le a gépkarabélyt alap lövészfegyverként hanem a rajban adnak egyet amolyan DMR fegyvernek.A törököknél soha nem váltottak köztes lőszerre ezzel kb egyedül vannak a világon.Az izraeliek meg amint találkoztak a köztes lőszerrel azonnal le is cserélték az FN FAL-t....
 
  • Tetszik
Reactions: Ratamahata

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Látom megint nem sikerül értelmezni amit látsz.A nem karabély helyett van nem azt jelenti,hogy nem egyéni fegyver hanem azt,hogy nem váltotta le a gépkarabélyt alap lövészfegyverként hanem a rajban adnak egyet amolyan DMR fegyvernek.A törököknél soha nem váltottak köztes lőszerre ezzel kb egyedül vannak a világon.Az izraeliek meg amint találkoztak a köztes lőszerrel azonnal le is cserélték az FN FAL-t....
Látom megint nem tudod értelmezni amit irtam,a SCAR-H nem csak DMR fegyverként alkalmazzák(rövidcsövű változatai nem is igazán alkalmassak DMRszerepre),az IDF sem csak DMR fegyvernek alkalmazza a Trevor308ast.Pomt a 223as lőszernél nagyobb átütőerő és lőtávolság igénye az egyéni lőfegyvereknél ujra élesztette a BR fegyvereket,és nem csak mint DMR fegyvert.Törökök meg pont a gyenge teljesitménye miatt eleve el sem fogadták a 223t.De a németek is csak a hh vége után,mikor már nem számitottak komoly háborúra.Tulajdonképen most,hogy mégiscsak nekiugranak a 6,8nak,az amik is elismerik a 223gyengeségét.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 697
113
Látom megint nem tudod értelmezni amit irtam,a SCAR-H nem csak DMR fegyverként alkalmazzák(rövidcsövű változatai nem is igazán alkalmassak DMRszerepre),az IDF sem csak DMR fegyvernek alkalmazza a Trevor308ast.Pomt a 223as lőszernél nagyobb átütőerő és lőtávolság igénye az egyéni lőfegyvereknél ujra élesztette a BR fegyvereket,és nem csak mint DMR fegyvert.Törökök meg pont a gyenge teljesitménye miatt eleve el sem fogadták a 223t.De a németek is csak a hh vége után,mikor már nem számitottak komoly háborúra.Tulajdonképen most,hogy mégiscsak nekiugranak a 6,8nak,az amik is elismerik a 223gyengeségét.
Azért mert van pár kivétel, jelent esetben nem erősiti a szabályt... Ezek a kis számban gyártott, rövid csövű 308as puskák nagyon speciális feladatkörre vannak csak rendszerben, és nem hiszem hogy lehet öket egyéni lövészfegyver kategóriába sorolni. Pl a Travor szörny szerintem ellenőrző ppntoknál lehet hasznos amikor meg kell állitani egy száguldó autót... a palesztin kődobálókra bőven elég a 223is... a Törökök az egyedi földrajzi helyzetük miatt igénylik a nagy távolságon is elégséges hatást... aztán ennyi... Lőttél már 308as hadipuskával??? Hát nincs egy lapon az a reakcióerő semmi karabély löszerrel, DMR feladatra vannak használva, ráraknak egy 12x optikát és jók vagyunk emberalakra 500-600 méterig.... a 223 pedig egyáltalán nem gyenge.... viszont könnyű, uralható, jó sokat lehet magaddal vinni. Egy elég jó kompromisszum....
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and krisss

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 751
80 144
113
Azért mert van pár kivétel, jelent esetben nem erősiti a szabályt... Ezek a kis számban gyártott, rövid csövű 308as puskák nagyon speciális feladatkörre vannak csak rendszerben, és nem hiszem hogy lehet öket egyéni lövészfegyver kategóriába sorolni. Pl a Travor szörny szerintem ellenőrző ppntoknál lehet hasznos amikor meg kell állitani egy száguldó autót... a palesztin kődobálókra bőven elég a 223is... a Törökök az egyedi földrajzi helyzetük miatt igénylik a nagy távolságon is elégséges hatást... aztán ennyi... Lőttél már 308as hadipuskával??? Hát nincs egy lapon az a reakcióerő semmi karabély löszerrel, DMR feladatra vannak használva, ráraknak egy 12x optikát és jók vagyunk emberalakra 500-600 méterig.... a 223 pedig egyáltalán nem gyenge.... viszont könnyű, uralható, jó sokat lehet magaddal vinni. Egy elég jó kompromisszum....

