[HUN] Honvédségi rakétakomplexumok / rakétatüzérség beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
"Csoda-lámpássos" fórumtársunknak megemlíteném, hogy a hasonló technológiájú tipikus német ellátási láncban Tóth/Kiss/Kovács/Nagy legyártja (Győrben pl.) a német gyártmányhoz a fődarabot 500e HUF-ért, amire Jürgen/Brünhilda/Gert egy hét alat ráüti a TÜV-pecsétet, az azonnal 3-4 milliós HUF értékűre minősüt fődarabot pedig török, szerb vendégmunkás össz-LEGO-zza a többi gyarmatról érkező áminősített fődarabbal, majd leszállítják magyarországra a 10+ millió HUF-os AUDI A3-t.

Ez a bevált/tipikus német gyarmatosítói termelői-együttnűködési lánc mitől változna???
Hol látsz változásta utaló jeleket a német termékek áraiban???
Hol látsz árcsökkentő piaci mozgást, így a "Tubó-fokoztos" ukrán-konfliktus által gerjesztett fegyverkezési hajszával a háttérben???

Látsz Te egyáltalán???
Vedd le nyugodtan a "Csak-németet!!!"-szemellenzőt, és kitárul a világ! ;) :hadonaszos:


.
 
K

kamm

Guest
"Csoda-lámpássos" fórumtársunknak megemlíteném, hogy a hasonló technológiájú tipikus német ellátási láncban Tóth/Kiss/Kovács/Nagy legyártja (Győrben pl.) a német gyártmányhoz a fődarabot 500e HUF-ért, amire Jürgen/Brünhilda/Gert egy hét alat ráüti a TÜV-pecsétet, az azonnal 3-4 milliós HUF értékűre minősüt fődarabot pedig török, szerb vendégmunkás össz-LEGO-zza a többi gyarmatról érkező áminősített fődarabbal, majd leszállítják magyarországra a 10+ millió HUF-os AUDI A3-t.

Ez a bevált/tipikus német gyarmatosítói termelői-együttnűködési lánc mitől változna???
Hol látsz változásta utaló jeleket a német termékek áraiban???
Hol látsz árcsökkentő piaci mozgást, így a "Tubó-fokoztos" ukrán-konfliktus által gerjesztett fegyverkezési hajszával a háttérben???

Látsz Te egyáltalán???
Vedd le nyugodtan a "Csak-németet!!!"-szemellenzőt, és kitárul a világ! ;) :hadonaszos:


.
sorry-yawn.gif
Na, akkor ezt a próbálkozást idenre lezártuk...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
@Aladeen persze erőltetni kell a 60 ast mindenplatformon amin csak lehet mert szükséges (előző pl emből kiindúlva távcsöves puskával se lehet a mesterlövész fegyvereket kiváltani) és ha lessz 60 as lessz tüzér ezred. de ez nem azt jelenti hogy az 52 es fölösleges lenne vagy nincs rá szükség. ahova kell aod az kell. és fölösleges neki olyan képesség amit nem tud kihasználni ha mégis kihasználtatják vele az a saját feladatok elvégzésének rovására menne.) a lőtávólsággal az elérhető célok száma is megnől ami vagy azt jelenti hogy szűkül a tűzszektor amit hatékonyan uralni tud (tehát több gép kell) vagy azt hogy nem használja ki a lőtávját vagy azt hogy hatékonytalan lessz mert túl sok melót kap.) persze lehet mondani hogy egyszerűen hátrébb kell vinni nagyobb biztonságba csak akkor meg elszakad a dandártól külön logisztika ell neki az edigiek felett külön véderő és kb minden) tehát sookkal sokkal töb ember. és megszünik a dd ár alegységei között az átjárás legalábbis ami a tüzérosztályt illetné... KB önállósítani kellene de akkor máris nem dd tüzerség hanem mellérendelt vagy alárendelt... ez sokkal nagyobb bonyodalom
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Forrással alátámasztottat még soha nem tettél be ami megfelelt volna annak amit leírtál, a haverom megoldja mert kért rá árajánlatot dumán kívül.

