[HUN] Honvédségi rakétakomplexumok / rakétatüzérség beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 761
35 952
113
Én is baromira örülnék a PULS-nak, remélem én is, hogy ennek van megágyazva a terep.
Hátha a döntéshozók olvasnak minket, és számít a közönségszavazatunk. :)
Én is nagyon bízom a PULS győzelmében. Az elbittel lehetne kötni egy mega nagy több évre szóló fegyvercsomagot, mint a KMW-vel: szerintem jelentős kedvezmények érhetők el ha egyben rendeljük meg pl. 24 PULS, 15 HERMES és mondjuk 48 ATMOS-t. Ezek együttes értékét kb. 800 millió dollárra becsülöm és nagyjából 5-6 év alatt lehetne megvalósítani ezt e beszerzést, úgy annyira nem vágja oda a költségvetést.
Egyébként a nagy hatótávolságú rakétatüzérség törvény szerűen magával vonzza a MALE drón beszerzést is, mert jelenlegi legnagyobb hatótávolságú drónunk a Skylark 3 csak 100 km-re repülhet. (Persze lehet, hogy azóta vettünk valami még messzebre látót csak iu. 8500-ig titkos! :D )
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 761
35 952
113
Egy magyar-szerb-török vagy magyar-szerb-izraeli vagy magyar-szerb-koreai együttműködést tudsz leginkább elképzelni vagy melyik országot hagynád ki a felsorolásból? És persze ott vannak még a németek is... :rolleyes::D
Szerebek? Őket nem kérem! :) Szerintem ne vegyünk semmilyen fegyvert szomszédos országtól, mert ha egyszer rosszra fordulnak a dolgok, akkor nem lesz szupport hozzá.
Statisztikailag erősen kimutatható, hogy háborúk döntő többsége szomszédos országok között szokott kitörni... ;)

Izrael azért jó partner nekünk, mert kellően messze van ahhoz hogy ne kerüljünk konfliktusba velük, de elég közel van ahhoz hogy gyorsan alkatrészhez jussunk.Hajóval néhány nap, repülővel 2-3 óra....
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 712
15 496
113
Szerebek? Őket nem kérem! :) Szerintem ne vegyünk semmilyen fegyvert szomszédos országtól, mert ha egyszer rosszra fordulnak a dolgok, akkor nem lesz szupport hozzá.
Statisztikailag erősen kimutatható, hogy háborúk döntő többsége szomszédos országok között szokott kitörni... ;)

Izrael azért jó partner nekünk, mert kellően messze van ahhoz hogy ne kerüljünk konfliktusba velük, de elég közel van ahhoz hogy gyorsan alkatrészhez jussunk.Hajóval néhány nap, repülővel 2-3 óra....
Egy ELBIT gigaüzlettel 100%, hogy nagyon komoly ellentételezés is jönne, ami meg szinte top prioritás a kormányzatnak. Na egy osztály HIMARS-hoz nem adna nekünk a Lockheed semmi komolyat, az tuti.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 563
113
Szerebek? Őket nem kérem! :) Szerintem ne vegyünk semmilyen fegyvert szomszédos országtól, mert ha egyszer rosszra fordulnak a dolgok, akkor nem lesz szupport hozzá.
Statisztikailag erősen kimutatható, hogy háborúk döntő többsége szomszédos országok között szokott kitörni... ;)
És ha csak valamilyen rakétagyártási technológiát veszünk tőlük? Benkő Tibor már 2018-ban emlegette a szerb kapcsolatot a haderőfejlesztésben, furcsa lenne ha 5 év alatt csak annyit tárgyaltak volna le velük hogy veszünk néhány tucat 80mm-es nem irányított rakétát a Mi-24-esekhez...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 761
35 952
113
Egy ELBIT gigaüzlettel 100%, hogy nagyon komoly ellentételezés is jönne, ami meg szinte top prioritás a kormányzatnak. Na egy osztály HIMARS-hoz nem adna nekünk a Lockheed semmi komolyat, az tuti.
Amerikai fegyvercégek nem különösebben nyitottak együttműködésre - pláne a mi méretünkben.
Mondjuk a német Diehl licenc gyártja GMLRS rakétákat (M31) ha jól tudom, de nyilván egy BW méretű haderőnek...
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 761
35 952
113
És ha csak valamilyen rakétagyártási technológiát veszünk tőlük? Benkő Tibor már 2018-ban emlegette a szerb kapcsolatot a haderőfejlesztésben, furcsa lenne ha 5 év alatt csak annyit tárgyaltak volna le velük hogy veszünk néhány tucat 80mm-es nem irányított rakétát a Mi-24-esekhez...
Minek vennénk rakétagyártási technológiát tőlük? :confused:
Korszerű high-tech rednszereket veszünk (ez Bobo is mondta nem rég), a szerbeknek nincs ilyen rakétákban...
Nem BM-21-es szintben gondolkodunk, az egyértelművé vált.