Nem fogja megérteni...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Azért mert van pár kivétel, jelent esetben nem erősiti a szabályt... Ezek a kis számban gyártott, rövid csövű 308as puskák nagyon speciális feladatkörre vannak csak rendszerben, és nem hiszem hogy lehet öket egyéni lövészfegyver kategóriába sorolni. Pl a Travor szörny szerintem ellenőrző ppntoknál lehet hasznos amikor meg kell állitani egy száguldó autót... a palesztin kődobálókra bőven elég a 223is... a Törökök az egyedi földrajzi helyzetük miatt igénylik a nagy távolságon is elégséges hatást... aztán ennyi... Lőttél már 308as hadipuskával??? Hát nincs egy lapon az a reakcióerő semmi karabély löszerrel, DMR feladatra vannak használva, ráraknak egy 12x optikát és jók vagyunk emberalakra 500-600 méterig.... a 223 pedig egyáltalán nem gyenge.... viszont könnyű, uralható, jó sokat lehet magaddal vinni. Egy elég jó kompromisszum....
Igen,lőttem.Nekem spec nem okozott problémát,alighanem a vadász előéletem miatt.Szerintem a legjobb lőszer a 7x57,de nem gépkarabélyba.De az alapvetően városi,nem túl erős fizikumú kölköket bevonultató európai sorozott csapatoknak szerintem se való.Nagyon hosszú és gondos kiképzést igényelne a kiképzésúk.Bár a ny-német akkori gyakorlat ennek pont ellentmond.
Dudi elvitte megint egy irányba a dolgot,de a hozzászólásom alapvetően arrol szolt,hogy Földi azzal indokolta a 308 lőszert már akkor,hogy a terjedőben lévő védőmellények igényelni fogják az erősebb kalibert.
Különben Földi is egy fejlesztett Galilt képzelt el,tööbbek közt az AMP amortizátoros válltámaszának egy fejlesztett változatával.(spec lőttem AMPvel is,nekem nem tetszett a rugós válltámasz)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 023
123 930
113
Igen,lőttem.Nekem spec nem okozott problémát,alighanem a vadász előéletem miatt.Szerintem a legjobb lőszer a 7x57,de nem gépkarabélyba.De az alapvetően városi,nem túl erős fizikumú kölköket bevonultató európai sorozott csapatoknak szerintem se való.Nagyon hosszú és gondos kiképzést igényelne a kiképzésúk.Bár a ny-német akkori gyakorlat ennek pont ellentmond.
Dudi elvitte megint egy irányba a dolgot,de a hozzászólásom alapvetően arrol szolt,hogy Földi azzal indokolta a 308 lőszert már akkor,hogy a terjedőben lévő védőmellények igényelni fogják az erősebb kalibert.
Különben Földi is egy fejlesztett Galilt képzelt el,tööbbek közt az AMP amortizátoros válltámaszának egy fejlesztett változatával.(spec lőttem AMPvel is,nekem nem tetszett a rugós válltámasz)
Most mondjam azt, hogy ezek a tapasztalatok a lőszerek és a fegyverek alapvető változásai miatt alapvetően elavultak ?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Most mondjam azt, hogy ezek a tapasztalatok a lőszerek és a fegyverek alapvető változásai miatt alapvetően elavultak ?
Mennyiben?Nincs alapvető technikai változás.Még mindig a 223 és 308 a NATO szabvány kaliber,a fegyverek konstrukciósan nem változtak.Csak a műanyag tokozás az újdonság.
Bár nem lényeg a téma szempontjából de Tavor. Nem trevor meg travor.;)
Hogy lehet,hogy rád maradt a pontositás dicső szerepe?!Dudi romlik......:)
Tán inkább Hága, mint egy román vagy ukrán fogolytábor.
Fényjelzős lőszert mióta tiltott?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 023
123 930
113
Mennyiben?Nincs alapvető technikai változás.Még mindig a 223 és 308 a NATO szabvány kaliber,a fegyverek konstrukciósan nem változtak.Csak a műanyag tokozás az újdonság.

Hogy lehet,hogy rád maradt a pontositás dicső szerepe?!Dudi romlik......:)

Fényjelzős lőszert mióta tiltott?
ne keverd a fényjelzőst a gyújtóval.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 023
123 930
113
Mennyiben?Nincs alapvető technikai változás.Még mindig a 223 és 308 a NATO szabvány kaliber,a fegyverek konstrukciósan nem változtak.Csak a műanyag tokozás az újdonság.