A (HUN)T-72M1 altémában írtam 3-4-et, ahol a "Csak-német/csak-új..." szemlélet nyomokban sem tartamazott realitást, szükséges képesség --körüli-- megvalósításra esélyt!!! A szükséges --önálló, magyar politikai érdekérvényesítéshez szükséges-- képesség-szint megteremtése Leopard 2-vel lehetet, számunkra megfizethetetlen.

Ott is csak személyeskedő válaszok voltak, a mostaniak többségéhez képest. Szakmai érvekkel lehetetlen "tolni"/támogatni a hivatalos irányt, mert egyszerűen ROSSZ!!!

Nem szoktam, más --lobogó-füllel és merev szemekkel HTKA-t bámuló-- "érdeklődők"/fórum-látogatók számára használható infót adni!
...ahogy azt sem írtam le, hogy hol net-szereplő/milyen műszaki megoldással lehetséges 1-200e $-os "hátulkiszállós" BTR-80-at modernálni, vagy a (na jó bőven) duplájáért ugyanezt T-55/T-72-nek "modernizálni"/átépíteni.

...vagy "kéred közölni"??? :cool:


.
 
K

kamm

Guest
A (HUN)T-72M1 altémában írtam 3-4-et, ahol a "Csak-német/csak-új..." szemlélet nyomokban sem tartamazott realitást, szükséges képesség --körüli-- megvalósításra esélyt!!! A szükséges --önálló, magyar politikai érdekérvényesítéshez szükséges-- képesség-szint megteremtése Leopard 2-vel lehetet, számunkra megfizethetetlen.

Ott is csak személyeskedő válaszok voltak, a mostaniak többségéhez képest. Szakmai érvekkel lehetetlen "tolni"/támogatni a hivatalos irányt, mert egyszerűen ROSSZ!!!

Nem szoktam, más --lobogó-füllel és merev szemekkel HTKA-t bámuló-- "érdeklődők"/fórum-látogatók számára használható infót adni!
...ahogy azt sem írtam le, hogy hol net-szereplő/milyen műszaki megoldással lehetséges 1-200e $-os "hátulkiszállós" BTR-80-at modernálni, vagy a (na jó bőven) duplájáért ugyanezt T-55/T-72-nek "modernizálni"/átépíteni.

...vagy "kéred közölni"??? :cool:


.
Igen, ennek nincs az égvilágon semmi értelme (a borzasztó, olvashatatlanul rossz stílusú fogalmazástól eltekintve sem.)
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
122-es? (Vagy elírtad és 152-est akartál mert akkor mea culpa olyan tényleg van)


Én 122 mm-es sorozatvetőre gondoltam, "súlyos", hogy ez számodra nem derült ki az adatokból!!!

Költség-hatékonyság, Ár/Érték(képesség) alapján nagyságrendekkel megfizethetőbben kihozható hasonló képesség, mint amit a HX3-as önjárós tüzérség ad.
Pl. ílyen módon: egy nyugati elemekkel, hazai fejlesztő és gyártó bázissal modernizált 122 mm-es sorozatvető állomány.

A szerbek ilyen elvek alapján tized-áron építenek sokszoros valós képességet, csendben, hatékonyan!


.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
Én 122 mm-es sorozatvetőre gondoltam, "súlyos", hogy ez számodra nem derült ki az adatokból!!!

