[HUN] Honvédségi rakétakomplexumok / rakétatüzérség beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
valamilyen színten igaza van @LMzek 2.0 nek a bibi ott van hogy helyette.
nem helyette kell hanem mellélye. van egy tartalékos rendszerünk és épülőben a szittya.
ezért fontos szerintem a török vonal. nem a német helyett hanem a német melett.
155 ös tgk ra szrelt török cucc kerekítési hia az ideális német cuccok melett (ideáális alatt azt értem hogy nem ugrunk hanem lépünk struktúrális felépítésbe.)

ami az én szemembe 2 osztály HX3 52 es kaliber és 1 osztály 60 as kaliber (a meglévő pzh k melllett)... (ez kezdésnek okés.) és én ez mellé tennék némi török vasat
yavuz_obusu2.jpg
ez a cesarnal jóval olcsóbbank kell lennie kb 2/3 a más ( 122/300 as rakétavetőkkel összecsapva még alatta is...)
images
akár az olcsóbb feles platformon is... ezek igazából aprópénzek... de diverzifikál kapcsolatot építszállítás ellátás biztonságot ad. mert egy megelősző védelmi helyzetbe ezek az olcsó eszközök (ha már van velük tapasztalat és kiképzett ember) nagyon gyorsan beszrezhető. a török gyorsan szállít ha kell felpörget lásd bayraktár az ukránoknak... ha maradunk békébe egy megengedhető kuriózum ami amég rendszerbe vólt hasznos vólt ha meg hadba megyünk gyorsan beszerezhető eszköz amivel már van tapasztalat és késsz kiképzési rendszer.) és akkor nem kerülnénk olyan szituba mint most az ukránok hogy mozgósított ember van fegyver nincs vagy nagyon nehéz a kiképzés a teknikára mert tök ismeretlen és a kiképzőket is ki kell képezni...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 387
113
valamilyen színten igaza van @LMzek 2.0 nek a bibi ott van hogy helyette.
nem helyette kell hanem mellélye. van egy tartalékos rendszerünk és épülőben a szittya.
ezért fontos szerintem a török vonal. nem a német helyett hanem a német melett.
155 ös tgk ra szrelt török cucc kerekítési hia az ideális német cuccok melett (ideáális alatt azt értem hogy nem ugrunk hanem lépünk struktúrális felépítésbe.)

ami az én szemembe 2 osztály HX3 52 es kaliber és 1 osztály 60 as kaliber (a meglévő pzh k melllett)... (ez kezdésnek okés.) és én ez mellé tennék némi török vasat
yavuz_obusu2.jpg
ez a cesarnal jóval olcsóbbank kell lennie kb 2/3 a más ( 122/300 as rakétavetőkkel összecsapva még alatta is...)
images
akár az olcsóbb feles platformon is... ezek igazából aprópénzek... de diverzifikál kapcsolatot építszállítás ellátás biztonságot ad. mert egy megelősző védelmi helyzetbe ezek az olcsó eszközök (ha már van velük tapasztalat és kiképzett ember) nagyon gyorsan beszrezhető. a török gyorsan szállít ha kell felpörget lásd bayraktár az ukránoknak... ha maradunk békébe egy megengedhető kuriózum ami amég rendszerbe vólt hasznos vólt ha meg hadba megyünk gyorsan beszerezhető eszköz amivel már van tapasztalat és késsz kiképzési rendszer.) és akkor nem kerülnénk olyan szituba mint most az ukránok hogy mozgósított ember van fegyver nincs vagy nagyon nehéz a kiképzés a teknikára mert tök ismeretlen és a kiképzőket is ki kell képezni...
Nem fogunk kétféle fegyvert venni ugyan abban a kategóriában! A kétféle kaliberhossz (L/52, L/60) is valószínűtlen - az egységes fegyverzet komoly logisztikai előny.
HX3-hoz gyártás terén is lesz közünk, törökök meg nagyon nem akarnak gyártást adni semmire.
A Gidrán összeszerelést is alig akarják ideadni...
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
Nem fogunk kétféle fegyvert venni ugyan abban a kategóriában! A kétféle kaliberhossz (L/52, L/60) is valószínűtlen - az egységes fegyverzet komoly logisztikai előny.
HX3-hoz gyártás terén is lesz közünk, törökök meg nagyon nem akarnak gyártást adni semmire.
A Gidrán összeszerelést is alig akarják ideadni...
nem ugyan arra való a 2. ez olyan kijelentés hogy nem veszünk távcsöves puskát mert van mesterlövész puskánk rendszerbe.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Figyi majd ha tőled látok ilyet amit nem magad számolsz ki (ami tudjuk, hogy nem erősséged) majd küldök én is.
Puszi a hasadra.

Figyi, tőlem láttál, Én Tőletek még SOHA!!!
Írtam több esetben is HTKA-n is szereplő forrásokból, akkor ehhez hasonlóan személyeskedő válaszra futotta.
A like-csapat többi tagjának is! ...de semmi gond, mert nem nektek szól ez igazán, mert aki e lentebb olvasható számot komolyan gondolja, annak a valós szakmai tudásával baj van! ...alapvető!!!
...vagy "valami más" ok miatt: nem-tuggyuk-mi-jaz-áááám"!!! :oops: "
De: "...a te helyedben (szerződéses/hivatásos katonaként) lehet, hogy Én is ezt mondanám!"


Jah 18 km távolságra. Azt kihagytad.

Jah 40 km távolságra (szerb, cseh, szlovák, lengyel, és még féltucat gyártó). Ezt kihagytad!
Amúgy meg: ...egyes, leülhet! :D

...és a 60 km-esek is jönnek rövid időn belül!


.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Figyi, tőlem láttál, Én Tőletek még SOHA!!!
Írtam több esetben is HTKA-n is szereplő forrásokból, akkor ehhez hasonlóan személyeskedő válaszra futotta.
A like-csapat többi tagjának is! ...de semmi gond, mert nem nektek szól ez igazán, mert aki e lentebb olvasható számot komolyan gondolja, annak a valós szakmai tudásával baj van! ...alapvető!!!
...vagy "valami más" ok miatt: nem-tuggyuk-mi-jaz-áááám"!!! :oops: "
De: "...a te helyedben (szerződéses/hivatásos katonaként) lehet, hogy Én is ezt mondanám!"




Jah 40 km távolságra (szerb, cseh, szlovák, lengyel, és még féltucat gyártó). Ezt kihagytad!
Amúgy meg: ...egyes, leülhet! :D

...és a 60 km-esek is jönnek rövid időn belül!


.
122-es? (Vagy elírtad és 152-est akartál mert akkor mea culpa olyan tényleg van)
 
K

kamm

Guest
Figyi, tőlem láttál, Én Tőletek még SOHA!!!
Írtam több esetben is HTKA-n is szereplő forrásokból, akkor ehhez hasonlóan személyeskedő válaszra futotta.
A like-csapat többi tagjának is! ...de semmi gond, mert nem nektek szól ez igazán, mert aki e lentebb olvasható számot komolyan gondolja, annak a valós szakmai tudásával baj van! ...alapvető!!!
...vagy "valami más" ok miatt: nem-tuggyuk-mi-jaz-áááám"!!! :oops: "
De: "...a te helyedben (szerződéses/hivatásos katonaként) lehet, hogy Én is ezt mondanám!"




Jah 40 km távolságra (szerb, cseh, szlovák, lengyel, és még féltucat gyártó). Ezt kihagytad!
Amúgy meg: ...egyes, leülhet! :D

...és a 60 km-esek is jönnek rövid időn belül!


.
Kemény vagy, Csoki.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 387
113
Igazàndiból lehetne pl csak l60 is de ahhoz tényleg nem vagyunk elég jól eleresztve.
mert annyival drágább az a +1,2 méternyi a cél cső?
Tudom hogy nem vasárban van a különbség, de olyan nagy eltérés a két rendszer között nem lehet...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
Nyilávn a jobbat: a L/60-asat kell venni. Azzal is tudsz közelebbre lőni. Fölösleges kétféle szerintem.
a 60 ashoz nagyobb kiterjedésű a töltet. jobban kopik a cső. karbantartás igényesebb. több olaj kell bele nagyobb teherbírású eszközök. nehezebb a mozgatása és az önjárása is körülményesebb ezekkel nem lehet mit tenni. ráadásúl egy dandárnál nem lenne cél hogy kihazsnálja a nagyobb lőtávólságát. ezért a hajítótőltetek jelentős része ott pl felhasználásra sem kerülne. egy részét ellehet használni másra de egy idő után feltelne és csak balesetveszélyt vagy logisztikai problámát okozna a dandárnak tehát hátráltatná a feladat végrehajtását.... nem biiztos hogy mindenhova a nagyobb a jobb. a dandár nem dolgozhat 80 km mélységbe nem az a dolga mert akkor ki dolgozik 20 ra 30 ra 40re stb...

egy önálló tüzér ezredbe viszont 60 as kell (saját logisztikai láncal ezért önálló)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
mert annyival drágább az a +1,2 méternyi a cél cső?
Tudom hogy nem vasárban van a különbség, de olyan nagy eltérés a két rendszer között nem lehet...
meg a megnövelttöltényűr hidraulika rendzser és a többi.... kb akkora a különbség ekkora kaliberhossz lépésnél cső esetébe mindha a löveg kaliberjét növelték vólna 155 ről 180 ra (170-175) ha nagyon ügyesek metalurgiailag. a löveg súlya kb 1/4-1/5 ével lehet nehezebb mint az 52 es kaliber esetében cca ha ez alát tudtak menni akkor oda nagyon spéci és drága ötvözetek kellettek nagyon nagy kovácstudással. +10% itt szerintem felejtős) zárnak is másnak kell lenni