[HUN] Honvédségi rakétakomplexumok / rakétatüzérség beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
én egyébként ellenajánlatot tennék egyszerűbb fegyverrendszerekre ingyenért segíílyért
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
Szerintem megoldható hogy az oldalára felkerüljön egy egy páncéllemez és attól még rá tudod daruzni a csöveket. A mellett becsapódó gránátok repeszeitől védené. De összességében ez egy elhanyagolható szempont.
Nem,mert a kazetták nem egyforma méretüek.Magukat a csőkötegeket kéne páncélozni.
Tekintve a dronok,az ellentűz,és a diverzánsok/portyázók fokozott lehetőségét,annyira azért nem elhanyagolható szempont.
HIMARS kisebb,mobilabb,védettebb rendszer.
PULS olcsóbb,rugalmasabb,nagyobb tűzerejű (főleg,ha a HIMARS kazettákat,és a LORAt is beintegrálnák-de elvileg a HIMARSba is lehetne más rakétákat integrálni)
Mindegyiknek van előnye,hátránya.
De a HIMARS legnagyobb hátránya az ár.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 736
113
Mégis minek bármi páncélozás? Mennyi páncélt kéne rárakni, hogy akárcsak egy kis méretű drón HEAT harci részének ellenálljon? Segítek, vagy 5-10cm-et...
Dok sikert a guruló bunkerhez.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Nem,mert a kazetták nem egyforma méretüek.Magukat a csőkötegeket kéne páncélozni.
A lehosszabhoz méretzed a páncéllemezt
Tekintve a dronok,az ellentűz,és a diverzánsok/portyázók fokozott lehetőségét,annyira azért nem elhanyagolható szempont.
Ezek sosem járnak egyedül. Ukrajnában kisebb konvoj kíséri őket lövész rajjal, légvédelemmel.
Nem sok igazi (nem felfújható meg pozdorja) kilőtt HIMARS-ot láthattunk Ukrajnában sem.
HIMARS kisebb,mobilabb,védettebb rendszer.
Semmivel nem mobilabb és védettebb a HIMARS. Ugyanúgy páncélkabinos teherautó alvázzal kérhető mindkettő. A HIMARS vetőcsöve körül meg tároló rekeszek vannak nulla páncélzattal - géppuska átlövi, de talán még az AKM is. Felülről meg még az sincs: simán látod a vető csöveket.

himars-material.png

M142-high-mobility-artillery-rocket-system.jpg
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
A Pulshoz létezik gyakorló rakéta vagy valami ilyesmi?
Van! 7-14 km-es gyakorolók vannak hozzá - a spanyol rendeléből tudható.
Ezzel még kisebb hazai lőtereken is lehet lövöldözni, de Bakonyban biztosan..
Spanyolország hivatalosan is megrendelte a hazai gyártású PULS rendszert.
Az első "adag" a következőkből áll:
  • 12 db SILAM indító jármű (a SILAM a rendszer spanyol neve)
  • 288 db rakéta 35 km hatótávolsággal (144 repeszromboló és 144 "betonjáttötő") - ez nem tudom melyik ACCULAR akar lenni
  • 112 db EXTRA rakéta 150 km (56 repeszromboló és 56 "betonjáttötő" )
  • 64 db Predator Hawk rakéta 300 km hatótávolsággal (32 repeszromboló és 32 "betonjáttötő")
  • 216 db gyakorló rakéta 7-15 km közötti hatótávval - ez új információ, hogy van hozzá gyakorló rakéta, de logikus és szükséges...
Szerintem ez a gyakorló rakéta olcsó, nem zavar védett GPS-szel szerelt, harci rész nélküli csökkentett hajtóanyagú 122-es rakéta lehet. Legfeljebb valami füstjelző töltet lehet benne ami jelzi a becsapódás helyét.
Olcsított Accular...szvsz.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 653
19 003
113
Szerintem ez a gyakorló rakéta olcsó, nem zavar védett GPS-szel szerelt, harci rész nélküli csökkentett hajtóanyagú 122-es rakéta lehet. Legfeljebb valami füstjelző töltet lehet benne ami jelzi a becsapódás helyét.
Olcsított Accular...szvsz.
Mennyit is fizettek ezért a csomagért? 160-ből is meg 300 km-ből is van betonáttörő meg repeszromboló külön? Azt hittem egyféle van mindenből!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Mennyit is fizettek ezért a csomagért?
Tokkal vonóval 400 millió körül - ebben van tűzvezető központ, lőszerszáállítók, minden.
A mi csomagunk nagyobb lesz szerintem: románoknak van 54 HIMARS-uk, 12-vel semmire nem mennénk.
160-ből is meg 300 km-ből is van betonáttörő meg repeszromboló külön? Azt hittem egyféle van mindenből!
mindenből van áttörő meg repesz - spanyolok felesbe vették mindet...
Szerintem repeszből kell több: a legtöbb célpont nem beton alatt van.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ez nem igaz a Lengyeleknek felrakták jelcz-re
homer-agreement-9-2023-2.jpg