Költség-hatékonyság, Ár/Érték(képesség) alapján nagyságrendekkel megfizethetőbben kihozható hasonló képesség, mint amit a HX3-as önjárós tüzérség ad.
kell az biztos de nem váltja ki sem hatótáv sem pontosság. logisztikálya nehezebb pont a rakéta miatt. előkészítése (mindeneggyes rakétát tűzkésszé tenni macerásabb) nagy port csap tűzcsapás után még sokáig távólról látszik honnan tüzelt...
nem alternatívája de szükséges mert tény és való hogy olyan feladatokat képes ellátni amihez nagyon nagy számú tábori csöves tüzérség lenne szükséges.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
Én 122 mm-es sorozatvetőre gondoltam, "súlyos", hogy ez számodra nem derült ki az adatokból!!!

Költség-hatékonyság, Ár/Érték(képesség) alapján nagyságrendekkel megfizethetőbben kihozható hasonló képesség, mint amit a HX3-as önjárós tüzérség ad egy nyugati elemkkel, hazai fejlesztő és gyártó bázissal modernizált 122 mm-es sorozatvető állomány..
Bocs 122-es tarackra gondoltam (gvozgyika kaliber)
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
@LMzek 2.0 rakétavetővel pl sok hely van ahonnan nem lehet tüzelni de szükséges lenne hogy ott nagykalíberű és teljesítményű tűzeszköz kapjon helyet. (mert a nyomás amit magamögött vág vissz mindent vagy épp kigyújtja az aljnövényzetet... lazább kavicsos talajon magamogött kb kartácsol eggyet 40 et...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
Nem akarom nagyon megzavarni a csõrtét de a 122 rakétatüzérséget elég regóta hajtja @LMzek 2.0 ahhoz, hogy egyértelmű legyen. Nekem legalábbis tiszta volt bár az is, mikor a 18 km-t írtad, hogy félreértetted.
Nekem azért ment félre mert önjáró löveg topikban vagyunk.

Amúgy a PULS kezeli a 122-est szóval felőlem mehet. Az szimpi rendszer
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Amikor gazdaságilag egyértelmű. hogy a tüzérséggel --anyagi okok miatt-- nem lehet megteremteni a szükséges szintet, akkor józen vezetés számára marad a megfizethető, megvalósítható "B-terv", az ehhez illesztett harceljárások, taktika/stratégia/egyebek!

...vagy ha a politikai vezetés valójában nem is akarja ezt az önálló érdekérvényesítéshez szükséges haderőt megteremteni --ahogy nekem sajnos egyre valószínűbb :( --, akkor ne hazudozzon össze-vissza.
SŐT: lehet, hogy --a valódban meglévő, DE "pillanatnyi"-- előnyei ellenére, hosszú távon jobb lenne, ha BUKNA!!!

Jobban örülnék, ha "megvilágosodnának", de a korábbi politikai mechanizmusaik/"viselkedés" alapján ennek kicsi az esélye
Kár!!! Ennek jobban örülnék!



U.I: Összefüggéseiben ide tartozik, kérem nem áthelyezni! Köszzz!
.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 642
15 013
113
"Csoda-lámpássos" fórumtársunknak megemlíteném, hogy a hasonló technológiájú tipikus német ellátási láncban Tóth/Kiss/Kovács/Nagy legyártja (Győrben pl.) a német gyártmányhoz a fődarabot 500e HUF-ért, amire Jürgen/Brünhilda/Gert egy hét alat ráüti a TÜV-pecsétet, az azonnal 3-4 milliós HUF értékűre minősüt fődarabot pedig török, szerb vendégmunkás össz-LEGO-zza a többi gyarmatról érkező áminősített fődarabbal, majd leszállítják magyarországra a 10+ millió HUF-os AUDI A3-t.

Ez a bevált/tipikus német gyarmatosítói termelői-együttnűködési lánc mitől változna???
Hol látsz változásta utaló jeleket a német termékek áraiban???
Hol látsz árcsökkentő piaci mozgást, így a "Tubó-fokoztos" ukrán-konfliktus által gerjesztett fegyverkezési hajszával a háttérben???

