[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 332
9 877
113
Hát hogy ezt honnan vetted, azt nem tudom.
Jó géppuska a pkm, de eljárt felette az idő.
Kérdezz meg szakmabelieket, és egyet fognak ezzel érteni.
El kell felejteni az ilyen gányilásokat, hogy gyorsan felfúrsz egy picatinny sínt a pkm-re, és akkor az modernizálva van.
Konkrétan leírom, hogy például mire alapozom, hogy a legéletszerűbb lehetőség jelenleg a PKM modernizáció, akkor miért kérdezed, hogy honnan veszem? Olyanok használják a felújított PKM-eket akik bármi mást is használhatnának. Ők nyilván nem "szakmabeliek". Amúgy ha olyanokat kérdezel akik jártak élesben is, nem lesz olyan egyértelmű, hogy eljárt-e felette az idő...de pl. az 5,56 átállás sem. Fotelből persze az új mindig jobb...
Ja, pl. a Zenit az gányolás... "gyorsan felfúrsz"...nézd már meg miről beszélgetünk. Köszi.
 
H

Hummen23

Guest
Konkrétan leírom, hogy például mire alapozom, hogy a legéletszerűbb lehetőség jelenleg a PKM modernizáció, akkor miért kérdezed, hogy honnan veszem? Olyanok használják a felújított PKM-eket akik bármi mást is használhatnának. Ők nyilván nem "szakmabeliek". Amúgy ha olyanokat kérdezel akik jártak élesben is, nem lesz olyan egyértelmű, hogy eljárt-e felette az idő...de pl. az 5,56 átállás sem. Fotelből persze az új mindig jobb...
Ja, pl. a Zenit az gányolás... "gyorsan felfúrsz"...nézd már meg miről beszélgetünk. Köszi.
Egy szóval sem támasztottad alá, hogy miért az a legéletszerűbb. Sőtt, egy butasággal is előálltál, amit @dudi azonnal megcáfolt.
Egyébként kérlek ne személyeskedj, semmi szükség rá.
Használtam eleget a pkm-et.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 332
9 877
113
Sőtt, egy butasággal is előálltál, amit @dudi azonnal megcáfolt.
Nananana. Mégpedig? 1. Mi volt a butaság? Hogy a hangtompító a géppuskán egy bevett opció? Ahol harcolnak is, ott az, ha tetszik ha nem. 2. Mit cáfolt meg? Semmit, nem írt semmi konkrétumot.
Nem személyeskedek, de már nagyon furcsának találom, hogy itt folyton a szöges ellentétét hallom a témában mint azoktól a veteránoktól akiket az ilyen irányú tapasztalataikról kérdeztem valaha.
De az eredeti kommentedet nézve már a Gestamen vadiúj fejlesztése sem jó, amiről hiába nem tudunk még semmit, de nem Minimi ezért azt nem szabad erőltetni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 270
76 836
113
Nananana. Mégpedig? 1. Mi volt a butaság? Hogy a hangtompító a géppuskán egy bevett opció? Ahol harcolnak is, ott az, ha tetszik ha nem. 2. Mit cáfolt meg? Semmit, nem írt semmi konkrétumot.
Nem személyeskedek, de már nagyon furcsának találom, hogy itt folyton a szöges ellentétét hallom a témában mint azoktól a veteránoktól akiket az ilyen irányú tapasztalataikról kérdeztem valaha.
De az eredeti kommentedet nézve már a Gestamen vadiúj fejlesztése sem jó, amiről hiába nem tudunk még semmit, de nem Minimi ezért azt nem szabad erőltetni.
Mutass már nekem az SF-en kívül aki barmire is használ hangtompítót. Nemhogy géppuskára, gépkarabélyra sem használnak, mert nem jó arra amire egy lövésznek kell.
 
