[HUN] Honvédségi rakétakomplexumok / rakétatüzérség beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
3 030
8 763
113
Vettünk tőlük egy csomó AMRAAM-ot.

Soha nem fognak békén hagyni amíg demokrata kormányuk van, s nekünk nem balliberális, bármit vehetünk tőlük. Ha náluk vagy nálunk lesz váltás, akkor lesznek velünk elégedettek. Egy republikánus kormánnyal egyből jó lesz a viszonya Orbánéknak.

A HIMARS-ot meg egy váltás után csak jelzem, az elsők közt ajánlaná fel egy itteni ballib kormány az ukránoknak, mivel már úgyis ki vannak képezve, és pl. egy Geri vagy Márky-Zay erkölcsi kötelességként kezelné, hogy ezeket át kell adjuk, mert ott védenék a legjobban a Magyar érdekeket, Ukrán kézben védenék a hazát. Ha valami olyat veszünk, pl. hogy PULS-nál maradjunk, amit az Izraeliek nem engednének átadni, akkor maradna meg nekünk.
Nagyon nem érthetek egyet, mert az Orbán regnálás négy évében amikor kebelbarátja Mr. Trump volt, az elnök egyetlen beszerzést sem eszközöltünk és katonai segélyből is max 2 wc deszkára tellett, mig a románok, lengyelek ezek sokszorosát kapták és vették fegyverben.. Tehát annyi hogy hiú ábránd az amerikai fegyverbiszniszre gondolni, akárki is van ott hatalmon...
 
  • Tetszik
Reactions: Zeze

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 833
19 508
113
Korábbi fórum-hírek szerint a Puls Európa-i partnereként az árduplázó-RM rátette a kezét már erre technikára is! :(

Vagyis --úgy sejtem, szinte biztosan-- ez lesz, dupla-áron, fele-mennyiség, német(áras) karbantartással. :( :( :(
"Hurrá!"
.
Mármint, hogy mi lesz!? A Puls-ra gondolsz?!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Star Trek86

Well-Known Member
2017. október 23.
203
398
63
Feltételezem, hogy a torokok TRG-230-t tesznek az asztalra (amit nemrég Ukrajnának is eladtak):
https://en.wikipedia.org/wiki/TRG-230#Variants
images-92.jpeg
Számomra az az érdekes ,hogy Török ipar mindenre is képes és van nekik!
LEgyen az könnyűipar vagy nehéz Automatikában szenzorok gyártósorok repülőgépipar autó....Még ha a nagy része koppintás vagy lego de akkor is van nekik.
Nemrég volt szerencsém megnézni egy komplett lószergyártó sort(Atesci) . Volt olyan jó mint egy német .
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 161
13 394
113
Nem tudom mennyire veszik figyelembe egy-egy ilyen dontesnel hogy a beszallito tervez-e mostansag haboruzni vagy sem. Ugy tunik a torokok terveznek, nem egy plusz pont a TRLG-230-nak.

 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 218
113
Számomra az az érdekes ,hogy Török ipar mindenre is képes és van nekik!
LEgyen az könnyűipar vagy nehéz Automatikában szenzorok gyártósorok repülőgépipar autó....Még ha a nagy része koppintás vagy lego de akkor is van nekik.
Nemrég volt szerencsém megnézni egy komplett lószergyártó sort(Atesci) . Volt olyan jó mint egy német .

Mi nem építkezünk! ..."csak" veszünk, veszünk, veszünk!

Alapítunk sorozatban haditechnikai vegyesvállalatokat is!
... 49%-os --semmire sem jogosító-- tulajdon-résszel !!!
... évi sok-100 milliárd Forintok a Semmiért!


"Jól tejel a magyar marha!" :(

El kellene már kezdeni --diszkréten, de határozottan és gyorsan-- a hibák javítását ! :hadonaszos:
Változott a világ: Az a hiba ha nem változunk hozzá!!!


.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 833
19 508
113
Én úgy tudom ott gondolatbaj játszanak még és konkrét üzletről nem olvastam! Egy biztos sokkal hamarabb itt lehet mintha a HIMARS-ra várunk az évtized végéig! Emelett, hogy a gatyánk is rámenne + cserébe egy esetleges konfliktus esetén az első héten ellőnénk a megvett rakétamennyiséget, hogy utána verhessük a mellkasunkat büszkén....nekünk is van ám HIMARS-k! :rolleyes:
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 833
19 508
113

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 218
113
Én úgy tudom ott gondolatbaj játszanak még és konkrét üzletről nem olvastam! Egy biztos sokkal hamarabb itt lehet mintha a HIMARS-ra várunk az évtized végéig! Emelett, hogy a gatyánk is rámenne + cserébe egy esetleges konfliktus esetén az első héten ellőnénk a megvett rakétamennyiséget, hogy utána verhessük a mellkasunkat büszkén....nekünk is van ám HIMARS-k! :rolleyes:

Egyetértek még mindig, sokadszor! A HIMARS aránytalanul drága, embargózható/zsaroló eszköz lehet!

Addig is venni kellene --gyártással együtt !!!-- azt a megfizethető/egyszerű, mégis hatékony 122 mm-es "Faéket"/Grad-ot, amit szinte mindegyik későbbi rendszerbe lehet integrálni!

A helyi viszonyainkhoz kicsit fejlesztve is már igen hatékony eszköz lenne, végre szükséges mennyiségben is megfizethető technika!

.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 833
19 508
113
Egyetértek még mindig, sokadszor! A HIMARS aránytalanul drága, embargózható/zsaroló eszköz lehet!

Addig is venni kellene --gyártással együtt !!!-- azt a megfizethető/egyszerű, mégis hatékony 122 mm-es "Faéket"/Grad-ot, amit szinte mindegyik későbbi rendszerbe lehet integrálni!

A helyi viszonyainkhoz kicsit fejlesztve is már igen hatékony eszköz lenne, végre szükséges mennyiségben is megfizethető technika!

.
Igazából mindegy mit veszünk részemről ( török, izraeli, koreai) a lényeg a hazai rakétagyártás, teljes önállóság ( nyilván részben megvalósítható)! De ezeknek a buta rakétáknak azért nem nagyon vagyok a híve! Akkor már inkább GPS/INS rakétákat vennék jóval kevesebbet mert szerintem ebben van a jövő!
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 218
113
Igazából mindegy mit veszünk részemről ( török, izraeli, koreai) a lényeg a hazai rakétagyártás, teljes önállóság ( nyilván részben megvalósítható)! De ezeknek a buta rakétáknak azért nem nagyon vagyok a híve! Akkor már inkább GPS/INS rakétákat vennék jóval kevesebbet mert szerintem ebben van a jövő!

Ebbe a "csőbe" bele lehet tenni az "okoított" verziókat is, török, izraeli, kínai(Szudánon keresztül), szerb gyártótól, az eredeti dupla-hatótávos (40+ km) meghajtásával is.

...utána már van idő lemásolni/tovább-fejleszteni, azt amelyik nekünk kell!

... vagy marad a jelenlegi semmi/"letolt-gatya" és/vagy további adományok a német hadiiparnak!

.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 833
19 508
113
Egy biztos nem hiába húzták ki ezt a lapot a fiók legmélyéről! Biztos vagyok benne, hogy rajta vannak valami rakétatüzérségi rendszer beszerzésén! Még abban sem vagyok biztos, hogy az idén nem állnak elő valami rendszer beszerzésével! Pezsgőt bontok, ha a Puls nyer! Nagyon drukkolok neki!
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 833
19 508
113
Ebbe a "csőbe" bele lehet tenni az "okoított" verziókat is, török, izraeli, kínai(Szudánon keresztül), szerb gyártótól, az eredeti dupla-hatótávos (40+ km) meghajtásával is.

...utána már van idő lemásolni/tovább-fejleszteni, azt amelyik nekünk kell!

... vagy marad a jelenlegi semmi/"letolt-gatya" és/vagy további adományok a német hadiiparnak!

.
Hidd el egyetértek veled, de Te is tudod a " letolt-gatya" még jó ideig itt lesz velünk függetlenül attól, hogy a már megvásárolt cuccok beérkeznek végre! Hiszen mennyiségileg hagy némi kívánatot! De nagyon jó induló tény és való! Csak hopp jött egy háború a szomszédban! :) :oops:
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
3 030
8 763
113
Egyetértek még mindig, sokadszor! A HIMARS aránytalanul drága, embargózható/zsaroló eszköz lehet!

Addig is venni kellene --gyártással együtt !!!-- azt a megfizethető/egyszerű, mégis hatékony 122 mm-es "Faéket"/Grad-ot, amit szinte mindegyik későbbi rendszerbe lehet integrálni!
Annyit tudok hozzátenni, hogy a törökök szállítanak nekünk alternatív rendszereket a HIMARS helyett, miközben Maguk12 darabbal és mintegy 150 db. Block1A 170km hatósugarú rakétával vannak a rendszerben. Erdogan után mikor precíziós fegyvereket már nem adja oda az USA, azóta a saját gyártású eszközöket állítottak rendszerbe. és vannak az exportpiacon is.

A "Grad"-ra épülve vagy 2-3 típust is van a szerbeknél. Ott a mennyiségi rakétázás felülmúlja a pontosságot. A nagyobb és modernebb cuccokból azért olyan minimális 30 alatti indítós mennyiségeik vannak, van miből csak pld. 16 darab stb.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 815
15 950
113
Nem tudom mennyire veszik figyelembe egy-egy ilyen dontesnel hogy a beszallito tervez-e mostansag haboruzni vagy sem. Ugy tunik a torokok terveznek, nem egy plusz pont a TRLG-230-nak.

Amennyire követtem a híreket, az elmúlt hetekben a török-szír-orosz hármas elég magas szinten tárgyalt egymással, szerintem most nyugisabb lesz ott a helyzet egy ideig, de legalábbis nem fog eszkalálódni.