Látsz Te egyáltalán???
Vedd le nyugodtan a "Csak-németet!!!"-szemellenzőt, és kitárul a világ! ;) :hadonaszos:


.
A legnagyobb tévedésed eddig a fórumon!

Nem csodalámpás!
Admirális Generális:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 

szasa30

Well-Known Member
2013. augusztus 9.
237
843
93
"Csoda-lámpássos" fórumtársunknak megemlíteném, hogy a hasonló technológiájú tipikus német ellátási láncban Tóth/Kiss/Kovács/Nagy legyártja (Győrben pl.) a német gyártmányhoz a fődarabot 500e HUF-ért, amire Jürgen/Brünhilda/Gert egy hét alat ráüti a TÜV-pecsétet, az azonnal 3-4 milliós HUF értékűre minősüt fődarabot pedig török, szerb vendégmunkás össz-LEGO-zza a többi gyarmatról érkező áminősített fődarabbal, majd leszállítják magyarországra a 10+ millió HUF-os AUDI A3-t.

Ez a bevált/tipikus német gyarmatosítói termelői-együttnűködési lánc mitől változna???
Hol látsz változásta utaló jeleket a német termékek áraiban???
Hol látsz árcsökkentő piaci mozgást, így a "Tubó-fokoztos" ukrán-konfliktus által gerjesztett fegyverkezési hajszával a háttérben???

Látsz Te egyáltalán???
Vedd le nyugodtan a "Csak-németet!!!"-szemellenzőt, és kitárul a világ! ;) :hadonaszos:


.
Annyira mókás amiket itt össze vissza hadoválsz… sztem próbálkozz stand up komédiásként…

ja és brünhilda / Gert nem üt sehova semmi pecsétet, de nemhogy TÜV-öt…. Lövésed sincs egy termék homologizásiós folyamatáról…. de a többiről sem…
bocs ha nyers voltam.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Annyira mókás amiket itt össze vissza hadoválsz… sztem próbálkozz stand up komédiásként…

ja és brünhilda / Gert nem üt sehova semmi pecsétet, de nemhogy TÜV-öt…. Lövésed sincs egy termék homologizásiós folyamatáról…. de a többiről sem…
bocs ha nyers voltam.


Nem vagy nyers, csak nem érted a képletes megfogalmazást, a látszat mögötti valós arányokat és folyamatokat!

A "Szolgátatás alapú társadalom" valós GDP értékéhez hasonló átverésről van szó! ...amiről a Covid alatt lett kimondva, hogy: "A Király meztelen!" => valótlan érték, hazugság!
Ha nem érted, olvass még a fórumon a HTKA-s szak-témákban, a következő ilyen területű hozzászólásod előtt.
Nagyon jól le van írva, összefüggéseiben, érthetően! :hadonaszos:

"Albínó-galambot" Veled! ;)

.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Amikor gazdaságilag egyértelmű. hogy a tüzérséggel --anyagi okok miatt-- nem lehet megteremteni a szükséges szintet, akkor józen vezetés számára marad a megfizethető, megvalósítható "B-terv", az ehhez illesztett harceljárások, taktika/stratégia/egyebek!

...vagy ha a politikai vezetés valójában nem is akarja ezt az önálló érdekérvényesítéshez szükséges haderőt megteremteni --ahogy nekem sajnos egyre valószínűbb :( --, akkor ne hazudozzon össze-vissza.
SŐT: lehet, hogy --a valódban meglévő, DE "pillanatnyi"-- előnyei ellenére, hosszú távon jobb lenne, ha BUKNA!!!

Jobban örülnék, ha "megvilágosodnának", de a korábbi politikai mechanizmusaik/"viselkedés" alapján ennek kicsi az esélye
Kár!!! Ennek jobban örülnék!



U.I: Összefüggéseiben ide tartozik, kérem nem áthelyezni! Köszzz!
.
Összefüggestelenül irogatsz. Mi a franc van veled? Akármivel is ölöd az agyad, hagyd abba.