Szerintem akkor vettünk komolyabb mennyiségű fegyvert tőlük, amikor még Jugoszláviának hívták őket. (a folyami hajóinkra gondolok)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 563
113
Minek vennénk rakétagyártási technológiát tőlük? :confused:
Mert valaki kitalálta hogy venni kell tőlük is valamit?
Korszerű high-tech rednszereket veszünk (ez Bobo is mondta nem rég), a szerbeknek nincs ilyen rakétákban...
Nem BM-21-es szintben gondolkodunk, az egyértelművé vált.
Remélem hogy így lesz és nem valamilyen 3 országos együttműködés lesz belőle...
 
  • Tetszik
Reactions: efott1974

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 720
5 774
113
Szeretnélek megkérni benneteket, hogy kommenteljétek be ide még egyszer, hogy mennyire bíztok a pulz (csummó, himars, török, etc) beszerzésében és mennyire örülnétek neki, mert még mindig nem fogtuk fel az elmúlt - legalább - egy évben, hogy kinek mi a favoritja.
Esetleg profilképbe is berakhatjátok, hogy a fogyatékos éspervagy vizuálisabb kollégák is megértsék végre.
Köszke.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 707
2 257
113
Szeretnélek megkérni benneteket, hogy kommenteljétek be ide még egyszer, hogy mennyire bíztok a pulz (csummó, himars, török, etc) beszerzésében és mennyire örülnétek neki, mert még mindig nem fogtuk fel az elmúlt - legalább - egy évben, hogy kinek mi a favoritja.
Esetleg profilképbe is berakhatjátok, hogy a fogyatékos éspervagy vizuálisabb kollégák is megértsék végre.
Köszke.
Puls-Atmos-Hermes= Gigacsomag
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 422
46 290
113
Szeretnélek megkérni benneteket, hogy kommenteljétek be ide még egyszer, hogy mennyire bíztok a pulz (csummó, himars, török, etc) beszerzésében és mennyire örülnétek neki, mert még mindig nem fogtuk fel az elmúlt - legalább - egy évben, hogy kinek mi a favoritja.
Esetleg profilképbe is berakhatjátok, hogy a fogyatékos éspervagy vizuálisabb kollégák is megértsék végre.
Köszke.
Szóval akkor nem csak nekem szúrja a szemem! :D:cool:
Puls-Atmos-Hermes= Gigacsomag
images
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
Én is nagyon bízom a PULS győzelmében. Az elbittel lehetne kötni egy mega nagy több évre szóló fegyvercsomagot, mint a KMW-vel: szerintem jelentős kedvezmények érhetők el ha egyben rendeljük meg pl. 24 PULS, 15 HERMES és mondjuk 48 ATMOS-t. Ezek együttes értékét kb. 800 millió dollárra becsülöm és nagyjából 5-6 év alatt lehetne megvalósítani ezt e beszerzést, úgy annyira nem vágja oda a költségvetést.
Egyébként a nagy hatótávolságú rakétatüzérség törvény szerűen magával vonzza a MALE drón beszerzést is, mert jelenlegi legnagyobb hatótávolságú drónunk a Skylark 3 csak 100 km-re repülhet. (Persze lehet, hogy azóta vettünk valami még messzebre látót csak iu. 8500-ig titkos! :D )
Én is ezt taltanám a legjobb megoldásnak... (mondjuk még +24 Puls)
Mégis, ha tippelnem kellene a végeledmény inkább az lesz, hogy veszünk 24 db Himalsot és kb 24-48 db tölök cuccot integlálunk MAN-la. (Melt a tölök mál túl dilekt ajánlotta, ez mál kikelülhetetlen szelintem politikailag)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 761
35 952
113
(Melt a tölök mál túl dilekt ajánlotta, ez mál kikelülhetetlen szelintem politikailag)
Tehát bárki idejön és nyilvánosan elmondja, hogy "vegyetek valamit tőlünk", akkor mi már is veszünk?!? Milyen logika ez már? :D
A törökök nagyon új fiúk még ebben a témában - nem véletlen nem kértünk tőlük ajánlatot eddig... (Szijjartó szerint eddig nem kértünk.)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 885
113
Tehát bárki idejön és nyilvánosan elmondja, hogy "vegyetek valamit tőlünk", akkor mi már is veszünk?!? Milyen logika ez már? :D
A törökök nagyon új fiúk még ebben a témában - nem véletlen nem kértünk tőlük ajánlatot eddig... (Szijjartó szerint eddig nem kértünk.)
Lómai logika, tudod olyan mint a lómai jog.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 082
13 480
113
Én is ezt taltanám a legjobb megoldásnak... (mondjuk még +24 Puls)
Mégis, ha tippelnem kellene a végeledmény inkább az lesz, hogy veszünk 24 db Himalsot és kb 24-48 db tölök cuccot integlálunk MAN-la. (Melt a tölök mál túl dilekt ajánlotta, ez mál kikelülhetetlen szelintem politikailag)
A tolok cuccok mál eleve MAN-la vannak integlálva. Esetleg TATLA-la. :cool:
 

