[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
1 899
6 273
113
Hát a markolat nem a HK erőssége. Legalábbis az usp és a p30 sem a legjobb.

De fura amit írsz.
Én kétszer lőttem, lőtéri pisztolyal.
150-150 lövès alatt nem volt akadályom.

Csak a te fegyveres ilyen, vagy a kolegáidè is?
Kollegaknal is gyakori az akadas de gyanítom ezért merült fel hogy ezeket le cseréljük glock-ra érdekes hogy mi nem követjük a többi fegyveres rendvédelmi szervet a cz rendszeresitesel pl a g36 tol nem akarunk meg válni Mondjuk én azt szeretem nagyon és kar hogy ritkán akad a kezünkbe.
 
  • Tetszik
Reactions: Spyke and Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Kollegaknal is gyakori az akadas de gyanítom ezért merült fel hogy ezeket le cseréljük glock-ra érdekes hogy mi nem követjük a többi fegyveres rendvédelmi szervet a cz rendszeresitesel pl a g36 tol nem akarunk meg válni Mondjuk én azt szeretem nagyon és kar hogy ritkán akad a kezünkbe.
Az szomorú, hogy ennyi problèma van vele.
Az èn kèt lövèszetem pozitív volt.
Főleg hogy lőtèri fegyverek voltak.

Igen fura, hogy ti kilógtok ezekből a beszerzèsekből.
Már a p30-ra is rácsodálkoztam.
A g36-ra mègannyira.

De most ugyancsak fura, hogy nem cz-t kaptok.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
1 899
6 273
113
Az szomorú, hogy ennyi problèma van vele.
Az èn kèt lövèszetem pozitív volt.
Főleg hogy lőtèri fegyverek voltak.

Igen fura, hogy ti kilógtok ezekből a beszerzèsekből.
Már a p30-ra is rácsodálkoztam.
A g36-ra mègannyira.

De most ugyancsak fura, hogy nem cz-t kaptok.
Mi mindig is ki logtunk a sorból kar hogy ez már csak a fegyverre igaz o_O Fegyverterületen amúgy inkább a nemet vámosokat követjük de a németek is kukaztak a p30at már csak elvetve van náluk is.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
1 899
6 273
113
Az szomorú, hogy ennyi problèma van vele.
Az èn kèt lövèszetem pozitív volt.
Főleg hogy lőtèri fegyverek voltak.

Igen fura, hogy ti kilógtok ezekből a beszerzèsekből.
Már a p30-ra is rácsodálkoztam.
A g36-ra mègannyira.

De most ugyancsak fura, hogy nem cz-t kaptok.
Ja és van nálunk uzi is és nem csak mutatóba :rolleyes:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 347
35 195
113
Eléggé úgy tűnik, hogy PKM váltótípusa hazai Gestamen fegyver lesz:

"...Európa jól ismert, nagymúltú fegyvergyárai is elérték a kapacitásaik határát, a szállítási idők megnyúltak. Sok esetben már nem is hónapokra, hanem évekre ígérnek előre, de van, ahol már nem is vállalnak új megrendeléseket.
A háború kétségkívül hatással volt a mi munkánkra is. Párhuzamosítottuk a golyószóró és a géppuska fejlesztését, tervezését, hogy mindkét típussal haladjunk."
"Idén – a Honvédelmi Minisztérium és a Magyar Honvédség megbízásából - a golyószóró fejlesztés a prioritás."
"Más nemzeteknél ismert 8,5 kilogrammos golyószóró. A miénk most hat alatt van."
(Minimi 5,56: 8 kg, EVOLYS 6,2 kg, MG5 11,2kg)

 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 424
113
Eléggé úgy tűnik, hogy PKM váltótípusa hazai Gestamen fegyver lesz:

"...Európa jól ismert, nagymúltú fegyvergyárai is elérték a kapacitásaik határát, a szállítási idők megnyúltak. Sok esetben már nem is hónapokra, hanem évekre ígérnek előre, de van, ahol már nem is vállalnak új megrendeléseket.
A háború kétségkívül hatással volt a mi munkánkra is. Párhuzamosítottuk a golyószóró és a géppuska fejlesztését, tervezését, hogy mindkét típussal haladjunk."
"Idén – a Honvédelmi Minisztérium és a Magyar Honvédség megbízásából - a golyószóró fejlesztés a prioritás."
"Más nemzeteknél ismert 8,5 kilogrammos golyószóró. A miénk most hat alatt van."
(Minimi 5,56: 8 kg, EVOLYS 6,2 kg, MG5 11,2kg)

A HK MG5 géppuska. Az MG4 a golyószóró.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Valamelyik alakulat megosztott face-en képeket az egyik lövészetükről,ahol az egyik fiatalember ugy fogta a pisztolyt,mint kezdő paraszt a bikaf...át.Simonyi meg gyengéden jelezte egy kommentben,hogy ha már nem tudják hogy hogyan használják,legalább ne posztolják ki.
Spec èn ott attól akadtam fenn, hogy egy magyar katona nem tudja hogyan kell fogni egy pisztolyt.

Ès a kèp egy külszolgálatba menő magyar katonáról kèszült.

Aki már akkor egy ideje katona.
Ès így megy külszolgálatba.

De pár napja ugyancsak betettem egy hasonlót(szarul :oops: ) amit SilvioD olvtárs láthatóvá is tett.

Post in thread '[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők' https://forum.htka.hu/threads/hun-honvedsegi-kezifegyverek-es-fegyver-kiegeszitok.209/post-1434618

Amit látok az sokkal szomorúbb, minthogy hozzánemèrtő sajtósok lehozzák.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 490
113
MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred - Megkezdtük alakulatunk átfegyverzését CZ Scorpion EVO 3 típusú géppisztolyokkal...

338171089_1188240811831525_6667895813029074161_n.jpg
 
  • Szomorú
  • Tetszik
Reactions: krisss and Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 347
35 195
113
Jó ötlet az hogy egyes csapatokat géppisztollyal fegyvereznek fel? Nem elavult dolog a géppisztoly a harcmezőn?
Egy rövidített csövű BREN-2 jobb lenne a AKSZ–74U "mintájára".
8 hüvelykes csővel kínálják is a csehek - nem kell feltalálni semmit ehhez.
Rendvédelmi feladatkörön kívül felesleges a géppisztoly szerintem - legegyszerűbb mellény is megfogja a lövedékét és nem igazán kisebb, könnyebb mint egy rövidített BREN-2.

BREN 2 - 8" csővelScorpion EVO 3
Tömeg (üresen)2,86 kg2,77 kg
Hossz (behajtott válltámasszal)490 mm410 mm

Tök nem értem minek kaptak géppisztolyt harckocsizók, meg ezek szerint a folyamőrök is...