H

Hummen23

Guest
Nananana. Mégpedig? 1. Mi volt a butaság? Hogy a hangtompító a géppuskán egy bevett opció? Ahol harcolnak is, ott az, ha tetszik ha nem. 2. Mit cáfolt meg? Semmit, nem írt semmi konkrétumot.
Nem személyeskedek, de már nagyon furcsának találom, hogy itt folyton a szöges ellentétét hallom a témában mint azoktól a veteránoktól akiket az ilyen irányú tapasztalataikról kérdeztem valaha.
De az eredeti kommentedet nézve már a Gestamen vadiúj fejlesztése sem jó, amiről hiába nem tudunk még semmit, de nem Minimi ezért azt nem szabad erőltetni.
Butaság hangtompítót rakni a géppuskára, mert nem tudod arra használni, amire való. Ráadásul felesleges is, mert egy gépesített lövész alegység nem fog rejtve harcolni.
Semmivel nem támasztottad alá azt az állításodat, hogy számunkra a legjobb megoldás modernizálni a pkm-eket, ahelyett hogy vennénk minimit, vagy bármi modern fegyvert a kategóriában.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 631
3 891
113
Mi volt a butaság? Hogy a hangtompító a géppuskán egy bevett opció?
Szia,

A hangtompitason kivul meg mit csinal a hangtompito?
-Melegszik, koszolodik, koszol.

Nyilvan, amivel lonek egyet, aztan ha lehult megtakaritjak, ott ezek nem problemak, hiszen nagyon konnyu kezelni ezt.
Amivel lonek nehanyat, ott ez mar problema kezd lenni, mert arra kulon figyelni kell, hogy nehogy tul sok legyen az a nehany.
De egy geppuska arra valo, hogy sokat lojjenek vele, ott lenyegeben hasznalhatatlanna teszi a fegyvert a hangtompito, cserebe nem tompitja a hangot.

Jelentosen tompitani a hangot hideg hangtompitoval es hangsebesseg alatti lovedekkel lehet.

A geppuskahoz kulon gyartani kell ilyen hangsebesseg alatti loszert, mivel alapbol nincs rendszeresitve, viszont mivel sokkal gyengebb, ezert egyreszt sokkal rosszabb a ballisztikaja, masreszt a teljesen mas ballisztika miatt pl. az iranyzekot is teljesen mashogy kell beallitani.

A hideg hangtompitohoz meg az kell, hogy legyen ideje visszahulni az utolso hasznalat ota, ami nyilvanvaloan egy geppuskanal nem opcio.

ui. csak lazan kapcsolodik ide, de sok nyugati rendor (SWAT) egysegnek igen hangos a hangtompitott fegyvere, ezeknel egyetlen celja van a tompitasnak: fullvedo nelkul se okozzon maradando hallaskarosodast a fegyver elsutese. De meg ilyen celbol sincs ertelme felrakni egy geppuskara, mert ekkor ugyan a ballisztika nem valtozik (hasznalhato az eredeti loszer), de a koszolodas ugyanugy problema, a melegedes is (ha eleg meleg, akkor vetemedik, es ezzel tokeletesen pontatlanna teszi a fegyvert), a nyereseg meg igencsak csekely (hiszen a tuloldal hallja a loveseket, csak kicsit halkabban).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 270
76 836
113
Szia,

A hangtompitason kivul meg mit csinal a hangtompito?
-Melegszik, koszolodik, koszol.

Nyilvan, amivel lonek egyet, aztan ha lehult megtakaritjak, ott ezek nem problemak, hiszen nagyon konnyu kezelni ezt.
Amivel lonek nehanyat, ott ez mar problema kezd lenni, mert arra kulon figyelni kell, hogy nehogy tul sok legyen az a nehany.
De egy geppuska arra valo, hogy sokat lojjenek vele, ott lenyegeben hasznalhatatlanna teszi a fegyvert a hangtompito, cserebe nem tompitja a hangot.

Jelentosen tompitani a hangot hideg hangtompitoval es hangsebesseg alatti lovedekkel lehet.

A geppuskahoz kulon gyartani kell ilyen hangsebesseg alatti loszert, mivel alapbol nincs rendszeresitve, viszont mivel sokkal gyengebb, ezert egyreszt sokkal rosszabb a ballisztikaja, masreszt a teljesen mas ballisztika miatt pl. az iranyzekot is teljesen mashogy kell beallitani.

