[HUN] Honvédségi rakétakomplexumok / rakétatüzérség beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 649
5 435
113
Mi a faszrs várunk már! Tényleg mindent is lenyúlnak előlünk! Tiszta vicc már ez a Zrínyinek nevezett bohózat!
Pénzre várunk. Most látszik nagyon, hogy a magyar gazdasági "csoda" leginkább a beáramló EU pénznek és az európai konjunktúrának köszönhető. Nem jön a pénz, belassult az EU gazdasága és máris nincs nálunk sem növekedés. Plusz a gatyánkat is ráköltjük az "szuper olcsón" megvett orosz gázra.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 776
15 755
113
Én APC-t vennék tőlük szerintem olcsóbb mint a boxer meg a patria meg rakétatüzérséget ha nem jönne össze PULS

Azt megnéztük már régebben, hogy a Roketsan teljesen pariban van az ELBIT-tel is rakétagyártásban a rakéták paraméterei alapján. Ár-érték arányban szerintem tudnánk vele szkaítani rendesen. A csúcsrakéta Khant is gond nélkül meg tudnánk kapni, azzal 280 km-ig el tudnánk lőni, a Predator Hawk is 300-at tud a zsidóknál.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 211
38 761
113
Azt megnéztük már régebben, hogy a Roketsan teljesen pariban van az ELBIT-tel is rakétagyártásban a rakéták paraméterei alapján. Ár-érték arányban szerintem tudnánk vele szkaítani rendesen. A csúcsrakéta Khant is gond nélkül meg tudnánk kapni, azzal 280 km-ig el tudnánk lőni, a Predator Hawk is 300-at tud a zsidóknál.
A robbanófejek méretét is nézd meg hogy hány helyen van rendszerben...
Inkább maradjunk a PULS-nál! :)
 