Hogy lehet,hogy rád maradt a pontositás dicső szerepe?!Dudi romlik......:)

Fényjelzős lőszert mióta tiltott?
Lőpor és lövedékek összetétele.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
ne keverd a fényjelzőst a gyújtóval.
Miért,a gyújtó mióta tiltott?
Lőpor és lövedékek összetétele.
Fejlődtek,de nincsenek alapvető változások.SS109 még mindig az alap 223lőszer.
És ez még mindig nem változtat azon,hogy Földi miért kardoskodott a 308 lőszer mellet.Level IV kategóriájú védőmellények elterjedésére számitott,és igaza lett.Különben ideglenes megoldásnak szánta.Akkoriban úgy gondolták,nem csak Földi,hogy 2020ra a hűvelynélküli még folyékony hajtóanyagú lőszeres karabélyok lesznek.Hát ez meg nem jött be.Pedig az tényleg olyan technikai változás lett volna,ami elavultá tette volna az akkori taasztalatokat
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 023
123 930
113
Miért,a gyújtó mióta tiltott?

Fejlődtek,de nincsenek alapvető változások.SS109 még mindig az alap 223lőszer.
És ez még mindig nem változtat azon,hogy Földi miért kardoskodott a 308 lőszer mellet.Level IV kategóriájú védőmellények elterjedésére számitott,és igaza lett.Különben ideglenes megoldásnak szánta.Akkoriban úgy gondolták,nem csak Földi,hogy 2020ra a hűvelynélküli még folyékony hajtóanyagú lőszeres karabélyok lesznek.Hát ez meg nem jött be.Pedig az tényleg olyan technikai változás lett volna,ami elavultá tette volna az akkori taasztalatokat
Gyalogsági célpontok ellen tiltott.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 751
80 144
113
Miért,a gyújtó mióta tiltott?

Fejlődtek,de nincsenek alapvető változások.SS109 még mindig az alap 223lőszer.
És ez még mindig nem változtat azon,hogy Földi miért kardoskodott a 308 lőszer mellet.Level IV kategóriájú védőmellények elterjedésére számitott,és igaza lett.Különben ideglenes megoldásnak szánta.Akkoriban úgy gondolták,nem csak Földi,hogy 2020ra a hűvelynélküli még folyékony hajtóanyagú lőszeres karabélyok lesznek.Hát ez meg nem jött be.Pedig az tényleg olyan technikai változás lett volna,ami elavultá tette volna az akkori taasztalatokat

Nem érted,hogy semmit nem ér a mellények ellen a .308 így hülyeség amit mondott?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Nem érted,hogy semmit nem ér a mellények ellen a .308 így hülyeség amit mondott?
Dudi,értő olvasás.Ugy gondolta,hogy az akkoriban még csak fejlesztett wolfrancarbid magvas spéci ap képes lesz átütni.A normál lőszer meg nem,de a becsapódási energia átütés nélkül is legalább ideglenes harcképtelenséget okoz.Keresd ki az irásait,és olvasd el.Legalább rájöttök,hogy semmi ujdonság nincs a mai lőszerekben,lövedékekben.Már a 60as években megvoltak a konstrukciók,csak az árúk miatt nem terjedtek el.Meg nem is nagyon kellettek még akkoriban.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 751
80 144
113
Dudi,értő olvasás.Ugy gondolta,hogy az akkoriban még csak fejlesztett wolfrancarbid magvas spéci ap képes lesz átütni.A normál lőszer meg nem,de a becsapódási energia átütés nélkül is legalább ideglenes harcképtelenséget okoz.Keresd ki az irásait,és olvasd el.Legalább rájöttök,hogy semmi ujdonság nincs a mai lőszerekben,lövedékekben.Már a 60as években megvoltak a konstrukciók,csak az árúk miatt nem terjedtek el.Meg nem is nagyon kellettek még akkoriban.

De az már akkor is elképesztően drága volt csak az a jóember ezt nem tudta.Csak ő vizionálta az elterjedést,aki egy kicsit is értett hozzá az nem.Egy láda magyar wolfrám AK lőszer egymillió forit,de ha nagy tételben gyártották volna akkor sem lett volna 600-700.000-nél olcsóbb...
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst