[HUN] Honvédségi rakétakomplexumok / rakétatüzérség beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 395
11 390
113
orosz űrméretű továbbfejlesztett komplexum, éppen ezért gondolom, hogy szórásképük sem lehet sokkal jobb azoknál.

Igen, ha olyan űrmérete van, amit az oroszok használtak, akkor automatikusan összeoroszozódik a rakéta, és ettől pontotlanabb lesz.

Lehet tippelni hogy ki kapja meg utoljára 5-6 év múlva az eszközöket ha lesz rendelés,már 2021 ben alá kellett volna írni a szerződést,addig taktikáztak amíg tökutolsók lettünk,ez a hajó is elúszott.:eek:

Nem unalmas még ez az állandó nyafogás?
A Lynxeket meg már gyártjuk, miközben a tótok éppen csak kiválasztották, a románok meg a fasorban sincsennek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 381
113
Igen, ha olyan űrmérete van, amit az oroszok használtak, akkor automatikusan összeoroszozódik a rakéta, és ettől pontotlanabb lesz.



Nem unalmas még ez az állandó nyafogás?
A Lynxeket meg már gyártjuk, miközben a tótok éppen csak kiválasztották, a románok meg a fasorban sincsennek.
Ja, helikopterből sem 4-et vettünk...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 325
68 562
113
A wadiyai hírszerzés ezt hozta ki az itteni kommenteket olvasva! :p
Egyelőre baromira minimumot vesszük mindenből sajnos: egy osztály Leopard2A7, egy osztály PZH2000, +4 Gripen a 14 mellé, 2 rámpás szállító, a három osztálynyi LYNX-szel egyenesn már dőszölés van! :D
Diszfelvonulason jol mutat. Csupa csicsas technika... Ennek tobb mint fele sosem volt tancban, a maradekrol meg mindenfele hirek jonnek. Kurva draga lesz ezt mar fenntartani, mennyiseg meg raadasul nulla. Csupa wunderwaffe, csupa celebfegyver. Jo PR-t csinaltak a Himarsznak annyi szent, csak a mi loszereinket nem a jenkik alljak hozza.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 018
23 242
113
Szóval ne vegyünk HIMARS-ot csak is politikai jóindulat vásárlása céljából!
HA ez lesz, legalább 100%-os bizonyossággal kijelenthetjük majd erről a beszerzésről, hogy politikai jóindulat vásárlása céljából történt. Mennyi jövőbeni vitát megelőznénk itt a fórumon. Volna végre valami, amiben kb. mindenki egyet értene. :)
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
Mustafa Varank ipari és technológiai miniszter így válaszolt a magyarországi HIMARS kérdésére: "Nem tudom, hogy Magyarország tesz-e egy lépést vagy sem, de készen állunk arra, hogy megadjuk nekik a szükséges támogatást, miközben alternatív termékeket gyártunk Törökországban."

1.gif
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 236
15 944
113

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 949
7 724
113
Mustafa Varank ipari és technológiai miniszter így válaszolt a magyarországi HIMARS kérdésére: "Nem tudom, hogy Magyarország tesz-e egy lépést vagy sem, de készen állunk arra, hogy megadjuk nekik a szükséges támogatást, miközben alternatív termékeket gyártunk Törökországban."

"Nem tudom, hogy Magyarország tesz-e egy lépést vagy sem, de mi alternatív termékeket gyártunk Törökországban, és készek vagyunk a szükséges támogatást megadni nekik. " * így kicsit jobban érthető , lényegében azt mondja ő nem tudja mi mit döntünk de ők is tudnak ilyet adni ha e fajta eszközt keresünk ...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 133
38 624
113
Mustafa Varank ipari és technológiai miniszter így válaszolt a magyarországi HIMARS kérdésére: "Nem tudom, hogy Magyarország tesz-e egy lépést vagy sem, de készen állunk arra, hogy megadjuk nekik a szükséges támogatást, miközben alternatív termékeket gyártunk Törökországban."

Mondjuk nem tudom miért egy török minisztert kérdeznek egy magyar kormány hatáskörébe tartozó beszerzésről...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 889
35 359
113
Mustafa Varank ipari és technológiai miniszter így válaszolt a magyarországi HIMARS kérdésére: "Nem tudom, hogy Magyarország tesz-e egy lépést vagy sem, de készen állunk arra, hogy megadjuk nekik a szükséges támogatást, miközben alternatív termékeket gyártunk Törökországban."

én nálam ti vagytok a befutók e téren :)
a zsidóktól meg jöhet a az atmos átalános 155 ösnek.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 955
5 104
113
Mustafa Varank ipari és technológiai miniszter így válaszolt a magyarországi HIMARS kérdésére: "Nem tudom, hogy Magyarország tesz-e egy lépést vagy sem, de készen állunk arra, hogy megadjuk nekik a szükséges támogatást, miközben alternatív termékeket gyártunk Törökországban."

Sokkal inkább passzolna az anyagi lehetőségeinkhez, mint a HIMARS amelyhez a legolcsóbb rakéta 150 ezer dollár.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 889
35 359
113

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 772
15 741
113
Mustafa Varank ipari és technológiai miniszter így válaszolt a magyarországi HIMARS kérdésére: "Nem tudom, hogy Magyarország tesz-e egy lépést vagy sem, de készen állunk arra, hogy megadjuk nekik a szükséges támogatást, miközben alternatív termékeket gyártunk Törökországban."

Ahogy rácuppant a sajtó erre a ""hírre"" az zseniális. Ha ez szándékos, a versenyeztetést segítő lépés volt, akkor tényleg megérte. De látszódik a török miniszter közbevetett mondatán, hogy hadiipar terén mindenki tolja magát ezerrel, úgyhogy nagyon szép kis dealt tudunk összehozni.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 147
30 803
113

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
@Vlad Gidránról nem volt szó benne ?
Nem találtam meg a videó teljes verzióját, de az Anadolu Agency szerint a miniszter azt mondja, hogy minden jól ment, így valószínűleg nincs probléma. Nem hiszem, hogy a miniszterek ennyire belemennének a részletekbe. Ahogy a hírek részleteiből megértem, lehet, hogy van valami új a drónban.


Folytatódni fog az együttműködés a védelmi iparban;

Arra a felvetésre, hogy a védelmi ipar olyan terület, ahol az utóbbi időben fokozódott az együttműködés a két ország között, és hogy Törökország megkezdte a Magyarország által külföldről vásárolt páncélozott járművek egy részének szállítását, Varank azt mondta: "Az ezekről szóló megbeszéléseinken azt láttuk, hogy Magyarország elégedett ezzel a kapcsolattal, a török vállalatok pedig elégedettek ezzel a kapcsolattal. Az elkövetkező időszakban folytatni fogjuk ezt a folyamatot. Magyarország egyik legfontosabb partnere szeretnénk lenni a honvédelem területén. Mint tudják, Törökország nagyon komoly szereplője a pilóta nélküli légi járműveknek. Ma már a világ egyik legfontosabb szereplője. Készen állunk arra, hogy megosszuk ezt a képességet barátunkkal és szövetségesünkkel, Magyarországgal. Ezeken a területeken is tartjuk a szükséges együttműködési tárgyalásokat."
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 949
7 724
113
Nem találtam meg a videó teljes verzióját, de az Anadolu Agency szerint a miniszter azt mondja, hogy minden jól ment, így valószínűleg nincs probléma. Nem hiszem, hogy a miniszterek ennyire belemennének a részletekbe. Ahogy a hírek részleteiből megértem, lehet, hogy van valami új a drónban.


Folytatódni fog az együttműködés a védelmi iparban;

Arra a felvetésre, hogy a védelmi ipar olyan terület, ahol az utóbbi időben fokozódott az együttműködés a két ország között, és hogy Törökország megkezdte a Magyarország által külföldről vásárolt páncélozott járművek egy részének szállítását, Varank azt mondta: "Az ezekről szóló megbeszéléseinken azt láttuk, hogy Magyarország elégedett ezzel a kapcsolattal, a török vállalatok pedig elégedettek ezzel a kapcsolattal. Az elkövetkező időszakban folytatni fogjuk ezt a folyamatot. Magyarország egyik legfontosabb partnere szeretnénk lenni a honvédelem területén. Mint tudják, Törökország nagyon komoly szereplője a pilóta nélküli légi járműveknek. Ma már a világ egyik legfontosabb szereplője. Készen állunk arra, hogy megosszuk ezt a képességet barátunkkal és szövetségesünkkel, Magyarországgal. Ezeken a területeken is tartjuk a szükséges együttműködési tárgyalásokat."
Valaki annó pedzegette lengyel amerikai beszerzésekkel hogy jó áron kapják mert jó kapcsolatott ápolnak amcsikkal


Nah ugyan ilyen szempontból megéri nyomni a Turáni őstörténetünk és Türkick létünk !