Ezek kiállításra kivitt darabok. Itt még nincs végleges szerződés, csak egy keretszerződés, amit majd valamikor 2026-ban fognak elkezdeni szállítani.
Egyelőre FMTV-s normál verziókat kaptak.
Azóta meg már van Donald Tusk, és bejelentették, hogy minden védelmi beszerzést át fognak vizsgálni. Szerinted mi lesz a megfejtés, amikor Tusk amerikai pénzen jutott hatalomra?
És arra fogják fogni, hogy így gyorsabb, és olcsóbb is...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
A lehosszabhoz méretzed a páncéllemezt

Ezek sosem járnak egyedül. Ukrajnában kisebb konvoj kíséri őket lövész rajjal, légvédelemmel.
Nem sok igazi (nem felfújható meg pozdorja) kilőtt HIMARS-ot láthattunk Ukrajnában sem.

Semmivel nem mobilabb és védettebb a HIMARS. Ugyanúgy páncélkabinos teherautó alvázzal kérhető mindkettő. A HIMARS vetőcsöve körül meg tároló rekeszek vannak nulla páncélzattal - géppuska átlövi, de talán még az AKM is. Felülről meg még az sincs: simán látod a vető csöveket.

himars-material.png

M142-high-mobility-artillery-rocket-system.jpg
A HIMARSt könnyű,légi szállitható rendszernek tervezték.A tapasztalatok nyomán kapott páncélzatot.Az új tapasztalatok után jelenleg tervezik a felülröl is zárt inditóállványt.
 
  • Tetszik
Reactions: honved and enzo

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 502
8 284
113
jött egy hír, hogy a két amcsi szenátor azért jön, hogy ránk sózza a HIMARST
Nem csak ezért de jonnek egy ajánlattal nagyon jól tudják hogy akarunk rakéta tuzerseget azt is tudják mekkora számban és azt is tudják milyen csomag ajánlatokat kaptunk a pulsra és akar ha a legjobb puls ajanlatt alá tudnak lőni lehet főni bele menne ki tudja
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 055
30 513
113
Nem csak ezért de jonnek egy ajánlattal nagyon jól tudják hogy akarunk rakéta tuzerseget azt is tudják mekkora számban és azt is tudják milyen csomag ajánlatokat kaptunk a pulsra és akar ha a legjobb puls ajanlatt alá tudnak lőni lehet főni bele menne ki tudja
Szerintem a főni pontosan tudja, hogy elsőre lehet hogy olcsó lenne, de utánna lehetne fizetni, mint a kiskatona...
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 653
19 003
113
Nem csak ezért de jonnek egy ajánlattal nagyon jól tudják hogy akarunk rakéta tuzerseget azt is tudják mekkora számban és azt is tudják milyen csomag ajánlatokat kaptunk a pulsra és akar ha a legjobb puls ajanlatt alá tudnak lőni lehet főni bele menne ki tudja
De kizárt, hogy alálőjjenek!
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen