[HUN] Honvédségi rakétakomplexumok / rakétatüzérség beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Nekem azért ment félre mert önjáró löveg topikban vagyunk.

Amúgy a PULS kezeli a 122-est szóval felőlem mehet. Az szimpi rendszer
A PULS az én monomaniam jó ideje, leginkább azért, mert szerintem gyarthatnank hozza az aprojoszagot, a nagy BM meg korlátlanul eladnák nekunk a zsidók.
A kérdés az, mennyire deployable (avagy csak egy örökös beta verzio, ahogyan Gasparunk is magyarázta a mindenfele félkész cuccot is használó IDFrol.)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 034
38 394
113
A PULS az én monomaniam jó ideje, leginkább azért, mert szerintem gyarthatnank hozza az aprojoszagot, a nagy BM meg korlátlanul eladnák nekunk a zsidók.
A kérdés az, mennyire deployable (avagy csak egy örökös beta verzio, ahogyan Gasparunk is magyarázta a mindenfele félkész cuccot is használó IDFrol.)
A korábbi változata Lynx néven futott és lőtték vele az örményeket rendesen az azeriek...szóval elég "deployable" lehet a PULS.
Pláne ha tudja kezelni a HIMARS kazettáit opcionálisan, akkor mindenképp ez kell nekünk!

 
K

kamm

Guest
Nagyjából nekem meg is van a nyertes, szerintem a tudása megfelelő a PULS-nak és árban is kellemesebb lehet a HIMARS-nál
A kérdés igazából az, mit tudnánk magunk is gyártani belőle, licenszelve. A minimum nekem az átlagos rakettak, mert abból rengeteget ellovoldozol így is, úgy is, az sokkal olcsóbb lenne, ha magunk gyartjuk, és lenne bőven egy cirkusz esetén.
A másik a fire control és a BMS network integrálása, utóbbiak biztosan beleférnek bármilyen üzletbe.
Persze ezt is HX3ra kellene tenni, legyen egységes a mobil platform, ahhoz meg általában jo lenne a Rábát vagy valakit végre újra beroffenteni...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 034
38 394
113
Nagyjából nekem meg is van a nyertes, szerintem a tudása megfelelő a PULS-nak és árban is kellemesebb lehet a HIMARS-nál
+ a saját rakétagyártás lehetősége is meglehetne.
Nem is kell mind: elég 160 mm-es (45 km) és 306 mm-es (150 km) gyártása teljesen elegendő lehet nekünk (300+ km-es PH rakéta meg a többi jöhet importból is). Ha lesz rakéta hajtóanyag gyárunk az export lehetőség és saját komplexebb rakéta fejlesztési-projekthez jóalap lehet. Egy kitörési pont a hadipar számára.
A 160mm-es rakétába simán beleférne a SMART155-ös résztöltete (akár 3-4 is), amit DIEHL és RM közös gyártmánya - ez is egy fejlesztési irány lehet. A Diehl az egyik HIMARS rakéta típusba is belepakolta ezeket az "okos tölteteket", szóval megoldható...

Itt a kérdés az lesz, hogy mit mond a politika.
Mivel szeretünk magunk gyártani és amerikai fegyverek kevésbé preferáltak (az ipari együttműködés hiánya miatt) így van esélye a PULS-nak - szerintem.
Még szóba jöhet a Cumó, valami török cucc vagy Astros a brazíl vonalon - bár ezek kevésbé jó rnedszerek valamint Korea és Brazília is messze van...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
+ a saját rakétagyártás lehetősége is meglehetne.
Nem is kell mind: elég 160 mm-es (45 km) és 306 mm-es (150 km) gyártása teljesen elegendő lehet nekünk (300+ km-es PH rakéta meg a többi jöhet importból is). Ha lesz rakéta hajtóanyag gyárunk az export lehetőség és saját komplexebb rakéta fejlesztési-projekthez jóalap lehet. Egy kitörési pont a hadipar számára.
A 160mm-es rakétába simán beleférne a SMART155-ös résztöltete (akár 3-4 is), amit DIEHL és RM közös gyártmánya - ez is egy fejlesztési irány lehet. A Diehl az egyik HIMARS rakéta típusba is belepakolta ezeket az "okos tölteteket", szóval megoldható...


Mivel szeretünk magunk gyártani és amerikai fegyverek kevésbé preferáltak (az ipari együttműködés hiánya miatt) így van esélye a PULS-nak - szerintem.
Még szóba jöhet a Cumó, valami török cucc vagy Astros a brazíl vonalon - bár ezek kevésbé jó rnedszerek valamint Korea és Brazília is messze van...
Nem tudom, hogy rakétát adnak e gyàrtásba de pl összeszerelés meg tetszőleges alváz integráció van.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 034
38 394
113
Nem tudom, hogy rakétát adnak e gyàrtásba de pl összeszerelés meg tetszőleges alváz integráció van.
Ha Spike gyártást odaadták a lengyeleknek is, akkor egy egyszerűbb tüzérségi rakéta licencét mi is meg tudnánk venni.
A LAR160 rakéta amúgy egész elterjedt: 8 ország használja, szóval export lehetőség is lenne...
Most a sorozatvetők is felértékelődnek az ukrán balhé tapasztalatai alapján és európai gyártású MRLS nem sok van.
Ha bele tudunk lépen egy német-izraeli együttműködésbe e téren, lenne piaca szerintem...
 