  • Tetszik
Reactions: efott1974

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 776
15 755
113
A robbanófejek méretét is nézd meg hogy hány helyen van rendszerben...
Inkább maradjunk a PULS-nál! :)
Ar-érték arányban szerintem jobban járnánk, mint a zsidókkal, ha nagyon nincs ropink a kincstárban. Aztán meg az sem mindegy, hogy hány rakétát szerzünk be azonos áron. De a PULS sem lenne egy rossz választás, sőőt.
Csak a tötymörgés, meg az évekig való tökölés után akkor inkább vegyünk meg török rakétákat, akár részleges gyártással, mint hogy nyálcsorgatva nézegessük, hogy mire nem futja a pénzügyi keretből.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 211
38 761
113
Ar-érték arányban szerintem jobban járnánk, mint a zsidókkal, ha nagyon nincs ropink a kincstárban. Aztán meg az sem mindegy, hogy hány rakétát szerzünk be azonos áron. De a PULS sem lenne egy rossz választás, sőőt.
Csak a tötymörgés, meg az évekig való tökölés után akkor inkább vegyünk meg török rakétákat, akár részleges gyártással, mint hogy nyálcsorgatva nézegessük, hogy mire nem futja a pénzügyi keretből.
Akkora árkülönbség nem hiszem, hogy van... Most meg szerintem nem irányított 70 mm-esre sincs lé (pedig kb. 1-1,5 millió Ft a darabára), nem hogy ilyenekre... :(
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 770
2 335
113
Lámpák őrzőjével értek egyet , paradoxon lesz amit írok! Nincsen , de mégis van pü.-I próbléma! 1: Nem hiszem hogy az izraeli és a török cucc között hatalmas eltérés lenne! 2: kb annyi pénzünk lehet hogy a boxeralsóból minden jól kilátszik!
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 223
113
Lámpák őrzőjével értek egyet , paradoxon lesz amit írok! Nincsen , de mégis van pü.-I próbléma! 1: Nem hiszem hogy az izraeli és a török cucc között hatalmas eltérés lenne! 2: kb annyi pénzünk lehet hogy a boxeralsóból minden jól kilátszik!
Nebassz.
Nem láttad a Diktátor című filmet. :eek:
Pótold lègyszives.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 553
68 127
113
A RM és a Lockheed Martin memorandumot írt alá rakétaképességről, remélem, ez lesz az MH számára is a jövő útja.
Vagy az Elbit PULS.
De mi van akkor, ha 2428-ban sokkal fejlettebb lesz a rakétatechnológia? Tényleg szàlljunk bele ebbe? Ez még a 2100-as évek szintjét sem üti! Szerintem vàrnuk kellene, hogy fejlôdjön ez a terület. A piacon is jelenhetnek meg még új szereplôk, ilyen rövid idô alatt nem kutathattunk fel minden opciót. Folytatnunk kell a megkezdett munkàt, hogy eredményesen tudjunk hozzàadott értéket vinni a hazai hadiipar àltal és a térség meghatàrozó ereje lenni. :rolleyes:
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 695
19 149
113
De mi van akkor, ha 2428-ban sokkal fejlettebb lesz a rakétatechnológia? Tényleg szàlljunk bele ebbe? Ez még a 2100-as évek szintjét sem üti! Szerintem vàrnuk kellene, hogy fejlôdjön ez a terület. A piacon is jelenhetnek meg még új szereplôk, ilyen rövid idô alatt nem kutathattunk fel minden opciót. Folytatnunk kell a megkezdett munkàt, hogy eredményesen tudjunk hozzàadott értéket vinni a hazai hadiipar àltal és a térség meghatàrozó ereje lenni. :rolleyes:
Menj innen :D
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 814
5 538
113
De mi van akkor, ha 2428-ban sokkal fejlettebb lesz a rakétatechnológia? Tényleg szàlljunk bele ebbe? Ez még a 2100-as évek szintjét sem üti! Szerintem vàrnuk kellene, hogy fejlôdjön ez a terület. A piacon is jelenhetnek meg még új szereplôk, ilyen rövid idô alatt nem kutathattunk fel minden opciót. Folytatnunk kell a megkezdett munkàt, hogy eredményesen tudjunk hozzàadott értéket vinni a hazai hadiipar àltal és a térség meghatàrozó ereje lenni. :rolleyes:
Érted a csíziót. Ráadásul ez ingyen van.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
De mi van akkor, ha 2428-ban sokkal fejlettebb lesz a rakétatechnológia? Tényleg szàlljunk bele ebbe? Ez még a 2100-as évek szintjét sem üti! Szerintem vàrnuk kellene, hogy fejlôdjön ez a terület. A piacon is jelenhetnek meg még új szereplôk, ilyen rövid idô alatt nem kutathattunk fel minden opciót. Folytatnunk kell a megkezdett munkàt, hogy eredményesen tudjunk hozzàadott értéket vinni a hazai hadiipar àltal és a térség meghatàrozó ereje lenni. :rolleyes:
Vaagy vegyünk köveket és boltokat, mert olcsó, egyszerű, sok van belőle, jól fejleszthető, sokaknak lenne rá upgradecsomagja is
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 651
8 329
113
De mi van akkor, ha 2428-ban sokkal fejlettebb lesz a rakétatechnológia? Tényleg szàlljunk bele ebbe? Ez még a 2100-as évek szintjét sem üti! Szerintem vàrnuk kellene, hogy fejlôdjön ez a terület. A piacon is jelenhetnek meg még új szereplôk, ilyen rövid idô alatt nem kutathattunk fel minden opciót. Folytatnunk kell a megkezdett munkàt, hogy eredményesen tudjunk hozzàadott értéket vinni a hazai hadiipar àltal és a térség meghatàrozó ereje lenni. :rolleyes:
Lassú munkához idő kell
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
942
8 160
93
De mi van akkor, ha 2428-ban sokkal fejlettebb lesz a rakétatechnológia? Tényleg szàlljunk bele ebbe? Ez még a 2100-as évek szintjét sem üti! Szerintem vàrnuk kellene, hogy fejlôdjön ez a terület. A piacon is jelenhetnek meg még új szereplôk, ilyen rövid idô alatt nem kutathattunk fel minden opciót. Folytatnunk kell a megkezdett munkàt, hogy eredményesen tudjunk hozzàadott értéket vinni a hazai hadiipar àltal és a térség meghatàrozó ereje lenni. :rolleyes:
Teljesen igaza van pogány kollégának, minek ez a nagy siettség??? Eleve körül kell nézni van-e ner-bízható beszállító, aki egy hazai miniszter által létrehozott gyártást tudna támogatni és beépülni az ellátási láncokba a nyertes vállalatokkal együttműködve, hogy 2026-ig bejelenthessük, hogy megvan a tárgyaló partner és hiperszónikus csúcstechnológiával lássuk el a honvédséget és értékesítéssel középafrika fejlődő országait. Szerintem 2100-ra az alapkőletétel és a műanyag proto verziónak már kiállításon kellene lennie, de még ez is megfeszített rohamtempó.