[HUN] Honvédségi rakétakomplexumok / rakétatüzérség beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 500
18 618
113
Korábbi fórum-hírek szerint a Puls Európa-i partnereként az árduplázó-RM rátette a kezét már erre technikára is! :(

Vagyis --úgy sejtem, szinte biztosan-- ez lesz, dupla-áron, fele-mennyiség, német(áras) karbantartással. :( :( :(
"Hurrá!"
.
Mármint, hogy mi lesz!? A Puls-ra gondolsz?!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Star Trek86

Well-Known Member
2017. október 23.
203
398
63
Feltételezem, hogy a torokok TRG-230-t tesznek az asztalra (amit nemrég Ukrajnának is eladtak):
https://en.wikipedia.org/wiki/TRG-230#Variants
images-92.jpeg
Számomra az az érdekes ,hogy Török ipar mindenre is képes és van nekik!
LEgyen az könnyűipar vagy nehéz Automatikában szenzorok gyártósorok repülőgépipar autó....Még ha a nagy része koppintás vagy lego de akkor is van nekik.
Nemrég volt szerencsém megnézni egy komplett lószergyártó sort(Atesci) . Volt olyan jó mint egy német .
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 882
12 411
113
Nem tudom mennyire veszik figyelembe egy-egy ilyen dontesnel hogy a beszallito tervez-e mostansag haboruzni vagy sem. Ugy tunik a torokok terveznek, nem egy plusz pont a TRLG-230-nak.

 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 035
113
Számomra az az érdekes ,hogy Török ipar mindenre is képes és van nekik!
LEgyen az könnyűipar vagy nehéz Automatikában szenzorok gyártósorok repülőgépipar autó....Még ha a nagy része koppintás vagy lego de akkor is van nekik.
Nemrég volt szerencsém megnézni egy komplett lószergyártó sort(Atesci) . Volt olyan jó mint egy német .

Mi nem építkezünk! ..."csak" veszünk, veszünk, veszünk!

Alapítunk sorozatban haditechnikai vegyesvállalatokat is!
... 49%-os --semmire sem jogosító-- tulajdon-résszel !!!
... évi sok-100 milliárd Forintok a Semmiért!


"Jól tejel a magyar marha!" :(

El kellene már kezdeni --diszkréten, de határozottan és gyorsan-- a hibák javítását ! :hadonaszos:
Változott a világ: Az a hiba ha nem változunk hozzá!!!


.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 500
18 618
113
Én úgy tudom ott gondolatbaj játszanak még és konkrét üzletről nem olvastam! Egy biztos sokkal hamarabb itt lehet mintha a HIMARS-ra várunk az évtized végéig! Emelett, hogy a gatyánk is rámenne + cserébe egy esetleges konfliktus esetén az első héten ellőnénk a megvett rakétamennyiséget, hogy utána verhessük a mellkasunkat büszkén....nekünk is van ám HIMARS-k! :rolleyes:
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 500
18 618
113

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 035
113
Én úgy tudom ott gondolatbaj játszanak még és konkrét üzletről nem olvastam! Egy biztos sokkal hamarabb itt lehet mintha a HIMARS-ra várunk az évtized végéig! Emelett, hogy a gatyánk is rámenne + cserébe egy esetleges konfliktus esetén az első héten ellőnénk a megvett rakétamennyiséget, hogy utána verhessük a mellkasunkat büszkén....nekünk is van ám HIMARS-k! :rolleyes:

Egyetértek még mindig, sokadszor! A HIMARS aránytalanul drága, embargózható/zsaroló eszköz lehet!

Addig is venni kellene --gyártással együtt !!!-- azt a megfizethető/egyszerű, mégis hatékony 122 mm-es "Faéket"/Grad-ot, amit szinte mindegyik későbbi rendszerbe lehet integrálni!

A helyi viszonyainkhoz kicsit fejlesztve is már igen hatékony eszköz lenne, végre szükséges mennyiségben is megfizethető technika!

.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 500
18 618
113
Egyetértek még mindig, sokadszor! A HIMARS aránytalanul drága, embargózható/zsaroló eszköz lehet!

Addig is venni kellene --gyártással együtt !!!-- azt a megfizethető/egyszerű, mégis hatékony 122 mm-es "Faéket"/Grad-ot, amit szinte mindegyik későbbi rendszerbe lehet integrálni!

A helyi viszonyainkhoz kicsit fejlesztve is már igen hatékony eszköz lenne, végre szükséges mennyiségben is megfizethető technika!

.
Igazából mindegy mit veszünk részemről ( török, izraeli, koreai) a lényeg a hazai rakétagyártás, teljes önállóság ( nyilván részben megvalósítható)! De ezeknek a buta rakétáknak azért nem nagyon vagyok a híve! Akkor már inkább GPS/INS rakétákat vennék jóval kevesebbet mert szerintem ebben van a jövő!
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 035
113
Igazából mindegy mit veszünk részemről ( török, izraeli, koreai) a lényeg a hazai rakétagyártás, teljes önállóság ( nyilván részben megvalósítható)! De ezeknek a buta rakétáknak azért nem nagyon vagyok a híve! Akkor már inkább GPS/INS rakétákat vennék jóval kevesebbet mert szerintem ebben van a jövő!

Ebbe a "csőbe" bele lehet tenni az "okoított" verziókat is, török, izraeli, kínai(Szudánon keresztül), szerb gyártótól, az eredeti dupla-hatótávos (40+ km) meghajtásával is.

...utána már van idő lemásolni/tovább-fejleszteni, azt amelyik nekünk kell!

... vagy marad a jelenlegi semmi/"letolt-gatya" és/vagy további adományok a német hadiiparnak!

.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 500
18 618
113
Egy biztos nem hiába húzták ki ezt a lapot a fiók legmélyéről! Biztos vagyok benne, hogy rajta vannak valami rakétatüzérségi rendszer beszerzésén! Még abban sem vagyok biztos, hogy az idén nem állnak elő valami rendszer beszerzésével! Pezsgőt bontok, ha a Puls nyer! Nagyon drukkolok neki!
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 500
18 618
113
Ebbe a "csőbe" bele lehet tenni az "okoított" verziókat is, török, izraeli, kínai(Szudánon keresztül), szerb gyártótól, az eredeti dupla-hatótávos (40+ km) meghajtásával is.

...utána már van idő lemásolni/tovább-fejleszteni, azt amelyik nekünk kell!

... vagy marad a jelenlegi semmi/"letolt-gatya" és/vagy további adományok a német hadiiparnak!

.
Hidd el egyetértek veled, de Te is tudod a " letolt-gatya" még jó ideig itt lesz velünk függetlenül attól, hogy a már megvásárolt cuccok beérkeznek végre! Hiszen mennyiségileg hagy némi kívánatot! De nagyon jó induló tény és való! Csak hopp jött egy háború a szomszédban! :) :oops:
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 903
8 202
113
Egyetértek még mindig, sokadszor! A HIMARS aránytalanul drága, embargózható/zsaroló eszköz lehet!

Addig is venni kellene --gyártással együtt !!!-- azt a megfizethető/egyszerű, mégis hatékony 122 mm-es "Faéket"/Grad-ot, amit szinte mindegyik későbbi rendszerbe lehet integrálni!
Annyit tudok hozzátenni, hogy a törökök szállítanak nekünk alternatív rendszereket a HIMARS helyett, miközben Maguk12 darabbal és mintegy 150 db. Block1A 170km hatósugarú rakétával vannak a rendszerben. Erdogan után mikor precíziós fegyvereket már nem adja oda az USA, azóta a saját gyártású eszközöket állítottak rendszerbe. és vannak az exportpiacon is.

A "Grad"-ra épülve vagy 2-3 típust is van a szerbeknél. Ott a mennyiségi rakétázás felülmúlja a pontosságot. A nagyobb és modernebb cuccokból azért olyan minimális 30 alatti indítós mennyiségeik vannak, van miből csak pld. 16 darab stb.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 713
15 497
113
Nem tudom mennyire veszik figyelembe egy-egy ilyen dontesnel hogy a beszallito tervez-e mostansag haboruzni vagy sem. Ugy tunik a torokok terveznek, nem egy plusz pont a TRLG-230-nak.

Amennyire követtem a híreket, az elmúlt hetekben a török-szír-orosz hármas elég magas szinten tárgyalt egymással, szerintem most nyugisabb lesz ott a helyzet egy ideig, de legalábbis nem fog eszkalálódni.
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 885
7 115
113
Annyit tudok hozzátenni, hogy a törökök szállítanak nekünk alternatív rendszereket a HIMARS helyett, miközben Maguk12 darabbal és mintegy 150 db. Block1A 170km hatósugarú rakétával vannak a rendszerben. Erdogan után mikor precíziós fegyvereket már nem adja oda az USA, azóta a saját gyártású eszközöket állítottak rendszerbe. és vannak az exportpiacon is.
Sajnos ez nem pontos információ. A 90-es évek közepén az M270-es megrendelések után együttműködés volt a kínaiakkal, mivel ezeknek az MLRS rendszereknek a gyártási engedélyét nem lehetett beszerezni az amerikaiaktól. Bora őse, a Yıldırım és a TR 300 Kasirga nem irányított rakétarendszerek a kínai B610 és WS sorozatú rakétákon alapulnak. A rakéták irányításának projektje a Roketsan technikai képességeinek növekedésével függött össze. Ez nem politikai döntés.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 895
4 405
113
Egy biztos nem hiába húzták ki ezt a lapot a fiók legmélyéről! Biztos vagyok benne, hogy rajta vannak valami rakétatüzérségi rendszer beszerzésén! Még abban sem vagyok biztos, hogy az idén nem állnak elő valami rendszer beszerzésével! Pezsgőt bontok, ha a Puls nyer! Nagyon drukkolok neki!
Irányított színjátéknak tűnik az elmúlt eseménysorozat. Szerintem komoly szándék van a beszerzésre, de előtte fel kell bolygatni a piaci szereplőket a jobb alkupozíció miatt. Most már komolyan vesznek minket a hadiipari vállalatok.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 087
13 487
113
Szerintem adnának nekünk a 300-as rakétájukból, meg a 610-es KHAN rakétájukból is.
Azok után, hogy a 90-es éveben le voltak szerltetve a térségbéli Scudok és Tochkák, nem hiszem, hogy egyszeru lenne hasonló rendszereket viszatelepíteni a térségbe. Pláne ha a MH mint ha arra is figyelne, hogy a rakétavetok száma ne legyen tobb mint fele a romániaiknak.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 209
33 637
113
Irányított színjátéknak tűnik az elmúlt eseménysorozat. Szerintem komoly szándék van a beszerzésre, de előtte fel kell bolygatni a piaci szereplőket a jobb alkupozíció miatt. Most már komolyan vesznek minket a hadiipari vállalatok.
igen én is ezt látom bele.
és igen más kategoriának lehet hogy sok téren van más esélyes. de a
D12GA8xU0AADiQT
107/122 es (nem a nagy vetők helyett) hanem azok mellé) nagyon jól jönne a Tartalékképző és Támogató Parancsnokságnak. 24 db a területvédelemnek ( 6 db kiképzésre 6-12 db tartalékba Mzár) olcsóeszköz könnyű szükséges kategória.