K

kamm

Guest
Itt a kérdés az lesz, hogy mit mond a politika.
Egyértelmű. Mondjuk ha a németek lepasszolnak pár tucat MARS2 indítót, arra sem húznám a számat, sőt, a modernizáltak előrébb járnak, mint az eredeti amerikai M720, utóbbiakat most upgradelik A2 standardra, abban már modern fire control van.
De ahhoz nem tudom, lenne-e legalább rakettagyartas, mert a Diehl meg a KMW nem ilyesmi uzletekrol hires... Igaz, az IP az azt hiszem az amerikaiaknal maradt, szoval nem lehet kizárni, bár most igencsak rosszban lett a NER Bidenekkel...
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely
K

kamm

Guest
Ha Spike gyártást odaadták a lengyeleknek is, akkor egy egyszerűbb tüzérségi rakéta licencét mi is meg tudnánk venni.
A LAR160 rakéta amúgy egész elterjedt: 8 ország használja, szóval export lehetőség is lenne...
Most a sorozatvetők is felértékelődnek az ukrán balhé tapasztalatai alapján és európai gyártású MRLS nem sok van.
Ha bele tudunk lépen egy német-izraeli együttműködésbe e téren, lenne piaca szerintem...
Baszki, te szo szerint idezel engem tavalyrol ebben a témában folyamatosan, legalább ird oda, hogy ahogyan X is mondta, ez azért illendő...:cool:
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 034
38 394
113
Baszki, te szo szerint idezel engem tavalyrol ebben a témában folyamatosan, legalább ird oda, hogy ahogyan X is mondta, ez azért illendő...:cool:
Az tény, hogy nálad olvastam először erről a rendszerről. Jól meg kutatva arra jutotta hogy "best ever" - ez kell nekünk!
Írtam is róla wikicikket. Nagyon drukkolok, hogy ne HIMARS legyen belőle! :confused:

Pláne, ha a lengyelek rendelnek 500 darabot (erősen kétséges), akkor kb. 2040-nél előbb nem is jutna nekünk HIMARS.
 
K

kamm

Guest
Az tény, hogy nálad olvastam először erről a rendszerről. Jól meg kutatva arra jutotta hogy "best ever" - ez kell nekünk!
Írtam is róla wikicikket. Nagyon drukkolok, hogy ne HIMARS legyen belőle! :confused:

Pláne, ha a lengyelek rendelnek 500 darabot (erősen kétséges), akkor kb. 2040-nél előbb nem is jutna nekünk HIMARS.
Szerintem a HIMARS amúgy is egy ostobaság lenne nekünk. Amikor megkérdeztem a tengerészgyalogost a USS Bataanon kb egy hónapja, hogy de mégis miért jobb ez nekik, mint a láncos M270A, akkor azt mondta, ezzel gyorsabban tudnak haladni es sokkal könnyebb. Ők ugye expeditionary force, náluk ez szamit főleg, nem feltétlenül fognak a legnagyobb dzsumbujon meg sartengeren atmenni, nem hkt kovetnek, a landing vessel miatt meg tényleg nem mindegy, milyen nehéz. Logikus, igaza volt - mindebből ránk semmi nem áll meg szinte. A lengyeleknek az kellett, ami a leggyorsabb, mert nonstop őrületben vannak, a románok meg azt veszik, amit az amerikaiak mondanak nekik. :D
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 034
38 394
113
Szerintem a HIMARS amúgy is egy ostobaság lenne nekünk. Amikor megkérdeztem a tengerészgyalogost a USS Bataanon kb egy hónapja, hogy de mégis miért jobb ez nekik, mint a láncos M270A, akkor azt mondta, ezzel gyorsabban tudnak haladni es sokkal könnyebb. Ők ugye expeditionary force, náluk ez szamit főleg, nem feltétlenül fognak a legnagyobb dzsumbujon meg sartengeren atmenni, nem hkt kovetnek, a landing vessel miatt meg tényleg nem mindegy, milyen nehéz. Logikus, igaza volt - mindebből ránk semmi nem áll meg szinte. A lengyeleknek az kellett, ami a leggyorsabb, mert nonstop őrületben vannak, a románok meg azt veszik, amit az amerikaiak mondanak nekik. :D
Minél többen vegyenek minél több HIMARS-ot, hogy nekünk már ne jusson gyártási kapacitás és akkor vehetünk valami jobbat. :p
 
K

kamm

Guest
Minél többen vegyenek minél több HIMARS-ot, hogy nekünk már ne jusson gyártási kapacitás és akkor vehetünk valami jobbat. :p
Azt tudom talán-talán elképzelni, hogy "békítő" szándékkal rendelnek HIMARSot, de az megint szembenenne a Főni hamar-hamar parancsaval....
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 034
38 394
113
Azt tudom talán-talán elképzelni, hogy "békítő" szándékkal rendelnek HIMARSot, de az megint szembenenne a Főni hamar-hamar parancsaval....
Most éppen vicsorgás megy a globáladó miatt - nem látom a békülés szándékot, amíg Joe bácsi ül a fehérházban. A következő republikánus elnökkel talán - aki remélem nem Trump lesz.
Szerinted amúgy Trump lesz? Hogy néz ki ez ott helyben?