Clove_HUN

Member
2018. november 9.
29
58
13
Hát én hoznám a szerbektől a:

Tamnava - 262-122 mm-es (MLRS)​

Álmodjunk nagyot, ebből egy 72 darabot. Ha meg nagyon 100+ km csapást akartok, akkor párhuzamos üzemeltetéssel a szerb mellé egy 18 darabos Izraeli, vagy török MLRS.
Ez így 90 darab indító, nem lenne rossz.

2. NORA-B52 155 mm

3. NOVA - Light Attack System

El lehetne gondolkodni ezen is, ha már nagy barátaink a szerbek: (Nekik is volt úgymond Trianonjuk)
Amennyiben kuka lenne a saját fejlesztésű 8x8-as.
4. Lazar 3
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 707
2 257
113
Hát én hoznám a szerbektől a:

Tamnava - 262-122 mm-es (MLRS)​

Álmodjunk nagyot, ebből egy 72 darabot. Ha meg nagyon 100+ km csapást akartok, akkor párhuzamos üzemeltetéssel a szerb mellé egy 18 darabos Izraeli, vagy török MLRS.
Ez így 90 darab indító, nem lenne rossz.

2. NORA-B52 155 mm

3. NOVA - Light Attack System

El lehetne gondolkodni ezen is, ha már nagy barátaink a szerbek: (Nekik is volt úgymond Trianonjuk)
Amennyiben kuka lenne a saját fejlesztésű 8x8-as.
4. Lazar 3
Nos nyílván engem fognak úcsó-utánilag megkérdezni , de 100 %- ig biztos vagyok benne hogy párhuzamos üzemeltetés nem lesz.A Hitronal kapcsolatban bìzok abban hogy rájönnek- zsákutca!Remélem hogy anyagi és presztízsveszteség nélkül ki tudunk belôle farolni.Lazar , ha jól emlékszem krisss elmondta hogy miért nem , vki már felhozta egyszer!Ha rosszul kötöm krissshez akkor bocsánatot kérek!
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 032
113
Nos nyílván engem fognak úcsó-utánilag megkérdezni , de 100 %- ig biztos vagyok benne hogy párhuzamos üzemeltetés nem lesz.A Hitronal kapcsolatban bìzok abban hogy rájönnek- zsákutca!Remélem hogy anyagi és presztízsveszteség nélkül ki tudunk belôle farolni.Lazar , ha jól emlékszem krisss elmondta hogy miért nem , vki már felhozta egyszer!Ha rosszul kötöm krissshez akkor bocsánatot kérek!

Nekem is az kicsit kérdőjeles, de a többi abszolút vállalható egy hazai, önálló, korlátozás-mentes gyártással, akár közös továbbfejlesztéssel.

Megfizethető, egyszerűen kezelhető, --szerintem-- vagyunk a gyártás-technológia szintjén, ... !
Nagyon jó támogató kategóriájú eszköz, végre megteremthető vele ezen a területen a Mennyiség, mint ez egyik fontos követelménye egy jól alkalmazható haderőnek! :hadonaszos:

.