[HUN] Katonai drónok beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 260
113
Ez az oláh oldal azt írja, többek között Magyarországgal is megkötötték a szerződést a Bayraktar TB2-ekre.
Legyen igazuk! :p:hadonaszos:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
Ez az oláh oldal azt írja, többek között Magyarországgal is megkötötték a szerződést a Bayraktar TB2-ekre.
Legyen igazuk! :p:hadonaszos:
Sztem ezt benézték.
 
  • Szomorú
Reactions: Kim Philby

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 703
76 716
113
Ez az oláh oldal azt írja, többek között Magyarországgal is megkötötték a szerződést a Bayraktar TB2-ekre.
Legyen igazuk! :p:hadonaszos:

Sztem ezt benézték.

Remélem, most az egyszer igazuk lesz :oops:
Valószínűleg nem véletlenül volt kiállítva Kecskeméten és próbálgatták Pápán a Karayel-t, A Bayraktar-t pedig valószínűleg csak a megnézték a törököknél. Kamm egyszer beírta Wikipediára, azóta megállíthatatlanul terjed hogy ezt veszünk.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 703
76 716
113
2021.01.06-án al-Jawf kormányzóságban a koalíciós erők egy Vestel Karayel-Su csapásmérő drónt lőttek le az AnsarAllah erői
Szaúd-Arábia 46 darab míg az Arab Emirátusok ismeretlen számú török drónt szerzett be. Ez a harmadik lelőtt ilyen tipusú drón.

Vestel-Karayel-Su-Jawf-20210106.jpg
Vestel-Karayel-su-Jawf-20210106.jpg
Vestel-Karayel-Su.png
Vestel-Karayelsu.jpg

2021. március 8.

Anszár Allah légvédelme al-Jawf kormányzóságban lelőtt egy Karayel harci drónt. A harmadik ilyen típusú drón került veszteséglistára. A most lelőtt drónról ez idág nem került elő videó vagy fényképfelvétel ez idáig.
Karayel-drone-en-2.jpg



Anszár Allah erő kiterjedt dróntámadást indítottak szaúdi városok ellen, állítólag támadás érte Dzsidda és Dahran városokat. A koalíciós erők két drón lelövését jelentették Dzsizan tartomány felett.
Karayel-drone-en-2.jpg

A március 7-én lelőtt Vestel Karayel-su roncsai al-Jawf kormányzóságban

Vestel-Karayel-SU-20210307.jpg
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 260
113
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
SIGINT / ELINT feladatokra talán gazdaságosabb lenne drónt alkalmazni, mint ember vezette gépet.

Az EW antennával, amely a drón mögötti 100 lóerős motor generátorában lévő generátor által termelt energiával működik, csak elektronikus keverést alkalmazhat a tv-antennára, amelyet a nagymamám telepített a török csatornák megtekintésére
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 380
113
Az EW antennával, amely a drón mögötti 100 lóerős motor generátorában lévő generátor által termelt energiával működik, csak elektronikus keverést alkalmazhat a tv-antennára, amelyet a nagymamám telepített a török csatornák megtekintésére
EW az más kérdés - én lehallgatásról, megfigyelésről beszélek, ami inkább passzív tevékenység. (ELINT / SIGINT)
Pl. ellenséges radarok és sokat rádiózó parancskoki állások bemérésére teljesen jó egy drón, aminek az infói alapján mehet rakétacsapás vagy Gripenről SDB a célra akár perceken belül.

A Hermes 900-ba ezeket sikerül be pakolni:
EO/IR/laser, SAR / GMTI & MPR, COMINT/DF, COMINT GSM, COMMJAM, ELINT, EW, hyperspectral systems, large area scanning systems
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
EW az más kérdés - én lehallgatásról, megfigyelésről beszélek, ami inkább passzív tevékenység. (ELINT / SIGINT)
Pl. ellenséges radarok és sokat rádiózó parancskoki állások bemérésére teljesen jó egy drón, aminek az infói alapján mehet rakétacsapás vagy Gripenről SDB a célra akár perceken belül.

A Hermes 900-ba ezeket sikerül be pakolni:
EO/IR/laser, SAR / GMTI & MPR, COMINT/DF, COMINT GSM, COMMJAM, ELINT, EW, hyperspectral systems, large area scanning systems
Ez a Hermes 900 külső hasznos teherrel történik? Az egyetlen drón, amit láttam az EW Systems-szel, az Anka I. Amennyire én tudom, ez a hallgatás PKK / YPG rádiók vidéki területeken.

anka-i.jpg
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 380
113
Ez a Hermes 900 külső hasznos teherrel történik? Az egyetlen drón, amit láttam az EW Systems-szel, az Anka I. Amennyire én tudom, ez a hallgatás PKK / YPG rádiók vidéki területeken.

anka-i.jpg
350kg a hasznos terhelése a Hermesnek.
Szerintem ez úgy kell elképzelni hogy a fent felsoroltak közül választhat a vevő, hogy mire akarja használni és úgy konfigurálják neki drónját az építés során. Légtér megfigyelésre (AWACS feladatkör) nem tudom mennyire alkalmas ténylegesen.

Nekünk elsődlegesen az ellenséges kommmunikáció lehallgatására, lokalizálására és a radrok, légvédelem helymeghatározására kellene drón első sorban. A harci drón más tészta - szerintem ezt két külön kategórával lehet jól lefedni.
A török drón jó harcos lehet, de felderítés témakör inkább az Izraeli drónokra bíznám.
 
  • Tetszik
Reactions: sisimoto and Vlad

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 983
5 309
113
Nem értem mire várunk drón ügyben...!Azonnal venni harci ill. felderító drónokat!Mire olyan szintű drónokat kifejlesztünk magunk az F-35ösöket múzeumban fogják mutogatni...!