A hideg hangtompitohoz meg az kell, hogy legyen ideje visszahulni az utolso hasznalat ota, ami nyilvanvaloan egy geppuskanal nem opcio.

ui. csak lazan kapcsolodik ide, de sok nyugati rendor (SWAT) egysegnek igen hangos a hangtompitott fegyvere, ezeknel egyetlen celja van a tompitasnak: fullvedo nelkul se okozzon maradando hallaskarosodast a fegyver elsutese. De meg ilyen celbol sincs ertelme felrakni egy geppuskara, mert ekkor ugyan a ballisztika nem valtozik (hasznalhato az eredeti loszer), de a koszolodas ugyanugy problema, a melegedes is (ha eleg meleg, akkor vetemedik, es ezzel tokeletesen pontatlanna teszi a fegyvert), a nyereseg meg igencsak csekely (hiszen a tuloldal hallja a loveseket, csak kicsit halkabban).
Ilyen az amikor értjük azt amiről beszélünk és alkalmazzuk az ismeretet, nem csak megtetszik egy kép.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 332
9 877
113
Ráadásul felesleges is, mert egy gépesített lövész alegység nem fog rejtve harcolni.
Ki beszélt gl. alegységekről?
Inkább nem, mert minden képedre meg videódra 10.000 másikat tudok mutatni gyűjtögetés nélkül ami megcáfol.
Fuck logic. Amin nincs, az miben cáfol meg? Semmiben.
Semmivel nem támasztottad alá azt az állításodat, hogy számunkra a legjobb megoldás modernizálni a pkm-eket, ahelyett hogy vennénk minimit, vagy bármi modern fegyvert a kategóriában.
Ugye onnan indul a dolog, amikor azt írtam, hogy:
"Na ezek közül a legélhetőbb verzió jelenleg a PKM modernizációja szereléksínekkel, hangtompítóval, éjjeli és nappali optikákkal, lézeres irányzékkal. Ha a mindenhez hozzáférő ukrán (SzBU) SOF ezt használja és a hozzájuk csatlakozott nyugati zsoldosok is, akkor nehogy már ne legyen jó."
Te onnan indultál, hogy a Gestamen is szar mert csak. A PKM jelenleg azért előnyös, mert: van, bevált, nagy darabszámú típus, nem a nulláról indulunk több éves szállítási határidőkkel. Kb. raktárról összevásárolható hozzá ami kell. Könnyű, ergo a növekedő súly kevésbé jelent problémát. Valamivel nagyobb a lőtávolsága. Semmivel nem tud kevesebbet mint a fancy "modern" alternatívák horror áron. Itt pedig visszakanyarodunk oda, hogy miért használják azok akik minden máshoz is hozzáférnének...
Persze kell majd új típus, de előtte gondolkodjunk is.
mert egy gépesített lövész alegység nem fog rejtve harcolni.
Elméletileg. Gyk. meg lsd. Ukrajna. Ahogy sikerül...
nem csak megtetszik egy kép.
Ne forgasd ki, mert attól, hogy nem akarod érteni, hogy tendenciáról beszéltem az ukránok kapcsán, még nem egy nekem tetsző kép alapján mondom, hogy a supressor nem lenne hülyeség a PKM-re. OPCIÓKÉNT.
De megint megtudtam, hogy mindenki hülye aki használ ilyet (nem mintha nem lehetne letekerni de ez ugye részletkérdés), meg általában aki minden nyugati gucci cucchoz hozzáfér és mégis modernizált PKM-et használ....

Butaság hangtompítót rakni a géppuskára, mert nem tudod arra használni, amire való.
Az ukrán SOF nem így gondolja, rendszeresen látni náluk.

Szia,

A hangtompitason kivul meg mit csinal a hangtompito?
-Melegszik, koszolodik, koszol.

Nyilvan, amivel lonek egyet, aztan ha lehult megtakaritjak, ott ezek nem problemak, hiszen nagyon konnyu kezelni ezt.
Amivel lonek nehanyat, ott ez mar problema kezd lenni, mert arra kulon figyelni kell, hogy nehogy tul sok legyen az a nehany.
De egy geppuska arra valo, hogy sokat lojjenek vele, ott lenyegeben hasznalhatatlanna teszi a fegyvert a hangtompito, cserebe nem tompitja a hangot.

Jelentosen tompitani a hangot hideg hangtompitoval es hangsebesseg alatti lovedekkel lehet.

A geppuskahoz kulon gyartani kell ilyen hangsebesseg alatti loszert, mivel alapbol nincs rendszeresitve, viszont mivel sokkal gyengebb, ezert egyreszt sokkal rosszabb a ballisztikaja, masreszt a teljesen mas ballisztika miatt pl. az iranyzekot is teljesen mashogy kell beallitani.

A hideg hangtompitohoz meg az kell, hogy legyen ideje visszahulni az utolso hasznalat ota, ami nyilvanvaloan egy geppuskanal nem opcio.

ui. csak lazan kapcsolodik ide, de sok nyugati rendor (SWAT) egysegnek igen hangos a hangtompitott fegyvere, ezeknel egyetlen celja van a tompitasnak: fullvedo nelkul se okozzon maradando hallaskarosodast a fegyver elsutese. De meg ilyen celbol sincs ertelme felrakni egy geppuskara, mert ekkor ugyan a ballisztika nem valtozik (hasznalhato az eredeti loszer), de a koszolodas ugyanugy problema, a melegedes is (ha eleg meleg, akkor vetemedik, es ezzel tokeletesen pontatlanna teszi a fegyvert), a nyereseg meg igencsak csekely (hiszen a tuloldal hallja a loveseket, csak kicsit halkabban).

Ezeket tudom, de nem erről van szó, hanem arról, hogy egy PKM modernizáció során opcióként nem lenne rossz, erre hoztam példának, hogy az ukránok vérrel szerzett tapasztalatukkal bizony bizony használják. (Nem, még mindig csak egy szemléltető ábra volt a kép amit beraktam, nem az egyetlen.)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 270
76 836
113
Ki beszélt gl. alegységekről?

Fuck logic. Amin nincs, az miben cáfol meg? Semmiben.

Ugye onnan indul a dolog, amikor azt írtam, hogy:
"Na ezek közül a legélhetőbb verzió jelenleg a PKM modernizációja szereléksínekkel, hangtompítóval, éjjeli és nappali optikákkal, lézeres irányzékkal. Ha a mindenhez hozzáférő ukrán (SzBU) SOF ezt használja és a hozzájuk csatlakozott nyugati zsoldosok is, akkor nehogy már ne legyen jó."
Te onnan indultál, hogy a Gestamen is szar mert csak. A PKM jelenleg azért előnyös, mert: van, bevált, nagy darabszámú típus, nem a nulláról indulunk több éves szállítási határidőkkel. Kb. raktárról összevásárolható hozzá ami kell. Könnyű, ergo a növekedő súly kevésbé jelent problémát. Valamivel nagyobb a lőtávolsága. Semmivel nem tud kevesebbet mint a fancy "modern" alternatívák horror áron. Itt pedig visszakanyarodunk oda, hogy miért használják azok akik minden máshoz is hozzáférnének...
Persze kell majd új típus, de előtte gondolkodjunk is.

Elméletileg. Gyk. meg lsd. Ukrajna. Ahogy sikerül...

Ne forgasd ki, mert attól, hogy nem akarod érteni, hogy tendenciáról beszéltem az ukránok kapcsán, még nem egy nekem tetsző kép alapján mondom, hogy a supressor nem lenne hülyeség a PKM-re. OPCIÓKÉNT.
De megint megtudtam, hogy mindenki hülye aki használ ilyet (nem mintha nem lehetne letekerni de ez ugye részletkérdés), meg általában aki minden nyugati gucci cucchoz hozzáfér és mégis modernizált PKM-et használ....


Az ukrán SOF nem így gondolja, rendszeresen látni náluk.



Ezeket tudom, de nem erről van szó, hanem arról, hogy egy PKM modernizáció során opcióként nem lenne rossz, erre hoztam példának, hogy az ukránok vérrel szerzett tapasztalatukkal bizony bizony használják. (Nem, még mindig csak egy szemléltető ábra volt a kép amit beraktam, nem az egyetlen.)
Sehol nem látni tömeges hangtompító alkalmazást az ukrán háborúban sem. Láthatsz pár képet es videót az SF-ről akaik alkalmazzák, de nehogy azt hidd már, hogy ez az általános.

Leírták szájbarágósan, hogy miért nem elterjedt a hangtompító, te meg ennek ellenére is ragaszkodsz hozzá. Lassan ott tartunk, hogy a fizikát tagadod. Ha nem tűnt volna fel, akkor a fizika törvényszerűségei a hangtompítók elterjedésének a gátjai nem pedig holmi szemellenzős látásmód vagy a pénz.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 332
9 877
113
Sehol nem látni tömeges hangtompító alkalmazást az ukrán háborúban sem. Láthatsz pár képet es videót az SF-ről akaik alkalmazzák, de nehogy azt hidd már, hogy ez az általános.
Akinek van az használja. Erre mondtam fentebb, hogy oké akkor elkezdem gyűjteni csak azt amit én látok (a fórum ennek a tizede se), hogy a gyakoriságát mutassam. Az meg nem volt jó merhogy' majd akkor te meg hozol olyanokat ahol nincs és az majd jól megmutatja, hogy nincs értelme.

Leírták szájbarágósan, hogy miért nem elterjedt a hangtompító, te meg ennek ellenére is ragaszkodsz hozzá. Lassan ott tartunk, hogy a fizikát tagadod. Ha nem tűnt volna fel, akkor a fizika törvényszerűségei a hangtompítók elterjedésének a gátjai nem pedig holmi szemellenzős látásmód vagy a pénz.
Egyetlen szóval nem írtam sehol, hogy a vele járó hátrányok nem maguktól értetődő jellemzők. Erre én a fizikát tagadom...
Amit állítok az az, hogy jobb ha választhatóan van, mint ha nincs. Ennyit, nem többet, de csak nem sikerül megérteni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 270
76 836
113
Akinek van az használja. Erre mondtam fentebb, hogy oké akkor elkezdem gyűjteni csak azt amit én látok (a fórum ennek a tizede se), hogy a gyakoriságát mutassam. Az meg nem volt jó merhogy' majd akkor te meg hozol olyanokat ahol nincs és az majd jól megmutatja, hogy nincs értelme.


Egyetlen szóval nem írtam sehol, hogy a vele járó hátrányok nem maguktól értetődő jellemzők. Erre én a fizikát tagadom...
Amit állítok az az, hogy jobb ha választhatóan van, mint ha nincs. Ennyit, nem többet, de csak nem sikerül megérteni.
Elvi hiba van az érvelésedben. Nem az használja akinek van és az aki nem használja az azért nem használja, mert nincs neki. Ákinek nincs annak azért nincs,mert nincs rá szüksége. Akinek van az pedig akkor használja, amikor szüksége van rá nem pedig ha kell ha nem alapon állandóan.
Nagyon egyszerűen fogalmazva, a lövész katona akkor sem használná, ha ott lenne a zsebében, mert a hangtompító alkalmatlan az általános (nem SF) lövész harcászatra.
 
  • Tetszik
Reactions: Matróz Kommandó

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 918
13 899
113
Butaság hangtompítót rakni a géppuskára, mert nem tudod arra használni, amire való. Ráadásul felesleges is, mert egy gépesített lövész alegység nem fog rejtve harcolni.
Semmivel nem támasztottad alá azt az állításodat, hogy számunkra a legjobb megoldás modernizálni a pkm-eket, ahelyett hogy vennénk minimit, vagy bármi modern fegyvert a kategóriában.

A Gidránnak is van mikrofonos lövés azonosító/bemérő rendszere. Minél kevesebb jel segít a te tüzelési pozíciód azonosítani annál jobb. Ha adott feladathoz ez kell pár lövés/ rövid sorozat erejéig, akkor lehet értelme!

Ukrán Azov-os az egyik videóban épületek közötti harcban is használta. AK-t.

