[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 823
36 046
113
Jól emlékszem, hogy a Dragunov SVD váltótípusa a rajokban a 7,62x51mm-es BREN2 lesz?
Volt erről már itt szó, csak nem emlékszem hogy mire jutottunk illetve mi lett bejelentve ezzel kapcsolatban...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 289
14 210
113
Jól emlékszem, hogy a Dragunov SVD váltótípusa a rajokban a 7,62x51mm-es BREN2 lesz?
Volt erről már itt szó, csak nem emlékszem hogy mire jutottunk illetve mi lett bejelentve ezzel kapcsolatban...
A rajokban nincs szvd kb 2004 óta. Szakaszban sincs.
Csak a támogatószakaszban van/volt.
De ott is ritkán látni mostanában.
Ott szvd/szép/gepard m1 váltakozik.

Szóval hova megy a BR az még nekünk kérdés.

Ui.: 2004 ig is csak szakasztörzsben volt 1.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 420
113
ezt annó olvastam, csak nem emlékeztem a részletekre.
Abból hogy Varga Misi lövöldöz vele, még nem következik, hogy ez lesz a SVD váltó típusa...
Azért lövöldöztek vele az Arzenanál, mert gyártják is. Az eredeti licence csomag tartalmazta, csak nem nagyon reklámozták, meg gondolom a sorozatgyártásban sem ez van a prioritási sorban legfelül.
De az Arzenalba csak olyan licence-et vettek meg, amit rendszeresítünk is.
A BR-nek meg nem nagyon van más opciós helye, csak a Dragunov váltása.
Remélem olyan mennyiségben fog érkezni, hogy egy szakaszban legalább 2, de inkább 3 (rajonként 1) kerüljön, mert szerintem már a rajba is kellene egy DMR fegyver.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 289
14 210
113
Azért lövöldöztek vele az Arzenanál, mert gyártják is. Az eredeti licence csomag tartalmazta, csak nem nagyon reklámozták, meg gondolom a sorozatgyártásban sem ez van a prioritási sorban legfelül.
De az Arzenalba csak olyan licence-et vettek meg, amit rendszeresítünk is.
A BR-nek meg nem nagyon van más opciós helye, csak a Dragunov váltása.
Remélem olyan mennyiségben fog érkezni, hogy egy szakaszban legalább 2, de inkább 3 (rajonként 1) kerüljön, mert szerintem már a rajba is kellene egy DMR fegyver.
Mármint a cz-től.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 823
36 046
113
Azért lövöldöztek vele az Arzenanál, mert gyártják is. Az eredeti licence csomag tartalmazta, csak nem nagyon reklámozták, meg gondolom a sorozatgyártásban sem ez van a prioritási sorban legfelül.
De az Arzenalba csak olyan licence-et vettek meg, amit rendszeresítünk is.
A BR-nek meg nem nagyon van más opciós helye, csak a Dragunov váltása.
Remélem olyan mennyiségben fog érkezni, hogy egy szakaszban legalább 2, de inkább 3 (rajonként 1) kerüljön, mert szerintem már a rajba is kellene egy DMR fegyver.
Igazából onnan jutott eszembe, hogy a francia hadsereg témában láttam az ő rajuk fegyverzetét.
Szerintem is kell legalább egy "designated marksman" - a @Ocses meglepett, hogy már ilyen sincs.
Nem tudom milyen lesz az új lövész rajt. Marad-e a két 7,62-es géppuska vagy csak egylesz esetleg golyószoróval kiegészítve...
A CG az támogató szakasz szinten lesz vagy rajonként is jut majd?
Sok a nyitott kérdés, legalábbis számomra...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 420
113
Igazából onnan jutott eszembe, hogy a francia hadsereg témában láttam az ő rajuk fegyverzetét.
Szerintem is kell legalább egy "designated marksman" - a @Ocses meglepett, hogy már ilyen sincs.
Nem tudom milyen lesz az új lövész rajt. Marad-e a két 7,62-es géppuska vagy csak egylesz esetleg golyószoróval kiegészítve...
A CG az támogató szakasz szinten lesz vagy rajonként is jut majd?
Sok a nyitott kérdés, legalábbis számomra...
A ráutaló jelekből várhatóan 7 vagy 8 fős deszant lesz. Azaz a teljes raj 10 v. 11 főnek kell legyen.
A 8 fő már elbírná neccesen a 2 géppuskát, a 7 már szerintem nem.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 823
36 046
113
A ráutaló jelekből várhatóan 7 vagy 8 fős deszant lesz. Azaz a teljes raj 10 v. 11 főnek kell legyen.
A 8 fő már elbírná neccesen a 2 géppuskát, a 7 már szerintem nem.
Megosztva megy majd a Lynxbe raj mint a Bradlyben? :confused:
Lemaradtam 8-9 fős rajnál, ami befér a Lynxbe...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 823
36 046
113
@dudi
Az enyimnek a Lynx hordozó képessége...de te biztos jobban képben vagy! :)
Milyen lesz egy Lynxes raj? Tudni, nem tudni vagy még titok?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 386
77 082
113
az enyimnek a Lynx hordozó képessége...de te biztos jobban képben vagy! :)
Milyan lesz egy Lynxes raj? Tudni, nem tudni vagy még titok?
Az, hogy 8 fős a Lynx deszanttere az csak azt eredményezi, hogy max 8 fő lesz. Engem az érdekel, hogy ha nem 8-at gondoltok akkor miért gondoljátok a 7-et, 6-ot stb? A 8 logikus, mert legyen tele, ez nem kell magyarázni még nekem sem, de a többit...
 
  • Tetszik
Reactions: Hummen23

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 823
36 046
113
Minden marhaság titok, szerinted majd pont ez lesz nyilvános?
Akkor meg kell várjuk az első fotókat a Lynxes gyakorlatokról és összeszámolni hányan vannak és mi van a kezükben! :)
Tényleg röhej hogy ez miért titkos, amikor kb. egy honvédelem.hu riportból az egész világ tudni fogja egy éven belül...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Ocses

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 823
36 046
113
Nem elképzelhetetlen, hogy még az elején ott is lesz kavar rendesen. Ahogy a céget ismerem előbb ideérneka még le sem gyártott Lynxek minthogy elfogadják az új állománytáblát.
Mondjuk érthető ha az újjárgánnyal kísérleteznek majd mi hogy fér el benne...
Te hogy raknál össze egy Lynx szállítású rajt? Hány fő és mivel fegyverezve? hány géppuska, CG, "designated marksman" rajszinten? :)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány