[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 047
113
oké, lemaradtam ott, hogy Honvédségnél még hajhossz is elő volt írva - bár fotókon látom, a szakáll már nem tiltott. :)
Szerintem nem volt meghatározva a haj hossza, csak az, hogy a sapka vonala alatt rövid sportos legyen. A nőknek meg nem lóghatott a rendfokozatra ami régen a vállon volt, tehát ha hosszú volt a haja, akkor kontyba kellett hordania.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 809
36 002
113
Szerintem nem volt meghatározva a haj hossza, csak az, hogy a sapka vonala alatt rövid sportos legyen. A nőknek meg nem lóghatott a rendfokozatra ami régen a vállon volt, tehát ha hosszú volt a haja, akkor kontyba kellett hordania.
most van bármi előírás külső megjelenésre?
A szakáll a gázálarc jó illeszkedése miatt volt korlátozva az hiszem - de lehet hogy ez elavult információ.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
Szerintem nem volt meghatározva a haj hossza, csak az, hogy a sapka vonala alatt rövid sportos legyen. A nőknek meg nem lóghatott a rendfokozatra ami régen a vállon volt, tehát ha hosszú volt a haja, akkor kontyba kellett hordania.

Hú, náluk a Néphadseregben hogy is volt ? Elől 0,3 hátul 0,1 ? Vagy hogy is, a hajhossz ? :) Már nem emlékszem pontosan. De néhányan, vagy inkább elég sokan, bukták a hétvégi eltávot, vagy szabit, ha a hajuk nem volt megfelelő, a kapus főtörm elvárásainak. Na azokat menthetetlenül visszafordították. A borotváltság volt a másik. Jellemző, valami gyakorlatról értünk haza. A szombathelyi vasútállomáson az egész kompánia meg kellett borotválkozzon, csajkából, mert a politikai tiszt szerint csúnyán néztünk ki. Az ingünk világoszöld volt, de a gallér nyaka fekete a kosztól, az nem számított. Azonban a borotvált arc, na az már valami volt. Koszosan, büdösen, de frissen borotváltan érkeztünk a laktanyába, mert megadtuk a módját. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Venom85

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
919
2 278
93
oké, lemaradtam ott, hogy Honvédségnél még hajhossz is elő volt írva - bár fotókon látom, a szakáll már nem tiltott. :)
Na rákerestem pontosan mi a helyzet, mert nem akartam hülyeséget írni.

42. * a) A katona hajviseletének ki kell elégítenie a gondozott, rendezett, konszolidált megjelenés kritériumait. Haja legfeljebb olyan hosszú legyen, hogy az a sapka szegélyétől a nyak érintkezéséig lefelé haladva fokozatosan csökkenjen. A katonanőknek olyan - az egyenruhához méltó - hajat kell viselniük, hogy az ne akadályozza feladatuk végrehajtását, illetőleg tábori körülmények között is könnyen ápolható legyen, továbbá feleljen meg a 40. pont u) alpontjában előírtaknak.

b) A Szolgálati Szabályzatban meghatározott magatartási szabályokkal, a tényleges katonai szolgálatot teljesítő katona szájszél vonaláig érő ápolt bajuszt, 1,5 cm-nél nem hosszabb ápolt szakállat, pofaszakállat, pajeszt viselhet.

43. Az állományilletékes parancsnok által megtiltható a szakáll viselete, ha az akadályozza a katonai tevékenység ellátását, veszélyezteti a katona életét, testi épségét, egészségét, illetve a szolgálati tevékenység biztonságát, továbbá ha az nem felel meg az általános higiénés követelményeknek.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and Aladeen

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 045
11 982
113
De, nehogy csak a gonoszság áradjon belőlem így a szeretet ünnepéhez közeledve.
61c325cfd5deb908144892.jpg
A rózsaszín műköröm epic.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 846
4 835
113
azt is olvastam. tök elbeszélünk egymás mellett. Szóval utoljára: M4 gránátvető, a Honvédségnél így nevezik.
Ennyit állítottam és ez tényszerűen igaz. Lehet működését tekintve hátrasikásnélküli lövegnek is kategorizálni, mert azon az elven működik. A löveg elnevezés ugyanakkor megtévesztő, mert egy sokkal nehezebb fegyvert feltételez (pl. SZPG-9), mint amilyen a CG. Mobilitását tekintve sokkal közelebb áll a gyalogosan horozható gránátvetőkhöz, puskagránátokhoz. Épp ezért a gránátvet megnevezés jobban illik hozzá mint a löveg. Erre lehet mondani hogy szubjektív, de sebaj...

Nem hiszem el, hogy még mindig ezen pörgünk... :(
Alakul, de még mindig nem az igazi. Miért lenne megtévesztő az elnevezése, ha egyszer így működik? Attól, hogy valaki gránátvetőnek hívja még nem lesz az. Ez csak egy szokás. Pld ha tudnád hányszor hallottam anno az AMD-re, hogy gépppisztoly pedig szegény soha nem volt az. Mindig is gépkarabély volt.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 809
36 002
113
Alakul, de még mindig nem az igazi. Miért lenne megtévesztő az elnevezése, ha egyszer így működik? Attól, hogy valaki gránátvetőnek hívja még nem lesz az. Ez csak egy szokás. Pld ha tudnád hányszor hallottam anno az AMD-re, hogy gépppisztoly pedig szegény soha nem volt az. Mindig is gépkarabély volt.
Még mindig nem értük egyet, de közjó érdekében elengedem témát! :D Mások már biztos unják - akár csak én.
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
Alakul, de még mindig nem az igazi. Miért lenne megtévesztő az elnevezése, ha egyszer így működik? Attól, hogy valaki gránátvetőnek hívja még nem lesz az. Ez csak egy szokás. Pld ha tudnád hányszor hallottam anno az AMD-re, hogy gépppisztoly pedig szegény soha nem volt az. Mindig is gépkarabély volt.
Nálunk Szentendrén belénk sulykolták már az első napokban, hogy gépkarabély. Azóta, ha álmomból felébredek is tudom, hogy géppisztoly.
Én szerettem.. (ráadásul a barátom volt asszem)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
Alakul, de még mindig nem az igazi. Miért lenne megtévesztő az elnevezése, ha egyszer így működik? Attól, hogy valaki gránátvetőnek hívja még nem lesz az. Ez csak egy szokás. Pld ha tudnád hányszor hallottam anno az AMD-re, hogy gépppisztoly pedig szegény soha nem volt az. Mindig is gépkarabély volt.

Az AMD-65 hivatalosan géppisztoly volt. Mondjuk, annak brutális tűzerővel bíró változata.

BIG_0015171312.jpg


pp,840x830-pad,1000x1000,f8f8f8.jpg
 

Rapesz

Well-Known Member
2021. május 9.
320
1 109
93
Háááttt... nekem úgy tanították, hogy a géppisztoly pisztolylőszert, a gépkarabély pedig karabély lőszert tüzel. Az AMD lőszere 7,52x39 szovjet karabélylőszer volt... vagyis az AMD-65 gépkarabély. Pont.
 
K

kamm

Guest
En halistennek nem talalkoztam az AMDvel, csak mindenfele AKval (klasszikus, fatusas, vmi furcsa tus verzios, aztan a szolgalati AMMSz), de azok mind gépkarabély névre hallgattak avagy siman csak "fegyver" néven említették .
 
  • Tetszik
Reactions: Catles