S gpu-t meg szerintem nem eredeti feladatkörben használták, mert volt rajta távcső is!!! Szerintem romboló-puska (Gepárd-család megvan?) céllal használta, mert az nem volt! Egy korábbi csecsenes videóban is eszembe jutott a Gepárd, mert fák mögé, kétsoros tégla-fal mögé, téglaépület saroknál rejtőztek. Ha ott van Dudi, akkor biztos sorozza! Gpu sorozatot nem tudsz elrejteni, a harmadik után --valószínűleg-- már úton van a helyszín főlé minimum egy kínai civil drón a várható folytatással...

Van logikája --romboló puskakénti alkalmazás-- hangtompítóval is ilyen esetben épületből pl, mélyen belűlről használva. 2-3 ilyennel nincs esély a fa/téglafal mögött...

Most hirtelen nem találom, amikor lakosok mutatták, hogy ukránok akartak rajtaütni beásva fák mögül egy orosz hadoszlopon...

Nem sikerült, 12,7/14,x-esekkel fa mögött is mészárlás volt! Szinte minden fa mögött az átlőtt fatörzsek mellet összegörnyedt katona, rengeteg vér. Iszonyú látvány, ez a valódi háború, nem CoD...:(



U.I.: Irakban matracot használtak sokszor, "hangtompítnak"...


Én meg arra emlékszem a PKM-mel kapcsolatban, hogy nagy előnye, hogy könnyű és viszonylag megbízható!

A csőcsere/sok, hosszú sorozat szempontból vannak jobbak, jelentősen nagyobb súllyal.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 631
3 891
113
S gpu-t meg szerintem nem eredeti feladatkörben használták, mert volt rajta távcső is!!! Szerintem romboló-puska (Gepárd-család megvan?) céllal használta, mert az nem volt!
...
Van logikája --romboló puskakénti alkalmazás-- hangtompítóval is ilyen esetben épületből pl, mélyen belűlről használva. 2-3 ilyennel nincs esély a fa/téglafal mögött...
Szia,

Mi ertelme lenne ennek, vagyis "rombolo puskakent alkalmazni"?
Egyreszt az urmerete miatt alkalmatlan erre, masreszt ha maradunk ennel az urmeretnel, akkor az SZVD (Dragunov) messze kevesbe rossz erre a celra, mint egy PKM.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 918
13 899
113
Szia,

Mi ertelme lenne ennek, vagyis "rombolo puskakent alkalmazni"?
Egyreszt az urmerete miatt alkalmatlan erre, masreszt ha maradunk ennel az urmeretnel, akkor az SZVD (Dragunov) messze kevesbe rossz erre a celra, mint egy PKM.

Igaz!

Rosszul emlékeztem az űrméretre, úgy emlékezem, hogy 12.7-es! Úgy van értelme. Ezért is hoztam olyan példát: az ukránok sikertelen orosz-konvoj támadását.
7,62-esként esetleg páncéltörővel van értelme --vékony fal, fa-mögött---, azzal is ritkán, és nem biztos cél-leküzdés.

Bocs! Bukta: "...emberből vok!"


.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 631
3 891
113
Rosszul emlékeztem az űrméretre, úgy emlékezem, hogy 12.7-es! Úgy van értelme.
Szia,

Igen, 35 evig a mesterlovesz rekordot ezzel tarottak:
FsrQzl.jpg
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 358
113
Elnézve ezt a sok városi "bújócskát" ami Ukrajnában folyik, azt kell írjam, hogy nem ártana ha nálunk minden rajnál lenne rombolópuska is.
igen a rombolópuska jó cucc.

De szerintem kilehetne használni a különleges adotságainkat is. a borospincékkel szerzett tapasztalatainkat.
több tucat km hosszú többszintes pincerencert lehetne készíteni elég sok helyen az országba... igazából 80-100-200 m lösszt nemigen csap át egy bunkerromboló sem. löszbe meg lehet haladni mint forró kés a vajba...

békeidőbe meg teremhet benne a gomba lehet raktár vagy borospince.

ezze a nagyobb borvidékek bortárolása is megoldódna és nem kellene minden 3. évben fizetni a gazdáknak hogy zöldszüretbe dobják ki a szőlőt mert nem lessz hol tárolni... mert ez is hatalmas probléma 3 évente sok tíízezer hekto bor megy a szemétbe még éretlen szőlő korába... hatalmas összegeket kidobva és kifizetve...