[HUN] Honvédségi rakétakomplexumok / rakétatüzérség beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 676
113
Azok után, hogy a 90-es éveben le voltak szerltetve a térségbéli Scudok és Tochkák, nem hiszem, hogy egyszeru lenne hasonló rendszereket viszatelepíteni a térségbe. Pláne ha a MH mint ha arra is figyelne, hogy a rakétavetok száma ne legyen tobb mint fele a romániaiknak.
lehet de a románoknak van egy csomo 122 esük is. azok fele is jöhet akkor simán.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 776
35 967
113
Irányított színjátéknak tűnik az elmúlt eseménysorozat. Szerintem komoly szándék van a beszerzésre, de előtte fel kell bolygatni a piaci szereplőket a jobb alkupozíció miatt. Most már komolyan vesznek minket a hadiipari vállalatok.
Egyetértek!

Szerintem az egész HIMARS szivárogtatás tárgyalási taktikázás: talán pont azért mondták a szabadeurópának, mert az egy nemzetközi média, többnyelvű és hamarabb visszajut az aktuális tárgyaló partnerekhez (pl. ELBIT-hez is), hogy "van itt ám más is!"
Talán török minisztert is egy "beépített ember" (kormány média?) kérdezte meg...

Szóval lássuk ki mennyit enged a felének a feléből! :D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 676
113
6 indító
6 lőszerutántőltő
1 parancsnoki kocsi
1 meteorologiai állomás
ehhez szükséges dronok/uavk törököktől leakaszthatók
radarjaink vannak amik itegrálhatóak.
irányított rakétát képes lőni.
olcsó. mindenképp olcsóbbnak kell lennie mint a 40 rakétát hordozó változatnak. ami színtén nem drága.
hogy mennyire moder? új az biztos. irányított rakéta van hozzá és képes kezelni tehát ugrás a csehekéhez képest e téren mert ebbe már a tervezéskor megvólt a képesség. mennyire megbizható? olyan platformra teszik amire kérjük. maga a vetőnek kevés a meghibásodási esélye. a gradnál rosszabb nem lehet és az sem a hibáiról híres hisz egyszerű szerkezet.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 676
113
A legalább 107-122 mm átmérőjű nem irányított rakétákat és energetikai anyagokat belföldön kell előállítani. Mennyire lehet költséges?
aprópénz maga a rakéta... egyszerű szerrkezet nem igényel különösen speciális tudást.
az irányítórendszer meg kompatibilis. azt meg lehet venni a piacról.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 713
15 497
113
Azok után, hogy a 90-es éveben le voltak szerltetve a térségbéli Scudok és Tochkák, nem hiszem, hogy egyszeru lenne hasonló rendszereket viszatelepíteni a térségbe. Pláne ha a MH mint ha arra is figyelne, hogy a rakétavetok száma ne legyen tobb mint fele a romániaiknak.
És miért nem lenne egyszerű? Megvesszük, lehet kapunk rá gyártást, és pont. Semmilyen egyezményt nem sért. Maróthék mikor kint voltak az USA-ban, akkor azt mondták, hogy technikai ugrásra várnak, arra célozva, hogy a PrSM 500 km+ tartományra is el tud lőni.
Értem én, hogy Pozsonyból nézve nem egyszerű ez a helyzet, de szerintem pont nem az a fő szempont nálunk, hogy a románoknak hány indítójuk van.
Ja, meg a románoknak a HIMARS mellett van LAROM-juk is meg GRAD-juk is, szóval van bőven mit behoznunk :)
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 713
15 497
113
Egyetértek!

Szerintem az egész HIMARS szivárogtatás tárgyalási taktikázás: talán pont azért mondták a szabadeurópának, mert az egy nemzetközi média, többnyelvű és hamarabb visszajut az aktuális tárgyaló partnerekhez (pl. ELBIT-hez is), hogy "van itt ám más is!"
Talán török minisztert is egy "beépített ember" (kormány média?) kérdezte meg...

Szóval lássuk ki mennyit enged a felének a feléből! :D
Az ATV-s valamilyen Ildikó kérdezte meg. Csak nyilván most az orosz-ukrán háború miatt mindenki nagyon felkapta a témát szerencsére :)
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 713
15 497
113
A HIMARS-os "szivárogtatás" és "török hergelés" alapján úgy érzem kezd a célegenyebe fordulni a "ló" amire tettem, szóval fokozni a kell szurkolást! :hadonaszos:
:D :D :D
Én is baromira örülnék a PULS-nak, remélem én is, hogy ennek van megágyazva a terep.
Hátha a döntéshozók olvasnak minket, és számít a közönségszavazatunk. :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 128
73 653
113
A HIMARS-os "szivárogtatás" és "török hergelés" alapján úgy érzem kezd a célegyenesbe fordulni a "ló" amire tettem, szóval fokozni a kell szurkolást! :hadonaszos:
:D :D :D
Egy magyar-szerb-török vagy magyar-szerb-izraeli vagy magyar-szerb-koreai együttműködést tudsz leginkább elképzelni vagy melyik országot hagynád ki a felsorolásból? És persze ott vannak még a németek is... :rolleyes::D